De wereld gaat naar de knoppen;
Het is niet meer de politiek, maar het grootkapitaal dat de macht in handen heeft. Zij bepalen welke politieke besluiten er genomen worden.
Om dit doel te bereiken bespelen zij handig de zwakheden van de mensen. Herinner u de privatisatie: Omdat de dienstverlening van de overheid faalde en veel misnoegen kweekte zou men gaan privatiseren. Een telefoonaanvraag zou sneller afgehandeld zijn door een privébedrijf en energie zou goedkoper worden indien geleverd door elkaar beconcurrerende privébedrijven. Daar trappen de mensen gemakkelijk in, maar bij een overheidsbedrijf betaalt men alleen de productiekosten; in de privé betaalt men bovendien voor de winst van de aandeelhouders. De oplossing zou eigenlijk een betere dienstverlening door de overheid moeten zijn, beter, maar niet duurder.
Omdat te beletten heeft men mensen die in overheidsdienst en politiek werken steeds een voordelig sociaal statuut gegeven.
Erger nog is het op Europees niveau; buiten de eenheidsmunt bij reizen, is het grootste voordeel voor de multinationals.
Waar een Europa voor de burgers er zou moeten voor zorgen dat deze laatste er beter van worden, laten zij toe dat multinationals de verschillende landen tegen elkaar uitspelen om alzo weinig of geen belastingen te betalen en steeds maar rijker en machtiger te worden.
Zij zijn eigenaar van de totale schuld van de wereld.
Hoe lang gaat het nog duren vooraleer zij de politiek openlijk buitenspel zetten, en zelf rechtstreeks de macht in handen nemen?
De science-fiction films van vroeger, worden nu stilaan werkelijkheid. (Hungry games, Soilent Green).
|