een heel ander land dan de landen die ik so far bezocht heb. ik zie hier nieuwe en moderne gebouwen, maar de kleine hutjes zijn nooit veraf. en die kleine hutjes zijn ook meer in aantal dan gebouwen zoals ik ze al zolang gewoon ben. en ik ben hier ook echt anders, val hier onmiddellijk op. ben in die kleine week dat ik hier ben nog maar een handvol 'vreemdelingen' tegen gekomen. Rhia neemt me vaak mee / stuurt me naar plaatsen die echt nog ongerept zijn, niet meteen de meest toeristische dingen. prachtige plaatsen dus. zou me echt niet verbazen als de lokale bevolking nog meer zelden een 'vreemdeling' zag. maar ik denk nu al dat je alles wat ik over de Filippijnen vertel, met eigen ogen moet zien om het te geloven. of kan je het begrijpen als ik zeg dat ik hier nog nergens een Ipod zag ? maar vandaag hoorde ik dat het enige geluid in Honda Bay, dat van motorbootjes is. dat ik hier nog geen deftige auto zag ? wel Tricycles en Jeepneys. dat er vaak geen echte straat door een stad loopt ? wel keiwegen. en af en toe een moeder met een kindje achter haar, dat kindje kijkt je dan met smekende oogjes aan met n uitstekend handje. wil geld, net zoals de moeder je met smekende ogen aankijkt. en soms is dat alles moeilijk, moeilijk om te plaatsen. meer dan verbazing heb ik hier iets van 'heh, is dat echt ?'
en jah, de vertrouwde compagnon is weg om even aan te kijken en aan te vragen 'heh, is dat echt ?' ik vraag het soms aan Rhia, of aan haar vrienden en vriendinnen die ik hier ontmoette (ben in geweldig gezelschap, echt waar, stuk voor stuk prachtige personen), aan mensen die ook in Europa hebben gestudeerd, dus dag na dag begrijp ik meer en meer van de Filippijnen, maar soms is het schrikken. cultuurshock ?
maar so far so good hier, no worries hoor :)
vandaag een heel mooie dag op Palawan gehad, islandhoppen. de Filippijnen bestaan/bestaat uit zo'n 7200 eilanden, bij laagtij zijn er dat nog meer. natuurlijk .. enkele dagen geleden vloog ik van Manilla - de hoofdstad - naar Palawan, een eiland in het Zuidwesten van de Filippijnen. een uurtje vliegen. gisteren hier wat rondgewandeld, vandaag bezocht ik Pandan Island, zo genoemd omdat hier Pandan bomen-staan, Snake Island, het eiland heeft de vorm van een slang, en Starfish Island, omwille van de vele 'starfish' hier. dat brengt het totaal aan bezochte eilanden op .. 5. en vandaag was prachtig. ongelooflijk mooi. ik heb echt even naar adem moeten zoeken toen ik op het eerste eiland toekwam, heb bovendien een zeepaardje gezien. fascinerend. en enorm veel vissen, zomaar, op minder dan een meter van het stralend witte zandstrand. echt waar, had nog nooit zoiets moois gezien. kreeft en krab als lunch, net voordien gevangen door de 'fishermen' van het eiland. zalig en eigenlijk onbeschrijflijk, net zoals de vissen die ik onder me zag zwemmen tijdens het snorkelen. heb geprobeerd om er foto's van te maken - op de vraag 'are you a photograher ?' heb ik maar 'yes' geantwoord. omdat ik denk dat de mensen het niet zouden geloofd hebben dat ik 'zomaar' een grote camera bij me zou hebben - die volgen wel eens op Flickr. binnenkort.
het mooie aan dit land is de vriendelijkheid van de mensen. als ze kunnen helpen doen ze dat echt graag. of het is geweldig hoe je heel eenvoudig van plaats a naar b kan geraken. als je aan het wandelen bent, stopt er al heel snel een Tricycle naast je. Puerto Princesa stikt ervan. dit is een soort brommer, maar dan met een zelfgemaakte zijspan. er kunnen zeker drie mensen in. dat ding stopt, je zegt naar waar je moet, en het ding vertrekt. zoals een taxi, maar de afstanden zijn gewoonlijk korter. en even later betaal je een klein bedrag. handig.
de meeste dingen kosten hier maar een beetje. alles beneden de 70 peso is onder 1 euro/tel ik eigenlijk niet, maar heel veel dingen kosten hier minder dan een euro. de nog-nooit-zo-lekker-gedronken Pina Colada ? 66 peso. een rit met de Jeepney, duurt 15 minuten ? 16 peso. een overnachting in een mooi hotel ? 785 peso. een massage ? 500 peso. pannekoeken als ontbijt ? 102 peso. een watermelon-shake ? ook 66 peso. en het leuke hieraan is dat je na de bestelling een persoon naar de keuken ziet wandelen met een hele watermeloen in de handen, even later brengen ze je shake, en steken ze 3/4 watermeloen terug in de frigo. een trip kost wel wat meer, mensen van hier weten al dat ze toeristen wel wat kunnen vragen, of slim als ze zijn, zeggen ze 'it's up to you', als je vraagt hoeveel iets kost. ben blij dat ik hier dat beetje hulp van Rhia en haar vrienden heb !
maar dan is er een probleem .. ik zag een kakkerlak in mn kamer. en damn wat haat ik die beesten. ben er echt bang van. ik doe voorzichting de deur open, kijk met n klein lampje naar waar de lichtknop is, druk daar voorzichtig op, en onmiddellijk wanneer het licht aanspringt, bekijk ik in een oogopslag heel de vloer. en ik start met bibberen als ik ook maar iets zie wegrennen. gisteren was het een salamandertje, vanochtend zat er weer een kakkerlak. en hoe stom het ook mag zijn, ik bevries volledig als in 'damn wat moet ik nu doen' als ik zo een beest zie. bah. jakkes, vies.
en waarschijnlijk noem je 'de Filippijnen' in een adem met 'kakkerlakken', elke kamer, waar dan ook, zal wel van die leuke dieren herbergen / ik denk dat heel Azie vol zit met dat geprul, maar ik ben bang van die reusachtige dieren. en terwijl ik hier in een internet-cafe zit, staat de airco op Belgische temperatuur. heb in Belgie nog nooit een kakkerlak gezien dus ik ga ervan uit dat ze mooi mn kamer uitgaan bij 18 graden.
zal er tijdens mijn verblijf op de Filippijnen nog wel tegenkomen :(
goed, kamer checken, morgen naar de underground river, daarna vlucht terug naar Manilla. en dan is het hier verlengd weekend, heeft Rhia ook 3 dagen vrij, we gaan naar het noorden van de Filippijnen gaan. Rhia heeft enkele dingen gepland, ik denk eraan tijdens haar werkweek dat noorden en het noordwesten wat te verkennen. er zou een mooie surfplaats zijn in de buurt van La Union, to be continued !
09-10-2007 om 15:47
geschreven door tinne 
|