Sommige mensen hebben soms een probleem een gepaste hobby te vinden. Een hobby die bij je past en waar je tijd voor hebt is ook niet gemakkelijk te vinden. Er zijn een paar hobby's die iedereen op zijn eigen manier kan uitwerken en op zijn eigen tijd doen.
nr.1: Koken
Al de leerkrachten bij mij op school zeggen altijd: "Dit ga je later veel kunnen gebruiken." Maar deze hobby die kun je echt altijd gebruiken. Eten zal je altijd moeten doen, maar eten kan ook lekker zijn. Het is niet gezond constant hetzelfde te eten, en op deze manier breng je variëteit in je voeding zonder al te veel moeite.
Koken kan je leren door op een cursus te gaan, maar als je daar geen tijd voor hebt kun je een paar kookboeken doorbladeren naar interessante recepten. Het belangrijkste aan koken vind ik dat je overal een persoonlijke draai aan kunt geven. Niet iedereen lust alles, zo kun je ingrediënten veranderen en verbeteren.
nr 2: Schilderen
Een beetje kladderen op een doek of blad brengt niet enkel het kind in jezelf naar boven maar stimuleert ook je creativiteit. Het gaat niet enkel om iets realistisch te schilderen, maar ook over je gevoelens vast te leggen. Het is niet enkel leuk om te schilderen maar je hebt er erna ook nog plezier van door je kunst op te hangen of misschien te verkopen.
Schilderen kan je op je eentje leren of op een tekenschool. Je hebt schilderboeken in de bibliotheken en boekwinkels, die je veel kunnen bijleren.
nr 3: Fotograferen
Ik trek foto's van de mooiste momenten van mijn leven. Het helpt me ze herinneren en ik wil dat die herinneringen mooi zijn. Foto's trekken van mooie momenten kan een manier zijn om je gevoelens met andere mensen te delen. Ik vind het fantastisch als je een heel verhaal kan zien in 1 foto. Maar fotografie is niet enkel de foto's trekken maar ook ze aanpassen en perfectioneren.
Fotograferen is het mooiste in de wereld rond je heen zien. Dat kan je niet direct leren maar het perfectioneren van deze foto's kan je wel leren. Photoshop vind ik het beste programma voor foto's aan te passen.
nr 4: Gamen
Veel ouders vinden het een nutteloze hobby maar ik kan hen het tegendeel bewijzen. Niet enkel van de braintrainers leer je iets bij. Bij schietspellen en puzzels leer je behendigheid, reactievermogen en inzicht. En voor sommige mensen brengen deze games ook nog een sociaal aspect mee.
nr 5: Een sociaal mens zijn
Afspreken met mensen is ook een hobby. Als je graag onder mensen ben maak je er gewoon je hobby van. Je kan mensen uitnodigen voor een etentje of gewoon naar clubs gaan met je beste vrienden.
Je kan ook vrijwilligers werk gaan doen, er zijn genoeg mensen in de wereld die hulp kunnen gebruiken van een sociaal begrijpend persoon.
nr 6: Huisdieren
Huisdieren houden je altijd gezelschap en ze staan altijd klaar voor jou. Je kan je bezig houden met de nieuwe puppy zijn opvoeding. Of een parkiet leren praten. Lange wandelingen met een hond is niet enkel goed voor hem maar ook voor jezelf. Als je van je ouders geen huisdieren zou mogen of je hebt zelf niet genoeg geld kan je andere mensen helpen met hun dieren of als mensen op vakantie zijn een dierenopvang starten. Dan heb je een hobby en een job tegelijkertijd.
Je kan overal leren hoe je met dieren moet om gaan, cursussen, scholen, boeken, tijdschriften.
nr 7: Schrijven
Je kan een verhaal schrijven of een blog starten (zoals mij). Je kan een dagboek schrijven of brieven naar een pennenvriendin. Schrijven doe je altijd op school, op msn, enz. Schrijven kan je voor jezelf doen, om je gevoelens onder controle houden of om dromen te kaderen. Het kost niets om een blog te starten, een verhaal of gedichten te schrijven.
Schrijven is een goede oefening, niet alleen voor school of werk maar ook voor jezelf. Je leert jezelf kennen tijdens het schrijven, een schrijver legt altijd een deel van zichzelf in zijn werk of hij/zij het nu weet of niet.
nr 8: Lezen
Lezen is een ontspannende hobby, maar je moet je niet limiteren door enkel fictie te lezen. Er zijn een heleboel informatie boeken die je veel weetjes kunnen leveren over al je interesses. Je kan lezen over geschiedenis, spiritualiteit, magie, koken, fotograferen, schrijven,...
Je inzichten en kennis uitbreiden is een belangrijk onderdeel van je leven. Mijn persoonlijk doel op deze wereld is iets bijbrengen dat niemand anders kan. Omdat ik mezelf ben.
Ken je het gevoel dat niets lukt en je hele wereld instort? ik heb dat een tijdje gehad. Blijkt nu dat ik misschien een vitamine mis waardoor ik vermoeid was. Volgens mij komt het ook door de veel te lange winter dit jaar. Daarbij kwam nog dat het heel druk is geweest op school. Dus heb ik nog niet kunnen schrijven.
Ik wou een artikel schrijven met tips voor Valentijn xD maar daar is het te laat voor. Ik ga dus gewoon vertellen hoe mijn Valentijn is gegaan.
Mijn schatje kwam me niet ophalen aan het treinstation. Ik heb een toffe babbel gehad mijn mijn schoonmoeder (laughing). Toen we eindelijk thuis waren kwam hij de trap af. Ik deed mijn schoenen en jas uit. En we gingen naar boven.Toen we de kamer in wandelde stond deze vol fonkelende kaarsjes en zacht geurende wierook. Ik moest op het bed gaan liggen. Hij zei dat ik mijn ogen moest dicht doen en mij goed te leggen.
Hij begon een verhaal te vertellen. Ik moest alles voorstellen wat hij zei.
Je ligt in een bed en wordt rustig wakker, er ligt een plateau met toast en fruitsap naast je op het nachtkastje. Na het allemaal te hebben opgesmult sta je op en wandel je naar het raam. Je ziet de prachtige rode zee en je besluit te gaan wandelen op het strand. Met je voeten in het water wandel je langst de kust na een tijdje zie je een ijskraam ze verkopen ben&jerry’s en ze hebben cookie dough! Je smult een heel doosje op. Je gaat terug naar het huisje waar je bediende al klaar staat om al je wensen te vervullen. Maar je enige wens is hem te zien. En daar staat hij. Jullie nemen samen een lekker warm bubbel bad van chocolade. De rest van de dag verloopt perfect. ’s Avonds gaan we naar een restaurantje op het strand. Na een romantische avond val je in slaap in de zetels op het strand.
Enz, het verhaal was perfect en ik was helemaal rustig ervan. Tijd voor zijn cadeautje, ik had een kussen met speakers om te kunnen in slaap vallen met muziek. Hij had pijn aan zijn oren en verloor zijn mp3 tijdens de nacht. Dus het was het perfecte cadeau, hij was en is heel blij ermee.
We hebben elkaar nog gemasseerd, romantische films gezien, alles erop en eraan.
Tijdens de namiddag hebben we de teril beklommen. Een romantische wandel, het was koud maar hij hield me wel warm. Toen we op de top waren hebben we onze relatie vereeuwigd in het hout van de reling. De weg naar beneden was minder vermoeiend dan de steile weg naar boven.
Met andere woorden het was een perfecte romantische dag! Niemand kan ons scheiden. Wij zijn gemaakt voor elkaar.