|
De laatste maand in Paraguay is ingegaan en het is hier heel koud! Of tenminste, vanaf 18u 's avonds moet je echt 2 truien, een jas, muts,... aandoen om buiten te kunnen zitten.
Eind maart was het hier 'semana santa' en ben ik een hele week ziek geweest tijdens die schoolvakantie. Ze hebben mij in het ziekenhuis hier 2 injecties gegeven en mij wijsgemaakt dat ze mij 1 in het oog gingen geven...Ik had een bacteriële keelinfectie en dit wil je echt niet krijgen in Paraguay! Ik heb dus 1 week niet uit mijn bed geraakt, maar het was wel een ervaring om bv. medicijnen van planten te drinken. Om de genezing te vieren was er een LED-party in de disco hier. Er is een robot afgekomen met LED-lichten, echt sjiek.
Ons klein hondje Lulu van de familie is intussen wel jammergenoeg gestorven, maar we hebben er nog 3! Mijn gastvader heeft er per ongeluk overgereden (héél klein hondje) Maar in Paraguay ontbreken er nooit honden...
In april zijn er 2 Belgjes van Ypané afgekomen op bezoek. Zo hebben ze ook mee afscheid kunnen nemen van Nana van Cuerpo de Paz.
In PAR heb ik ook al empanada's, cueritos, chipa,... leren maken. Eten blijft de hoofdactiviteit. Gelukkig is er de fitness die alles een beetje op peil houdt :D.
We zijn ook naar een motocross geweest in april, toen het wel nog heel warm was. Wel eens tof om van dichtbij te zien want zelfs in Belgie had ik dat nog nooit gezien. In die maand ben ik ook heel veel naar de campo geweest 's ochtends rond 6uur om pompelmoezen van de bomen te halen en koeien te melken. Het leukste is op de moto zitten tot je daar aankomt :p, want je moet door allemaal zandweggetjes geraken.
De presidentsverkiezingen waren hier ook een immens drama! Uiteindelijk is Horacio Cartes de nieuwe president geworden en het was natuurlijk groot feest in de straten van Pilar. Iedereen reed toen rond in zijn auto met de luidst mogelijke muziek, zoals altijd.
Eind april ben ik naar een 'quince' geweest, een 15e verjaardag van iemand en amai dat was echt niet normaal. Iedereen helemaal opgekleed, overvloed aan eten, alle dranken gratis, Arabische versiering en immens veel snoep. De quince is hier de belangrijkste verjaardag van een meisje en het was er aan te zien...Ik was heel blij dat ik dit mocht meemaken. De dag na die quince was er ook een 'striptease party', ook nog nooit meegemaakt maar wel de moeite, zie foto's :D.
Mei is hier heel goed begonnen met weer enkele vrije dagen zoals 'dag van de leerkracht' en 'dag van de arbeid'. Mensen hier maken er gewoon gebruik van om hun geld in bier en bbq te investeren, niet dat dat erg is. Een week later is de koude begonnen in PAR en daardoor is er nu veel minder te doen langs de straat. Er is intussen een nieuw Thais meisje aangekomen voor AFS en ze zit bij mij op school. De school ben ik intussen wel volledig beu. Ik verlang al om eindelijk naar het hoger te gaan. Mijn Engelse lessen blijven wel doorgaan en dat is voor mij wel toffer dan in de lessen boekhouden te zitten en toch niets te moeten doen :).
De reis naar de 'Chaco Paraguayo' (12-13-14 mei) was wel meer dan geslaagd! Het ene deel was van AFS en de anderen die meewaren van Cuerpo de Paz en veel Paraguayanen. Het deel in de bus was eigenlijk al zo tof dan uit de bus :p. We hebben vanalles bezocht zoals de melkfabriek, een indianendorpje, een oude luchthaven, museums, dorpen... De chaco deed mij heel erg denken aan de campo van Pilar. In de Chaco is het ook véél warmer dan in gelijk welk deel van Paraguay. Een plakkend weertje. Ik heb in die reis ook een tererekan gewonnen! Voor het geluk geboren... Na die reis heb ik in ASU mijn laatste inkopen gedaan in 'mercado 4' waar alles heel goedkoop is.
14 Mei heb ik moeten desfileren voor 'Día de la independencia' en was er weer feest. 15 Mei was het hier moederdag en heb ik weer immens veel gegeten. Hier is moederdag héél belangrijk.
In deze laatste maand wil ik nog heel veel eten, alles wat ik nooit meer ga eten in België en gewoon genieten. Dan is er nog een laatste AFS-kamp in Ciudad del Este en 1 week later, de 19e juni om 14u sta ik terug in Zaventem. Ik verlang al om iedereen terug te zien en hoop Paraguay binnen de 3 jaar opnieuw te kunnen bezoeken! Bij deze, dit was mijn laatste blogbericht, tot in Belgenland!
|