Het is een week van vroeg-op. Ik zet voor de zekerheid dan de wekker. Maar altijd word ik voor de wekker uitgerust wakker en dat is wel zo prettig. Op de Saardagen ben ik al om 7.00 uur in het huis van mijn dochter. Ik laat twee hondjes een rondje uit en kijk daarna hoe zij de slowjuicer vult en laat draaien tot zij gezonde ontbijtsapjes heeft. Ondertussen kletsen we wat en als zij de deur uitgaat om de hondenbrokjes te verdienen maak ik de ontbijtfles voor Saar. Saar huilt nooit van honger .
Vandaag hoef ik pas om kwart voor acht daar te zijn ... na de hondjes rondjes fiets ik op haar fiets naar de tandtechnieker. Dit extra uurtje thuis maakt een vroeg blogstukje en draaiende machines. Wat heb ik een luxe leven met een goedwerkende wasmachine en afwasser. Wat heerlijk dat ik van al die dingen de luxe ervaar en nog steeds niet vanzelfsprekend vind.
Be happy, be healthy, be helpful ... tel je zegeningen ... water, gas en licht uit de muur ... een dak boven je hoofd ... een meewerkend lijf!
De wereld om mij heen kleurt witter door koudere regen ... een soort ijzel-sneeuw. Het voelt ook onder nul ... handschoenen aan weer.
Met Saar en Woezel wandelde ik al naar mijn huis om daar de op-Saar-pas-dag te doen. Voor Saar maakt het allemaal niet uit ... zolang ik zing, haar broek verschoon en ze genoeg eet en slaapt. Ze heeft haar eigen speelgoed zelfs niet écht nodig. Mijn laptopsnoer vindt ze fascinerender dan wat dan ook en een dienblad is een fantastische trommel.Voor mij is mijn eigen huis nét meer thuis-huis en ik heb meer te rommelen in de stukjes dag die ze slaapt.
Voordeel van zo'n dag is dat ik alle tijd heb om de telefoon aan te nemen ... afspraken in het verschiet kan maken, maar vooral dat ik lach, zing en een liefdevol hart voel. Hoe mooi kan het leven zijn.
Be happy, be healthy, be helpful ... glimlach ... adem ... drink water ... beweeg ...
Saar is in een half jaar gegroeid van ruim 6 pond naar ruim 7 kilo, van 50 cm naar 69 cm, van hulpeloos naar een te begrijpen mensenkind. Haar hele wezen is de uren die ze wakker is in beweging, ze registreert, leert, oefent, niet noodzakelijk altijd in samenspel met mensen.
Een uitgevouwen stoffen boekje verlengde haar arm zodat ze de muziek makende mobiel boven haar hoofd in beweging zette. Uren lang probeerde ze het resultaat te herhalen ... zonder resultaat ... want het dubbeltje dat ze haar arm verlengd had ... dat is nog niet gevallen ;-).
Het is weer op-Saar-pas-dag ... weer een dag van samen zijn ... Genietend, lachend, lerend.
Be happy, be healthy, be helpful ... KIJK en verwonder je ... en is genoeg te zien.
komen er naar mij toe ... Ben voorzichtig waar je om vraagt ... je zou het kunnen krijgen ... Trouwe lezers weten dat ik vaak aan het begin van de dag nog niet weet of ik 's avonds gewerkt zal hebben ... Met afspraken in het verschiet weet ik mij altijd rijk ... en deze week staan er al 'genoeg' om zeker te weten dat ik leuk aan het werk zal zijn.
Haarlemmers lijken wat trouwere terugkomers ... en daar ben ik blij mee. Weten wie er komt en weten dat iemand zich al verheugt werkt nog meer ontspannen. Soms ben ik blijer met mijn vak dan anders ... deze periode weer blijer .
Be happy, be healthy, be helpful ... voorpret is ook pret ... dat is het voordeel van een afspraak in het verschiet!
Het huis geurt naar gebakken aardappels en biefstuk ... Ik heb een gast aan tafel en kook en eet dan met dubbel plezier. Daarna laten wij onszelf samen met 2 uitgelaten hondjes uit langs het strand. De lucht klaart op ... het leven kan een feest zijn. Vandaag in ieder geval hier in Haarlem wél.
Voor komende week wenste iemand mij 'handen vol werk' .. en dat zou ik wel een goede week-invulling vinden ... .
Be happy, be healthy, be helpful ... kom in beweging ... wandelen is een van de nuttigste dingen die je voor je lijf kunt doen.
Wat gaat de tijd soms snel ... van de week grapte een dierbare vriendin: "jij zou wel 10 dagen in een week kunnen gebruiken" ... Ik ben blij met 7 dagen van 24 uur en vind dat wel genoeg ... ik heb nog steeds uren om te Netflixen ... In de afgelopen week zag ik het hele 1e seizoen Star Trek en ik heb er van genoten ... Ik rommel in huis, werk een rondje per dag, ben blij met kind en kleinkind, ontvang gezellige vrienden en vriendinnen en doe wat er gedaan moet worden.
Een klusje dat ik al weken voor mij uitschuif is het fatsoeneren van de vuurdoornhaag. Ik zie op tegen de stekelige takken ... Als ik er hier eenmaal over schrijf komt het meestal snel daarna wel in orde ... .
Be happy, be healthy, be helpful ... met elke dag een draadje kom je verder ...dan met niets te doen omdat een klus groot lijkt.
Ergens ligt iemand nu in bed na een nachtdienst met het gezellige vooruitzicht dat hij morgen ná de nachtdienst bij mij op de massagetafel welkom is. We hadden al een vroege mailwisseling.
Een afspraak om half 8 is natuurlijk wel aan de vroege kant ... maar ik werk makkelijker vroeg dan laat ... Ik zal voor de zekerheid een wekker zetten, want Woezel wil ook zijn ochtendrondje.
Deze morgen kon ik niet ... ik had al een afspraak bij de tandtechnieker.
Ik was blij verrast te horen dat hij een beter passend, dunner en korter exemplaar voor me denkt te kunnen maken en ging na een rondje happen weer derwaarts en heb 3 vervolgafspraken te gaan. Het gaat wél aanspraak maken op mijn eigen risico ... Maar voor 1 euro per dag écht écht blij zijn met nieuwe tanden ... heb ik er graag voor over.
Be happy, be healthy, be helpful ... soms zijn er oplossingen voor een probleem waarvan je niet wist dat je het had.
Het in elkaar zetten van een rozenboog is een klusje ... eigenlijk een 2 persoonsklusje, of een handige mannen-manklusje. Maar uiteindelijk kan ik het allemaal zelf ... het duurt een beetje langer. Bij gebrek aan rozen, daar is het het seizoen nog niet voor, hangt er nu een groene klimmer, hanger in ... Het begin van mijn stoeptuintje is er.
Mijn werkafspraak werd afgezegd, dat heb je soms met van te voren gemaakte afspraken. Maar ieder nadeel heeft een voordeel. Ik heb een extra paar uurtjes met Saar en haar moeder heeft even ongestoorde werktijd.
Saar kreeg vanmorgen haar eerste injectie's, wat later dan volgens de gebruikelijke schema's. Wij denken dat ze nu steviger is en beter om kan gaan met, op zich nuttige, prikken. In mijn tijd was er geen internet, en geen discussie .. er werd gewoon geprikt.
Be happy, be healthy, be helpful ... glimlach ... de kortste weg naar een blijer gevoel ... adem wat dieper ... de kortste weg naar meer energie!
Een dierbare en langst mee-oplopende vriendin ... zo lang dat ze óók al een vaste oppas was in de tijd dat mijn dochter baby was ... deelde gisteren een deel van de op-Saar-pas-dag. Ik voel me op zo'n middag vaak weer dertig ... het is alsof ik terug ga in de tijd. Want de geschiedenis herhaalt zich. Het is geweldig om die twee samen pret te zien hebben.
Later aan de maaltijd verwoordde ze wat ik de laatste maanden ook vaak denk: "Wat heerlijk als je urenlang niets anders hoeft dan genieten en meedoen met een tevreden baby... Wat word ik daar blij en uitgerust van."
Op een bepaald moment gunden we Saar alleen-speeltijd in haar box, want 6 uur jubelende grote mensen gezichten op je gericht is wel wat veel van het goede.
Het heerlijke van oma -tijd is dat die tijd beperkt is ... Op een afgesproken moment weet je weer dat er zeker weten een ander soort rust is.
Be happy, be healthy, be helpful ... maak rust momenten ... misschien wel op een massagetafel ... misschien wel op de mijne .
Van de gemeente mag ik een stoeptuintje maken ... als de stoep maar minimaal 1.20 m breed blijft, voor rollatorgebruik, ik zelf onkruid wied en er werkzaamheden aan leidingen kunnen blijven plaatsvinden, indien nodig.
Op de veilingsite vidaxl.nl scoorde ik voor 9 euro twee rozenbogen en ik sneup op het net naar voorbeelden van geschikte rozensoorten.
Ik weet nu al dat de grote ramen van mijn huis veel zonneschijn en warmte zullen binnenlaten in de zomer ... dus wat onderbreking door een fraai, bloeiend geheel is iets waar ik me nu al op kan verheugen. Alles hoeft niet in één dag af ... want voorpret is óók pret.
Be happy, be healthy, be helpful ... kleur de wereld ... bloemen helpen!
Het aardigste dat ik soms kan doen is aardig te zijn voor mezelf ... en eerlijk tegenover anderen. Als ik niet direct reageer op iedere hik-up dan betekent het op het moment dat ik wél reageer dat ik tijd maak en aardig wil zijn. Ik ben zo aardig voor me zelf dat ik niet per dag eindeloos wil appen of skypen met een ieder die daar wel zin in heeft ... Daar zou ik een dagtaak aan kunnen hebben.
Op mail reageer ik altijd met een persoonlijk mailtje terug. Dan kan ik zelf bepalen op welk moment ik op welke wijze wil reageren.
Maar als schrijven om tot een massage-afspraak te kunnen komen langer duurt dan de hele massage ... ook dan beperk ik de tijdsbesteding.
Door hier te bloggen deel ik stukjes van mijn dagelijksheid. Maar ik vraag me niet dagelijks af hoe het met een ieder die hier leest gaat. Ik ga er van uit dat als iemand iets persoonlijks van of met me wil ... ik wel een mailtje krijg.
Be happy, be healthy, be helpful ... ben aardig voor jezelf en trek grenzen.
is de naam van een docu op Netflix waar ik geboeid naar gekeken heb. Spock uit Star Trek, de logische, emotie controlerende wetenschapper van Vulcan ... een populaire sf uit mijn jeugd. De docu is gemaakt door de zoon en is een liefdevol, eerlijk eerbetoon aan zijn overleden vader. Als je leven over rozen gaat krijg je ook de doornen en ook de doornen worden belicht. Het is mooi als mensen woorden gebruiken als liefde, liefdevol,integer, hoop ... als ze proberen iemand in één woord te beschrijven. Ik zal met andere ogen nog eens naar een Star Trek film kijken. Aanrader als je Netflix hebt en niets beters te doen .
Be happy, be healthy, be helpful ... alweer de laatste zondag van januari ... zijn de goede voornemens nog levend?
We leven in een 24 uurs economie ... maar ik zet 's avonds mijn telefoon en computer uit. Ik heb geen zin gewekt te worden door geluiden van 's nachts verzonden berichten.
Vanmorgen beantwoordde ik een vannacht verzonden Whatsapp waarin gevraagd werd of ik deze morgen tijd zou hebben om te werken.
Ik wachtte tot 8.00 uur met reageren. Want om direct na de ochtendwandeling om half 7 al te appen is niet zoals het volgens mij hoort.
Na wat heen en weer schrijven antwoordde ik dat 9.00 een prima tijd zou zijn ... en dat het dan handig zou zijn om dat defintief te weten.
De olie en de tafel zouden dan warm klaar staan en ik in de werkkleren, het gezicht voorzien van een make-upje ...
En dan hoor ik nietssssssssssss meer.
Ik ben er niet om je door iemand bezig te laten houden als je niets beters te doen hebt .
Wel goed voor een blogstukje ... dus daarvoor dank aan de apper.
Be happy, be healthy, be helpful ... ga zorgvuldig om met tijd ..., zeker met die van mij!
Vandaag is de eerste échte samenwerkingsdag met een nieuwe 4 handen collega. Met drie afspraken verdeelt over de dag hebben we méér dan genoeg ...
Ik kocht een paar nieuwe accessoires ... strelingen met een lange veer of met een zijden doek voelen net een beetje sensueler dan met vingertoppen. Knedingen geven een ander effect dan effleurages , de langgerekte strijkbewegingen van de handen. En vier samenwerkende handen voelen zeker weten anders dan twee... Intenser, intensiever ... Voor sommige mensen zelfs een beetje te veel van het goede .
Voor die mensen ben ik er gewoon de komende maand weer alleen ... De volgende 4 handen dag is de laatste vrijdag van februari, vrijdag 24 februari.
Be happy, be healthy, be helpful ... probeer eens iets nieuws vandaag. Maak de dag bijzonderder.
Met een afspraak bij de mondhygieniste en de fysiotherapeut vandaag doe ik aan nuttig onderhoud ... Je moet DOEN of laten doen om het 'verval' te beperken. De afspraak bij de kapper is er meer een van luxe onderhoud ... Een die maakt dat als iemand complimenteert dat ik een aardig plaatje maak ... ik denk: "je wilt niet weten hoeveel werk het is" . Ik vind mezelf een luxe mevrouw dat ik tijd kan besteden met afspraken die je met een reguliere baan niet in de baas zijn tijd kan hebben.
Tijd is je meest kostbare bezit ... tijd kun je niet bijkopen ... je kunt wél kiezen hoe je de 24 uur per dag besteedt. Vandaag dus een deel aan onderhoud.
Be happy, be healthy, be helpful ... denk eens na over tijd ... tijd die altijd 'op' gaat. tot ie op is.
Via internet shopte ik in de 'spannende' winkel van Christien le Duc om een cadeaubon om te zetten in mooie spulletjes die bijna niemand zal zien . Vorige maand vroeg een verkoopster in een lingeriewinkel: "Hoe bedoelt u ... nix mis mee, maar deze b.h. voegt ook niets toe ... Bedoelt u dat u op uw leeftijd een spánnender b.h. wilt?" Gelukkig weet ik wat ik wil en wat ik mooi vind en laat me niet zo snel meer van de wijs brengen en ging tevreden weg. Maar een spannende winkel ingaan al dan niet met kinderwagen ... dat is nog wel een drempel ... Dus ik shopte online en slaagde voor mooie kantjes.
Een internetwinkel levert zulks commentaar in ieder geval niet ... Hoewel ... toen iemand van 85 jaar zijn leeftijd eerlijk meldde om Viagra on line te bestellen ... bromde de computer dat hij daar te oud voor was ... Hij moest 10 jaar jokken .
Het helpt als je je niet te veel aantrekt wat anderen zullen denken of vinden. IK ben er bijna .
Toen ik jong, veel jonger was, volgde ik een HBO+ opleiding ... het was in de jaren 80, de jaren van sensitivity-training en 'werken aan jezelf'. Niemand was goed genoeg zoals ie was ... en ik geloofde het.
Na een pauze kwam ik met een grote bos tulpen van de bloemenmarkt aan het Singel de klas binnen. De leraar stelde: "aardig hoor ... dat je die van jezelf cadeau kreeg ... maar JE VAN HET is het natuurlijk pas als je ze van iemand anders cadeau zou hebben gekregen. En ik geloofde hem.
Vandaag deed ik mijzelf 100 tulpen cadeau ... en dacht ... wat heerlijk dat ik mezelf een overvloed aan tulpen cadeau kan geven ,,, en dat ik daar helemaal OK mee ben. Ik vraag me alleen af wie er nog iets kan verdienen aan een verkoopsprijs van 6 euro voor 100 tulpen. ;-).
Be happy, be healthy, be helpful ... het leven is een feestje ...óók als je zelf de slingers ophangt.
Het leek gistermiddag wel de Kalverstraat op zaterdag in Zandvoort aan zee. Ik treinde met mijn vrij-weekend-reizen kaartje samen met Woezel die kant op. Het was druk ... met honden en wandelaars .... met spelende ouders en kinderen ... grootouders en kleinkinderen. Er waren heel veel aangespoelde zeesterren. Ik realiseerde me dat ik geen herinnering heb dat mijn grootouders konden hollen, zoals ik nu opa's zag doen. Ook op foto's zie ik oude mensen met bij ouderdom horende kleding.
Je leest het wel ... 60 is het nieuwe 50 ... 80 het nieuwe 70 ... en ik denk dat dat zo is. We worden anders oud. We blijven langer jeugdig. Mijn oma, die weduwe was, koos destijds als gezonde zeventigjarige voor een bejaardenhuis ... Alleen gezond kon je in zo'n woonvorm terecht. Ze leefde er nog ruim 20 jaar. Ze kreeg dagelijks haar ontbijt gebracht, de benen gezwachteld en verpleegzorg als ze eens ziek was. Iedere paar jaar kwam er een nieuwe kanarie, om gekooid te zingen. Tegenwoordig moet je op sterven na dood zijn om in aanmerking te komen voor een woonzorg-plaats. Er verandert een boel in 50 jaar.
Be happy, be healthy, be helpful ... maak iets bijzonders van de laatste week van januari. De tijd vliegt.
Het is merkbaar zondag rustig ... en met bevroren autoruiten, berijpt grasveld is het winterskoud wandelweer. Sinds mijn af en toe kontakt met iemand die dakloos is ben ik me vaker bewust van het weer ...juist als ik niet buiten ben ... Zelfs met een nachtverblijf als het vriest zijn er nog vele uren in een dag te verbrengen en ik tel mijn zegening als ik op een prettige bank, lekker warm achter mijn laptop zit te Netflixen of aan het werk mag!
Ik kijk Outlanders ... een serie waarin een dame uit 1945 door de sluiers van de tijd valt en 200 jaar eerder terecht komt in de Schotse Hooglanden. Mensen zijn beschaafder geworden. Een dief die hongerig een brood steelt spijkeren we niet meer met zijn oor aan de schandpaal, waar hij zichzelf moet afscheuren als het straf-uur schandpaal voorbij is ... Ik leer geschiedenislessen die ik niet meer wist ...of nooit geweten heb ... over de Jacobijnen, de Schotse clans. Ik ben er zoet mee en blij dat ik leef in Nederland anno 2017.
Be happy, be healthy, be helpful ... doe iets aardigs voor iemand voor wie de zondag eenzamer is dan de andere dagen. Bel, mail, ga langs ...
Omdat ik denk dat ik écht bruikbare handvatten heb om je eigen beste vriend te worden en daardoor een prettiger, meer tevreden en zelfs gelukkig leven te ervaren heb ik besloten om mijn eigen BOEKje 'Tevreden zijn ... oefen tot het spontaan gaat' te updaten.
De afgelopen 7 jaren gaven nieuwe ervaringen en inzichten, aanvullingen op wat ik al wist en deed. Ik ben écht al een poos bezig aan de beste periode van mijn leven. Het enige dat ik soms jammer vind is dat het me 62 jaar met vallen en opstaan kostte om op dit punt te komen.
Als ik mijn eigen schrijfsels herlees zijn er 3 opvallende veranderingen in routines:
De t.v. ging de deur uit, de krant lees ik nog maar een maal per maand en ik nuttig meer groente en fruit dankzij mijn nieuwe, externe gebit in de vorm van de slowjuicer en blender.
Natuurlijk hebben verhuizingen een rol gespeeld, natuurlijk hebben reizen naar Afrika en India een bijdrage geleverd, natuurlijk is de geboorte van mijn kleinkind een vliegwiel om nog lang getuige te willen blijven, natuurlijk zijn trouwe vrienden en vriendinnen te koesteren bouwstenen, natuurlijk is het fijn dat de relatie met mijn zus beter is dan ooit ... natuurlijk ben ik gezegend met een gezond, meewerkend lijf ... het zijn de draadjes die met elke dag een draadje mijn dagelijksheid kleuren.
U kunt vast intekenen op een exemplaar .. hoe hoger de oplage des te voordeliger ... Meer dan 15 euro gaat het nooit kosten. Een investering waar de meeste mensen niet aan failliet gaan lijkt me ... Als je behalve lezen ook nog zou gaan DOEN ... dan zet je nuttige stappen op weg naar een meer tevreden leven. Als je alleen maar zou lezen en niets zou doen ... dan heb je een lief boekje gelezen.