Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek
Tapha Project GAMBIA
Tapha-project Tanjeh (GAMBIA) / Moorsele (BELGIE) Wij steunen het gezin van Tapha, een lokale kleermaker uit Tanjeh, om hem toe te laten een eigen werk- en woonruimte te bouwen. Op die manier kan hij zijn zelfstandige activiteiten ontwikkelen en zijn gezin met drie kinderen onderhouden.
Alle steun voor dit project is welkom op een daarvoor speciaal geopende rekening BE23 0836 1052 6891. Contact via email : jbmm@telenet.be
15-05-2013
Openen rekening voor Tapha-Project
Het doel van het Tapha-project is om hem zo rap mogelijk te laten verhuizen. Met zijn drie kinderen wordt hun huisje op de compound waar ze nu wonen toch echt te klein. Daarvoor plannen we voor dit jaar een Afrikaanse dag in het Jeugdhuis BASCUUL te Moorsele en dit op zondag 15 september 2013. Er zal een Afrikaanse maaltijd worden aangeboden en wij voorzien ook van 15u tot 16 u een workshop "Djembé" met medewerking van VZW JALI KUNDA uit IZEGEM. Hou alvast die datum vrij ! Nadere informatie volgt nog ! We openden ook een speciale rekening voor het Tapha -project waarop alle steun welkom is : Dit is het rekeningnummer BE23-0836 1052 6891.
Kleurrijk feestje in Caisson - RDK (Roeselaarse Duikersclub)
Reclame voor het Tapha project leverde op dat Tapha 30 hemden en/of kleedjes mocht maken voor leden van de RDK (Roeselaarse Duikersclub) . Een kleurrijk feestje was aldus gepland in ons clubhuis op 21/12/2012. In ieder geval bedankt Buddy's !!! En voor herhaling vatbaar natuurlijk.
Op vraag van Tapha maken wij reclame voor zijn winkel. Van juni 2012 tot september 2012 geven wij de bestellingen via mail door naar Tapha en zo krijgt hij een order om 45 stuks te maken, dit zijn herenhemden en kleedjes. Alles op maat en daarvoor krijgt hij 20 euro per stuk. Eind november 2012 kunnen wij het geld met vrienden meegeven en begin december 2012 ontvangen wij correct onze bestellingen. Bedankt aan allen die een bestelling plaatsten !
Februari 2012 In 2006 maakten wij kennis met Tapha en zijn gezin uit Tanjeh - GAMBIA en dit naar aanleiding van een drie maanden durende stage van onze dochter in een lokaal schooltje (n.a.v. studie Ergotherapie/Arteveldehogeschool Gent). Zijn vrouw Fatu kookte toen driemaal per week voor de Belgische studenten. Op 23 januari 2012 gingen wij er terug en evalueerden er het project waarvan onze dochter deel van uitmaakte. Tapha en zijn vrouw hebben intussen drie kleine kinderen en verloren er ook ééntje verleden jaar. De medische kosten die hij betaalde om toch maar het kleintje te kunnen redden, mochten niet baten. Indertijd vernamen wij al dat Tapha aan het sparen was voor een eigen huisje en werkte toen lange dagen. Gezien de tegenslag die zij hadden, vroeg hij ons of hij geen kledij voor ons kon maken en verkopen aan vrienden om toch zijn droom waar te kunnen maken. Dus besloten wij om onze schouders onder een "Tapha-project" te steken. En wie zijn wij : Johan en Maryke Breughe-Maes, Overheulestraat 260 uit 8560 MOORSELE. Stefaan en Hilde Decock-Wolfcarius, Witte Molenstraat 183 uit 8560 MOORSELE.
De familie Tapha in 2012
De compound van het schooltje. Ieder deur en raam is één woonplaats voor een gezin.