Zoeken in blog

Inhoud blog
  • My story - part 2
  • My story - part 1
    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Het leven zoals het echt is
    Het leven door de bril van een seksueel misbruikt persoon
    21-02-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.My story - part 1
    Deze blog gaat over een zeer bewogen periode in mijn leven. Op deze manier wil ik mijn gevoelens uiten over die periode.

    Het begon allemaal op maandag 16 februari 2009. Op die dag heb ik voor mijzelf kunnen uitmaken dat ik het naar buiten zal brengen dat mijn nonkel mij reeds anderhalf jaar seksueel misbruikt. Ik heb dit niet op het moment zelf beslist, de avond vooraf heb ik veel zitten wenen omdat ik niet wist wat ik moest verwachten van de buitenwereld. Ik wist niet hoe ik het moest zeggen, of tegen wie ik het moest zeggen. Op die bewuste maandag ben ik met een zeer raar gevoel wakker geworden, alsof mijn lichaam wist dat er iets ging gebeuren die dag.

    Wanneer ik op school was ben ik meteen naar het secretariaat gegaan waar ik naar mijn leerkracht geschiedenis heb gevraagd. Ik wist namelijk dat ik met haar goed kon praten. Toen ze bij mij kwam heb ik haar gevraagd of ik haar in de pauze kon spreken, dit kon in de eerste pauze. Op het moment dat ik die vraag gesteld had wist ik dat ik niet meer terug kon. Ze wist dan wel niet over wat ik haar wou spreken, toch had ik een eerste stap gezet. Nog voor ik haar kon spreken escaleerde mijn gedrag enorm. Het eerste uur had ik informatica en het tweede uur had ik aardrijkskunde, ik kreeg dit van dezelfde leerkracht. In de eerste 15 min van zijn les liep het al fout. Ik was 6 weken afwezig geweest wegens een knieblessure waardoor ik heel veel gemist had van de lessen en dus ook niets wist van taken en toetsen. Die dag bleek er net een toets te zijn die ik moest meemaken terwijl ik de leerstof niet kende. Op dat moment zijn bij mij de stoppen doorgeslagen en ben ik uitgevlogen omdat hij begon over het langdurig afwezig zijn. Ik was zo geschrokken van zijn reactie, en ik was zo woedend dat ik niet kon zwijgen waardoor alles nog erger werd.
    Het tweede lesuur brak aan en daar stond ik na 10 minuten al op de gang zonder een reden. Op dat moment ging het voor mij helemaal niet meer waardoor ik naar het secretariaat ben gegaan en naar een CLB-medewerker heb gevraagd. Die was er op dat moment niet waardoor ik met de leerlingenbegeleider van de eerste graad ben gaan praten, dit omdat de leerlingenbegeleider van de tweede graad toen ook niet aanwezig was. Ik heb toen mijn verhaal maar gedaan aan de leerlingenbegeleider van de eerste graad. Hij schrok van het verhaal en hij stelde meteen voor om de CLB-medewerker te contacteren om hem op de hoogte te brengen van de zaken. In de pauze zou ik meer weten daarover.

    De pauze breekt aan en dus moest ik bij mijn leerkracht geschiedenis gaan. Normaal zou zij de eerste zijn geweest die ervan wist maar dat was ondertussen veranderd. Toch ben ik bij haar en haar ook eerlijk gezegd wat er gebeurd is. Ik heb haar ook gezegd wat er die eerste twee uur gebeurd is, zij had daar begrip voor. Ook zij schrok van mijn openbaring.
    Na de pauze kreeg ik van de leerlingenbegeleider te horen dat hij contact had opgenomen met de persoon van het CLB en dat hij hem alles had uitgelegd. Hij vertelde mij dat die persoon in de namiddag naar school zou komen. In tussentijd heb ik de lessen niet meer gevolgd om nog meer conflicten uit de weg te gaan. Ik verzeker u, de tijd ging zeer traag voorbij die dag. Ik had heel veel tijd om na te denken en mijzelf vragen te stellen bij alles. Ik besefte toen ook dat er geen weg terug was.

    Zoals gepland zou de CLB-medewerker in de namiddag komen. Ik was zeer blij toen ik hem zag. Wij zijn meteen naar een ruimte gegaan waar we konden praten zonder dat iemand ons zou storen. Ik heb hem toen verteld wat er gebeurd was en we hebben het ook gehad over mijn ouders, hoe ik het hen wou vertellen. Dat was een vraag waar ik al aan gedacht had waardoor ik ook meteen wist te antwoorden dat ik wou dat hij erbij was. Mijn ouders zouden ongetwijfeld vragen hebben waarop ik geen antwoord wist, die konden ze dan aan hem stellen.
    Na het gesprek heeft hij mijn ouders gebeld om hen uit te nodigen op school voor een dringend gesprek zonder hen te zeggen waarvoor. Op dat moment waren mijn ouders net achter mijn mama haar bril maar zij zouden zo snel mogelijk naar school komen. Nog voor mijn ouders er waren had ik gevraagd om mij in de aparte ruimte te zetten zodat ze me niet meteen konden aanspreken. Daar zat ik bang af te wachten tot ze aankwamen, dat was om kwart voor vier. Toen mijn ouders aankwamen werden zij ontvangen door mijn klastitularis, die speciaal daarvoor naar school was gekomen, mijn directeur en de medewerker van het CLB. Mijn ouders en de medewerker zijn vrijwel meteen naar mij gekomen. Toen ze binnen kwamen zagen ze me meteen zitten, ik was toen zeer gespannen. Mijn mama vroeg meteen wat er was. Op dat moment braken de tranen uit bij mijzelf waardoor ze wisten dat er iets gebeurd was. Mijn mama kwam naast mij zitten, mijn papa rechtover mij en de medewerker zat links van mij. Mama bleef maar vragen stellen maar kreeg nog geen antwoord daarop wat voor ongerustheid zorgde bij haar. De persoon van het CLB vroeg me of ik zelf het woord wou voeren of niet, dat deed ik liever niet en liet hem het woord.

    Toen vertelde hij hen wat er gebeurd was.

    ...

    21-02-2013 om 00:00 geschreven door Talk_About_It  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    23-02-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.My story - part 2
    Wanneer de persoon van het CLB aan mijn ouders vertelden dat ik anderhalf jaar lang seksueel misbruikt ben geweest door mijn meter haar man stonden mijn ouders aan de grond genageld. Er volgde een stil moment. Mijn mama overspoelde de begeleider met vragen, maar papa bleef er rustig onder. Hij verkrampte en kreeg gelijk geen woord over zijn lippen.
    Nadat alle vragen en dergelijke beantwoordt waren hebben we het nog gehad over de stappen die ons nog te wachten stonden en nog andere informatie. Nadat we die gekregen hadden ben ik met men ouders mee naar huis gegaan. In de auto werd geen woord gezegd.
    Toen we thuis aankwamen zei ik tegen mijn ouders dat ik nog berichten had van de dader waarin duidelijk was dat hij het had gedaan. Papa heeft deze overgeschreven om hem daarmee thuis te gaan confronteren. Ikzelf bleef thuis omdat ik er niet bij wou zijn. Mijn mama had wel schrik om me alleen thuis te laten uit schrik dat ik mezelf iets zou aandoen. Voor ze vertrokken hebben ze nog naar mijn twee oudere broers gebeld dat ze die avond om acht uur naar huis moesten komen zonder hun vriendin. Mijn oudste broer woonde op die moment samen met zijn vriendin.
    Mijn ouders vertrokken naar het huis van mijn meter en ik bleef thuis waar ik wat ontspanning zocht op de playstation.
    Wanneer ze bij hem waren opende mijn meter de deur. Ze vroeg meteen of ik er niet bij was. Mijn ouders vroegen dan weer meteen naar hem. Op dat moment wist mijn meter dat er iets niet klopte. Ze heeft hem dan geroepen en dan hebben mijn ouders gevraagd of hij dat gedaan had bij mij. Hij bekende het meteen waar zijn vrouw (mijn meter) bij stond. Mijn meter is daarop tegen hem beginnen roepen en heeft hem ook geslagen. Mijn ouders zijn dan terug naar huis gekomen.
    Mijn broers waren ondertussen al aangekomen en overspoelden mij met vragen. Die vragen negeerde ik. De vriendin van mijn oudste broer was boos omdat ze niet mee mocht komen maar dat kon mij weinig schelen. Uiteindelijk kwamen mama en papa thuis. Toen zij er waren hebben we de tv uit gezet en zijn we aan tafel gaan zitten. Op dat moment keken mijn broers raar omdat ze wisten dat het serieus was. Mama heeft dan verteld wat er gebeurd was. Dat is een moment dat ik nooit meer vergeet. Mijn broers borrelden van woede en waren beiden in staat hem uit zijn huis te halen. Mijn ouders hebben hen toch kunnen bedaren. Ze praatten verder over alles, allemaal door elkaar, en ik zat daar voor me uit te staren zonder een woord te zeggen.
    De avond brak aan en mijn meter kwam me opzoeken samen met haar dochtertje dat enkele maanden oud was. Ze vloog me in de armen en begon te wenen. Ze zei me dat ik het eerder had moeten zeggen, dat ze voor mij zou kiezen. Dat was een moment van opluchting voor mij. Toen zij er was hebben we allemaal rond tafel gezeten en verschillende dingen besproken.
    Mijn broer en de dader werkten in het zelfde bedrijf als koerier. De dader had de nacht en mijn broer zou hem 's morgens vervangen. Mijn broer is uiteindelijk niet gaan werken omdat hij het niet aan kon. Hij werd echter wel gebeld door zijn baas om uit te leggen waarom hij niet was komen opdagen op zijn werk. Toen heeft hij alles uitgelegd aan zijn baas. Daarop heeft de baas contact opgenomen met mijn meter haar man waarop hij zijn ontslag heeft gekregen. Die dag zijn de grote bazen van het bedrijf bij ons thuis langs geweest en hebben zij met mijn ouders gepraat. Ik was toen niet thuis, ik was de dag ervoor meegaan met mijn oudste broer naar zijn huis omdat ik me daar beter kon ontspannen.
    Op de avond van 18 februari zat ik bij hem op de pc toen mijn meter op msn kwam. Ik heb toen zeer lang met haar zitten praten over van alles en nog wat. Maar op een gegeven moment zei ze dat ze me ging laten, dat ze hem gingen aangeven bij de politie. Op dat moment heb ik besloten om een klacht in te dienen tegen hem. Mijn broer heeft meteen gebeld naar de politie om die klacht van kracht te laten gaan. Vervolgens hebben we naar mijn ouders gebeld om het hen te zeggen. Wanneer zij aangekomen waren bij mijn broer zijn we naar het politiekantoor gegaan om een verklaring af te leggen.

    . . .

    23-02-2013 om 20:35 geschreven door Talk_About_It  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)

    Archief per week
  • 18/02-24/02 2013

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Laatste commentaren
  • Reactie op "veel moed" (Talk_About_It)
        op My story - part 2
  • veel moed (miss GH)
        op My story - part 2
  • Reactie op "sterkte" (Talk_About_It)
        op My story - part 2
  • sterkte (isabel)
        op My story - part 2



  • Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs