Ik zie dat je op mijn blog ‘Swaiken uit
Merchtem’ beland bent, en hoop dan ook dat de presentatie toch wat meevalt?! Ik
hoop dat je regelmatig naar mijn blog blijft surfen, en je ‘surfgenoten’ vraagt
hetzelfde te doen. Als
geboren & getogen Merchtemnaar, op 25 januari 1952 in het huis van dokter
G. Vanden Houte aan de Nieuwstraat 14, ben ik uiteraard trots op mijn
MERCHTEM!! Ik heb er dan ook al heel wat meegemaakt, zowel droevige als
heugelijke gebeurtenissen. Hoewel het landelijke karakter van mijn gemeente
zeker niet meer hetzelfde is, blijf ik trouw aan Merchtem, want ik hou toch
zoveel van de Merchtemnaren. Ik ga op deze plaats niet uitweiden, maar zal dat
zeker in de toekomst (als ik gepensioneerd ben misschien) nog wel eens
publiceren in een artikel ‘Merchtem vanuit alle hoeken, vroeger en nu’ op mijn
blog, of wie weet in boekvorm! Ook Opwijk blijft mij voor altijd
nauw aan ’t hart liggen. Ik heb er tijdens mijn jeugd een fantastische tijd
beleefd in vooral de Nijdrop & dancing Robin Hood, en zeker ook omdat ik er
verschillende Opwijkse vriendinnen heb mogen ontmoeten. Wie graag een bericht, liefst met foto(’s), of agendatips op mijn blog
wilt hebben, mailt naar swaiken.keeks@pandora.be. Ik ga mij vooral beperken tot
gebeurtenissen, activiteiten in Merchtem & Opwijk, wat niet wil zeggen dat
sommige berichten buiten de grenzen van deze gemeenten niet aan bod zullen
komen.
www.delustigewandelaars.be Word lid van WandelSport- Vereniging De Lustige Wandelaars Merchtem, en telefoneer naar 052/371385. Ik ben al lid vanaf het prille begin op 31.08.1979.
De abdij gemeenschap van Grimbergen heeft gisteren donderdag 7 oktober abt Erik De Sutter herkozen voor een periode van 12 jaar. Zijn vorig abbassiaat liep gisteren ten einde en zodoende moest de gemeenschap opnieuw een nieuwe abt kiezen. Wie abt Erik De Sutter wenst te contacteren, kan hem telefoneren op het nummer 0474/83.82.26.
Dit werd mij meegedeeld door Karel Stautemas, provisor (beheerder) - econoom in de abdij van Grimbergen, en Federatiepastoor Merchtem. Email: karel.stautemas@kerkgrimbergen.be. Website abdij Grimbergen doorklikken naar Abdij Grimbergen.
Optreden van de Nederlandse kleinkunstenaar DIMITRI VAN TOREN met pianist Dirk Schreurs op zaterdag 12 november 2011 om 20 uur in de zaal 't Vijverdal (achter de kerk) aan de Kerkstraat 12 in Merchtem. De zitplaatsen zijn niet genummerd en de deuren openen om 19.15 uur. Kaarten in voorverkoop 13 euro, aan de kassa 15 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar in Boekhandel Wauters aan de Kerkstraat 4 in Merchtem, Boekhandel Van Hamme aan de Nieuwbaan 37 in Peizegem, Dagbladhandel t Schrijverke aan de Dorpstraat 16 in Brussegem en Standaard Boekhandel aan de Steenweg 15 in Asse, of telefonisch op het nummer 0474/88.55.83.Organisatie: Swaiken & KEEKS Merchtem.
Dimitri Van Toren, officieel Jan van Tooren, werd geboren in Breda op 16 december1940, en is een Nederlandse zanger en kleinkunstenaar. Alle inlichtingen: www.dimitrivantoren.nl.
Vrijdag 5 en zaterdag 6 november eerstkomende organiseert Jeugdhuis Nijdrop aan de Kloosterstraat 9 in Opwijk, samen met de provincie Vlaams-Brabant haar derde Plutofestival. Pluto staat alweer voor een unieke mix van muziek en mediakunst. Er staan maar liefst 13 concerten op het programma, een VJ-crew is non-stop actief in de zaal en in het hele gebouw kan er op ontdekking gegaan worden naar mediakunst installaties. Vrijdag 5 november: Netsky werd onlangs door de StuBru-luisteraars verkozen tot beste Belgische DJ van het moment. Hudson Mohawke (UK) gaf al van bij zijn eerste singles blijk van zijn talent als jonge hiphop en elektronica producer. DJ Grazzhoppas DJ Bigband laat tijdens het Plutofestival een geheel nieuw project op het publiek los. Youngsta (UK) is één van de beste DJs binnen de dubstep en behoort sinds het prille begin tot de stal van het belangrijkste dubstep label. Sigma (UK) hebben met 'All Blue' de meest gedownloade track uit de d&b geschiedenis op hun naam staan. Het Brusselse dubstepgezelschap Grimelock gooit al een poosje hoge ogen met hun straffe releases: sfeervol en warm, maar waar nodig ook stevig en recht voor de raap. Nosedrip aka DJ Sensiloop is Ziggy Devriendt afkomstig uit Mariakerke. Hij zal de zaal opwarmen met een mix van hiphop, funk en dubstep. Zaterdag 6 november: De Jeugd Van Tegenwoordig (NL), de onbetwiste hiphoptrots van onze noorderburen en bij uitbreiding de gehele lage landen komt onze richting uit om Pluto plat te walsen. Willie Wartaal, Fabergé en Vjéze Fur zijn schaamteloos origineel in hun taalgebruik, de beats staan garant voor een stomende party. Afgelopen zomer stonden de Partyharders in de hogere regionen van de Afrekening met hun knaller The pope of Dope. Terecht, want deze samenwerking met The Subs is er één om duimen en vingers van af te likken. The Mixfitz droppen een naadloze mix van hiphop, electro, dancehall, reggae, dubstep, drum'n'bass, dance, disco, pop & rock en zowat alles daartussen met de technische bagage van top turntablists en de knowhow van ervaren club DJ's. Lotte Vanhamel en Micha Volders zijn Vermin Twins, een duo dat goochelt met media. Nobody Beats The Drum (NL) versmelt muziekstijlen als electro, dance en hiphop alsof het niets is. Nijdrops resident DJ Neglectik zorgt voor, tussen en na voor de beste partytracks van het moment. Tickets in voorverkoop kosten 12 euro, aan de kassa 15 euro. Combitickets (vrijdag & zaterdag) in voorverkoop 20 euro en aan de kassa 23 euro. De deuren openen om 20 uur. Surf zeker ook eens naar de website van Jeugdhuis Nijdrop: www.nijdrop.be.
Sinds het online zetten van mijn blog Merchtemnaar Swaiken met NIEUWS heb ik de 10.000ste bezoeker mogen noteren na 172 dagen, meerbepaald op 28 september 2010 om 16.15 uur. Na wat berekeningen geeft dit een resultaat van om en bij de 90 bezoekers per dag. Ik wil wel duidelijk stellen dat dit om een gemiddelde per dag gaat, want er zijn dagen geweest dat ik meer dan 100 bezoekers mocht opschrijven. Ik beperk mij nog altijd tot gebeurtenissen, activiteiten, organisaties, in Merchtem & Opwijk, wat niet wil zeggen dat sommige berichten buiten de grenzen van deze gemeenten niet aan bod kunnen komen. Tot nu toe is het nog altijd niet mijn bedoeling de 'baan op te gaan' om nieuws ter plaatse op te halen. Daarom lanceer ik nogmaals de oproep aan al wie graag een bericht (liefst met 1 of meerdere foto's) of agendatips op mijn blog wilt zien, dit kan melden via mail naar swaiken.keeks@pandora.be. Wat ik bijzonder positief vind is dat er ondertussen verschillende verenigingen, politieke strekkingen, organisaties, hun activiteiten doorsturen. Ik kan tot mijn grote voldoening vaststellen dat het aantal bezoekers op mijn blog dagelijks blijft stijgen. Daarom dank aan iedereen die tot nu toe een bezoek bracht, en hierdoor mij op betrekkelijk korte termijn de kaap van de 10.000 heeft helpen bereiken. Dit stimuleert uiteraard ook om vol enthousiasme verder te werken aan de uitbouw van mijn blog.
De Koninklijke Fanfare & Percussie De Herleving Brussegem zamelt oude kleren in op zaterdag 20 oktober eerstkomende. Wat er mag meegegeven worden: oude kleren, lakens, dekens, schoenen & handtassen. Zij komen langs in Peizegem, Merchtem, Brussegem, Ossel en Hamme. Er wordt wel gevraagd alles buiten te zetten voor 9 uur. Moesten uw kleren toch blijven staan, telefoneer dan naar 0477/94.70.86, 0475/76.71.37 of 0479/35.83.56. U kunt de kleren ook zelf gaan deponeren in de vrachtwagen bij Plantenkwekerij De Koster aan de Eeckhoutweg 7 in Brussegem, en wel op zaterdag 20 oktober van 9 tot 12 uur. Zeker doen want de opbrengst komt ten goede aan De Koninklijke Fanfare & Percussie De Herleving Brussegem! Voor alle informatie over het reilen en zeilen van deze vereniging, surfen naar www.deherlevingbrussegem.be.
Het gemeentebestuur Merchtem wil er de automobilisten attent op maken dat er niet deels of volledig mag geparkeerd worden op de voetpaden. Het Merchtemse gemeentebestuur is er zich terdege van bewust dat het, vooral voor de bewoners van de Maurits Sacréstraat, omwille van de Aquafinwerken niet evident is om een parkeerplaats te vinden in de nabije omgeving. Dit is zeker geen reden om de verkeersregels te negeren. Vanaf heden dient er geparkeerd te worden op de rijweg, en moet er rekening mee gehouden worden dat er steeds een vrije doorgang van 3 meter gelaten wordt. Als er na afloop van de werken in de Maurits Sacréstraat geen of weinig gevolg gegeven wordt aan deze oproep, zal de politie uitdrukkelijk gevraagd worden om te verbaliseren. Elke automobilist moet toch weten dat er in de verste verte niet op het voet- of fietspad mag geparkeerd worden in welke straat van een gemeente of stad dan ook!
Om het nieuwe jaar feestelijk in te zetten organiseert het gemeentebestuur van Opwijk een schitterend vuurwerk morgen zaterdag 1 januari om 19 uur in het park van het Hof Ten Hemelrijk aan de Kloosterstraat in Opwijk. Iedereen is welkom vanaf 18.30 uur.
Het gemeentebestuur van Merchtem nodigt alle inwoners uit nu zaterdag 1 januari vanaf 19 tot 2 uur voor de feestelijke NIEUWJAARSRECEPTIE aan de Varkensmarkt. Er kan gratis getoast worden tot 21 uur, en er zijn tal van eet- en drankstandjes voorzien. Er is een optreden van de Partyband Laissetomber met om 21 uur dan een feestelijk vuurwerk. DJ Joost van Dibango Merchtem zorgt verder voor de nodige ambiance. Het college van burgemeester & schepenen verwacht alle Merchtemnaars op deze feestelijke Nieuwjaarsreceptie, en wenst iedereen Prettige Eindejaarfeesten en een Voorspoedig Nieuwjaar 2011.
Volgende woensdag 22 december vanaf 8 uur tijdens de woensdagmarkt op de Markt, Krekelendries, Nieuwstraat, Varkensmarkt & Bogaerdstraat in Merchtem organiseert Welzijnszorg federatie Merchtem de actie Soep op de stoep. Deze campagne tegen armoede loopt dit jaar onder het moto voor ons geen carrière in armoede. Welzijnszorg steunt daartoe een 150-tal projecten. De federale werkgroep Welzijnszorg Merchtem doet ook mee aan deze actie Soep op de stoep als ondersteuning van deze projecten. Tijdens deze activiteit is er gelegenheid voor meer uitleg en is er campagnemateriaal beschikbaar. Persoonlijk! REUZE BEDANKT WELZIJNSZORG VOOR DEZE DIEP MENSELIJKE ACTIE IN MERCHTEM, OPWIJK & GANS VLAANDEREN!!!
Omdat Rond Kerstmis niemand alleen hoeft te zijn biedt de werkgroep Welzijnszorg/Broederlijk Delen van de parochiefederatie Merchtem ook dit jaar een Kerstlunch aan voor alleenstaanden. Zij zorgen voor een feestelijke tafel op zondag 26 december, tweede kerstdag, van 12 tot 17 uur in zaal t Vijverdal aan de Kerkstraat 12 in Merchtem. Als deelname in de onkosten vraagt de werkgroep een kleine bijdrage van 2 euro. Geen vervoer, geen nood, want dan wordt de alleenstaande thuis opgehaald en veilig terug naar huis gebracht. Inschrijvingsformulieren zijn beschikbaar achteraan in de kerk van Onze-Lieve-Vrouw ter Noodt en dienen bezorgd te worden aan de Federale Werkgroep Welzijnszorg/Broederlijk Delen, Parochie Merchtem, Kerkstraat 9, Merchtem. De werkgroep wil met alle alleenstaanden een gezellige zondagnamiddag doorbrengen.
Volgende zaterdag 18 december 34ste vtbKultuur Quiz in Opwijk. Het inschrijvingsgeld bedraagt 15 euro per ploeg, en er kunnen maximum 45 ploegen inschrijven. Tot uiterlijk 16 december kan er ingeschreven worden, en dit tot zolang er nog plaats is. Inschrijven voor deze quiz kan door hier te klikken en er kan de avond zelf betaald worden. Deze quiz gaat zoals ieder jaar door in het Gemeenschapscentrum Hof ten Hemelrijk aan de Kloosterstraat 7 in Opwijk. De deuren openen om 19.30 uur, en de quiz start om 20 uur. De vragen van vorige jaren en de antwoorden zijn te zien op de website van vtb (Downloads). Probeer ook eens de online quiz op de site van vtbKultuur Opwijk. Meer inlichtingen kunnen bekomen worden bij Koen Bieseman aan de Diepenbroek 5A in Opwijk, telefonisch op het nummer 0478/42.74.62. Pittig detail! De drijvende kracht al jaar en dag van vtb Opwijk is geboren Merchtemnaar Fons Lefever, die zijn geluk in Opwijk vond. Fons was tevens één van mijn beste jeugdvrienden!! Surf zeker eens naar zijn site www.vtbopwijk.be.
Morgen zaterdag 11 december van 14 tot 17 uur KERSTMARKT, de kleine ambacht in en rond het WoonZorgCentrum Ter Stelten van het OCMW Merchtem aan de Gasthuisstraat 19. Tal van standjes met kerstartikelen en verschillende ambachten, wenskaarten, juwelen, kaarsen, beren en bloemschikken, alsook hapjes en drankjes. Jong-VLD Merchtem heeft er een stand om (oud) speelgoed in te zamelen. Zij maken er Vrouwenopvang Lebbeke blij mee. Wie enig idee heeft aan welk goed doel Jong-Vld Merchtem volgend jaar hun speelgoed kunnen schenken, laat het weten aan Ella De Neve en mailt naar elladeneve@hotmail.com. Iedereen is uiteraard van harte welkom bij deze Kerstmarkt van WZC Ter Stelten in Merchtem.
ât Fluitekruid Wolvertem maakt zich op voor winterwandeling
Volgende zondag 12 december kan men terecht bij wandelclub W.S.V. 't Fluitekruid uit Wolvertem voor hun 23ste winterwandeling. Er is keuze tussen 4 afstanden, namelijk 5, 10, 15 & 20 km. Naar gelang de gekozen afstand gaat men dit jaar langs het Neromhof, Velaert, Westrode of Londerzeel-Berg. Er zijn twee controleposten voorzien, namelijk in De Spin en de fanfarezaal in Westrode, waar men kan genieten van een winterse verse soep gemaakt door chef-kok Roger. Er kan gestart worden tussen 8 & 15 uur in de Gemeentelijke Fusieschool aan de Hoogstraat 40 in Wolvertem, waar ook spek met eieren voorzien is. De deelnameprijs bedraagt 1,50 euro en leden van Aktivia krijgen een korting van 0,40 euro. Een aanrader om te genieten van deze Aktivia organisatie langs rustige wandelwegen in het landelijke karakter van Wolvertem en Westrode. Voor meer inlichtingen over deze 23ste winterwandeling van t Fluitekruid telefoneren naar voorzitter Agnes Moerenhoutop het nummer 02/512.93.75 of mailen naar info@brauer.be.
Je wilt best wel een glaasje glühwein of een hartige versnapering, je wil kerstsfeer, je wil zorgeloos kuieren maar ... je wil meer! Dan moet je op de kerst- en kermismarkt zijn die georganiseerd wordt door DASA en Goeiedag. Op zaterdag 11 en zondag 12 december, telkens vanaf 15 uur kan je gezellig slenteren tussen de kraampjes met eten en drinken. Natuurlijk valt er meer te beleven dan een hapje en een drankje. Er zijn kermisattracties en kraampjes met allerlei snuisterijen. Zaterdag verzorgt Spits FM een live uitzending van 14 tot 22 uur. Om 20 uur is er een daverend optreden van de ambianceband The Soulutions, met Merchtemse muzikanten. Toegang gratis. Vanaf 22.30 uur is er een after party met stomende muziek. Op zondag is er om 16 uur een optreden van publiekslievelingen Christoff en zijn zus Lindsay. Kaarten kosten 5 euro in voorverkoop voor leden van DASA, 6 euro voor niet-leden en 8 euro aan de kassa. Voorverkoopadres en plaats van gebeuren: DASA aan de Gentsesteenweg 122 in Asse.
(1x klikken op de foto om maximum grootte te krijgen)
De Koninklijke Fanfare De Herleving Brussegem organiseert op zondag 19 december e.k. om 19 uureen Kerstspecial in de Sint-Stefanuskerk aan het Brussegemkerkplein in Brussegem. Naast het optreden van hun muziekjeugd en de muzikanten van de fanfare hebben zij ook gezorgd voor een soliste van wereldniveau, de harpiste Leen Van der Roost. Haar optreden zal ongetwijfeld gesmaakt worden, en naast een prachtig solowerk zijn er nog twee andere werken voorzien. Zo zal zij samen met enkele percussionisten op marimba een pracht van een song brengen. En bij deze mooie sound van harp en gitaar zal de huisbasgitarist Tom Van de Venne het beste van zichzelf geven. Kaarten in voorverkoop voor deze Kerstspecial kosten 8 euro en kunnen besteld worden bij Rozette Willems, telefonisch op het nummer 0477/94.70.86 of mailen naar rozettewillems@hotmail.com. Aan de kassa betaalt men 10 euro.De dirigent Walter Van de Venne en de muzikanten van de Koninklijke Fanfare De Herleving Brussegem zijn ervan overtuigd dat niemand deze mooie muzikale avond zal willen missen. BIO van harpiste Leen Van der Roost: Zij groeide op in een muzikaal gezin en wist al op jonge leeftijd dat haar hart bij de muziek lag. Haar studies begon ze bij Annemie Neuhard aan het stedelijk Conservatorium in Mechelen, waar ze onder andere laureaat van het Willemsfonds werd en de prijs van 'de Vrienden van het Conservatorium' ontving. Leen studeerde verder aan het Koninklijk Muziekconservatorium in Antwerpen bij Sophie Hallynck, waar ze met grote onderscheiding afstudeerde. Naast het trio Sprezzatura! speelt ze als freelance harpiste bij verscheidene orkesten en ensembles. In 2005 behaalde ze de eerste prijs aan de internationale harpwedstrijd in Nice, en in 2008 werd ze laureaat in de Concours Rotary Gent.
Woensdagavond 24 november 2010 om 20 uur een boeiende gespreksavond over de politieke actualiteit met N-VA kopstukken Ben Weyts en Siegfried Bracke, in de raadzaal van het gemeentehuis Merchtem (ingang Bogaerdstraat). De bestuursleden van NV-A Merchtem Stefaan Segers, Ilke De Block, Johan Waegeman, Rik Loeckx en Lieven Vanderstappen nodigen iedereen van harte uit voor deze gespreksavond, De inkom is gratis. Alle inlichtingen over de N-VA terug te vinden op hun website www.n-va.be.
VIJF DUOTICKETS concert Elly & Rikkert in Merchtem
Ik geef 5 duotickets weg voor het concert van Elly & Rikkert nu zaterdag 13 november om 20 uur in de zaal t Vijverdal aan de Kerkstraat 12 in Merchtem. Om een vrijkaart te bemachtigen moet je mailen naar swaiken.keeks@pandora.be. Verdere inlichtingen over dit optreden in het artikel Concert ELLY & RIKKERT in Merchtem verder op mijn blog.
Zaterdag 13 november om 20 uur brengen de Nederlandse barden van de kleinkunstpop Elly & Rikkert hun volwassenenconcert Vrije vogels in Merchtem in de zaal 't Vijverdal (achter de kerk) aan de Kerkstraat 12. Elly Nieman & Rikkert Zuiderveld blikken terug op meer dan 40 jaar samenzijn met een aantal nostalgische liedjes waaronder 'Vreemde vogels' en De Kauwgomballenboom. De speelduur van dit concert, waarbij oude en nieuwe nummers elkaar afwisselen, is voor de pauze één uur en na de pauze drie kwartier. Hun vaste begeleiders en muzikale duizendpoten Jan Borger (keyboards & accordeon) en Dick Le Mair (percussie-instrumenten) zorgen voor een stevige basis. Tussen het optreden van Elly & Rikkert door zullen het Vlaamse kleinkunstduo Lien & Bart enkele liedjes brengen. Lien is de dochter van de Antwerpse chansonnier Ed Kooyman. Radio 1-stem Michaël Robberechts presenteert dit concert.Kaarten in voorverkoop kosten 12 euro, aan de kassa 14 euro. De zitplaatsen zijn niet genummerd en de deuren openen om 19.30 uur. Na het optreden kan er nog nagepraat worden tussen pot & pint. Kaarten zijn verkrijgbaar in Boekhandel Wauters, Kerkstraat 4 in Merchtem, Boekhandel Van Hamme, Nieuwbaan 37 in Peizegem, Dagbladhandel t Schrijverke, Dorpstraat 16 in Brussegem en Standaard Boekhandel, Steenweg 15 in Asse. Voor inlichtingen & reservatie kaarten telefoneren naar Swaiken op het nummer 0474/88.55.83. Alle nieuws over Elly & Rikkert is terug te vinden op hun website www.ellyenrikkert.nl. Surf zeker ook eens naar www.lienenbart.net. Organisatie: Swaiken & KEEKS Merchtem, met medewerking van Klakson & andere sponsors.
Op donderdag 11 november eerstkomende wordt het vredesmonument ter nagedachtenis van de Peizegemse gesneuvelden en burgerslachtoffers van de 1ste & 2de Wereldoorlog ingehuldigd. Het gemeentebestuur van Merchtem in samenwerking met de Vriendenkring Oud Soldaten Peizegem zullen dit monument inhuldigen op de oude begraafplaats in Peizegem. Merchtems burgemeester Eddie De Block, tevens bevoegd voor Peizegem, weet hierover het volgende te vertellen: Het moet ongeveer een jaar geleden zijn dat de Vriendenkring Oud Soldaten Peizegem zich tot het College van Burgemeester en Schepenen heeft gericht met de vraag iets te doen voor de Peizegemse gesneuvelden tijdens WO1 en WO2, na de omvorming van het kerkhof tot een rustige plaats waar men even kan stilstaan in de tijd, en het haastige in onze hedendaagse samenleving even kan vergeten. Op 11 november zullen alle betrokkenen samen het vredesmonument onthullen. Een fiere burgemeester, dat mag gezegd. Niet alleen omdat ik het een prachtig ontwerp en dito uitvoering vind, maar nog meer omdat in een gemeente de mooiste zaken worden gerealiseerd wanneer het des mensen is. Ook bij de onthulling gaat alle lof naar de Peizegemnaren die zich met de herdenking van beide wereldoorlogen en het nieuwe vredesmonument hebben beziggehouden, in het bijzonder de Vriendenkring Oud Soldaten Peizegem.Hopelijk staan de vele mensen die de Stille weide bezoeken ook letterlijk en figuurlijk even stil bij deze herinneringplaats voor de Peizegemse oorlogshelden. Het omvormen van het vroegere kerkhof tot een Stille weide is een keuze geweest waarbij we de medewerking hebben gekregen van alle families, die betrokken waren bij het voormalige kerkhof. Vandaag blijkt het een juiste keuze. Ik dank namens het Merchtemse gemeentebestuur iedereen die zijn steentje heeft bijgedragen, hoe klein of zwaar het ook mag wezen. Samen met kersvers Kinderburgemeester Niels Van den Bossche wordt het vredesmonument ingehuldigd. (2x klikken op afbeelding om maximum grootte te krijgen)