Wandelgroep Merchtem Boven
Wandelgroep MERCHTEM BOVEN

Aantal
bezoekers

Mijn Prinsesjes, tweeling-
kleindochtertjes
Julie & Charlot
Foto
Foto
Foto

Hallo!

 

Ik zie dat je op mijn blog ‘Swaiken uit Merchtem’ beland bent, en hoop dan ook dat de presentatie toch wat meevalt?! Ik hoop dat je regelmatig naar mijn blog blijft surfen, en je ‘surfgenoten’ vraagt hetzelfde te doen. Als geboren & getogen Merchtemnaar, op 25 januari 1952 in het huis van dokter G. Vanden Houte aan de Nieuwstraat 14, ben ik uiteraard trots op mijn MERCHTEM!! Ik heb er dan ook al heel wat meegemaakt, zowel droevige als heugelijke gebeurtenissen. Hoewel het landelijke karakter van mijn gemeente zeker niet meer hetzelfde is, blijf ik trouw aan Merchtem, want ik hou toch zoveel van de Merchtemnaren. Ik ga op deze plaats niet uitweiden, maar zal dat zeker in de toekomst (als ik gepensioneerd ben misschien) nog wel eens publiceren in een artikel ‘Merchtem vanuit alle hoeken, vroeger en nu’ op mijn blog, of wie weet in boekvorm! Ook Opwijk blijft mij voor altijd nauw aan ’t hart liggen. Ik heb er tijdens mijn jeugd een fantastische tijd beleefd in vooral de Nijdrop & dancing Robin Hood, en zeker ook omdat ik er verschillende Opwijkse vriendinnen heb mogen ontmoeten. Wie graag een bericht, liefst met foto(’s), of agendatips op mijn blog wilt hebben, mailt naar swaiken.keeks@pandora.be. Ik ga mij vooral beperken tot gebeurtenissen, activiteiten in Merchtem & Opwijk, wat niet wil zeggen dat sommige berichten buiten de grenzen van deze gemeenten niet aan bod zullen komen.

 

Het gaat je bijzonder goed!!

 

Swaiken Van Campenhout.

Foto
Foto
 

Opgeven is
geen
werkwoord

Foto
www.childfocus.be

Foto
www.fietsersbond.be

Foto
www.vlaanderen.be
www.vvb.org

www.NSV.be  
www.vnj.org
www.anz.be
www.n-va.be

Wacht niet tot later, als later iets eerder komt, ben je te laat!!

Je kiest een letter, dan de artiest...
en je krijgt de tekst + de videoclip.
A B C D E F G H J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z  0...9

Foto

  
Foto
www.kleuterschoolterdreef.be

Foto
www.terdreef.org
Inhoud blog
  • Wandelgroep MERCHTEM BOVEN & Station Merchtem
  • Wachtbekkenwandeling in Merchtem
  • Slimme mensen gezocht in Opwijk
  • Laatste rommelmarkt in Opwijk
  • Bart Saerens nieuwe voorzitter Groen Merchtem
  • Belpop Bonanza in Opwijk
  • Fair Trade in Merchtem
  • Vierde seizoen VIAVIA Merchtem succesvol gestart
  • Merchtemse koekoek van VS Merchtem
  • Familiedrama nipt vermeden in Merchtem
    Zoeken in blog

    We zijn de 31de week van 2025

    Leven zonder masker … wat een feest !!

    Zoeken met Google


    Een interessant adres?
       Nuttige 
     nummers

    Ambulance/brandweer   
    100
    Politie                                   
    101
    Kindertelefoon                  
    102
    Rode Kruis-Vlaanderen   
    105
    Tele-onthaal                      
    106
    Europees noodnummer   
    112
    Child focus
    116000
    Wachtdienst artsen
    (regio Merchtem)
    052/37.45.00
    Wachtdienst apothekers
    0900/10500
    Wachtdienst tandartsen
    0900/39969
    Wachtdienst dierenartsen
    02/479.99.90
    Antigifcentrum
    070/24.52.45
    Brandwondencentra
    02/268.62.00
    Zelfmoordpreventie
    02/649.95.55
    Bejaardenmishandeling
    078/15.15.70
    Alzheimerlijn
    078/15.29.11
    Kindermishandeling
    0800/97079
    Kankerfoon
    0800/15800
    Vlaamse kankertelefoon
    078/15.01.51
    Anonieme Alcoholisten
    03/239.14.15
    Aids- en Soatelefoon
    078/15.15.15
    De Drugslijn
    078/15.10.20
    Diabetes infolijn
    0800/96333
    Holebifoon
    0800/99533
    Ongepland zwanger
    03/225.08.02
    Veilig Vrijenlijn
    078/15.15.15
    Civiele bescherming
    03/653.24.22
    Tabak Stop Lijn
    0800/11100
    VAB reisbijstand
    070/34.46.66
    Card Stop
    070/34.43.44
    Vlaamse wegentelefoon
    0800/12266
    Eurocross
    02/272.09.00
    GAIA
    02/245.29.50
    Wachtdienstinfo
    0900/10500
    VDAB servicelijn
    0800/30700
    Rijksdienst voor Pensioenen
    0800/50246
    Teleblok
    0800/13144
    Info Vlaanderen
    1700


    Foto

    GEDULD 
    is een 
    schone deugd

    Voor veel kijk- & luisterplezier: www.cabaretten.nl  


    Foto
    www.knutseltip.be


    www.vvs-brabantsekouters.be

    Foto
    Jeugdhuis Ifigineia Merchtem
    www.jeugdhuisifi.be
    info@jeugdhuisifi.be
    Foto
    www.delustigewandelaars.be
    Word lid van WandelSport-
    Vereniging De Lustige Wandelaars Merchtem, en telefoneer naar 052/371385.
    Ik ben al lid vanaf het prille begin op 31.08.1979. 

    Foto
    Foto
    www.ellyenrikkert.nl
    Boekhandel Wauters
    Kerkstraat 4
    1785 Merchtem
    tel. 052/37.41.38
    wauters.veerle@skynet.be

    Foto
    Dagbladhandel
    't Schrijverke
    Dorpstraat 16
    1785 Brussegem
    tel. 02/460.02.98

    Boekhandel 
    Van Hamme
    Nieuwbaan 37
    1785 Peizegem
    tel. 052/37.23.39

    Foto
    Standaard Boekhandel
    Steenweg 15
    1730 Asse
    tel.
    02/452.45.55
    sb.asse@standaardboek.com
    Foto
    Foto
    28-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Merchtem op Facebook
    Klik op de afbeelding om de link te volgen NIEUW ! !   Merchtem op Facebook.
    Doorklikken naar Merchtem.
    "Heeft u informatie die u graag op deze pagina wilt?
    Of wilt u graag foto's met ons delen?
    Vanaf nu kan je al je info en foto's doorsturen naar
    facebook.pagina.merchtem@hotmail.com."  


    28-10-2010, 00:00 geschreven door Swaiken  
    25-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Noodcomité van Merchtem alert voor winteroffensief
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Merchtems burgemeester Eddie De Block over de alertheid voor het winteroffensief: “Deze week krijgen de leden van het Noodcomité van Merchtem alvast een SMS bericht met de vraag zich klaar te houden voor een winteroffensief. Door tijdig een oproep te doen kunnen de zowat 100 leden zelf hun ‘sneeuwschep’ maken (simpel een plank en lat aan elkaar bevestigen). Vorig jaar werden zij ook ingeschakeld om de stoepen van alle gekende gebruikers van de OCMW poetsdienst (mensen die dus altijd hulp kunnen gebruiken) te helpen bij de het sneeuwruimen. Toen moesten hals over kop ‘sneeuwscheppen’ worden klaargemaakt. Deze keer zullen we goed voorbereid de winterellende tegemoet zien.”



    25-10-2010, 00:00 geschreven door Swaiken  
    15-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Voorlichtingsavond over autisme in Merchtem
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Volgende dinsdag 8 februari om 20 uur kan iedereen die wat meer wil weten over autisme terecht in het KWB-lokaal (achter de kerk) aan de Kerkstraat in Merchtem. De jongste tijd zien en horen we steeds meer over autisme. Wellicht kennen we mensen in onze vriendenkring, op het werk, in onze beweging of organisatie die met autisme geconfronteerd worden. Els Vermeulen begeleidt al 15 jaar mensen met autisme. Als medewerker bij de Vlaamse Vereniging voor Autisme (VVA) gaf ze er talrijke cursussen, vormingen en lezingen over. Nu werkt ze als coach in communicatie en autisme vanuit haar privépraktijk. Els komt als therapeute om een beter inzicht te geven in autisme. Zij zal ook vragen beantwoorden, zoals wat is autisme, wat is een autismespectrumstoornis (ASS), hoe ervaren personen met ASS hun handicap. Hoe wordt er omgegaan met iemand met autisme, als huisgenoot, collega op het werk, vriend. Hoe kunnen wij autisten helpen en op welke manier?    



    15-10-2010, 00:00 geschreven door Swaiken  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.‘Wat nu te doen voor later’ in Merchtem
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Nu donderdag 3 februari om 19 uur organiseert de lokale SEL-werkgroep Meise-Merchtem-Opwijk een infoavond over de mogelijke wettelijke documenten rond het levenseinde. De meeste mensen kennen de wilsverklaring euthanasie al die sinds een paar jaar wettelijk geregeld is, of misschien de wilsverklaring om euthanasie te verkrijgen in geval van een onomkeerbare coma. Er zijn nog enkele andere mogelijkheden om mensen hun wensen rond het levenseinde op papier vast te leggen. Paul Destrooper, vormingsverantwoordelijke Netwerk Palliatieve Zorg Brussel-Halle-Vilvoorde & LEIF (LevensEinde InformatieForum), zal alle mogelijke documenten bespreken. Deze thema-avond is niet enkel interessant voor de mensen van de SEL (Samenwerkingsinitiatief EersteLijnszorg) die de eerstelijnswerkers (verpleegkundigen, familiehelpers, kinesisten & artsen) omvat, maar ook voor alle mensen die geïnteresseerd zijn wat hun mogelijkheden zijn en hoe ze hun wensen rond het levenseinde kunnen bekendmaken. Deze interessante infoavond over ‘Wat kan ik nu doen voor later’ gaat door in de cafetaria van het OCMW rusthuis ‘Ter Stelten’ aan de Gasthuisstraat in Merchtem. Iedereen wordt hartelijk uitgenodigd door de Merchtemse dokter Lieven Stassijns, voorzitter van de lokale SEL-werkgroep Meise-Merchtem-Opwijk.         



    15-10-2010, 00:00 geschreven door Swaiken  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Aanplanting sleedoornhaag Foeksenbos in Ossel
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Morgen zaterdag 29 januari vanaf 8.30 uur zal Natuurpunt Merchtem een doornige haag aanplanten aan de rand van het Foeksenbos in Ossel. Al jaren is het Foeksenbos een geliefkoosde plaats voor sluikstorters. Het ligt wat verborgen, en het vuil kan er gemakkelijk gestort worden. Om dit te verhinderen heeft Natuurpunt Merchtem besloten in samenwerking met het Regionaal Landschap Groene Corridor (RLGC) en de gemeente Merchtem een sleedoornhaag van 230 meter aan te planten. Deze aanplanting zal afgeschermd worden met paal en draad, en langs de kant van de Romeinsebaan zal er een kastanjehouten omheining geplaatst worden. Dit alles wordt gesubsidieerd door het RLGC en de gemeente Merchtem. En dan maar duimen dat deze haag heel vlug groeit, zodat sluikstorters het prachtige Foeksenbos niet meer als vuilbak kunnen gebruiken.



    15-10-2010, 00:00 geschreven door Swaiken  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Infonamiddag over Pensioenen in Merchtem
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Nu zaterdag 29 januari organiseert het Davidsfonds Merchtem een uiteenzetting over de Pensioenen en de Pensioenhervorming. Deze infonamiddag gaat door om 15 uur in de raadzaal van het gemeentehuis Merchtem aan de Bogaerdstraat. Paul Palsterman van het Algemeen Christelijk Vakverbond (ACV) brengt een algemene toelichting bij de bestaande pensioenregeling. Volksvertegenwoordigers Maggie De Block (Open VLD) uit Merchtem en Sonja Becq (CD&V) uit Meise zullen de huidige stand van de pensioenhervorming toelichten. Leden van het DF Merchtem komen er gratis in, niet-leden betalen 3 euro. Meer inlichtingen over deze infonamiddag pensioenen in Merchtem bij Pascale Leleu op het nummer 052/37.10.61, mailen naar leleupascale@hotmail.com of bij Leo Van Den Eynde op het nummer 02/461.03.01, mailen naar vandeneynde1785@telenet.be.

    Bijlagen:
    Foto Sonja Becq (CD&V), volksvertegenwoordiger uit Meise.jpg (8.5 KB)   



    15-10-2010, 00:00 geschreven door Swaiken  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Recital sopraan Jole De Baerdemaeker in Peizegem
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Vrijdag 28 januari eerstkomende om 20 uur brengt de jonge sopraan Jole De Baerdemaeker het recital "Oude muziek, jong gebracht". Het wordt een avond vol variatie met liederen en aria’s van onder andere Bach, Vivaldi, Mozart, Beethoven, Rossini en Mortelmans. Jole wordt ondersteund door het muzikale trio Nele Van Hoey op piano, klarinet Filip Haentjens en hobo Jan Erauw. Het recital gaat door in de kerk van Peizegem aan de Nieuwbaan 71. Na afloop wordt de aanwezigen een gratis consumptie aangeboden. Kaarten kosten 12 euro, en hiervoor telefoneren naar het nummer 052/37.37.62 of mailen naar jolerecital@gmail.com
    Ondersteun deze jeugdige sopraan Jole De Baerdemaeker, wonende aan de grens van Peizegem en Buggenhout, en ga massaal naar dit recital.

    (2x klikken op affiche om maximum grootte te krijgen)



    15-10-2010, 00:00 geschreven door Swaiken  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.NIEUWJAARSCONCERT 2011 Kon. Harmonie St-Cecilia Merchtem
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Volgende zaterdag 15 januari om 19 uur organiseert de Koninklijke Harmonie St-Cecilia Merchtem haar jaarlijks Nieuwjaarsconcert in zaal Harmonie aan de Stoofstraat in Merchtem.  Naar goede gewoonte brengt het 60-koppig harmonieorkest en 10-koppig trommelkorps onder leiding van Willy Amez een muzikale variëteit met zowel Oosterse als Latijns-Amerikaanse ritmes. Daarnaast ook typische harmoniewerken van de hand van Belgische en Nederlandse componisten als Harm Evers, Roland Kernen, Jacob De haan en Ron Sebregts. Maar ook popmuziek van Tina Turner en Eric Clapton ontbreekt niet op het programma. Na het concert biedt de Koninklijke Harmonie St-Cecilia Merchtem alle aanwezigen een glaasje aan op het nieuwe jaar. De inkomprijs voor dit alles bedraagt 6 euro, kaarten in voorverkoop kosten 5 euro en kunnen verkregen worden bij de muzikanten en bestuursleden. Voor meer inlichtingen over dit Nieuwjaarsconcert telefoneren naar secretaris Stany De Smedt op het nummer 052/37.62.82, of mailen naar sint-cecilia.merchtem@skynet.be. Surfen kan ook naar www.st-cecilia-merchtem.be.

    (2x klikken op foto om maximum grootte te krijgen)



    15-10-2010, 00:00 geschreven door Swaiken  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tweede Kerststallentocht in Peizegem
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Nu zaterdag 8 januari heeft voor de 2de maal de Peizegemse Kerststallentocht plaats, die start aan de kerk van Peizegem aan de Nieuwbaan om 16 uur. Dit gratis evenement, waarop iedereen uitgenodigd is, kwam tot stand in samenwerking met het gemeentebestuur van Merchtem, AMOW en de plaatselijke kerststallencomités. De bedoeling van deze tocht is om een wandeling te maken langsheen de diverse fraaie kerststallen die in Peizegem opgebouwd werden. Deze wandeling die ongeveer 4 km lang is, wordt tevens overgoten met een origineel artistiek sausje. Ga zeker meewandelen en wees getuige van de mysterieuze lotgevallen van de 3 Koningen, wanneer ze om 16 uur aan de kerk van Peizegem op zoek gaan naar dé Peizegemse ster aan het firmament. Hun queeste leidt hen langsheen de stallen in de Nieuwbaan (Oost-West), Peizegemstraat, Middelstraat (Kottekes) & Nieuwbaan (Nachtegaelenhoek). De regie is in handen van Frans Broothaerts, en voor meer informatie over deze 2de Peizegemse Kerststallentocht mailen naar Kris Willems, kris007.willems@skynet.be.

    (2x klikken op affiche om maximum grootte te krijgen)



    15-10-2010, 00:00 geschreven door Swaiken  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Speelpleinwerking Wiebeltje Merchtem zoekt begeleiders
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Voor de tweede week van de komende kerstvakantie zoekt het Wiebeltje uit Merchtem nog enkele toffe begeleiders die hun vakantiedagen willen invullen met speelpleinwerking. Je hoeft niet meteen een leeuw te zijn of een bodybuilder. Gewoon graag kinderen van 2,5 tot 12 jaar begeleiden en je staat al meteen in de startblokken om een keitoffe monie te worden. Ben je minstens 16 jaar, en heb je geen schrik om zelf eens goed vuil te worden of de handen uit de mouwen te steken? Wedden dat je het super vindt! Meteen telefoneren naar Kris Wambacq op het nummer 052/38.11.80 of Tom Vastenavondt op het nummer 052/38.12.08. Je kan ook mailen naar wiebeltje@merchtem.be. ZEKER DOEN!!



    15-10-2010, 00:00 geschreven door Swaiken  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Intrede Sinterklaas in Merchtem
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Sinterklaas, de goedheilige man is weer in ons land. Nu zaterdag 27 november zal hij in Merchtem na een lange reis met de stoomboot zijn weg verder zetten met de trein. Om 11.30 uur wordt de Sint aan de Rinkelingschool in Brussegem verwacht. Na een korte stop waarbij de kinderen hun tekeningen kunnen inruilen voor wat snoepgoed zal de heilige man zijn weg verder zetten richting Merchtem centrum. Daar zal gemeenteschool De Plataan rond 13.30 uur de deuren openhouden voor de Sint en zijn Pieten. Als laatste halte staat Ten Bos in Peizegem om 15.30 uur op het programma. Via de kleuter- & lagere scholen van Merchtem hebben alle kinderen een tekening ontvangen die ze kunnen inkleuren en aan de Sint bezorgen. De kleurprenten zullen achteraf een plaatsje krijgen in het Merchtemse gemeentehuis. Er zullen ook een aantal prijzen verloot worden uit de afgegeven tekeningen. Voor de praktische gang van zaken in Merchtem krijgt de Sint de hulp van de gemeente Merchtem, het Merchtems Volkstheater, Unizo en Comité Lawerke.



    15-10-2010, 00:00 geschreven door Swaiken  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Laat naar je borsten kijken!' in Merchtem
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Eén op negen vrouwen krijgt borstkanker. Om dit te vermijden worden alle dames tussen 50 en 69 jaar opgeroepen om gratis hun borsten te laten screenen in de mammobiel, een bus omgebouwd tot mini-dokterskabinet. De mammobiel komt voor het eerst nu ook naar de Merchtemse deelgemeenten Peizegem en Brussegem. Binnenkort worden de vrouwen verwittigd via een oproepingsbrief en een kaartje waar zij zichzelf zullen zien. Dit alles om de opkomst nog te verhogen, want momenteel is er nog maar 58% van de vrouwen die hun borsten laten screenen. Van 1 oktober tot en met 25 november eerstkomende kan de infostand 'vrouwen en borsten' bezocht worden in de vernieuwde Gemeentelijke Bibliotheek aan de Dendermondestraat 31 in Merchtem.
     
    (1x klikken op foto om maximum grootte te verkrijgen)



    15-10-2010, 00:00 geschreven door Swaiken  
    14-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kunstenaressen ‘in residentie’ in WZC Ter Stelten in Merchtem
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De beeldende kunstenaars Monique Baetens & Bie Garcet ontwikkelden in samenwerking met de dienst Ergo en Animatie een kunstproject met de bewoners van het WZC Ter Stelten in Merchtem. Na een vruchtbare periode van 4 maanden tonen zij de resultaten van de samenwerking en exposeren zij ook eigen werk. Monique Baetens en Bie Garcet genoten beiden een opleiding beeldhouwkunst aan de Portaelsschool in Vilvoorde. Zij werken meestal rond de menselijke figuur en thema’s als vergankelijkheid, introspectie, de ondraaglijke lichtheid van het bestaan. Hun werk is bevragend en beklijvend, steeds grenzen aftastend, menselijk, aanwezig. De vorm van hun werk is zowel figuratief als abstract, vaak opgebouwd met verschillende soorten materialen. Het projectvoorstel om de bewoners te laten participeren werd door de Raad van Bestuur van het OCMW Merchtem, de directie en het personeel enthousiast onthaald. Ter Stelten was benieuwd naar de ‘kunstenaars in eigen huis’. In het voorjaar was er een eerste kennismaking met de bewoners. Monique en Bie vertelden wie ze zijn en wat ze doen. Zij stelden de bewoners en de begeleiding voor om samen iets te creëren. Ze kregen een zeer positieve respons. Er werd afgesproken dat de bewoners, bijgestaan door hun begeleiding, naar eigen keuze en kunnen, het basismateriaal zouden leveren waarmee Monique en Bie verder zouden werken. Het resultaat is een verscheidenheid van vormen, iedereen vertrouwd, in wol, klei, zijde, papier; alledaags maar doorleefd. Zij krijgen gestalte in een beeld van wat handen doen met de tijd, maar ook wat de tijd doet met handen. Via opstelling en verwerking van het gekregen materiaal hebben Monique en Bie getracht vorm te geven aan wat de ontmoeting met de bewoners bij hen teweegbracht. De creatieve resultaten worden getoond van 15 oktober tot 7 november eerstkomende, dagelijks van 10 tot 19 uur in de cafetaria van het WoonZorgCentrum Ter Stelten aan de Gasthuisstraat 19 in Merchtem. Ook een selectie uit het werk van Monique Baetens en Bie Garcet wordt in de cafetaria en aanpalende lokalen tentoongesteld.



    14-10-2010, 00:00 geschreven door Swaiken  
    13-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Opwijk is een ‘Straffe Streekgemeente’
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De gemeente Opwijk kreeg samen met 28 andere gemeenten uit de regio ‘Groene Gordel’ het label van Straffe Streekgemeente. Hiermee bewijzen de gemeenten dat zij voluit de kaart trekken van de streekproducten. Bedoeling is om de Brabantse streekproducten nog beter te verankeren in heel de provincie en haar gemeenten. Ook Asse, Londerzeel, Meise, Roosdaal en Ternat ontvingen dit label.

    (Bron: SpitsFM Opwijk, waarvoor dank)
     



    13-10-2010, 00:00 geschreven door Swaiken  
    12-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Opruimactie Natuurpunt Merchtem en Karrewiel groot succes
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Alain De Cré, voorzitter van Natuurpunt Merchtem, maakte de balans op van hun opruimactie samen met café Karrewiel van vorige zaterdag 9 oktober. Vijfentwintig Natuurpunters waren present voor deze actie, en hebben niet minder dan 1 volle vrachtwagen en 5 aanhangwagens zwerfvuil opgeruimd. Volgende straten en plaatsen werden geruimd: de Romeinsebaan en vooral dan het Foeksenbos, Bollestraat, gans de Wolvertemsesteenweg, het kruispunt van de Bollestraat met de Wolvertemsesteenweg en de Hunsberg, en dan in ‘t bijzonder enkele kleinere bosjes, Brusselsesteenweg helemaal. Verder ook de Dooren tussen de 2 ronde punten, het bosje aan de oriënteringstafel van Steenberg en de oude Dendermondsebaan. Diane (altijd paraat voor alles en nog wat) van café Karrewiel heeft een groot deel van haar opruimers kunnen motiveren om hun eigen straat te zuiveren van alle zwerfvuil. De scholen Rinkeling in Brussegem, Ten Bos in Peizegem, Ter Dreef en De Plataan in Merchtem hebben ook meegewerkt aan de actie, en de omgeving van hun school proper gemaakt. Deze grote opruimactie van Natuurpunt Merchtem en café Karrewiel kan dus zeker een groot succes genoemd worden. Alain zegt hierover: “Hiermee is onze gemeente weer voor een tijdje proper, maar als alle Merchtemnaars hun steentje bijdragen zouden er zelfs geen acties meer op stapel moeten gezet worden om de gemeente clean te houden. Merchtem mag niet alleen de status van feestgemeente hebben, maar moet zeker ook een propere gemeente zijn om duimen en vingers af te likken!”
     
    (2x klikken op foto om maximum grootte te krijgen - copyright Ivan Vanhaecht)



    12-10-2010, 00:00 geschreven door Swaiken  
    10-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Merchtemnaars op WK 3wielrennen in het Engelse Woodstock
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Het Sanitef-@Finas-Deko Tricycle Team met basis in Asse vertrok met 9 renners naar het Engelse Woodstock. Op zondag 3 oktober laatstleden werd er immers het Wereldkampioenschap 3wielrennen betwist werd met een tijdrace over 20 km in het schitterende Blenheim Park, de geboorteplaats van Winston Churchill. Het WK was er één van de evenementen in een groots opgezette wielerdag ten voordele van onderzoek naar borstkanker. Zo was er ook het WK plooifietsen, een merkwaardig en bijzonder schouwspel, waaraan ook een afvaardiging uit Gent deelnam. Regen en wind maakten de tijdrace des te harder en net als vorig jaar in Frankrijk pakte de Brit Carl Saint de wereldtitel bij de mannen. Bij de dames was de titel opnieuw voor Hilde Verbeken uit Aalst, en dit al voor de vierde keer. Ook de eerste in de paralympische klassering Gerry Meyen is lid van het 3wielerteam uit Asse. In het 3wielerwereldje wordt er zoals in golf ook gewerkt met een ‘handicap-klassering’ en hierin was het al ‘Belgium’ op het podium. Winnaar werd Filip Neirinckx uit Merchtem voor Gerry Meyen uit Tielt-Winge en nog een Merchtemnaar Stijn De Vleminck werd mooi derde. Stijn De Vleminck is een jonge Merchtemse beloftevolle renner. Hij eindigde immers top twintig overall met 40 deelnemers tussen het brute geweld van vooral specialisten van lange afstand tijdraces. Stijn kwalificeerde zich tijdens de 7 van Kettelo eind mei dit jaar, waar hij samen met David Beeckman uit Meldert de B&B prijzen won voor het WK uitgeloofd door 3wielweb, de vereniging van 3wielfietsers. Beiden zijn nu samen met nog enkele nieuwe renners ook 3wielerfanaten. Even vooruitblikkend naar de twee absolute hoogtepunten voor het komende 3wielerjaar 2011 zijn 7 van Kettelo op zondag 6 juni, en de Wereldkampioenschappen 3wielrennen op zaterdag 19 juni in Saint-Marsault in Frankrijk. Wie meer inlichtingen wilt, eens een 3wielfiets wilt proberen, interesse heeft om te koersen of om mee te werken telefoneert naar het nummer 02/452.92.26 of mailen naar info@3wielweb.be. Websites: www.3wielweb.be & www.supertrike.be.

     

    (Op de foto Merchtemnaar Stijn De Vleminck in actie, 2x klikken op foto om maximum grootte te krijgen - copyright Martin Purser)

    Bijlagen:
    Foto andere Merchtemnaar Filip Neirinckx, winnaar van het handicap klassement - copyright Martin Purser.JPG (113.2 KB)   



    10-10-2010, 00:00 geschreven door Swaiken  
    09-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gasthuisstraatfeesten in Merchtem werden fel gesmaakt
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Het buurtcomité van de Gasthuisstraat in Merchtem organiseerde voor de derde maal de Gasthuisstraatfeesten. Om 17 uur kwamen 75 feestgenoten opdagen op deze warme nazomerse dag waar zo’n 24 graden werden gemeten. De genodigden konden tijdens de receptie bij een fris glas schuimwijn kennismaken met de nieuwe inwoners van de Gasthuisstraat. Dit buurtfeest ging opnieuw door in de schuur van Frans en Thérèse Robberechts waar een zee van ruimte is, zodat de kinderen veilig buiten konden ravotten. Voor de kleintjes was er een springkasteel en voorts konden de jongeren naar hartenlust fietsen en skaten. Dan ging iedereen aan tafel voor de smakelijke barbecue, en tussen ‘de soep en de patatten’ kwam Merchtems burgemeester Eddie De Block langs om iets mee te drinken en de feestcheque officieel te overhandigen. Daarna schoven zowel slank als minder slank aan voor koffie met gebak of een bolleken ijscreem. Alsof dat alles nog niet genoeg was, werden er ook nog prijzen verloot. Nadien werd zowel door de jeugd als de volwassenen een dansken geplaceerd. De professionele muziek- en lichtinstallatie verzorgd door sponsor en straatgenoot Rudi Grimm Services zorgde voor de nodige gezellige sfeer. Het was buiten nog klaar als de blonde Grimbergen al afgedronken was, en ’t was al lang donker als de laatsten naar huis keerden. Deze unieke gelegenheid om op een feestelijke manier wat bij te praten tussen de buren van de Gasthuisstraat in Merchtem was zeker meer dan geslaagd.
    Volgend jaar worden deze Gasthuisstraatfeesten opnieuw overgedaan, en zal iedereen ongetwijfeld terug van de partij zijn.

    (2x klikken op foto om maximum grootte te verkrijgen)

    (Dank aan Rudi Van Hemelrijck van de Gasthuisstraat in Merchtem voor de informatie & de foto)



    09-10-2010, 00:00 geschreven door Swaiken  
    08-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuwe abt in de abdij van Grimbergen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De abdij gemeenschap van Grimbergen heeft gisteren donderdag 7 oktober abt Erik De Sutter herkozen voor een periode van 12 jaar. Zijn vorig abbassiaat liep gisteren ten einde en zodoende moest de gemeenschap opnieuw een nieuwe abt kiezen. Wie abt Erik De Sutter wenst te contacteren, kan hem telefoneren op het nummer 0474/83.82.26.

    Dit werd mij meegedeeld door Karel Stautemas, provisor (beheerder) - econoom in de abdij van Grimbergen, en Federatiepastoor Merchtem
    Email: karel.stautemas@kerkgrimbergen.be.
    Website abdij Grimbergen doorklikken naar Abdij Grimbergen
    .
     
    (Sorry voor de slechte kwaliteit van de foto)



    08-10-2010, 04:47 geschreven door Swaiken  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.‘TROUBLE IS A FRIEND’ van Lenka
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    www.youtube.com/watch?v=C3rDMJERl64&NR=1


    Lenka is een Australische singer-songwriter (video 'Trouble is A Friend' ook op haar site).

    www.lenkamusic.com



    08-10-2010, 00:00 geschreven door Swaiken  
    06-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DIMITRI VAN TOREN in MERCHTEM
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Optreden van de Nederlandse kleinkunstenaar DIMITRI VAN TOREN met pianist Dirk Schreurs op zaterdag 12 november 2011 om 20 uur in de zaal 't Vijverdal (achter de kerk) aan de Kerkstraat 12 in Merchtem. De zitplaatsen zijn niet genummerd en de deuren openen om 19.15 uur. Kaarten in voorverkoop 13 euro, aan de kassa 15 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar in Boekhandel Wauters aan de Kerkstraat 4 in Merchtem, Boekhandel Van Hamme aan de Nieuwbaan 37 in Peizegem, Dagbladhandel ’t Schrijverke aan de Dorpstraat 16 in Brussegem en Standaard Boekhandel aan de Steenweg 15 in Asse, of telefonisch op het nummer 0474/88.55.83. Organisatie: Swaiken & KEEKS Merchtem.



    Klikken op www.youtube.com/watch?v=GKv34p3I6yg&feature=related (Jij bent de mooiste)

    Dimitri Van Toren, officieel Jan van Tooren, werd geboren in
    Breda op 16 december 1940, en is een Nederlandse zanger en kleinkunstenaar. 
    Alle inlichtingen:
    www.dimitrivantoren.nl.

    Klikken op Dimitri Van Toren ‘Hé Kom Aan’ in Merchtem (Uit in Vlaanderen).


     Foto                               Foto
    www.computrade.be                                    



    06-10-2010, 00:00 geschreven door Swaiken  
    Wandelgroep MERCHTEM BOVEN

    Foto

    AGENDA

    Iets te melden voor
    de agenda,
    mailen naar

    swaiken.keeks@
    pandora.be


    Activiteiten
    Jeugdhuis Nijdrop Opwijk

    www.nijdrop.be

    Activiteiten in Merchtem & Opwijk
    www.merchtem.be
    www.opwijk.be

    BIB MERCHTEM
    http://
    merchtem.
    bibliotheek.be


    Programma cc/gc
    omliggende gemeenten


    www.opwijk.be 
    (Hof ten Hemelrijk)

    Foto
    www.ccasse.be


    Foto
    www.gcdepit.be  
     
    Foto
    www.demuzevan
    meise.be
      

    Foto
    www.dezandloper.be

    Foto
    www.thebluestars.be

    www.clubbrugge.be

    Blog Aaron Vandermeersch
    www.bloggen.be/
    clubbruggeonline/


    Blog Aaron Vandermeersch
         Aquariumfreak

    http://www.bloggen.be/
    aquariumfreak1/
    Foto
    Mijn Schattekes, tweelingklein-
    dochtertjes
    Julie & Charlot, met
    Nichtje Freya & Neefje Anton
    Archief per jaar
  • 2015
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010

    Je vindt geen weg?

    Leg er één aan!
    Bond zonder Naam
    www.bzn.be

    Als ongeluk in een klein hoekje zit, zit geluk dan in de rest?

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Links
    www.editiepajot.com

    Foto
    www.merchtem.be

    Foto
    www.opwijk.be

    Foto
    www.klakson.be

    Klik op de afbeelding om de link te volgen 












    www.uitinvlaamsbrabant.be



    www.uitinvlaanderen.be

    wattedoen.be
    www.wattedoen.be

    www.geuzeinfo.com


    www.persinfo.org
     

    Foto
    www.radio1.be

     



    www.ringtv.be


    www.facebook.com

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Foto
    Sint-Janstraat 112
    1785  Merchtem
    tel. 052/37.48.74

    Computers: de meeste fouten zitten tussen het toetsenbord en de stoel.

    Blog als favoriet !
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto

    Muziek is een grotere openbaring dan alle wijsheid en filosofie. (Ludwig van Beethoven)

    Foto

    Overal moet men water in de wijn doen. In Vlaan-
    deren vooral veel wijwater.
    (Jan Vercammen)

    Foto

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs