Zondag 26 april: Hersteldag!! Bekomen van de voorbije trainingen en wat ontspannen ... Een 2-tal uurtjes op de fiets in groep met een koffiestop halverwege in een rustig gelegen haventje voorbij Palma. Daarna gaat het terug richting hotel waar ons een massage te wachten staat en waar we met een aantal samen de finale van Luik-Bastenaken-Luik bekijken. Met veel bewondering kijken we hoe Zdenek Stybar nog mee diep in de finale van de Waalse klassieker meegaat maar met een nog veel grotere bewondering op welke manier Alejandro Valverde La doyenne naar zich toe trekt! 's Avonds nog een stevige maaltijd benutten want we gaan onze laatste trainingsblok van de stage in en die is niet niks!
Vandaag gaan we voor een trainingsrondje dat we eerder deze stage al hebben afgewerkt. Toen waren we in het gezelschap van Zdenek Stybar en nu doen we het met Wim Van Uffel en Pepijn Verbruggen. Mannen met wellicht mindere kwaliteiten dan Stybi maar wel met evenveel passie voor de fiets. We hadden ze wel wijsgemaakt voor de rit dat we maar een uurtje of 5 onderweg zouden zijn maar de ervaring van vorige week wist ons wel iets anders te vertellen. Anders hadden we de 2 "facteurs" nooit zo ver gekregen om ze zowel over de Sa Calobra en de Puig Major te krijgen, om dan nog maar te zwijgen van de Soller. Maar met veel "gevloek en gesakker" zijn ze erin geslaagd en hebben ze dat meer dan voortreffelijk gedaan. Een rit van 180km - 6 uur lang - 3000hm op een fiets doorbrengen is wat anders dan van brievenbus naar brievenbus rijden ;-). Zeker Wim, ondertussen 48 - al jaar en dag een vaste trainingsmaat van Sven Nys - respect!
De dagen vliegen gewoon voorbij ... Het is goed weer, de trainingen gaan vlot, het gezelschap is dik in orde ... Mooie tijd hier. Kortere training vandaag en voor het eerst wat op vlakkere wegen. Goedronddraaien, souplesse, wat snelheid erin ... Het ging goed vooruit! In de vooravond trekken we nog eens de loopschoenen aan om in het bos een toertje te doen. Weliswaar rustig en ontspannen, er gewoon voor zorgen dat de loopspieren onderhouden blijven. Na het avondeten krijgen we bezoek van niemand minder dan Johan Museeuw. Hij begeleidt hier in Mallorca een groep wielertoeristen. Ik heb Johan leren kennen bij mijn profdebuut - Domo-Farm-Frites - ik was pas twintig. Het klikte meteen. Hij heeft me de eerste stappen in het profpeloton leren zetten en ik kan jullie verzekeren dat hij qua training en voeding een voorbeeld was, ik heb heel veel aan hem te danken. Mijn respect voor hem is groot!
Stevig ritje op het menu! Met opnieuw 5 uur en 2400hm hebben we weer goed werk geleverd. Maar wat nog belangrijker was vandaag was een 10minuten test die we moesten afwerken voor onze coach. De bedoeling is simpel, gedurende 10 minuten alles geven en uiteindelijk kijken wat voor vermogen daar tegenover staat. Aan de coach om uit te maken of het goed zit of niet.
Onze tweede rustdag van ons verblijf op Mallorca vandaag, meer dan anderhalf uur losrijden doen we niet. Vervolgens gaat het richting Palma city, we eten er iets in één van de kleine gezellige lokale restaurantjes en bezoeken enkele winkels. Niet te lang, het is immers rustdag en gezien onze trainingsuren en kwaliteit ervan zijn rustdagen meer dan welkom, we moeten ze dan ook efficiënt benutten. In de late middag verwelkomen we ook nog een paar extra gasten in het hotel, vrienden van Sven waarvan ik er er ondertussen ook al enkele van ken. Onder andere Wimpie en Peppie; die twee zullen ons dan ook bijstaan op training. Beiden postbode maar tevens goed getrainde mannen die in het regionale circuit geregeld de rugnummer opspelden en dat vaak met succes!
We blijven in ons ritme ... 8 u ontbijt, 10 u vertrek op training,... lunch, relax, .. Een stage is om eerlijk te zijn niet veel spannends. Als renner zelf vind ik het wel heerlijk. Eten, trainen, slapen, ... Alles blijft herhaald worden gedurende de stage om er zoveel mogelijk rendement uit te halen. Vandaag duwen we de teller weer af op 160km en hebben op 5 dagen training 25 u afgewerkt! Waarmee we heel tevreden zijn.
Na het avondeten gaat het voor het eerst deze week eens tot op de dijk om er een koffie te gaan drinken. Wie komen we daar tegen? Dirk Nachtergaele, ex (wieler)verzorger van de Quick Step ploeg en huidige soigneur van onze Rode Duivels onder Marc Wilmots. Dirk, is voor mij toch een beetje nostalgie. Hij heeft me destijds bij mijn profdebuut wegwijs gemaakt in het peloton. Me geleerd met training, voeding en rust om te gaan. Me de knepen van het vak geleerd. Dus ik moet wel toegeven dat het me wel iets deed om Dirk terug te zien. Vooral de manier waarop hij praat. We hebben elkaar een kwartier gesproken en hebben in die tijd wel 10 anekdotes gehoord en je voelt meteen terug die warmte in zijn stem. Deze week moeten we dus zeker nog eens bij Dirk langs voor een koffie.
Na onze rustdag van gisteren is het weer werken geblazen vandaag. We duiken opnieuw de bergen in en ook al is het onze zoveelste keer telkens is het adembenemend mooi met dit weer! We moeten zelfs stellen dat we tot op heden misschien wel het beste weer in april hebben van de laatste jaren. Helblauwe hemel, 25 graden, ... ik wil jullie niet jaloers maken maar het is realiteit! Het valt ons ook op dat het wielertoerisme hier nog elk jaar toeneemt! Vanuit alle landen bevinden zich hier gepassioneerde fietsers, zowel mannen als vrouwen! Het blijft het fietseiland bij uitstek. Zowel een beginnende fietser als een doordreven fietsliefhebber kan zich hier uitleven. Je kan hier de vlakke toer op, maar je kan evenzeer de bergen trotseren. Ideaal dus, ik raad jullie het aan het zelfs eens te komen ervaren!