Fanfare St.Lucia Loenhout
Inhoud blog
  • Dubbelconcert zaterdag 07 november
  • Foto's Lenteconcert
  • Inschrijving Interactieve Kinder-bingo
  • Hoe bouw je een instrument?
  • 125 jaar Fanfare St. Lucia
  • Najaarsconcert 2014
  • concertagenda muziekmaatschappijen
  • Programma Muzieknamiddag 5 oktober 2014
  • najaarsconcert i.s.m. Brassband Scaldis
  • Affiche Lenteconcert 2014

    volgende activiteiten


    Zoeken in blog


    forum

    Druk op onderstaande knop om te reageren in mijn forum



    Mijn favorieten
  • Jomulo_Loenhout
  • Vlamo

  • Weldoen Baart Genoegen
    19-11-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wie zijn wij? de fanfare



    Opgericht in 1890 is de fanfare Sint Lucia al bijna 125 jaar een groepering van amateur-muzikanten. Elke maandagavond tussen 20.00u. en 22.00u. komen wij bij elkaar in onze eigen zaal om muziek te studeren en te oefenen. Jaarlijks nemen we deel aan een aantal opdrachten binnen de dorpsgemeenschap en geven concerten in de wijde omgeving.
    Ook wordt er regelmatig ( 4-jaarlijks ) aan wedstrijden deelgenomen.


    Haar muzikale organisatie
    De muziekopleiding wordt gegeven door professionele leraren in de muziekacademie en het muziekgevoel wordt verder ontwikkeld in de samenspelklas en later binnen de muziekvereniging.
    Voor kandidaten die liever in los verband muziek willen leren, staat onze jonge dirigent klaar tijdens avonduren of weekends.
    Het individueel oefenen blijft één van de voornaamste middelen om een instrument goed te kunnen bespelen en om zo veel meer te kunnen genieten van de muziek.

    De fanfare stelt gratis muziekinstrumenten ter beschikking aan de leden van ons korps. Desgewenst kunnen wij ook instaan voor de financiering van eigen instrumenten tegen zeer gunstige voorwaarden .
    De muzikanten betalen geen bijdrage of lidgeld om in de groep te kunnen meedoen.
    De fanfare staat onder de leiding van een professioneel dirigent die zijn opleiding volgde aan een conservatorium
    en instaat voor de keuze van de muziek en de vertolking ervan.
    Zijn invloed op de prestaties van de fanfare en de jeugdwerking zijn zeer belangrijk.


    Haar muzikale en andere activiteiten
    Een bestuursgroep komt maandelijks bijeen en is verantwoordelijk voor de dagelijkse gang en organisatie van de fanfare.
    Er zijn een 200-tal ereleden die zelf ook een aantal activiteiten organiseren en de muzikanten ondersteunen bij hun activiteiten. Zo organiseert een werkgroep jaarlijks één- of meerdaagse uitstappen in binnen- of buitenland, waaraan steeds een grote groep mensen deelnemen.
    Buiten haar eigen klassieke teerfeest, wordt er elk jaar een kinderkerstfeest gehouden. Daar wordt telkens een namiddag georganiseerd door eigen mensen of een opvoering door een externe groep. Sinds enkele jaren wordt deze dag afgesloten met een lampionnenoptocht door het centrum met een warm drankje op het kerkplein. Iedereen die dat wenst kan daaraan deelnemen.
    Pas geleden besloot de fanfare om ook eens andere muziekvormen uit te proberen. Haar proefstuk vond plaats in november 2004 met een optreden en begeleiding van de bekende zangeres Barbara Dex.
    In 2005 begeleidden wij de Vlaamse topzanger Gunther Neefs.
    Bij zo'n gelegenheid worden andere instrumenten toegevoegd aan het orkest, zoals gitaar en basgitaar die gespeeld worden door gelegenheidsmuzikanten. Zo verlegt onze fanfare haar muzikale grenzen en proberen wij een zeer breed publiek te boeien met en te laten genieten van haar muziek.
    Op deze wijze is de fanfare een ideale ontspanning voor muziekliefhebbers ( jong en oud ) en hun sympathisanten en wil zij haar rol binnen de dorpsgemeenschap van Loenhout blijven spelen. 
    Wij zijn u dankbaar voor uw bezoek en hopen u te mogen begroeten op één van onze volgende activiteiten.

    Jef Vissers
    xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)

    Blog als favoriet !

    E-mail ons

    Druk op onderstaande knop om ons te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in ons gastenboek


    Onze Sponsors:

    - De Loenh.Bierhalle
    www.loenhoutsebierhalle.be/
    - Cafe de Schietstand
    - Electro Jochems
    www.electrojochems.be/
    - garage Van Hasselt
    www.vanhasselt.be/
    - De Koopjes-hoeve
    www.gold-star.be/
    - VW - Tuinderijen
    - Prov. Antwerpen
    www.provant.be/
    - Brood- en Banketbakkerij
      Van Looveren - Kenis

    Contact en BLOG:

    gert.rombouts@live.be



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs