De ene stockbreuk na de andere. De ergste waren nog de steriele compressen en niet-steriele handschoenen.
En al die stockbreuken omdat de bestelling van april nog altijd niet is toegekomen.
Nu, na vele mails naar Kinshasa vertrekt er zondag een vliegtuig naar Goma met materiaal.
We hebben hier oplossingen gezocht: niet-steriele compressen steriliseren, steriele handschoenen gebruiken en leningen aangaan.
Ook was er een discussie over 1700 ampoules oxytocine. Blijkt dat die nooit zijn opgestuurd naar hier, dusssss: stockbreuk. Ook die worden zondag overgevlogen.
Donderdag was het inventarisdag in de apotheek. En wat volgt na de inventaire? Une bière! Met de hele équipe terug naar ons stamcafé voor een pintje. Was gezellig.
Vrijdagmorgen hebben Mathieu en ik een powerpoint presentatie gegeven voor de artsen en verpleegkundigen over het Rationeel gebruik van geneesmiddelen. Daarna hebben we onze resultaten van ons onderzoek (bewaren van stock op diensten en het voorschrijfgedrag) meegedeeld. Ze waren allemaal enthousiast en akkoord dat er nog wel wat werk is in het ziekenhuis.
Zaterdagmorgen hebben we het zoontje van Mathieu bezocht. Na een korte fotoshoot zijn we vertrokken richting basis om aan het maandrapport te werken. Ik ga in Belgie de fotos ontwikkelen en opsturen.
Volgende week gaan we werken aan het maandrapport. Normaal is dat nu een taak van Mathieu maar hij zou graag op einde van week zijn vaderschapsverlof nemen en als we samenwerken is het sneller af.
Zondag: lekker niets doen behalve in zon liggen met factor 50 op mijn neuze. En een trip naar het ziekenhuis om tramadolampoules af te leveren.
Heb mijn eerste bevalling meegemaakt!! Woppppaaaa, nu nog een keizersnede en ik kan naar huis gaan
Mathieu is vrijdagmorgen om 5u voor de 5e keer papa geworden van een flinke zoon
We gaan waarschijnlijk in juni een weekend een trip organiseren naar Goma om naar het voetbal te kijken (en natuurlijk ook om uit te gaan).
Patrick, de kok die voor ons kookt op zondag gaat mij helpen met mijn tuintje. Ik heb geen idee meer wat plant en wat onkruid is.
Felix, de supergoeie kok van Goma, gaat een week voor ons koken. Woehoe!
Jozefien loopt in het ziekenhuis trots rond met mijn gouden schoentjes
het droge seizoen:dikwijls een tekort aan water in het ziekenhuis.
Heel warm
De première pierre van de nieuwe apotheek is nog altijd niet gelegd, maar heb al voorgesteld voor een bière met de logistieke- en farma- équipe