Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek
Zoeken in blog
Beoordeel dit blog
Stefan in Malaga
Stefan in Malaga
09-10-2009
nog 2 dagen
hallo allemaal,
Vandaag de betonwerken in het huis afgerond( nu ligt er overal beton) De metsers hebben vandaag ook hun laatste dag gemaakt, ze hebben naar spaanse normen een prachtige job gedaan. Alle doelstellingen zijn behaald, de elektriciteit van beide studio's is klaar, overal in het huis ligt er beton, de studio's zijn klaar de tuintrap is af. Morgen nog wat extra's uitvoeren, verlichting bij de watertank, shed, .. en vooral opruimen. Vandaag ook een deur gezet in het berhok waar "patatje" de volgende maanden gaat slapen, hiermee wel in mijn hand gezaagd ( dit is de eerste first-aid in een maand). Nu efkes aan het genieten n "bar CO2" van ierse folkmuziek, leuke afwissling.
Vandaag, woensdag, extra vroeg gestopt ( 16.00u) om te gaan shoppen. Met de auto naar Velese Malaga gereden om inkopen te gaan doen voor het thuisfront !!!! Vooraf wel een lap op gegeven , de planning was om vandaag beton te gieten in de living. Dit moest nog wel allemaal klaar gemaakt worden, zand invoeren , gelijk leggen, isolatie leggen, metaalnetten en dan hopen beton ( handmade, ocharme de Luc) 10 voor 4 gedaan , goei planning he !!! Ondertussen zijn de beide studio's gevloerd en ingevoegd, morgen worden de WC geplaatst en probeer ik de elektriciteit verder af te werken. Verder geen grootse dingen meer, we zijn eigenlijk klaar en gaan de volgende 2 dagen voornamelijk gebruiken om de planning van het voorjaar (april/mei) op te stellen, er moet namelijk heel veel tegelijk gebeuren (dak afbreken, muren opbouwen, vloer op verdiep giten, elektriciteit daar leggen, ....)
Het Weekend is al 2 dagen gepasseerd, aan het strand veel geslapen , wel knap volk gezien. ( en het was weer lekker warm 30gr) De elektriche installatie van de studio's op zaterdag bijna volledig afgewerkt. Maar maandag er dan toch weer iets te fel ingevlogen (had weer veel gepland) 's morgens kwamen de jongens van de verwarming langs, voormiddag al beton gestort in de keuken, en namiddag dan nogeens in de TV-hoek (gewerkt tot 6.30u) volledig leeg ( bij temperaturen van 30 gr) 'avonds bij Pepe nog wat tapas gaan eten, maar voelde de vermoeidheid al komen, voor de eerste keer in meer dan 3 weken om 10.00u gaan slapen( was doodop) (de jongens en dave ook) Deze morgend nartuurlijk kiplekker en weer wat beton gegoten in de WC en living. Ondertussen zijn alle draden in het hele huis ook getrokken is de tuintrap volledig klaar en is de bovenste studio volledig gevloerd en opgevoegd (dus klaar). morgen zijn de vloerwerken in de beneden studio klaar De mannen van de elektriciteit zijn langs geweest voor een nieuwe aansluiting en donderdag worden in de 2 nieuwe sheds al deuren geplaatst. Alles samengenomen hebben we hier op 4 weken tijd een huzarenstukje opgevoerd, wetende dat normaal alles in Spanje (zeker Andalusie) zij tijd nodig heeft. Ja broer , het was een plezante tijd hier. En zoals ik vorige keer al heb gezegd, ik zou hier gemakkelijk kunnen leven en werken. (vandaag weer 30gr) . Ook onze eerste bosbrand gezien die werd geblust met helicopters. Leentje , nog 5 dagen (eigenlijk is het nog snel gegaan he)
Net terug van een etentje in het "wietcafe" De jongens zitten al in bed !!!, vandaag een van de zwaarste dagen hier gehad. Deze morgend begonnen aan de tuintrap (elke dag een trede) , dan nog wat beton op de berg gedragen om de staal platen dewelke op het gebouw van de watetank liggen aan te gieten. ( dit dak hebben we gisteren gelegd) Nadien begonnen (samen met Dave) om pannen te leggen op de shed en het bijgebouwtje. Op zij spaans , 3 lagen pannen !!!, heel leerzaam maar heel vermoeiend. Rond 6.00 waren we klaar met beide daken !!! stik kapot. Ja blijkbaar begint het toch te wegen, morgen werken we onze 14 dag op rij. Elke morgen beginnen om 8.00 tot 19.00u (maar de progress mag er zijn , de jongens maken nu al plannnen om werken uit te voeren zonder mijn aanwezigheid) Zondag staat er weer een dagje strand op het programma, zal nodig zijn want volgende week moeten we nog enkele belangrijke werken uitvoeren. vooral beton storten in het hele huis +- 3m3 hand made !!! Morgen beginnen we een uurtje later er komt toch niemand extra werken ( de spaanjaarden hadden blijkbaar een feestje) Ik ga mij vooral bezig houden met het aansluiten van de elektriciteit in de studio's, deze zouden operationeel moeten zijn in april ( en ik kom voor april niet meer naar hier) Voor de rest , met patatje is alles OK ( ik ben waarschijnlijk 's morgens de eerste die hem knuffelt ????) Ben niet echt zot van honden , maar het is wel een lievertje. Stijn, een dikke proficiat met de uitslag van je examens. volhouden he !!! Senne, van u hoor ik niet veel, maar dat zal wel goed nieuws zijn zeker Leentje, probeer alles een beetje te organiseren , het is nu heel druk maar het zal wel lukken .
Ja nog 11 dagen en ik ben terug thuis. Al enkele dagen bewolkt weer op de campo, af en toe regen maar de temperaturen zijn eigenlijk nog heel goed. Maandagmorgend met volle moed om 8.00u naar de werf gereden, want onze metsers zouden er weer zijn. Ja ze waren er maar het was te donker en het zou gaan regenen, na 10 min discucieeren afgesproken dat ze dan ook op zaterdag zouden moeten werken, hiermee gingen ze dan uiteindelijk akkoord. Gisteren hebben ze uitstekend werk geleverd. Vandaag woensdag niemand gezien. het regende wel een beetje deze morgend (waarschijnlijk zijn ze daarom niet gekomen) , hopelijk zij ze er morgen terug ???ze staan nu wel een beetje achter!!! Vandaag werd de watertank geleverd, hoera !!!, nu kan het dak dicht is dat ook weer klaar. Ook vandaag materialen gaan bestellen in de elektriciteitswinkel , amai , enkelpolig, dubbelpolig, wissel leg maar uit he !!! Namiddag enkele dondeslagen gehad ( geen regen) maar hierdoor is patatje (onze hond )wel gaan lopen. Deze avond toch efkes een beetje lager door de straten gereden , en ja hoor , patatje gevonden (was blijkbaar op en dool) Stijn bedankt voor uw berichtje, doe het verder nog goed he. mijn mountenbike is geen probleem maar pomp eerst de banden nog eens op een maak vooraf eens een testritje zodat je weet dat alles nog werkt. Kris, bedankt om ons Leen te depaneren met haar droogkast. en ja het zal wel wennen zijn om terug op dat belgisch ritme te geraken. Je moet hier echt geweest zijn en meegemaakt hebben om te weten hoe het hier is en wat het met je doet. Dit is echt wat ik graag doe (ondanks het moeilijk werken soms, vooral aankoop van materialen) !!!! Leentje , ik weet dat de volgende maand ongelofelijk druk wordt en dat ik er de eerste 2 weken niet zal zijn. Maar doe vooral wat je graag doet en laat alle andere werk door andere mensen doen. Ah, ja vandaag mijn baard er af gedaan ( bewijzen bijgevoegd)