wo 16/11/2011 - 19:37"Wildbreien" is in Nederland verkozen tot het mooiste nieuwe woord van 2011. Wildbreien, ook wel straatbreien genoemd, is het breien van kleurige lappen die het straatbeeld opvrolijken.
Op nummer twee eindigde "info-besitas", waarmee een overdosis aan informatie wordt bedoeld. Op de derde plaats staan ex aequo "twitteratuur" en "boemerangkind". "Twitteratuur" zijn literaire werkjes in de vorm van tweets, een boemerangkind is een jongere die in het weekend terugkeert naar het ouderlijke huis om de was te (laten) doen.
De verkiezing van het mooiste neologisme gebeurde door het Instituut voor Nederlandse Lexicologie. Later op het jaar kiest ook Van Dale het mooiste woord van 2011. In Vlaanderen slaan Van Dale en de VRT de handen in elkaar voor de zoektocht. Vorig jaar werd "tentsletje" verkozen tot woord van het jaar.
Op Sint Lucas heb ik ooit een workshop gevolgd en die heette La Cuisine BizArt (eten en kunst). Het was een workshop over eten, met wie we eten, hoe, in verschillende culturen, ... De cursus heb ik helaas niet meer. Kan wel eens informeren of er nog klasgenoten de cursus op zolder hebben liggen. De docente die dat gaf was een heel fijne Antwerpse, je zou ze eens kunnen contacteren? http://www.wiesbauer.be/docs/CV_Wiesbauer.pdf
Ik dacht ook nog aan een leuk spel over gezonde voeding. Je kon er begin dit jaar voor sparen bij Delhaize. Hebben jullie dat? Het zijn een hele reeks kaartjes met weetjes over (gezond) eten. Het is voor alle leeftijden maar misschien zitten er wel toffe elementen in. Het is een speelse manier om de voedingspiramide te ontdekken zeg maar. Als jullie willen breng ik het spelletje vrijdag voor jullie mee. Stuur me dan even een mailtje.
Ik vond op Facebook deze foto's van Laundry day. Annemie en Pascale, misschien leuk om ook dit soort kostuums te maken voor de living statues? Heel eenvoudig en met vilt kunnen grappige accenten aangebracht worden. Eventueel de armen niet los zodat die kunnen bewegen in het pak?