stadsradio M ontvang je via internet, en brengt 7/7 en 24/24 de mooiste muziek, afgewisseld met regionieuws uit de maneblussersstad.
06-10-2009
Opgravingen naar oude stad starten
Mechelen start volgende week met het sluitstuk van de vernieuwing van de binnenstad: de heraanleg van het Sint-Romboutskerkhof met ondergrondse parking. Nog voor een aannemer op het Sint-Romboutskerkhof start met de bouw van de al eerder aangekondigde ondergrondse parking met 131 plaatsen verdeeld over twee niveaus, nemen archeologen vanaf volgende maand de ondergrond van het plein in de schaduw van de Sint-Romboutstoren ernstig onder de loep. Opvallend genoeg krijgen drie archeologen en een fysische antropoloog een jaar de tijd om te graven naar sporen van het oude Mechelen. Het stadsbestuur heeft daar 600.000 euro voor over. Als je aan de toekomst wil werken, is het belangrijk ook je verleden te kennen. Bij de opgravingen op de Grote Markt en de Veemarkt zijn we al heel wat meer te weten gekomen. Maar verder dan de dertiende eeuw zijn we nog niet geraakt, verklaart burgemeester Bart Somers (Open Vld) die investering. (bron: gva.be)
06-10-2009 om 00:00
geschreven door stadsradio M
Omleiding zet verkeer naar Mechelen vast
Boosdoener van de moeilijke ochtendspits die ook vandaag en de volgende dagen wordt verwacht, is de omleiding voor werkzaamheden op de Liersesteenweg in Katelijne. Een alternatief is er niet. De Liersesteenweg in Sint-Katelijne- Waver is sinds maandagochtend gesloten tussen het kruispunt Vier Wegen en de R6 voor verkeer van Duffel naar Mechelen. In opdracht van het Agentschap Wegen en Verkeer (AWV) Antwerpen legt een aannemer er een nieuwe asfaltlaag aan. Verkeer dat naar Mechelen wil, moet omrijden via Lange Zandstraat en Antwerpsesteenweg in Walem (Mechelen). (bron: gva.be)