Duivenmelker Xander Baele solo naar zijn eerste zege ooit in Oostrozebeke
bron,,,,www.cyclingsite.be/
Xander Baele is sinds vorig jaar gestart met het wielrennen. Vandaag in Oostrozebeke behaalde de eerstejaars nieuweling zijn eerste zege in zijn prille wielercarrière. Xander combineert het wielrennen met de duivensport, een sport die hij al verschillende jaren doet. "Ik had direct een goede start. De eerste ronde waren we direct weg met een groepje van 4 man maar het draaiden niet super waardoor ik ook niet het volle pont gaf. Ons groepje werd dan ingelopen door het peloton. Twee ronden eventjes gerecupereerd waarna er een aanval kwam van de Belgisch kampioen. Dan moet je niet twijfelen met nog 2 goede renners er bij gebleven. We draaiden mooi rond en hadden een halve minuut. Maar toch werden we na 3 ronden gegrepen door het peloton. In de 2 laatste ronden gaat Cedric Baudewijns, een goeie trainingsmakker. Nog puur op karakter naar het wiel gesprongen met nog 2 ronden te rijden. Naar de aankomst toe bleven we mooi ronddraaien tot in de laatste ronde Cedric moet lossen waardoor ik nog een halve ronde alleen moet rijden." 1 BAELE XANDER - VANDERVURST CYCLING TEAM 2 BAUDEWIJNS CÉDRIC - GAVERZICHT-BE-OKAY 3 GERMONPREZ THIBO - GAVERZICHT-BE-OKAY
Remco Evenepoel heeft het Herfstcriterium van Oostrozebeke op zijn naam geschreven. Bij de groeibriljant van Deceuninck-Quick Step mag de riem er nu even af. "De komende weken wil ik gewoon fun beleven", zegt Evenepoel. Het Herfstcriterium van Oostrozebeke ging op zoek naar een opvolger voor Yves Lampaert. Vandaag was het vooral zijn teamgenoot Remco Evenepoel die extra veel volk lokte naar de West-Vlaamse gemeente. Evenepoel gaf de toeschouwers waar voor hun geld en klopte in een sprint met z'n drieën streekrenner Julien Vermote (Dimension Data) en Mauri Vansevenant, die volgend seizoen prof wordt bij Deceuninck-Quick Step. Evenepoel genoot van de vele fans in Oostrozebeke. "Mijn populariteit heeft natuurlijk te maken met de resultaten die ik dit seizoen behaalde", zegt de 19-jarige Evenepoel. "Ik nam die gezonde drukte er vandaag maar al te graag bij." "Het absolute hoogtepunt van mijn seizoen was voor mij toch de zilveren medaille op het WK tijdrijden. Natuurlijk was er ook die winst in de Clasica San Sebastian en de zege tijdens het EK tijdrijden in Alkmaar. Maar een 2e plaats op een WK zet ik daar toch nog net iets boven. Zeker de manier waarop ik die behaalde." Oostrozebeke was Evenepoels laatste wedstrijd van 2019. "Ik ben nu toe aan een welverdiende rust. Ik zal na een periode zonder fiets opnieuw rustig opbouwen. Wat met de mountainbike en de crossfiets rijden, lopen, zwemmen, noem maar op. Gewoon fun beleven." bron,https://sporza.be/nl/2019/10/07/remco-evenepoel-zege-criterium-oostrozebeke/
Bert De Waele (Landbouwkrediet-Euphony) heeft maandag het Herfstcriterium in het West-Vlaamse Oostrozebeke gewonnen. De streekrenner trok op drie ronden van het einde in de aanval met Kristof Vandewalle en verschalkte hem in de sprint. Laurens De Vreese, zondag tweede in Parijs-Tours, moest genoegen nemen met de derde plaats.
Het was de allerlaatste wedstrijd voor de 37-jarige De Waele. "Ik wist eerlijk gezegd niet dat ik zoveel supporters had. Dat moet je dan te weten komen op de dag dat je de fiets aan de haak hangt", lachte De Waele. "Ik sluit mijn carrière af met een zege. Nochtans presteerde ik gewoonlijk niet goed in regenweer. Blijkbaar kan je in eigen streek altijd net iets meer. Op mijn beslissing om te stoppen kom ik niet meer terug. Het is wel wat wrang. Eerst was er een afspraak voor een contractverlenging. De verbintenis zou financieel wel iets minder zijn, maar daar maalde ik niet om. Uiteindelijk sprong alles af en besliste ik om er dan maar een streep onder te trekken. Wat ik nu ga is een open vraag." De Waele won onder meer de Ronde van de Doubs (1.1/2003), de GP Cholet-Pays de Loire (1.1/2004), de Omloop van het Houtland (1.1/2004), de GP van Wallonië (1.1/2007) en etappes in de Ronde van België (2.BC/2009) en Parijs-Corrèze (2.1/2011). Hij behaalde ereplaatsen in de Ronde van Vlaanderen (10e in 2009), de Amstel Gold Race (4e in 2010) en Parijs Brussel (4e in 2008).
Vanlandschoot pakt eerste profzege in Oostrozebeke 2010
In 2010 wist hij het Herfstcriterium in Oostrozebeke te winnen na een imposante spurt waar hij Stijn Devolder het nakijken gaf.
James Vanlandschoot (Veranda's Willems) heeft vandaag het Herfstcriterium in het West-Vlaamse Oostrozebeke gewonnen. In een sprint met drie was hij sneller dan nationaal kampioen Stijn Devolder en Staf Scheirlinckx. Voor de 32-jarige James Vanlandschoot is het de eerste profzege. "Ik moest alleen Devolder in de gaten houden. De laatste kilometers ben ik niet meer op kop gekomen, om mij volledig voor de sprint te sparen. Ik ben uiterst tevreden met mijn eerste zege als prof. Ik was er in al die jaren al vaak heel dichtbij, maar slaagde er nooit in iedereen achter mij te houden." (belga/adv)