Project
Bouworde vzw werkt al enkele jaren samen met de Senegalese NGO Chaulmoogra. De naam verwijst naar een plant waarvan de olie een heilzame werking heeft op leprapatiënten.
De NGO Chaulmoogra, geleid door Masse Mbaye, werkt in diverse Senegalese dorpen aan de sociale integratie van (gewezen) lepralijders en sociaal achtergestelde families.
Chaulmoogra is actief op diverse domeinen. Elk ervan wordt sterk gewaardeerd door de lokale bevolking en de plaatselijke overheden:
- financieren van de vorming van kinderen van minderbedeelden. Eens
gediplomeerd, bvb. als verpleegster, kunnen die jongeren dan zelf de financiële zorg voor hun kansarme ouders overnemen,
- speelpleinwerking voor de kinderen van het dorp en wegwerken van
leerachterstanden door persoonlijke begeleiding
- verlenen van kleine leningen (microkrediet) waarmee de betrokken families een eigen economische activiteit kunnen opstarten,
- kleine gezinswoningen bouwen voor wie het moeilijk heeft
- het bouwen van polyvalente ruimtes voor alfabetisering en naaicursussen,
- prefinanciering van kleinschalige landbouwprojecten en die realiseren samen met lokale bevolking, bvb. tropische tuintjes aanleggen. Hierdoor krijgt de bevolking toegang tot meer vitaminerijk voedsel en kunnen ze een eigen handeltje opstarten.
- financieren van medische zorgen voor chronisch zieken
- verdeling van kleding, geneesmiddelen en schoolmateriaal.
Bij het uitwerken van zijn programma besteedt Masse Mbaye veel aandacht aan vorming, sensibilisatie en het werken aan de mentaliteit. Zelfredzaamheid en eigen initiatief staan daarbij voorop. De plattelandsbevolking moet leren op eigen benen te staan en minder afhankelijk te worden van (buitenlandse) hulp.
Taakomschrijving
Deze zomer nemen jullie binnen het technische luik een volgend onderdeel van de lagere school van Sowane onder handen. Een deel van de school is recent heropgefrist. Een deel wacht nog op extra-budget en bereidwillige krachten.
Deze technische taken worden afgewisseld met sociaal werk: een plezante speelpleinwerking voor een dertigtal kinderen uit het dorp. Indien de competentie in de groep aanwezig is, werken we bij een aantal kinderen de leerachterstand weg om hen klaar te stomen voor het nieuwe schooljaar.
Binnen het ecologische aspect van onze aanwezigheid daar willen we het aantal tropische tuintjes verder uitbreiden. We werken in de tuin, leggen nieuwe tropische tuintjes aan (met lekkere voedzame vruchten in het verschiet), planten bomen aan die voor schaduw zorgen en de hutten beschermen.