Donderdag 20 maart 2014: De sneeuwklassen trekken razendsnel hun spoor door de Zwitserse sneeuw. Op het filmpje ziet u hoe de kinderen dagelijks de lift nemen naar de skipiste. Het skiën verloopt zeer vlot en de leerlingen zijn de skihandelingen al een beetje gewoon. Het weer blijft zonnig en voor vrijdag en zaterdag belooft het weerbericht verse sneeuw. Zo zullen de kinderen dat ook eens hebben meegemaakt in de bergen.
Gisterenavond genoten we van het optreden van Raini, de skimonitor met de gitaar zoals duizenden sneeuwklasgangers in Vlaanderen hem kennen. Deze Oostenrijkse skimonitor spreekt vloeiend Nederlands en is een vaste waarde tijdens de sneeuwklassen. Ook de secretaris-generaal van het katholiek basisonderwijs, Marc Van den Brande, is op bezoek. Hij drukte gisteren zijn waardering uit voor het belangrijke werk dat geleverd wordt tijdens de sneeuwklassen.
Vandaag wordt er geskied in de voormiddag en na de middag bezoeken we het historische stadje Grimenz. Maar eerst ontbijten, want de berglucht wekt nog meer eetlust op dan de plattelandslucht!
Wij wensen iedereen een prettige dag in Burcht en omstreken!
Dinsdag werd besloten met zang, hamburger (of tonijnsla) met frietjes en een "chique" casinoavond. Vandaag start dubbel prettig want Jelle is jarig. Gelukkige verjaardag, Jelle!
Van een vlotte reis gesproken! Nergens hinder ondervonden en de kroon op het werk gezet door een groep kinderen die zich vergaapten aan het indrukwekkende landschap tijdens de klim en op deze manier niet aan wagenziekte dachten. Tot Luxemburg dachten we dat het wel eens een rumoerige heenreis zou kunnen worden. De leerlingen waren super enthousiast. Maar na deze stop kon je een muis horen lopen in de splinternieuwe en comfortabele autocar. De kinderen hebben over halte 2 heen geslapen en de derde halte hebben we gewoon benut voor een chauffeurswissel aan de Zwitserse grens.
Tot onze grote voldoening baden we hier in de combinatie van de twee belangrijkste praktische ingrediënten van een sneeuwklas: sneeuw en zon. Voor de rest zorgen de 39 gemotiveerde Burchtenaars wel die van Zinal 2014 iets onvergetelijks zullen maken!
Terwijl het ontbijt verorberd is en de kamers worden ingericht, wensen wij u een prettige dag in België!