In Cap Skirring zien we voor de eerste keer een Afrikaans volksfeest. De foto is niet scherp maar voor ons was het een sensatie! En de aapjes verbroederen met iedereen. Ja, Jan en Erna, dit is hier iets voor jullie!!
In Oussouye mogen we zelfs op audientie bij de koning (van 17 dorpen), die altijd in het rood is gekleed en de chef is die alles bemiddelt. We logeren er in een mooi en zeer speciaal kampement waar een getemde gazelle en nog veel andere dieren loslopen. Nadien een bezoek aan een cashewplantage. En dan nu naar Cap Skiring!!
Aangekomen in Oussouye, de hoofdstad? van de Diola maken we een wandeling naar Mlomp waar er huisjes met verdiepingen zijn, nagebootst na de tweede wereldoorlog door Senegalese soldaten die in Europa hebben meegevochten.
Onze tocht met de pirogue voerde ons weer langs de mangroven waar we pelikanen, flamingo's , slangenhalsvogels en nog vele watervogels zagen. Ook twee dorpjes waar Cecilia haar ballonnetjes kon uitdelen en overal met de tafelvoetbal gespeeld wordt. Morgen naar Oussouye waar misschien geen internet is.
Wij zijn nu in Zinguinchor en Dirk hopelijk terug thuis. Hier gingen we vandaag naar het cultureel centrum en nadien naar een plantage. De meisjes keken voor de zoveelste keer naar juweeltjes. Morgen weer een toertje met de pirogue
Onze laatste dag in Gambia gingen we naar de vissershaven Tangi waar we een ongelooflijk spektakel zagen. De boten werden gelost en de hele bevolking hielp mee. Onze rustinspecteur werd even visinspecteur. Morgen vertrekt Dirk naar Belgiƫ en wij terug naar Senegal.
We zijn ook naar Abuko reserve geweest waar je kan zien hoe The Gambia vroeger geweest was. Morgen vieren we de laatste dag van het jaar.. Bedankt voor het volgen van onze reis!!