scrivano
Foto
Inhoud blog
  • Anno 2009 - nieuwe inzichten over het mysterieuze leven van Frank Archer!
  • Het ontstaan van de maan!
  • graancirkeltheorie van Archer
  • Het thule genootschap!
  • De grote Witte piramide!
  • De constructie van de piramide van Cheops!
  • tijdgenoten van Frank Archer
  • verborgen documenten !
  • laatste fragmenten uit het dagboek
  • Uit de schaduw van het licht!
    Foto
    Foto
    Ga eens kijken bij l'ArtMuze naar het brein achter prof. dr. Frank Archer!
    de scriba der classis
    Het mysterieuze leven en werk van prof. dr. Frank Archer.
    07-02-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De oceaanreuzen!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Archer had een ongeloofelijke bewondering voor grote passagiersboten. Dit was een passie die hij van zijn ouders had meegeërfd en die hem te pas of ten onpas overviel.   Eigenlijk scheelde het geen haar of zijn ouders hadden met de Titanic meegereisd!  Tussen de beide wereldtentoonstellingen 1935 Brussel en 1937 te Parijs nam hij het initiatief om met de weduwe Clemence een 24 tal dagen een soort van cruise te ondernemen.  Vanuit Le Havre moet hij op deze oceaanreus (foto in bijlage) zijn overgevaren naar Amerika.  Hij maakte van de gelegenheid gebruik om in New York enkele vooraanstaande wetenschappers te spreken.  Voorlopig vinden we heel weinig terug over deze periode maar misschien komen we - zoals dikwijls  - toch op nieuwe gegevens. In zijn dagboek rond deze periode lezen we ook zijn groeiende bezorgdheid over de kentering in Duitsland.  Politiek lijkt er iets te bewegen dat waarschijnlijk voor een wereldconflict zal zorgen. (volgens de woorden van Archer). Van een Engelse collega verneemt hij per brief dat er een enorme interesse is naar het Thule genootschap.  Een zekere Jozef Goebbels stuurt diverse expedities naar Egypte en tibet om aanwijzingen te zoeken naar het bestaan van een zogenaamde 'Holle Aarde' theorie.  Dit was de allereerste keer dat Frank Archer zich onwel begon te voelen.  Stel je voor dat deze duistere lieden erin slagen om de theorie te bevestigen.  Frank neemt de beslissing om vanuit Amerika enkele Britse politici te overtuigen om zo snel mogelijk diplomatiek te onderhandelen met Duitsland.  Misschien kan Sir Chamberlain er voor zorgen dat er bij een mogelijk wereldconflict alvast geen uitval gebeurd naar Engeland of België.  De geschiedenis zal uitwijzen hoe moeilijk Archer met politiek kon omgaan.             

    07-02-2007, 14:40 Geschreven door knarf  


    04-02-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een detail van het Belgisch paviljoen expo 37 Parijs
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Zonder veel commentaar een meer gedetaillieerde tekening van het Belgisch paviljoen bij de expo 1937  te Parijs.  Het zou zonde zijn om zoveel schoonheid niet even van nabij te bewonderen.  Een ode aan een bouwstijl die slechts eventjes tot uiting is gekomen en algauw werd afgevoerd.  Archer was soms rouwig om het feit dat wij zo vlug mooie architectuur met de grond gelijk maken. 

    04-02-2007, 21:58 Geschreven door knarf  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De elektrostatische reuzemachine van Archer?
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De enige afbeelding (tekening) die naar Archer verwijst is deze in bijlage.  Ze maakt het mogelijk dat er tussen twee bollen (sferen) een lading aan statische elektriciteit wordt losgelaten met een intensiteit van 5 miljoen volts. De bescherm draadomlijsting heeft een diameter van 250 meter en de kolommen meten 12 meter hoog.  De bollen zelf hebben een diameter van 3 meter. Buitengewoon reusachtig maar voor Archer slechts een peulschil tegenover de echte sferen die hij onder de aardbodem heeft gezien.  De elektrostatische ontlading is evenwel een fantasie van Archer om het geheel wat indrukwekkender te maken.  In realiteit bezitten de ondergrondse sferen een heel andere vorm van energie.  Met dit experiment wou de professor aftasten hoe de mensen tegen zoveel spektakel zouden reageren.  Niettegenstaande het feit dat ik slecht op papieren bronnen kan terugvallen moet het optreden van Archer zijn spektakel grandioos geweest zijn.  Nog sterker dan tevoren probeer ik meer te vernemen over die periode in Archer zijn leven.  Helaas ook hier houdt de professor zich zeer bescheiden op de achtergrond en werkt hij via een soort van vervanger.  Zonder de bijgevoegde aantekeningen en nota's van Frank Archer hadden we nooit kunnen vermoeden dat hij achter deze opstelling stond.  Wat kunnen we nog meer verwachten aan verrassingen?  Dat wordt voorlopig even afwachten.

    04-02-2007, 21:50 Geschreven door knarf  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Parijs expo 1937 - Archer krijgt gelijk!
    Een onvergetelijk moment voor niemand minder dan professor Frank Georges Archer.  Grote architecten zoals H. Van de Velde, J.J. Eggericx en Verwilghen hebben zich ongetwijfeld laten meedrijven door de geestdrift van Frank.  Waar zij hun architectonische inbreng verzekerden was Archer de stille kracht achter de implementatie op de tentoonstellingssite.  In het gedeelte van de ontdekkingen en de wetenschap zou hij zijn ware visie rond de elektrostatische energie tentoonspreiden.  Het expo gebouw van België had mooie rondingen en beantwoordde volledig aan de moderne stijleisen van dat moment.  Opvallend is het feit dat Archer over de expo heel weinig loslaat in zijn dagboeken.  Enkele losse notities die ik per toeval mocht terugvinden in tijdschriften van die periode vertellen mij meer.  Waarschijnlijk wou hij zich op de vlakte houden en de eer aan anderen laten.  Misschien zag hij zijn inbreng wel als een soort van vingeroefening voor de grote onthulling die hij van plan was.  Het is een feit dat hij weer wat gelukkiger was in die periode en zijn relatie met de mooie Clemence werd sterker dan ooit.  In bepaalde kringen werden zij heel dikwijls samen gezien. Sommige Parijse vrienden dachten dat Frank met haar gehuwd was!  De nieuwsgierigheid trekt aan mij om te achterhalen wanneer er een kentering in dat evenwicht zal komen?

    04-02-2007, 00:00 Geschreven door knarf  


    03-02-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Expo Brussel 1935 krijgt een nieuw kans te Parijs!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Archer had zich teruggetrokken in Brugge.  Zijn ontdekkingen rond de Holle Aarde en een vermeende toegang tot die ruimte via het Sint Jansplein liet hij even rusten.  De perikelen rond de wereldtentoonstelling te Brussel van 1935 hadden hem geen goed gedaan.  Hij kreeg het ultieme bewijs dat de mensheid nog niet rijp was om met de geheimen van de Holle Aarde in aanraking te komen.  Vanwege de Duitsers was er wel veel belangstelling maar hun politieke denkwijze ging de verkeerde richting uit.  Volgens bepaalde berichten was er een machinerie op gang gekomen in Duitsland die de voorbode van oorlog kon zijn.  Stel je voor, dacht Archer dat de geheimen van de zwevende bollen wordt uitgebuit door een dictator.  Hij nam geen enkele risico en zou zeer goed uitkijken alvorens het labyrint af te dalen.  
    Enkele maanden na de opening van de wereldtentoonstelling 1935  te Brussel, had Archer een ontmoeting te Brussel.  Een afgezant van de Franse regering wou hem spreken om in 1937 te Parijs een nieuwe expo te organiseren! Archer was wild enthousiast en snelde meteen richting Brussel.  Hij nam de eerste trein om zeker zijn afspraak te kunnen nakomen.  Hij had een verbeterde versie van zijn wetenschappelijke realisatie meegenomen.  Hij had lessen getrokken uit zijn eerste voorstel en zou met een bescheiden proefopstelling naar voren komen.  
    Het wordt nog even afwachten om te lezen wat deze tentoonstelling zal inhouden.  Eerst moet ik nog een hele pak documenten bestuderen en hoop ik foto's en teksten daarover te vinden.  Vanavond nog neem ik het voortouw om twee dikke archiefdozen van nabij te bestuderen. Ik geef alvast in bijlage een reconstructie mee van Archer die de Franse afgezant ontmoet in Brussel.  

    03-02-2007, 22:39 Geschreven door knarf  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bewijzen dat Frank Archer Expo Brussel 1935 helpt organiseren
    Klik op de afbeelding om de link te volgen In het uitvoerig documentenarchief van Frank Acher kwam ik plots in aanraking met een aantal Franse tijdschriften uit 1935.  In één van die magazines staken talrijke handgeschreven brieven en aantekeningen rond de organisatie van expo 1935.  Als wetenschapper en vernieuwer in talrijke denkprocessen was Archer bij de pinken.  Hij wou zijn stempel drukken op het wetenschappelijk paviljoen.  Een aantal van zijn geestesgenoten stonden kritisch tegenover zijn ideeën inzake electromechanica en aanverwante.  Niettegenstaande Archer verregaande bewijzen kon leveren over de wisselwerking tussen electriciteit en magnetisme, wou men hem geen podium geven om dat aan te tonen.  Hij had het idee om een grote fosforiserende bol te installeren in het paviljoen.  Het voorwerp zou - naar de woorden van Archer - zonder ophanging zweven in de ruimte en een groenachtig licht verspreiden.  De fysici van die periode waren bang dat er paniek ging uitbreken of dat de gevestigde politieke heersers zich vragen gingen stellen rond de ideeën van ons genie! De negatieve ondertoon van zijn kompanen hield Frank niet tegen om toch een aantal architectonische hoogstandjes te leveren.  Om algehele commotie te vermijden werden zijn ontwerpen uitgevoerd onder de schuilnaam van iemand anders.  Professor Archer bleef bescheiden onder deze overeenkomst door de volgende wijze woorden uit te spreken.  Intelectuelen winnen nooit maar hebben altijd gelijk.     

    03-02-2007, 22:25 Geschreven door knarf  


    01-02-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De voorbereiding tot de afdaling
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Enkele passages verder in het dagboek van Archer : De sensatie van mijn ontdekking was na een week nog altijd niet bekoeld.  Ondertussen had ik mijn leven zo normaal mogelijk laten voorbijgaan.  Mijn gebruikelijk bezoek aan Story, de geregelde aankopen in de boekhandel op de Grote Markt en mijn vertrouwlijk babbeltje met de kelner van de Sablon was vlot verlopen.  Eén persoon had ik al die tijd verwaarloosd en dat was Clemence.  Bij haar kon ik onmogelijk de ontdekking verzwijgen en dat zou nefast geweest zijn.  Ik nam het besluit om een zeer lange en tedere brief te schrijven zodat ze nietsvermoedend nog een aantal dagen zonder mijn aanwezigheid kon voortleven.  Aan redenen voor mijn terughoudendheid was er genoeg materiaal voor handen.  Eén keer in de week ging ik naar Rijsel waar ik goed contacten onderhield met een ingenieur mijnbouwkunde.  Dat was geen uit de lucht gegrepen idee, want Frans Dupont was een authoriteit inzake ondergrondse werkzaamheden, tunnelbouw en afdalingstechnieken in onderaardse grotten.  Met hem kon ik in alle vertrouwen spreken over mijn ontdekking.  Aan de hand van geologische kaarten konden we naspeuren welke obstakels ik mogelijks bij mijn afdaling kon tegenkomen.  Misschien en dat mochten we niet geheel uitsluiten zou hij mij vergezellen op mijn tocht?  In ieder geval wou ik Clemence niet vervelen met mijn ontdekkingen.  Via een kleine omweg naar Parijs nam ik het voortouw om bij een gereputeerde hoedenzaak een mooie zonnehoed te kopen voor haar.  Haar tere huid kon dat best gebruiken en tegelijk was deze geste een blijk van bezorgdheid.  Het instinct van de wetenschappers kreeg sterk de bovenhand en op dergelijke momenten was ik met niks tegen te houden.  Ik had ook reeds exploratie gedaan van de fontein met waterput op het Sint Jansplein te Brugge en had belangrijke aanwijzingen tot een toegang gevonden.  Een stenen deurtje voorzien van een slotgaatje kon ik met veel gemak open krijgen.  Op de nacht waar de maan nog een klein sikkeltje was greep ik mijn kans om dat deurtje open te krijgen.  Deze ingreep was noodzakelijk wou ik aan Frans Dupont een volledig verslag uit brengen.  Zoals verwacht sprong het mechanisme vlot open.  Twee dagen voordien had ik het gaatje volgespoten met kruipolie en dat had zijn werk gedaan.  Met mijn lantaarn rond het hoofd bevestigd keek ik in de opening en zag een draaitrap.  Een deel van het pompmechanisme was ook verbonden met een rudimentaire lift.  Waarschijnlijk maakte het deel uit van een tegengewicht dat beneden mogelijks een opening maakte naar een echte doorgang.  In veel  middeleeuwse kerkers kon je ook dergelijke afsluitsystemen terug vinden.  Na deze expeditie liet ik alles verder onaangeroerd.  Ik ondernam mijn onderzoek steeds in het holst van de nacht zodat niemand iets kon zien.  
    Met dit fragement krijgen we exacte aanwijzingen dat er wel degelijk een toegang is tot de 'Holle Aarde'.  Ondertussen zoek ik verder in het 'geheim dossier' naar mogelijke afbeeldingen.

    01-02-2007, 08:27 Geschreven door knarf  



    Foto


    Hoofdpunten blog knarf_en_kunst
  • Onze Lieve Vrouw met kind afgewerkt
  • na lange tijd terug met Moeder Gods
  • fabelwezens bestaan niet?
  • strand vol met Sint Jacobs schelpen
  • De behoefte om kunst te maken!

    Archief per maand
  • 01-2009
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007

    Door het archief per datum aan te klikken mis je niks van het verhaal

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Bloggen.be, eenvoudig, gratis en snel jouw eigen blog!