Zilveren Toren - ronde 4
Beveren 1 kwam nipt te kort tegen een toch wel sterke tegenstander. Paolo zette scherp op in één van zijn lievelingsvarianten (?) en offerde gelijk een stuk. De compensatie was er maar zwart verdedigde taai. Toen een dynamisch evenwicht bereikt werd, werd snel tot remise beklonken.
Stefan had een lastig avondje: niets lukte nog na een voorbarige actie op de damevleugel die wit gevat counterde. Eerst een pion dan een kwaliteit en dan stukverlies. Het was dweilen met de kraan open. Willy kwam niet zo goed uit de opening, maar herpakte zich in het middenspel. Positioneel doorzicht leverde eindspelvoordeel op in de vorm van een gepasseerde vrijpion, en dat mocht de heer Schillemans vakkundig uitmelken.
Hendrik tenslotte speelde goed maar werd door agressief spel in het defensief gedwongen. De kansen waren wederzijds maar uiteindelijk bleek het witte initiatief net iets gevaarlijker. Spijtig want er had meer in gezeten.
In de 4de ronde speelde Beveren 2 uit tegen Geel 3. Joren speelde op het tweede bord en hij nam direct het initiatief. Hij offerde tot tweemaal toe (en correct) zijn paard en de winst was binnen. Jonas speelde op het derde bord en in het middenspel kon hij een pion winnen. In het eindspel kon de pion promoveren en de winst was binnen.
Alan speelde op het vierde bord, maar hij nam een ietwat afwachtende houding aan in de opening. Toen hij in het middenspel een aantal pionnen verloor, was het eindspel ook moeilijk te houden. Peter speelde op het eerste bord en hij zette zijn tegenstandster direct onder druk. Nog voor hij zijn rokade had uitgevoerd trok hij onstuimig ten aanval. Dat wreekte zich onmiddellijk: zijn tegenstandster offerde haar paard en viel binnen, een drietal pionnen vielen en in het eindspel kon dit niet meer goed gemaakt worden.
|