Interclub ronde 3
Beveren 1 moest naar Oude God, traditioneel een moeilijke verplaatsing. Michael, ingevallen voor Paolo, ruilde iets te vlug een paard op c6 in de siciliaan. Daardoor kreeg zijn tegenstander het centrum en de open b- lijn. Die laatste bleek naderhand ook cruciaal bij zijn verlies. Luc zette solide op maar speelde daarna wat passief. Toen een paard op d6 verscheen waren de kansen op winst al vervlogen. Verder mistasten leidde tot het verlies. Willy opende agressief met spel op beide vleugels. Door voortdurende dreigingen kon hij de aanval gaande houden, maar moest uiteindelijk toch vrede nemen met remise na goed verdedigen van de tegenstander. Stefan kwam beter te staan in het middenspel. Door tijdnood ging hij in op een dubieuze operatie, en toen hij ook nog iets misrekende verloor hij een pion. Tijd bleek een factor van belang want met nog 5 zetten te spelen ging de tegenstander door zijn vlag.
Beveren 2 mocht op op bezoek bij MSV 5. En hier maakten Thijs en Sil hun debuut bij de Belgische competitie.
Birgit speelde op bord 4 en aanvankelijk zag het er nog goed uit, maar toen kwam haar tegenstaander zijn dame binnen. Die maakte van heel haar stelling brandhout en het spel was uit.
Thijs speelde op bord 2 een goede partij. Helaas gaf hij in de opening een pion weg, deze pion zorgde in het eindspel dn ook voor de doorbraak. Thijs kon die doorgebroken pion niet meer tegenhouden en game over.
Sil speelde op bord 3 ook goede partij die lang gelijke trend bleef houden. In het middenspel werden de stukken geruild maar helaas voor Sil had hij ineens een stuk minder. Met een stuk achter kon Sil enkel de partij nog rekken en na enige tijd kwam hij toch mat te staan.
Peter speelde op bord 1 en hij in een redelijk gesloten stelling terecht. In het middenspel werd de partij opgebroken en hier kwam Peter beter te staan. Peter kon enkele pionnen op zijn tegenstander afnemen, maar ondertussen zette zijn tegenstaander zijn torens op de zevende rij. Peter kon aanvankelijk die druk nog tegenhouden maar dan kwam daar ook nog een paard bij en Peter moest de kwaliteit afgeven. Peter was hierna dan ook verbaast dat zijn tegenstander remise aanbood.
Na analyse bleek dan ook dat zijn tegenstaander gewonnen stond. Eindresultaat MSV 5 Beveren 2 3,5 0,5
|