Zilveren Toren 2015: 5de ronde
Deze keer moesten we naar Noorderwijk voor de vijfde ronde in de Zilveren Toren competitie. Joren die op het vierde bord speelde liet zijn rokade voor wat het was en offerde zelfs een pion om zo meer druk te kunnen geven. Dit lukte ook en eens hij in eindstelling kwam (toren + pionnen) was hij het laken naar zich toe trok.
Lucien daarintegen die kort gerokeerd had kreeg heel veel druk op zijn koningsvleugel (lange rokade van zijn tegenstrever).
Alle druk kon Lucien afwenden en de partij kon hij verder gesloten houden. Remise was dan ook het resultaat.
Bij Peter verliep iets anders, zijn tegenstrever had een mooie ruil gezien met (centrum) pion winst. Hierna nam zijn tegenstrever nog een pion op de koningsvleugel !
Dit was een groot risico want hierdoor moest hij paard offeren, toch kon hij druk hoog houden. Peter moest goed zoeken naar de juiste zetten en kwam in tijdnood, hierdoor een paar slechtere zetten gespeeld en op zijn 39ste zet door zijn vlag gegaan (maar de stelling zag er dan al niet goed uit). Willy had het ook niet gemakkelijk, maar het zag er toch iets beter uit voor Willy. Maar naar mate de partij vorderde bleef alles voor beide spelers onder controle. Zijn tegenstrever haalde nipt zijn 40ste zet en zelfs in de extra time kwam geen beide er door. Na alles af te ruilen was remise ook het resultaat. Wie goed gevolgd heeft weet dat er hier geen winnaar was stand 8-8
|