Beveren in de Zilveren Toren
Van Zilveren Toren al een tijdje geen nieuws op onze blog. Dat maken we met deze post goed. Nu dinsdag volgt de vijfde ronde in Noorderwijk. Je kunt onze ploeg volgen op de site van de Antwerpse liga, klik hier om direct naar de juiste pagina te gaan.
Ronde 1 Burcht Beveren 9-7
In de openingsronde die op een algemene locatie werd gepeeld in het fort van Merksem moesten wij het opnemen tegen Burcht. Lucien speelde op het vierde bord en kreeg een aanval op zijn koningsvleugel met twee paarden. Na een klein oplettendheid kreeg hij dan ook paardenvork met als gevolg kwaliteit achter. Zijn tegenstander speelde het spel verder goed en in het eindspel kon Lucien dan ook niet anders dan opgeven. Ondertussen had Willy op bord 1 al ergens een toren verloren in het middenspel. Willy probeerde nog weerwerk te bieden maar helaas met een toren achter was er niets aan te doen. Hendrik speelde op bord 3 en kreeg een heel gesloten stelling tegen. Hendrik had wel meer bewegingsruimte op het bord maar dat was ook alles. Toen Hendrik een remise aanbod kreeg nam hij het dan ook aan. Tot slot mocht Peter het opnemen op bord 2 tegen de voorzitter van schaakclub Burcht. Peter kwam goed uit de opening en kon direct de pionnenstelling van zijn tegenstaander verzwakken + zijn rokade wegnemen. Peter had heel de partij het initiatief en bleef de partij onder controle houden. Na de kwaliteitswinst kon Peter zijn tegenstander ook nog eens verplichten zijn paard op te geven en dan was het ook niet moeilijk meer om het af te maken. - Verslag door Peter.
Ronde 2 Beveren - Schoten 6-10
Joren overzag al snel dat hij een stuk verloor en daarna was het dweilen met de kraan open. Luc zette stevig op maar de f-opstoot was verkeerd. Naar f3 was het goed, naar f4 was een stapje te ver. Ook Peter zag een truukje van de tegenstander te laat toen die met de dame zowel de g-pion als de (ongedekte) toren op b8 aanviel. Enkel Willy ontsnapte aan alle tactische truukjes en kon op zijn buurt de tegenstander verrassen in het eindspel met een dodelijke mataanval. - Verslag door Stefan.
Ronde 3 Borgerhout - Beveren 8-8
Stefan viel voor de gelegenheid in, maar slaagde erin om 20 minuten te laat te komen door op het verkeerde adres op te dagen. Amper zat hij neer of de partij was al beslist. Willy's tegenstander opende met de stonewall. Willy's voordeel groeide gestaag, maar in het eindspel bleken de ongelijke lopers alles terug te redden. Luc had een stuk gewonnen maar verloor het al snel en kon toen nog remise houden. Norbert had de kans op een mooie combinatie met een d-pion opstoot, zag het maar durfde niet, waarop hij als straf het toreneindspel verloor. - Verslag door Stefan.
Ronde 4 Beveren-Mechelen 9-7
Vandaag kwam Mechelen 3 op bezoek en al snel kreeg Luc enkele geschenken. Nog maar een twaalf zetten ver en Luc had al de twee paarden op stal. Nadien kon Luc het spel rustig onder controle houden en zijn aanval rustig voor bereiden. Zijn tegenstrever zag geen uitweg meer en gaf op. Joren was ondertussen ook al een heel eind opgeschoten in zijn partij en hij had in middenspel een pion weten buit te maken. Na een listige afruiling kwam hij een toren voor, nadien kon hij zijn partij rustig verder spelen en alle stukken afruilen. De winst was dan ook binnen. Bij Peter verliep het iets anders. De partij was vrij gesloten en bij 2-0 voorsprong wou hij dan ook geen risico nemen. Als zijn tegenstrever remise aanbood nam hij deze dan ook aan. Willy was ondertussen ook al aan zijn eindstrijd begonnen en overzag een aanvalszetje van zijn tegenstrever. Hij zag hier geen antwoord meer op en ging ten onder. Enig detail: er was nog wel antwoord eeuwig schaak ! Maar bij 2,5 1,5 heeft de ploeg toch gewonnen - Verslag door Peter.
|