Inhoud blog
  • Juli 2015
  • Maart 2015
  • September 2014
  • Juni 2014
  • Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    A la maison a Sauviat
    verbouwen in Frankrijk
    04-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.maart 2013


    Maart 2013

     

    We zijn alweer even terug in Nederland. Omdat ons huis zo goed als af is vergeten we om onze weblog bij te houden. Er valt niet zo heel veel verbouwingsverhalen meer te vertellen dus. De verhalen zullen vanaf nu wel een stukje korter worden, maar we proberen toch om dit up to date te houden.

    In december zijn we overigens ook nog een kleine week in Sauviat geweest. We hadden een aantal dagen rond de jaarwisseling over en zijn lekker die kant opgegaan. Het is alweer een tijdje geleden en wat we daarover kunnen schrijven is dat we voor het eerst met zijn tweeen waren. De buren zaten in hun tweede huis in Saint Martin en we hadden ook verder niets met Marco en Hugo in de Allier afgesproken.

    Dat was dus wennen. Vooral tijdens de jaarwisseling was het vreemd. Ik (Henny) miste op dat moment wel wat gezelschap in de vorm van familie, vrienden of buren. Ik weet dan ook niet of we het volgend jaar weer op deze manier vieren, dat houden we nog maar even in beraad.

    Verder was het wel heerlijk relaxed. We hebben niet zoveel gedaan; niks eigenlijk. Een beetje gewandeld, lekker gekookt en gegeten en verder wat gelezen.

    Op 3 januari moesten we de terugreis weer aanvaarden en dat ging zonder problemen en rare weersomstandigheden dit keer…

    Op 20 maart, nadat wij beiden uit de nachtdienst kwamen, heeft Bouwe zijn moeder opgehaald in Deventer en we zijn de volgende morgen, 21 maart, om 08.00 uur vertrokken richting het zuiden.

    Onderweg kwamen we het eerste oponthoud al bij Amsterdam tegen. Er was niet zoveel bijzonders aan de hand; geen ongelukken, gekantelde vrachtauto’ s of spoedreparaties. Alleen veel verkeer en overal files. We hebben daar een uur tijd verloren. Dat begon dus goed.

    Gelukkig ging het voor de rest de hele dag goed op de weg. Bij Parijs hebben de de A86 en de A10 richting Orleans genomen en dat ging wonderwel erg vlotjes.

    Om even voor 19.00 uur reden we Sauviat binnen. Het was erg koud in huis en dus direct de verwarming aangestoken. We weten echter dat het een dag duurt voordat het aangenaam is, dus moesten we de warme trui en pantoffels aan. Vorig jaar om deze tijd was het een graad of 19-20; een groot verschil dus.

    Hierna snel de gasten slaapkamer in orde maken zodat Lore zich kon installeren en daarna lekker eten gemaakt. Lore had verschillende soorten vlees en ovenschotels meegenomen uit Deventer dus het was een kwestie van de oven aan en opwarmen, zowel het eten als de keuken.

    Tijdens de koffie en een drankje na het eten even lekker bijgekletst. We waren alle drie moe van de reis dus gingen we op tijd naar bed; lekker warm want zowel Lore als ik hadden lekker de elektrische deken aanstaan.

    We hadden gezien dat het de volgende dag, vrijdag, erg mooi weer zou worden. Dus we hadden verder niets gepland, alleen moesten er boodschappen gedaan worden.

    Dus togen we met zijn drieen naar Thiers en hebben daar bij de Carrefour alle boodschappen gedaan voor die hele week. Met tassen vol kwamen we weer terug en daarna lekker in de zon zitten. Het werd die dag 20 graden met volop zon. Wat een verschil! Af en toe moest ik er echt even uitlopen want het werd toch wel erg warm.
     photo IMG_2035_zps86a84515.jpg

    Zoals gezegd hebben we die dag verder niet veel uitgevoerd, behalve dan het huis netjes maken. Het koken lieten we deze week aan Lore over. Ze kookt graag en het is een mooie afwisseling tussen lezen en wandelen. Met hulp van Bouwe toverde ze elke dag weer heerlijk eten op tafel. Lekker luxe!

     Zaterdag zijn we na het ontbijt naar Clermont Ferrand gegaan om daar bij de Bricot Depot materiaal te halen voor de tuin…jawel, we zijn toe aan buitenwerk!

    Behalve een boekenkast in de woonkamer is het huis af, dus moeten we gaan nadenken over de tuin. Dat wil zeggen; ik heb er allang over nagedacht natuurlijk en samen hebben we een plan gemaakt. Het eerst zullen we het stukje grond voor de schuur aanpakken aan de voorzijde. Raar zullen mensen misschien denken maar hier is over nagedacht.

    Dat stukje grond ligt namelijk precies boven onze bijkeuken. Doordat alle regen nu direct in de grond kan vloeien blijft de muur van de bijkeuken erg vochtig. Door nu daar een vloer in te leggen in de vorm van tegels, en het naar de goot van de weg te laten aflopen, moet dit een heleboel vocht schelen in de toekomst.

    Dus hebben we een stuk of vijfendertig lichte grindtegels gehaald. Toen zat de aanhangwagen die wij meehadden aan zijn maximum.

    Die dag hebben we verder niets meer gedaan. ‘ s  Middags heb ik mijn programma’ s op televisie bekeken en toen was de dag om.

    De volgende dag was het zondag. Er werd weer gereden in de Formule 1 en dus was het nu Bouwe die tijdens het ontbijt om een uur of negen zei dat hij de start ging kijken in de woonkamer boven. In de keuken hebben we ook televisie en die stond ook aan, maar ten eerste hebben we daar geen geluid bij (heeft te maken met het doorseinen van het signaal van de kamer erboven), en bovendien is de televisie in de woonkamer een stuk groter en ja, dat kijkt natuurlijk wel even mooier. En zonder geluid kan het blijkbaar niet.

    Even later wilde mijn schoonmoeder ook graag de start zien en toog naar boven. Daar zat ik dus opeens alleen aan de ontbijttafel!

    ’ s Middags hebben we de auto gepakt en zijn we met zijn allen een rit in de omgeving gaan maken.  De omgeving hier is zo ontzettend mooi! Ik blijf me er elke keer weer over verbazen. Ook zijn we nog even langs het voormalige huis van onze architect gereden in Trezioux. Er woont nu een Nederlander in die voordien in Amerika heeft gewoond. Het is een enorm huis geworden die helemaal is verbouwd. Helaas hebben ze de mooie natuurstenen muur volledig weggestuukt.

    Na het middageten hebben Lore en ik samen nog een lekkere wandeling gemaakt in de omgeving. Het was geen lekker weer om buiten te zitten. Om te wandelen was het echter heerlijk. Geen wind en half bewolkt, ideaal om te wandelen dus! Lara ging dit keer ook lekker mee en we zijn zo’n uur weggeweest. Erg gezellig.
     photo IMG_2047_zps33aaaef0.jpg

    De dag erop, maandag, hebben Bouwe en ik eindelijk de handen uit de mouwen gestoken en zijn we begonnen aan het tegelen van de vloer voor de schuur.

    We hebben ons even uit de naad gebuffeld en aan het einde van de dag lag de vloer er voor het grootste gedeelte in. Ook waren toen de tegels op dus het kwam wel mooi uit. Volgende keer de rest maar weer.

    Dinsdag hadden we afgesproken met Hugo en Marco. Zij zouden ’ s middags om een uur of twee komen samen met de vader van Marco en diens vriendin.

    We zijn ’ s morgens eerst met zijn drieeen naar de markt in Courpierre gegaan en hebben daar weer de nodige stukken kaas en brood gekocht voor onszelf en voor die middag.

    Toen de visite ’s middags kwam hebben we eerst een kopje thee gedronken met een lekker stuk door hun meegebrachte taart. Daarna hebben we met zijn allen een lekkere wandeling gemaakt rondom het dorp. Marco en Hugo hadden de honden niet meegenomen dit keer, dus alleen Lara en Jelle gingen mee op pad. Marco’ s vader was de fotograaf en heeft vele mooie foto’s gemaakt van de omgeving.
     photo IMG_2044_zps4638e6f1.jpgv

    Na deze wandeling hebben we lekker thuis een wijntje gedronken. We hadden allemaal lekkere hapjes gemaakt en samen met de kazen heerlijk opgepeuzeld. Het was erg gezellig en we hebben nog even wat kunnen bijkletsen met de mannen.

    Om ongeveer 18.00 uur vertrokken zij weer richting de Allier.

    En toen was het alweer woensdag en de laatste dag van de vakantie. Bouwe en ik hebben nog wat laatste klusjes gedaan, zoals de schouw in de woonkamer voorzien van planken, waarop we wat foto’ s en lampjes hebben gezet. Daarna was het weer het gebruikelijk, zoals het huis schoonmaken en de boel inpakken voor de terugreis.

    Voor mij stond deze dag ook in het teken van herdenken. Precies een jaar geleden namelijk, op 27 maart, is Ayla overleden. De hele dag was ik in gedachten bij die dag vorig jaar en op het moment supreme, 14.20 uur, moest ik wel even iets wegslikken. Ik mis haar nog altijd, mijn kanjer.

    Het was die dag weer heerlijk weer met volop zon en bijna 17 graden, dus hebben we weer heerlijk buiten gezeten en wat gelezen. We wisten dat het in Nederland verschrikkelijk koud was dus moesten we hier nog even van genieten!

     We zijn die avond op tijd naar bed gegaan, want de volgende dag gingen we weer vrij vroeg rijden.

    Op donderdagochtend om ongeveer 07.00 uur reden we het dorp uit. Nog even langs de boulanger voor een stokbrood voor onderweg, even tanken bij onze vaste, goedkope tankstation en de reis kon aanvangen.

    Onderweg zijn we geen noemenswaardige bijzonderheden tegen gekomen en om ongeveer 17.00 uur reden we Nederland binnen. Via de A67 dit keer, want we zouden over Deventer naar Aartswoud rijden, om eerst mijn schoonmoeder af te zetten.

    In Deventer arriveerden we om een uur of half zeven.

    Daar de honden uitgelaten en nog een pizza gegeten en om half acht gingen we weer rijden richting Aartswoud, waar we om een uur of 21.00 uur aankwamen.

    En dat was het alweer. Het was een heerlijke week, erg gezellig maar we hebben dus niet zoveel gedaan dit keer. Ook wel eens lekker!

    04-04-2013 om 00:00 geschreven door Sauviat  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)

    Archief per week
  • 27/07-02/08 2015
  • 04/05-10/05 2015
  • 13/10-19/10 2014
  • 07/07-13/07 2014
  • 28/04-04/05 2014
  • 20/01-26/01 2014
  • 14/10-20/10 2013
  • 02/09-08/09 2013
  • 08/07-14/07 2013
  • 01/04-07/04 2013
  • 08/10-14/10 2012
  • 16/07-22/07 2012
  • 11/06-17/06 2012
  • 16/04-22/04 2012
  • 26/12-01/01 2012
  • 10/10-16/10 2011

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs