Bij aankomst in "Felix River Kwai" hotel waren we heel verbaasd hoe mooi het er was. Een heel mooie exotische tuin en prachtige kamers, een echte aanrader !
Wij maakten een uitstap langs De dodenspoorweg en het Nationaal park van Sai Yok.
's Morgens reden we eerst naar het historisch park "Muang Sing".We zagen eerst 2 skeletten liggen die pas in 1985 gevonden werden.Daarna bezochten we nog een ruïnetempel uit de khmertijd. Deze tempel werd in de 13de eeuw gebouwd met grote blokken van lateriet. Midden in de tempel stond nog een beeld van een bodhisattva. Daarna werden we naar een klein stationnetje gebracht waar we een treinrit maakten van een 20tal minuten op de spoorweg van de dood. De aanleg van deze spoorweg heeft vele mensenlevens gekost door uitputting en mishandeling en ziekten. Na de lunch bezochten we het hellfire-pass museum waar onze gids precies vertelde wat daar allemaal gebeurd is en konden we foto's bekijken hoe de mensen de spoorweg aan het bouwen waren in hachelijke omstandigheden. Dan een zeer intensieve wandeling naar de hellfirepass zelf. Je ziet nog een stukje spoorweg tussen twee grote wanden die de krijgsgevangenen zonder machines uitgehouwen hebben.De mensen moesten het doen met slechts een halve liter water en een beetje rijst per dag. Wij hadden zelf door de hitte al een liter water gedronken op een uur tijd. Daarna kwam er nog een beetje ontspanning in het nationaal park Sai Yok. Op een groot vlot(met stoelen en een bar) voeren we langs twee schitterende watervallen. Bij de laatste legde ons vlot aan zodat we vanop ons vlot een lekkere douche konden nemen. Daarna nog een halfuurtje varen en dan de bus in naar ons hotel want het begon al donker te worden.
Tijdens deze excursie hebben we kunnen kennismaken met het leed dat de geallieerden hebben geleden maar ook genoten van de mooie natuur. Een heel afwisselende dag en dus een aanrader!!
'S avonds was er nog een "light & sound' show op de brug over de river Kwai ... een heel mooi spectakel !
Vandaag gaan we een kijkje nemen in de 'Rose Garden', waar ons een heerlijke Thaise lunch te wachten staat.
Dan rijden we per auotcar naar Kanchanaburi en komen s avonds aan in het Felix River hotel.
Ps : onze groep valt ook heel goed mee, toffe mensen die al veel reiservaring hebben. We hebben al veel van hen bijgeleerd. En hebben al veel gelachen en plezier gehad !
Na het ontbijt hebben we volgende uitstappen gedaan.
De Tempels van Bangkok & de Klongs We verkennen de 'wat Po' of de Tempel van de Liggende Boeddha, welke de grootste en oudste tempel is van Bangkok. Vervolgens gaan we de 'Wat Arun' of de Tempel van de Dageraad bekijken, deze is helemaal versierd met Chinees porselein. Tot slot trekken we naar het Royal Barge Museum waar we de mogelijkheid hebben enkele Koninklijke sloepen te bekijken. We maken deze uitstap gedeeltelijk per boot, zo kunnen we de verschillende facetten van het leven in Bangkok bekijken, vanop één van de kanalen (de klongs) die de stad doorkruisen
Chinatown & Wat Traimit - We trekken naar de tempel 'Wat Traimit', waar we de overbekende boeddha in massief goud van 5,5 ton kunnen aanschouwen. We maakten een wandeling door de drukke Chinese wijk van Bangkok waar we de authentieke Chinese sfeer kunt opsnuiven. Vervolgens bezochten we de Gouden Drakentempel, een zeer belangrijke plaats voor het Chinese boeddhisme. Tenslotte trotseren we de drukte van de plaatselijke markt, waar een mix van exotische producten en Chinese specialiteiten wordt aangeboden. Op onze terugweg brachten we nog een bezoek aan een slijperij van edelstenen, hier hadden we de mogelijkheid om juwelen en edelstenen te kopen.
Nadien vertrekken we naar Ayutthaya. Wij brengen een bezoek aan het zomerpaleis in Bang-Pa-In. In een sprookjesachtig park liggen de gebouwen van het voormalige paleis met als hoogtepunt het Chinese paleis Vehat Chamroon. De uitstap gaat verder naar Ayutthaya voor een bezoek aan de belangrijkste tempels en overblijfselen van de voormalige stad Siam. Na de lunch keerden wij terug naar Bangkok per autocar.
'S avonds was er een "diner cruise" ... Wel de moeite om Bangkok per boot en mooi verlicht te zien.
Het was dus een zeer geslaagde dag maar wel vermoeiend !
Nog een dagje werken en dan hebben we eindelijk verlof. Morgen moeten we niet gaan werken, maar hebben wel nog veel te doen. O.a. ons hondje Moby naar zijn logeermaatje brengen. Het zal weer een moeilijk moment zijn om afscheid te nemen van onze woef. Wel weten we dat hij het super goed gaat hebben, maar we zullen hem zeker missen. Hij is immers ons beste maatje.
Vertrek
Wij vertrekken donderdag 3 december om 7u30 vanuit Zaventem met de autocar naar de luchthaven van Parijs. En komen aan om 11u30 in Parijs. Dan onze vlucht TG931 om 13u30. Wij komen aan in Bangkok om 6u30 . Aankomst
Vrijdag 18 december komen wij (misschien) terug. We hebben een vlucht om 00u05 en komen aan in Parijs om 6u45. Vanuit Parijs nemen wij de bus naar Zaventem om 8u00 en dan komen wij eindelijk aan om 12u00 in Zaventem.
Op 21 november 2006 kregen wij ons geschiktheidsvonnis van de Jeugdrechtbank te Brussel. Nu drie jaar later is dit vonnis normaal gezien niet meer geldig, en moet dus jaarlijks hernieuwd worden. Daarom heeft Kind & Gezin een verzoek ingediend bij de Dienst Internationale Adoptie voor het verlenging van ons geschiktheidsvonnis. Vorige maandag kregen wij een brief van K&G. De Federale Overheidsdienst Justitie heeft onze geschiktheid verlengd tot 21 november 2010. Zelf kregen we een kopie van het attest en het originele werd rechtstreeks aan onze adoptiedienst FIAC bezorgd.
Ps: sinds maandag beschikken wij ook over onze reistickets, het begint dus te korten !
We hebben dit jaar ons verlof tot het laatste moment uitgesteld. Dit omdat we hadden gehoopt op een toewijzing, maar helaas is nu niet zo... Dus proberen we positief te denken, al is het niet altijd gemakkelijk hoor. In elk geval waren we van plan om dit jaar toch nog op reis te gaan. Liefst naar een warm oord ...
Drie maanden geleden besloten we om dan toch het land van ons toekomstig Thais kindje te gaan bezoeken. En dit om 2 redenen, enerzijds om een mooie reis te maken (naar de zon) en anderzijds het land al een beetje te gaan verkennen. Kwestie van een beetje voorbereiding te hebben voor onze "echte" reis, hopelijk volgend jaar ! Eindelijk hebben we dan ook iets om naar te trachten... deze reis het maakt onze wachttijd iets korter en wat aangenamer.
De reis zelf is een georganiseerde rondreis door Thailand, "Het Land van de Glimlach", en hebben deze eind september geboekt bij Besttours. In de brochure staat de reis aangeduid als Grote Rondreis van Thailand.
Het programma past het best bij ons omdat enkel het verblijf in de hotels en verplaatsing is inbegrepen. Uitstappen moeten wij een dag op voorhand reserveren in het hotel waar wij dan verblijven. In Bangkok zelf zullen wij waarschijnlijk aan geen enkele uitstap deelnemen, omdat we dan zelf op verkenning gaan.
Het is een reis waar wij al lang naar trachten ... momenteel nog drie weekjes geduld en dan is het zover ... Spannend ! Eens we ginder zijn, gaan we proberen om (dagelijks) een klein verslagje te maken van onze belevenissen, dus volg ons maar via het blogje !
Het is weer Halloween, buiten is het koud en kil Help ik ben bang, het is hier binnen zo stil Ik zie ze staan ... al die griezels in de straat.
Je hoort ze met elkaar praten Sommigen lachen, roepen en tieren Wat hebben die griezels vandaag plezier.
Ineens wordt er gebeld En wanneer ik de deur open doe Staan die griezels daar met hun bangelijke snoet zingen zij dan een liedje en krijgen wat snoep
Och jongens... wat een nacht... Nog een jaartje en dan zijn wij ook van de partij Dan zijn we niet meer met zijn twee ... Maar hebben er een kleintje bij om samen Halloween te vieren.
Op 31 oktober kregen wij bezoek van onze Tante Simonne en Patrick. Deze dag was voor ons best wel een beetje spannend ... omdat Dirk aan zijn Tante vroeg of zij meter wou worden van ons kindje.
Tante moest er zelfs niet over nadenken, haar antwoord was direct .... JA!!! Het was voor ons allemaal een zeer emotioneel moment ....maar vooral voor de toekomstige meter. Nadien hebben wij haar een kaartje overhandigd met een gedichtje ... als een blijvende herinnering aan deze dag.
METER
Ik zoek iemand die vooral heel erg lief is die mij graag een kusje en een knuffel geeft die er altijd voor me zal zijn ook als ik even stout ben geweest
Mijn papa wist het meteen en mama was er direct mee eens Mijn papa zegt dat jij een toffe bent en aangezien hij jou het beste kent Wil hij je nu vragen zou je de naam meter willen dragen ?
Het was weer van februari geleden dat er nog eens een infoavond werd gehouden voor het adoptiekanaal Thailand. Ongeveer om kwart voor zeven s'avonds zijn we richting Geel vertrokken... met de hoop op goed nieuws. Helaas hadden wij op de ring van Antwerpen druk verkeer waardoor we een beetje vertraging hadden opgelopen.
Toen we bij FIAC aankwamen viel het ons op dat er veel nieuwkomers waren. Wij vonden het wel een beetje jammer dat er veel mensen van onze groep ontbraken.. Met onze adoptievrienden hebben wij een goede band opgebouwd de laatste twee jaar... We spreken regelmatig eens af en houden af en toe contact via e-mail. Dit om elkaar op de hoogte te houden van onze gezamelijke adoptie-avonturen en nieuwtjes.
De meeste koppels die aanwezig waren, waren diegenen die net (of nog niet) hun dossier verstuurd hadden. Deze nieuwkomers waren blijkbaar allemaal franstaligen ...waardoor de vergaderingen nu tweetalig worden gehouden !
De info werd door Bart gegeven en hij heeft heel de avond meer frans gesproken dan nederlands. Tot ergenis van ons en andere nederlandstalige familie's.
Het goede nieuws is dat er een familie in september een toewijzing heeft gekregen en (als alles goed verloopt) dat Fiac waarschijnlijk nog een toewijzing voor eind dit jaar verwacht. Helaas blijft de wachttijd nu 3 jaar !
Verder besprak Bart het bezoek van Ann Loos aan het Child Adoption Center in Bangkok.
Blijkbaar werd zij daar hartelijk ontvangen door Mevrouw Anchalee van het Child Adoption Center.
Samen bezochten zij een paar weeshuizen in nood en werden de wachtende dossiers even besproken.
Mevrouw Anchalee en haar entourage hebben van elk dossier wat notities genomen en wat aantekeningen gemaakt.
Over de inhoud hiervan geen verdere uitleg ...
Later op de avond werd er gesproken over het thema "roots".
Daarin werd ons standpunt en commentaar gevraagd i.v.m. dit thema. Dit zal ook in het tijdschrift "Fiactief" besproken worden.
Om 21u30 was het gedaan ... en iedereen moest vlug de zaal verlaten omdat Bart de trein nog moest nemen. Dus zijn wij ook maar direct naar huis gegaan. .....
Mijn verjaardag is al weer voorbij jouw papa heeft mij goed verwend. Ik heb een heel leuk weekend achter de rug. Wij hebben goed gefeest maar toch dacht ik weer aan jou . Hoe lang moeten wij wachten op een toewijzing ..??? Wie zal het zeggen!!!!!
Wij denken elke dag aan jou . Onze gedachten zijn meer in Thailand dan ergens anders .
Lief kindje Zou ik je mama mogen zijn? Al heb ik je geen maanden meegedragen... Zou ik je papa mogen zijn Al was ik niet bij jou de eerste dagen We hopen het, de tijd zal het ons leren Zouden wij samen kunnen zijn? We zullen het met hart en ziel proberen
We weten niet wie het geschreven heeft, maar dit gedicht beschrijft ons gevoel perfect weer.
Jouw geboorte mama zal atijd bij je zijn Dat mag je nooit vergeten kindje nog zo klein Zij zal er altijd voor je zijn als een ster Al staat ze nog zo hoog en lijkt ze zover weg ze denkt aan jou als zij de sterren ziet dan brandt ze een kaarsje keer op keer steeds maar weer Zij stuurt jou dan een lichtje hopend dat jij het ziet Haar kindje... aan de andere kant van de wereld
Dromen, doen we elke nacht Dromen, doen we keer op keer Dromen, over dat kleine wonder Dromen, over toekomst zo bijzonder Dromen, om een kinderwens Dromen, over dat kleine mens Dromen, dromen en nog eens dromen wanneer zal onze wens uitkomen
Al drie jaar duurt onze wens maar er kwam geen klein mens. Maar bij ons duurde het wat langer, maar nu zijn wij adoptiezwanger.
Wij krijgen een kindje uit Thailand. Haar oogjes zijn bruin, haar haartjes zwart Slechts tien uurtjes vliegen hier vandaan In Thailand zal ons gezinnetje ontstaan.
Voor ons wachten wij al eeuwen Maar nu gaan we het dan echt uitschreeuwen Wij verwachten een kindje Een klein Thais prinsesje
Het is nu drie uur in de morgend en ik kan niet slapen. Ik denk alsmaar aan het goede nieuws dat jullie op plaats 5 staan voor de adoptie. Ik ben heel gelukkig voor jullie. Hou er nu de moed maar in het begint te korten. Ivo en ik zijn er vaak over aan het praten. Het lieve thaise meisje heeft ons hart al bekoord.
Proficiat met jullie blog ! Heel veel nuttige inspiratie
en informatie. (vb:project van die nieuwbouwwoningen). Knap om van te dromen.
Ik ben fier op jullie!
Hallo Dirk en Ruth,
Wij hebben jullie blogje gezien en het is gewoon prachtig! we zullen jullie zeker volgen in de reis en tot het bekomen van jullie adoptiekindje.
Dank u wel dat we dit mogen mee beleven,dikke kusjes xxx
Dianna en Didier
Hey,
't Is gelukt, ben er op geraakt op jullie blogje, prachtig!
Dus jullie zijn al naar Thailand geweest, of moeten jullie nog gaan?
Jullie kindje gaat van daar komen zeker...
Hoe lang moeten jullie eigenlijk nog wachten? Een half jaar ofzo?
Ik hoop voor jullie niet te lang meer.
Tot binnenkort.
Groetjes! Saskia
Hey Ruth
Leuke site! Ik ben er wel een tijdje zoet mee om alles te lezen. Nog veel plezier! Groetjes Katleen
Hey... hallo
Hey muis het is er eindelijk is van gekomen.... dat ik er tijd voor gemaakt heb. Proficiat het is een prachtige site. Groetjes marleen
Hallo Dirk & Ruth
Eindelijk heb ik ook de tijd gevonden om jullie blog te bekijken; Héél uitgebreid en bij momenten echt ontroerend - fantastisch gedicht trouwens dat Dirk zelf geschreven heeft ! Wij leven met jullie mee en tellen mee af; wij zullen jullie alvast van hieruit volgen daar in Thaïland ! Proficiat met dit initiatief : het sinterklaasfeest van 30/11 was blijkbaar goed geslaagd - inclusief het Thaïs eten en jullie gedrevenheid om alles tot in de puntjes voor te bereiden. Nog even geduld en dan ... Groetjes van jullie buren Dirk, Yvette, Arno & Joni