Ik ben Luc, en gebruik soms ook wel de schuilnaam Diesel.
Ik ben een man en woon in Brecht (België) en mijn beroep is ambtenaar.
Ik ben geboren op 11/03/1956 en ben nu dus 69 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Lopen, beetje fietsen, knutselen, actief in de club.
RUNNIN' BRECHT is sinds kort de
joggingclub in de fusiegemeente Brecht. Deze club uitbouwen is mijn doelstelling.
RUNNIN' BRECHT
Welkom op de nieuwe blog van jogclub Runnin'Brecht. RUNNIN' BRECHT is sinds juni 2008 de joggingclub in de gemeente Brecht. Het is een recreatieve joggingclub met een groeiend aantal leden. Ontstaan uit het besef dat de leemte na de Start-to-runsessies moest opgevuld worden, werd het eerste doel deze sporters op te vangen en verder te begeleiden.
Sinds half september 2008 is er ook een website van dejogclub, www.runninbrecht.be Aldaar kan je op de verschillende pagina's veel nieuws lezen over de club en wat de club bezig houdt.
11-09-2008
Leuke sport.
Beste loopfanaten, Dat lopen een leuke sport is wordt meer en meer bewezen. Vandaag had ik mijn schoentjes terug aangetrokken om ongeveer 7km af te haspelen. Na ongeveer 6 weken, nog maar 2 keer 5 km gelopen. Ik was benieuwd. N ongvee 1 klein kilometerje zag ik daar in de verte een licht blauwe jogster mij tegemoet komen. Het bleek Annick te zijn, die ook har kilometers ging vreten. Daar wij blijkbaar allebei pas gestart waren, besloot Annick op haar stappen terug te keren en mij een tijdje gezeldschap te houden . Aan een rustig tempo liepen we dan via het Verbrand Hof naar de dijk. Vandaar terug naar de Eyndovensteenweg aan het trapke op. Niet blijven hangen daar. Aan de Eyndovensteenweg stoomde Annick terug naar Brecht terwijl ik nog even naar links ging om er nog wat bij te doen. Voorwaar leuk gelopen dat stuk en een frisse babbel gedaan. Goed op weg, dat komt hier wel snor. Dag Jan. Op de Schotensteenweg begon het dan toch in mijn benen te kruipen. De zon kwam er dan nog even goed door, genoeg om de zweetdruppels langs mijn nek te voelen rollen. Toch mooi uitgelopen, maar ik voelde het wel degelijk. Zes weken niet lopen? Vergeet dat maar. Dat zal mij niet meer overkomen. Trouwens, met de 10 miles in gedachte, zal ik mij dit niet meer kunnen permiteren.
Beste loopfanaten, In tegenstelling tot vorige dinsdag beloofde 9 september lekker loopweer te geven. Todat we dus klaar stonden in het park om te vertrekken. Stipt te 20u vielen de eerste druppels. De 16 atleten lieten zich niet kennen. Na de opwarmingsronde stortten wij ons in het watergordijn over de Venusstraat alwaar de groep zich traditiegetrouw opsplitste in 5 km en 10 km. Het begon al aardig donker te worden, mede door de bewolkte hemel. aan een gezapig tempo werden de 5 km afgelopen. Langzaam aan werd duidelijk dat een fluovestje al nuttig is. Ondertussen had ik vernomen dat het vorige week ook zeer prettig plensen was in de regen. Tja, in Belgenland is het goed vertoeven. Ondertussen is mijn toetsenbord omgeslagen naar qwerty. Leuk zeg, goed, voor sommigen tot dinsdag,
Vier leden hebben al toegezegd mee te willen trainen, Anne zelf, dus, Hilde, Leo en ikzelf. Ja, ik ben weer aan iets begonnen. Anne zal een programma raadplegen om te starten. Dit item zal regelmatig aangepast worden, zodat jullie kunnen volgen.
De club bied de kans om als groep in te schrijven op de monumentenloop van 13 september 2008, te Vorselaar. Inschrijvinggeld bedraagt dan 3 . We dienen wel in te schrijven voor 9 september 2008. Meer informatie betreffende deze loop vindt je op http://www.kasteellopers.be/Monumentenloop/Monumentenloop%20en%20joggings.htm
Wens je deel te nemen via de club, mail ons dan snel op runnin.brecht@gmail.com. Zeg dit voort aan hen, waarvan je weet dat ze niet over internet beschikken.
Wordt de kaap van 15 deelnemers van runnin' Brecht overschreden, dan krijgt
de deelnemer op vertoon van zijn rugnummer, 2 terug uit de clubkas!
Nu ik deze datum heb ingetikt, verschiet ik er weeral van dat we bijna eind augustus zijn. Wat vliegt de tijd toch snel. Sneller dan dat ik lopen kan, lijkt mij. In ieder geval, ondanks alles heb ik terug de draad opgenomen. Nee, nog niet om te lopen, maar ik ben wel even gaan kijken in het park te Brecht. 13 leden waren aanwezig om aan de wekelijkse training deel te nemen. Nog even wat lidkaarten uitgedeeld, en na de gebruikelijke opwarming stoven ze weg. Even twijfelde ik en reed naar huis. Ik was per fiets. Dan dacht ik eraan om de lopers over de 10 km te volgen. Maar niks hoor, die waren allang de pist in en niet meer te vinden. Tja, niets aan te doen. Ik wilde eigenlijk wel eens juist weten, langs welke wegen ze liepen. Volgende week begin ik er terug aan. Ik dacht dat ik tijdens mijn verlof elke dag zou lopen. Dat was de planning. Verder dan wandelen en fietsen ben ik niet gekomen. Dinsdag aanstaande zal voor mij terug een herstart zijn. En dan beginnen we aan het naseizoen zeker? Ik kijk er in ieder geval al naar uit.
We zijn terug op onze vertrouwde stek beland. Ik had wel wat tijd nodig om terug in het ritme te komen. Ondertussen heb ik vernomen dat onze wekelijkse dinsdagavond nog steeds goed bevolk is. Dit is, wat wij dan ook beogen. Ik moet eerlijk bekennen dat ik ook op het strand van Nieuwpoort mijn lopers aan de kant heb laten staan. Beschouw het maar als op vakantie zijn. In de plaats hebben we wel regelmatig wandelingen gemaakt. Wat dan ook niet wegnam dat ik de voorbij komende joggers, aandachtig volgde. Er was er eentje bij die blootvoets langs de waterlijn liep. Niet voor slappelingen, mijn gedacht.... Enfin, die enkele dagen kust hebben mij goed gedaan, veel wind, dus alles weggewaaid. goed we kunnen terug aan slag gaan, dus, heb je nieuws, stuur het door. Je weet ook dat we nog volop aan onze website sleutelen. Dus laat het niet aan uw hart liggen. Voorlopig laat ik het hierbij, voornaamste is dat jullie weten, dat ik er terug ben. Oh ja, ik heb ook nog de overige lidkaarten ontvangen, die zullen eerdaags verdeeld worden.
Uw dienaar heeft er al twee weken werkvakantie opzitten. Dat er iets aan de hand is, zal je al wel begrepen hebben.. Ik beken en ik bloos een beetje, dat ik de blog in de steek heb gelaten. Tja, misschien dat er velen het niet hebben gewaar geworden fhebben. Aan de stilte op het emailfront te merken, zijn de meesten zijn ook al in verlof gegaan, zijn ze in verlof of zullen zemet verlof gaan. Ikzelf stop nu even met werken en ga proberen te genieten van een weekje kust. Ja, in Belgenland. Voor mij was het ideaal weer om thuis wat te behangen en te schilderen. Aan de kust heb ik mijn loopschoenen mee. Het zal daar strandjoggen worden. Nieuwpoort Oostduinkerke en terug, ongeveer 6 km.
Ondertussen is ons derde magazine reeds klaar om verspreid te worden. Je weet wel, het komt via email terecht in jouw mailbox.
En ja, je hebt het goed gelezen in de tittel. Ik heb ondertussen toch niet stil zitten kniezen en wachten op emails. Runnin ' Brecht heeft zich uiteindelijk dan toch een website veroorloofd. Hij is nog verre van klaar, maar toch kan je daar al wat informatie vinden. Waar, van eigens toch op www.runninbrecht.be? Of had je een beter idee? Nee,? Ok, het zou toch te laat zijn. Kijk gerust eens op de site. Aan allen, die nog met vakantie vertrekken wens ik beter weer dan zij, die al terug zijn.
De heer Bruno Tuybens stelde onlangs volgende vragen aan de staatssecretaris voor Mobiliteit: - bestaat er een duidelijk regelgeving voor joggers, meer bepaald in groep, op de openbare weg? zo ja: - moeten zij aan de linker- of aan de rechterkant van de rijbaan blijven? - met hoeveel personen mogen zij maximaal langs de rijbaan joggen?
Hij kreeg de volgende antwoorden van de staatsecretaris voor Mobiliteit: <Joggers worden beschouwd als voetgangers, en dus zijn de regels die van toepassing zijn op groepen voetgangers ook van toepassing op groepen joggers.>
Er wordt in het artikel 42 van het Verkeersreglement een onderscheid gemaakt in functie van het aantal personen waaruit de groep is samengesteld: - een groep joggers van minder dan 5 personen, vergezeld van een leider, mag alijd de rijbaan volgen. In dat geval moeten ze rechts in de gevolgde richting lopen. Ze mogen naast elkaar lopen.
- een groep joggers van 5 of meer personen, vergezeld van een leider, heeft de keuze links of rechts in de gevolgde richting te lopen. Indien de groep ervoor kiest links in de gevolgde richting te lopen, moeten ze wel achter elkaar lopen.
Het verkeersreglement bepaalt niet met hoeveel joggers men naast elkaar mag lopen indien de groep rechts in de rijrichting loopt. Maar, De algemene voorzichtigheidsplicht, zoals gestipuleerd in artikel 7.2 van het Verkeersreglement is hier van toepassing. Vertaald naar joggers betekent dit dat ze zich zo moeten gedragen dat ze geen hinder of gevaar veroorzaken voor de andere weggebruikers.
De groep joggers bepaalt dus zelf met hoeveel ze, rekening houdend met de feitelijke omstandigheden (densiteit en aard verkeer, zichtbaarthid, weersomdstandigheden, enzovoort), naast elkaar kunnen lopen zonder daarbij hinder of gevaar te veroorzaken.
Ik dacht dat dit belangrijk genoeg was, om dit even op onze blog te zetten. Men zegge het voort..... Persoonlijk denk ik dat wij met maximum twee joggers naast elkaar kunnen lopen, en bij naderend verkeer, achter elkaar lopen................ Ik hoor uw reacties wel.
De sportdienst van Brecht, heeft haar voorraad T-shirts, van de stratenlopen, opgeruimd en meegegeven aan Anne. Het is geen echt grote hoeveelheid, maar toch. Anne zal ze dinsdag meebrengen naar de Orangerie. Maten zijn niet gekend.
Daar wij voor onze nieuwste leden nog T-shirts dienen te bestellen, kan je van de gelegenheid gebruik maken om een tweede T-shirt in clubkleuren aan te kopen. Zij die een extra T-shirt in de clubkleuren wensen, kunnen deze bestellen door een email te sturen naar runnin.brecht@gmail.com; De kostprijs zal zich rond de 10 situeren. Keep on runnin,
Beste loopfanaten, Hieronder volgt een verslagje van Anne, over de loop van laatsleden,
Afgelopen dinsdag stonden we met 26 moedige joggers aan de Orangerie. Na de verplichte opwarmingsronde en het stretchen (zag ik daar Moustache aan zijn oor trekken ?) splitste de groep zich in twee voor resp de 10 en de 5 km. De 10km-lopers verdwenen reeds na 500m uit ons gezichtsveld. Ik had op voorhand, wegens een hielblessure én op doktersadvies, besloten om vandaag de 5 km te lopen. Van in het begin ging het mij niet goed af : zweten als een rund, vermoeid gevoel, niet vooruit geraken (en ik ben al de slak van gans de bende) ... Eens aan de vaart gekomen splitste de groep zich op, heel wat 5 km start to runners gingen de 7 km proberen. Een klein groepje draaide links voor de 5 km. Na km3 zei ik tegen Luc en Annick om maar door te lopen en niet op mij te wachten. Maar daar wou Luc niet van weten : samen uit, samen thuis was zijn motto (waar ik achteraf wel blij om was, dus danku Luc én Annick). In een gezapig tempo terug naar de Orangerie gelopen waar enkelen nog w at rondjes bijliepen. Een kwartiertje later waren de 7km-lopers ook terug. Iedereen had het gehaald, een dikke proficiat dus. Nog een beetje later kwamen ook onze 10km-lopers er letterlijk aan gespurt. Ze waren blijkbaar nog niet moe genoeg. Na nog wat gekeuvel keerde iedereen moe maar voldaan weer huiswaarts. Anne.
Ondertussen is onze club 67 leden rijk. Wie had dat ooit gedacht? Wij eigenlijk niet.......... In ieder geval, het gevolg is dat wij ons niet meer kunnen beperken tot wat rondjes draaien rond de kerk. Verscheidene leden waren het al gewoon om elders te gaan lopen. Nu doen ze dit fier in onze club T-shirt. Hun voorbeeld werkt aanstekelijk en meer onder ons beginnen ook uit te zwermen. We gaan in de toekomst trachten om de inschrijvingen te bundelen onder de clubnaam. Geeft ineeens ook reclame en wie weet..... Laat ons daarom beginnen als volgt. Wie ergens gaat lopen, maakt dit bekend. Diegenen die mee willen lopen, geven eveneens hun namen door zodat wij de lopers gezamelijk kunnen inschrijven. Zijn er onder jullie die hierover ideeën hebben? Geef ze gerust door. We zijn tenslotte een club niet?
Beste loopfanaten, Hieronder een verslagje over de stratenloop te Rijkevorsel Met dank aan Jef voor het verslag en Moustache voor de foto.
Titel: Stratenloop Rijkevorsel
Bericht: Rijkevorsel is ook weeral voorbij.
November 2004 zijn buurman Marc en -vrouw Astrid een eigen start-to-run begonnen. Met een of ander internet-schema zijn wij moedig en hijgend beginnen opbouwen. Aanvankelijk een mix van "lopen" en wandelen, een kwestie van enkele minuten. Stilaan naar 10 - 15 - 25 minuten tot wij twee stukken aan elkaar konden "breien" en wij rustig 45 minuten aan het lopen waren. Marc moest echter vrij vlug met onderstel-problemen afhaken. Astrid en ik zijn dan gewoon verder blijven doen , 2 x per week, wetende dat ge op de loopafspraak met de buur moest zijn. En het feit dat we op hetzelfde niveau lopen maakt dat heel Brecht ons tussen november 2004 en juli 2008 al wel heeft zien joggen. En dan in juni 2005 uitkijken naar onze eerste Brechtse stratenloop. Meedoen was zeker belangrijker dan . . . de neergezette tijd. Maar ik denk dat de meeste lopers voor zichzelf wel een beetje naar die tijd kijken in de zin van "het ging goed, ik heb goed gelopen" of " 't ging niet goed vandaag". We hijgenden na 59min 59 sec over de aankomstlijn als 3° en 4° laatste. En na het verloop van jaren ziet ge in die tijd ook wel uw vooruitgang. Dit jaar spurtten we na 53 minuten over de meet. Gisteren waren wij aan onze 3° deelname toe in Rijkevorsel. We hadden terug ingeschreven voor de 5 km. Verleden jaar draaide ik "vierkant". Astrid was 5° in de reeks voor Vrouwen Masters. Dat werd voor dit jaar even "dromen" van een podiumplaats. Het draaide bij mij behoorlijk goed zodat ik een beetje "haas" kon lopen voor Astrid en onder de 27 minuten (nu nog geen uitslag gezien) kwam Astrid over de streep. En haar resultaat bij de Vrouwen Masters ? ... De organisatie maakte dit jaar geen onderscheid ! ! ! Pech. En bij mij draaide het goed zodat ik na de 5 km het best leuk vond om de 2 bijkomende toertjes van 3 km te lopen en zo ook juist binnen het uur naast de aankomststreep passeerde. En "de smurfenclub" was ook goed vertegenwoordigd. We telden 7 of 8 leden en stonden in de startersbende netjes bij elkaar en dachten dat iemand iets zegde van "die zijn bij een club". Van de andere runners heb ik , buiten Arno, niemand meer gezien. En van Arno bekwam ik de indruk dat het hem wel goed af gaat om af en toe een stratenloopje te doen. Coaching door vrouwtje Daisy vergemakkelijkt natuurlijk het lopen. Coaching door buurman Marc was ook knap. Hij hield er echter een stijve rechterarm aan over door het bewaren van de persoonlijke spullen. Bedankt Marc.
Misschien moet "de club" eens promoten om met een groot aantal te starten in een buitendorpse stratenloop in augustus of misschien september.