Dat elke nieuwe dag Jullie wensen vervullen mag gezondheid, liefde en geluk Een heel jaar aan een stuk.
Aan iedereen, die het aangedurfd heeft om mijn blog te lezen, wens ik een fantastisch, spetterend en zinderend 2010. Mijn wens en tevens belofte is, dat ik jullie met kleine maar efficiënte artikeltjes op de hoogte zal houden. Reisjes, etentjes, sportieve lusten enz... alles zal ook in 2010 voldoende aan bod komen met korte maar genietbare artikeltjes. En kommentaar is altijd welkom, hoe meer hoe liever.
Sportievelingen, Zondag kan je in Vorselaar deelnemen aan de jaarlijkse kersttoertocht. Deze tocht staat open voor wandelaars en joggers. Je kan vrij vertrekken tussen 8u30 en 12u voor een tocht van 5, 11 of 15 km. Op de 11 en 15 km is er bevoorrading voorzien (niet enkel water maar ook hartverwarmende drankjes). Warme douches zijn beschikbaar op het sportcentrum. Deelnemen kost 3 euro en daarvoor krijg je in het Buurthuis een gratis comsumptie. Je bent van harte welkom! Groetjes, Stijn
Gisteren had ik bezoek van mijn Vorselaarse vrienden. Na een heerlijke maaltijd in het Handelshof, was het tijd om onze stad van zijn "mooiste" zijde te laten zien. Via de stadsvesten was onze eerste halte ons schitterend, mooie begijnhof. Unesco-erfgoed en op weg om in zijn totaliteit gerenoveerd te worden. De Zimmertoren mocht niet ontbreken, want de meesten hadden hem nog nooit van de binnenkant gezien. Enige min of meer negatieve commentaar, men heeft toch liever een echte Zimmertorengids dan al dat audiogedoe. Heel a-sociaal en vragen kan men niet stellen. Toen was het hoog tijd om de dorstigen te laven wat we dan ook met veel plezier en overgave gedaan hebben. We hebben onze tocht dan verder gezet en getracht om de leuke en interessante gebouwen en plekjes van Lier te laten zien. Musea, vismijn op de Vismarkt, kerken, pompen enz... . tenslotte zijn we, mede door de vrieskou, geëindigd in het "Sterk Water". Moe maar tevreden zijn mijn Vorselaarse vrienden naar huis teruggekeerd, hopende dat ze in de toekomst nog meer dan één volgende keer naar onze stad zullen afzakken.
Morgen ga ik met een 40-tal vrienden mijn eigen stad onveilig maken. Dus let op als je ons tegenkomt!!!! Eerst eens lekker eten, om dit alles te verteren een wandelingetje met bezoek aan de Zimmertoren (er moet toch iets culturistisch inzitten ook) en dan een stevige pot pakken en genieten van de kerstsfeer op het Zimmerplein. Meer moet dat niet zijn. Wie weet kom ik je moregn wel tegen, ik zal niet alleen zijn en jij?
(zie http://www.schoolbond.be/) Vrijdagavond naar toneel geweest, ik geef toe tegen wil en dank. Ik ben niet echt een toneelliefhebber en ik zit zeker niet graag in een zaal. Maar er was een kaart op overschot en één van onze vrienden speelde mee. "Eén vloog over het koekoeksnest", zie de gelijknamige film, naar een bestseller van Ken Kesey. Het was een leuke voorstelling, met een lach en een traan. De uitleg over het stuk kan u hier lezen : http://www.schoolbond.be/blog/2009/06/01/koekoeksnest-2/comment-page-1/#comment-209 Als niet-kenner heb ik er echt van genoten, wat lijkt het me moeilijk om een "gek" te spelen, of iemand die niets mag zeggen en alleen met zijn mimiek moet werken. Een dikke proficiat aan alle spelers. En voor diegene die nog niet zijn gaan kijken, nu kaarten bestellen en gaan.
Voor mij was het dit jaar al de 4de keer dat ik Axl Peleman zag optreden. Maar voor mij niet gelaten. Ik ben wel een fan. Iets minder volk dan bij Kommil Foo maar het was best gezellig, mede door het feit dat hij voor voldoende interactie met het publiek zorgt. Dit keer waren de "muismatjes" in solden en alle dames, met wie hij converseerde, kregen een matje en een Axl-kus. Zijn liedjes, soms nogal dunbetekst, zijn duidelijk, uit het leven en ieder van de luisteraars zou het kunnen beleven. 2 CD's staan momenteel op zijn palmares en hoewel hij laat uitschijnen dat de 2de (In't gezicht) beter is dan de 1ste (Dagget wet), ik heb een tegenovergestelde mening. Het was in elk geval een prettig avondje volksvermaak. Dit is ons laatste muzikale optreden van 2009. Er zijn er ettelijke de revue gepasseerd en meestal waren ze hartstikke goed.
Voor een zondag was het vroeg uit de veren om tegen 9u in Sint Niklaas te zijn. Alle vrijwilligers die geld in het bakje hadden gebracht waren uitgenodigd inde zalen van Siniscoop om het slotevenement te vieren van 2 jaar "Kom op tegen Kanker". We kregen een fantastisch koffiekoekenontbijt aangeboden, veel was niet genoeg. Toen werd de hand gelegd aan de laatste opname voor 's avonds, namelijk de bekendmaking van het eindbedrag : 13,44 miljoen euro (een absoluut rekordbedrag). Na het afroepen van de groepen die het meest hadden ingezameld, waaronder ook de lotgenoten-vlaanderen, kregen we in de zalen de filmpjes te zien die iedereen 's avonds tussen 18u30 en 19u op VRT zou zien. Een aantal maanden geleden had de VRT onze ontbijtjogging komen filmen en ja hoor het werd uitgezonden. Het geeft een aangenaam gevoel jezelf te zien en dat in een positief daglicht. Als slot kregen we de film "Dossier K" van Jan Verheyen te zien en bij het naar huis gaan stond de goede Sint ons op te wachten met een hoop fruit, speculoos en de overgebleven koffiekoeken. Het was fijn te mogen meemaken dat zoveel vrijwilligers zich gratis inzetten om zoveel geld te verzamelen dat ditmaal integraal naar het kinderkankerfonds gaat.
Geen enkele voorstelling (van Plank tot Wolf) hebben wij tot op heden gemist. Wolf een voorstelling over beren en konijnen, over éénzijdige partnerruil, reigers en vogelsex kortom hilariteit in al zijn facetten. In het begin is het niet altijd duidelijk waar ze naartoe willen maar aan het eind van de rit zit je wel op het juiste spoor. Zij stellen zich ook duidelijk geëngageerd op in liedjes zoals "De volgende" iets wat in het verleden niet echt hun bedoeling was. Zij stellen vragen aan zichzelf, eisen een nieuwe God, lopen letterlijk en figuurlijk met de billen bloot. Mich doet zijn theateropleiding "fysiek bewegingstheater" alle eer aan. Hilarisch wordt het als de broers besluiten om éénzijdig van partner te wisselen. Wil je het allemaal zelf meemaken ga gerust een kijkje nemen je zal het jezelf niet beklagen. Wij hebben alweer een schitterend avondje entertainment achter de rug afgesloten met een heerlijk Duveltje. Wat wil een mens nog meer?