1. Voorstelling van onze groep fietsers 2. Onze vorige Trip naar Lourdes (mei 2010) 3. De blog opgemaakt nav onze pelgrimstocht naar Lourdes 4. Film over onze trip naar Lourdes 5. Trip naar Rome krijgt vorm : een impressie van ons project
Presentatie
1. We zijn eengroep vrienden, door bepaalde verwantschappen bij elkaar gebracht,
bestaande uit 10 mannen en 2 vrouwen :
· 1 x 60+ : Marc · 4 x 50+ : Rik - Francky - Rudi - Ivan · 3 x 40+ : Kurt - Alain - Vincent · 4 x 30+ : Jessica - Nelson Annelies - Dieter
Samen fietsen we elke woensdag en zondag, ten einde de conditie, maar vooral het gewicht onder controle te houden. Want de bourgondiër in ons neemt al vlug de bovenhand en dan is de aangerichte schade niet te overzien. Voor enkele onder ons (de wielertoerist), mag het zelfs iets meer zijn en tochtjes in de Ardennen, Vogezen, Alpen , Pyreneeën, Dolemieten of Galibier, Ventoux en andere Marmottes zijn ons niet vreemd. Het hoofddoel van onze ploeg is vooral vriendschap koppelen aan sportieve prestaties, zonder de geneugten des levens uit het oog te verliezen. Even blijven plakken na een rit, moet kunnen. Het mooie aan deze bende is dat we, spijts de grote leeftijdsverschillen, elkaar perfect aanvoelen.
2. Inmei 2010kregen we het lumineuze idee om eens een meerdaagse trip te doen en spontaan kwam bij Vincent de gedachte op: "Waarom niet naarLourdes?". We beschouwden deze trip als pelgrimstocht, met voor ieder een aparte waarde. Voor de ene was het een puur sportieve prestatie, voor de andere had het meer een persoonlijk karakter. Ieder heeft er hard voor getraind en heeft dan ook de tocht met brio voleindigd. Een power-point presentatie van de Lourdestocht, dwz routes, hotels, bezienswaardigheden onderweg, is ter beschikking. Naast het sportieve, hebben we ook aandacht voor een brokje cultuur onderweg en wordt er 's avonds meestal streekgebonden specialiteiten voorgeschoteld.
Enkele van onze topics onderweg : ð Bezoek aan het Kasteel van Chambord ð Oradour sur Glane. Dit is een gehucht dat op 10 juni 1944 gebombardeerd werd door een Duitse legereenheid en sindsdien onaangeroerd gebleven. ð Kasteel van Montbazillac, gekend om zijn wijnen ð Notre Dame des Cyclistes : waar truitjes van alle grootheden (wielerlegendes) zijn er opgehangen in de kapel ð Wijndegustatie op enkele kilometers van de eindbestemming
Welogeerdenin hotels, auberges, gites, elk met hun eigen karakter en specialiteit (= zeer tof) Voorbeelden : ð Onze 2e stopplaats in de Gite (luxe-boerderij) was een formidabele ervaring met een prachtig kader ð De Auberge was dan weer iets heel typisch, met streekgebonden gerechten. ð De gastvrouw van 4e hotel was van Engelse origine, met een voorliefde voor Rusland en gehuwd met een Fransman Dit om mee te geven dat we niet stereotiep te werk gaan betreft de keuze van hotels. Elke verblijfplaats moet iets aparts, een eigen karakter hebben.
3. Iedere avond werd onze "blog" aangevuld, zodat de mensen op het thuisfront onze escapades konden volgen.
4. Tijdens de rit werd er ookgefilmd, en s' avonds kreeg telkens een deelnemer de kans om voor de camera zijn ervaringen over de voorbije rit, opmerkingen over de organisatie, waardebepaling van de hotels, tips allerlei te ventileren. De ene was al wat spraakzamer dan de andere. Van deze beelden werd een compilatie gemaakt, vertaald in een film van ca 90 minuten.
5. Naar analogie van onze trip naar Lourdes, leefde begin dit jaar de gedachte, om dit nog eens over te doen, maar deze keer naar ROME · Iets langer (= 10 dagen ipv 6) · De tocht een extra sportieve dimensie mee te geven (= ca 1.850 km over de Alpen, met oa Telegraph, Galibier) · Het persoonlijk karakter te behouden (= daarom de keuze voor Rome) · Wat cultuur op te snuiven (= Pisa, Firenze, Sienna, Rome ..) · Specifieke passages uit te zoeken: Strade Bianche, Passo del Bocco (ongeval Wouter Weylandt), Cinque Terre...ea · Het Bourgondische in ons te bewaren (= Italie heeft wel wat te bieden) : logeren bij wijnboeren, prachtige gites, logement op top van berg, etc .... · En door prachtige streken fietsen (= Toscane)
Onze tocht is gepland over 10 dagen met volgende stopplaatsen :
Rit 1 : Wielsbeke Reims(Taissy) Rit 2 : Reims - Chaumont
Rit 3 : Chaumont Chateau Chalon Rit 4 : Chateau Chalon- Albertville Rit 5 : Albertville - Cesane Torinese Rit 6 : Cesane Torinese Rocca Grimalda Rit 7 : Rocca Grimalda - Borghetto di Vara Rit 8 : Borghetto di Vara San Gimignano Rit 9 : San Gimignano - Bolsena Rit 10 : Bolsena - Rome
Onderweg worden enkele bezienswaardigheden bezocht. In Rome zelf worden we opgewacht door onze supporters. Vrouw en kinderen zullen ons vergezellen tijdens ons verblijf van 4 dagen in Rome. De eerste dag na aankomst in Rome is er audiëntie bij de Paus en daarna wordt er een programma uitgewerkt voor bezoeken aan de belangrijkste plaatsen van de stad.