Inhoud blog
  • Vancouver
  • Laatste stop : Vancouver
  • terug richting Pacific Coast
  • Revelstoke
  • Whale watching
    Zoeken in blog

    Welkom op onze blog - bestemming Canada !
    Rik, Kathleen, Justine en Céline : 2013

    22-08-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Whale watching
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Hi guys,

    berichtje tussenin : jullie hadden nog enkele sfeerbeelden tegoed van onze whale watching tocht in de Juan de Fuca Strait nabij Victoria.
    Aangezien zowel Justine, Céline als ikzelf vollen bak plaatjes hebben geschoten op onze tocht (samen goed voor meer dan 900 foto's) en dit nogal wat sorteerwerk met zich meebracht (en 't is nog niet gedaan), bezorg ik jullie al een voorsmaakje. De rest volgt thuis, als we samen -op het gemak- beslissen welke foto's we houden.

    Met dank aan de sportstand op de camera's, die continu beelden schieten, hebben we mooie maar vooral veel te veel foto's liggen. En we gaan thuis alles eerst even in het groot (via beamer) projecteren om te beslissen wat we houden.

    Nog een weetje : een orka wordt in het Engels 'killer whale' genoemd, maar daar willen ze in deze streken vanaf. Het moordzuchtige imago is volgens velen onterecht ! Ja, als je hen aanvalt, dan mag je ambras verwachten (was deze week nog op het nieuws : bootje omgekieperd nadat vissers een orka harpoeneerden, en 2 man vermist of gedood). En als ze honger hebben en ze mispakken een zwemmer voor een zeehondje, dan loopt het ook fout af. Maar voor de rest (en dat hebben we op onze tocht duidelijk gemerkt) : als je ze de ruimte geeft, dan zijn ze poeslief en geven ze graag een beetje show.
    Wat ons vieren betreft, zijn we overtuigd : ORKA klinkt in het Engels even goed als in het Nederlands !

    Enjoy !
    Powered by TripAdvisor

    22-08-2013 om 00:00 geschreven door RiKaJuCe  


    20-08-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Victoria
    Hi guys,

    we zijn ondertussen in Victoria aanbeland. Onze laatste stop op Vancouver Island.
    Morgen pakken we de ferry richting vasteland om onze rondreis daar verder te zetten.
    Ons bezoekje aan  Victoria omvat 2 gedeeltes : een citytrip door de grootste stad op het eiland en een whale watchingvaart.

    Gisteren maakten we al een mooie stadswandeling door een (voor een zondag) vrij drukke stad. Er bleek een internationale dragon boat race door te gaan in de haven. Vooral Amerikanen en Koreanen waren ruim vertegenwoordigd op deze regatta.
    Powered by TripAdvisor
    Wij namen dan maar van de gelegenheid gebruik om onze Afternoon High Tea in het poepchique Empress Hotel te gaan nemen. Een bijzonder aangenaam theekransje met een assortiment sandwiches, scones en desserts. Kathleen en ik namen de Empress thee van Her Royal Highness de Kweene (juist ja : Eliza2 is hier nog altijd staatshoofd), Justine en Céline namen een fruitige thee. Op een glas water na, kun je hier trouwens niks anders krijgen op Afternoon Tea (zeker geen koffie !!!). Kost een klein fortuintje, maar moet je gewoonweg doen als je hier bent. We hadden trouwens geluk om nog een plaatsje te vinden zonder reservatie, de Victoriaanse zaal zal stampvol !

    Vandaag stond dan ook eindelijk onze whale watching rondvaart gepland. Nadat de tocht in Ucluelet in het water viel, hebben we onze troef ingezet op Victoria. En dit keer met meer geluk : geen panne, en we vonden een jong orkagezin met een baby, een vader, en enkele damesorka's tussen de eilanden van de San Juan de Fuca Strait (het kanaal tussen Vancouver Island en het vasteland).
    Onze BC Luna, een snelle maar ook comfortabele Zodiac, bracht ons in een uurtje tijd tot bij het gezinnetje. We zijn in totaal toch goed 3,5u op het water geweest. En het was absoluut de moeite waard !!!! Getuige daarvan circa 800 foto's (met 3 camera's) van de orka's. Dit wordt dus nog druk sorteren ....

    Powered by TripAdvisor
    Morgen brengt een ferrytocht van anderhalf uur ons weer op het vasteland in Vancouver. 
    Aangezien we in onze planning een dag achterstand hebben (slecht weer, panne in Ucluelet), zullen we onze planning voor het vasteland ook even moeten herzien. Nog een werkje voor vanavond - het is hier ondertussen maandagavond 20u15 (thuis 05u15 dinsdagochtend).

    Tot binnenkort !


    20-08-2013 om 05:45 geschreven door RiKaJuCe  


    18-08-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.whale watching
    Vanochtend vroeg onze neus buitengestoken : bewolkt maar droog. YES ! 
    Stipt op tijd staan we aan het dok van de Dixie IV. Kapitein Brian (ex Coast Guard) wordt onze gids op een zoektocht naar allerhande wildlife, maar vooral toch wel de bultrugwalvissen en de orka's ! We zijn de haven nog niet uit, of Brian's arendsogen spotten een prachtige zeearend. We zetten onmiddellijk koers in die richting ... En enkele foto's later richten we de boeg naar open zee. We varen langs prachtige verlaten eilandjes, hopende dat we een beer zullen zien, maar die houden zich goed gedeisd. 
    We geven een dot gas bij en stomen de Stille Oceaan op .... Maar dat stomen duurt niet lang. Amper 3 kwartier nadat we zijn uitgevaren, geeft Dixie's motor er de brui aan.  Daar dobberen we dan, alleen en verlaten, behalve het klotsen van de golven tegen de boot blijft het oorverdovend stil. Er staat een strakke deining : we zijn met ons zevenen aan boord het speelballetje van Neptunus ! Redding is gelukkig op weg ! Na een dik halfuur neemt een zalmtrawler onze schuit op sleeptouw naar de haven. Einde wale watchingtocht. Een serieuze domper, want hier keken we echt naar uit.
    Powered by TripAdvisor

    Aangezien de geplande namiddagtochten al volboekt zijn (ervan uitgaande dat de motor hersteld zou zijn tegen de namiddag), opteren we ervoor om zoals gepland onze tocht richting Victoria voort te zetten. Daar vinden we immers ook wale watchingtochten.

    we houden onderweg halt in Cathedral Grove, een cederbos dat deel uitmaakt van het regenwoud. Korte maar aangename wandeling tussen imposante knoerten van bomen.
    next stop : Coombs, een ongelooflijk kitscherig dorpje dat van heinde en verre bezocht wordt omwille van de Old Farmers Market : een schuur (met drug store) met grasdak, waar enkele geiten (op het dak dus) grazen en hun hok hebben. Het geklik van de fotocamera's overstemt zelfs het lawaai van de auto's ! 

    Laatste stop van de dag is Chemainus, een klein toeristisch oord, bekend om zijn 44 muurschilderingen op allerhande gevels. Hier is er ondertussen geen wolkje meer aan de lucht, we pakken weer volle bak zonnevitamientjes op.
    Hier doen we ook de boeken toe voor vandaag. De reviews van het hotel dat we boekten zijn echter weer ferm overdreven. Gelukkig is het wel proper en netjes. 

    Morgen bollen we verder richting Victoria, als afsluiter van ons bezoek aan Vancouver Island. We hopen daar nog een wale watchingtoer te kunnen vastleggen. Daarna hoppen we terug met de ferry richting Vancouver en verkennen we het vasteland.
    Powered by TripAdvisor

    See you !

    18-08-2013 om 06:03 geschreven door RiKaJuCe  


    17-08-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Pacific Rim NP
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Na (opnieuw) een zalige nachtrust in alle rust en kalmte, wakker geworden in de gietende regen. En het is sindsdien niet gestopt. Het komt werkelijk met bakken uit de lucht. Onze geplande wandeling aan de rotskusten hebben we maar opgeborgen. We hebben nu ruim de tijd om te genieten van een rijk ontbijtbuffet op de restaurantboot waar we gisterenavond zijn gaan eten. De meiden profiteerden ervan om zoals echte 'locals' te ontbijten : bacon, eggs, hash browns, ... 

    Aangezien onze wandeling letterlijk in het water valt, rijden we door het REGENwoud van Pacific Rim NP naar het toeristische plaatsje Tofino aan de andere kant van het schiereiland ... om tot de vaststelling te komen dat er daar weinig of niks te zien is, zeker als het daarenboven ook nog aan het gieten is. Toch enkele leuke shopadresjes en tips gaan opdoen en dan linea recta terug richting Ucluelet. 
    Volgens de locale buienradar is er een zwaar regenfront over de volledige zuidgrens van Canada aan het trekken : over Calgary richting de oostkust (Quebec, Montreal). Voor morgen ziet het er alvast droog uit ... We kruisen onze vingers, want morgenochtend gaan we whale-watchen met een bootje.

    Nu gaan we ons even 'drogen' bij een lekkere kop thee, koffie en iets warm & zoets voor de meiden : een hot white chocolate & raspberry mug.

    We hebben vandaag trouwens een bezoekje gekregen van een zeehond in onze 'tuin'. Hij/zij komt nu en dan curieuzeneuzen in onze kleine baai ... we hopen écht morgen meer mooie beesten van dichtbij te zien !

    Vandaag dus niet veel te melden, hopelijk morgen veel meer !

    byebye

    Bijlagen:
    Ucluelet2 009.jpg (78.7 KB)   
    Ucluelet2 012.jpg (59.7 KB)   

    17-08-2013 om 01:26 geschreven door RiKaJuCe  


    16-08-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Op naar Vancouver Island
    Na een goeie nachtrust (wat was het hier heeeeeerlijk stil) en een verdiend lekker ontbijtje van de warme bakker om de hoek (en Venti Caramel Macchiato, Venti Chai Earl Grey tea, strawberry smoothie en een vers geperst fruitsapje van Starbucks) hoppen we met de ferry naar Vancouver Island. Na een vaart van een kleine 2 uur ontschepen we in Nanaimo.

    Van daaruit gaat het via zalige bochtige en groene wegen richting het Pacific Rim National Park, een beschut en beschermd gebied waar vooral bultruggen en orka's hun paargronden zoeken. We doorkruisen prachtige regenwouden (de enige regenwouden op het noordelijk halfrond trouwens) op weg naar onze stek voor vannacht : een rustige vakantiewoning met prachtig zicht op een kleine, pittoreske baai. Ideaal om efkens tot rust te komen en te genieten van ... tja .... vanalles hé !

    Oh ja, we konden na wat zoekwerk een leuk restaurantschip in ons haventje vinden. We hebben lekker gegeten en bijzonder veel gelachen.
    En voor de Belgische jeugd dit nog even : hier geraak je beneden de 19 jaar nog niet voorbij de drempel van een zaak waar sterkedrank geschonken wordt. Anglofiel land = bijzonder strikt hieromtrent ! 

    Voilà, nu gezellig nog genieten van ons uitzicht en batterijtjes laden voor morgen ! De boottochten naar de paargronden van de orka's zitten morgen vol, dus moeten we ons programma enigszins aanpassen. De boottocht staat nu op onze agenda van zaterdag. En morgen ... tja, dat zien we morgen wel !

    Powered by TripAdvisor
    Cheers !

    16-08-2013 om 05:12 geschreven door RiKaJuCe  


    15-08-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Aangekomen in Vancouver
    Het was vroeg opstaan vanochtend Evil or Very Mad Kwestie van toch eventuele files te vermijden. En dat plan is wonderwel gelukt.
    Dank zij de online check-in van British Airways, zaten we letterlijk in minder dan een kwartiertje in gezellige loungezetels te genieten van stomende koppen koffie, thee of warme choco.

    Mooi op tijd vertrokken naar (en geland in) London Heathrow, idem dito voor de long haul naar Vancouver. 
    Maar die 11u vlucht + de 9u tijdsverschil zitten toch wel onder ons vel. Vanavond zullen we zonder twijfel vroeg crashen !

    Nog een verrassing bij het ophalen van onze huurwagen : mooie upgrade gekregen naar een full option dikke SUV : pikzwart, veel chroom, enorme chromen velgen, alles (maar dan ook alles) werkt electrisch (ook de pedalen verstellen en de treeplanken uitklappen om in de wagen te klimmen (juist ja : klimmen). Ik weet nu wat het moet zijn om met een vrachtwagen te rijden Laughing

    Ondertussen zijn we in Horseshoe Bay aangekomen, op een klein uurtje rijden buiten Vancouver : hier pakken we morgenochtend de ferry naar Vancouver Island. Dan gaat onze rondreis eigenlijk pas écht van start. 

    Nu eerst een goeie nachtrust pakken, slapen op een vliegtuig lukt toch niet meer zo goed .... En morgenochtend lonkt er aan de overkant van de straat een artisanaal warm bakkerijtje en een Starbucks ! 

    Tot morgen !

    Bijlagen:
    aankomst Canada 006.jpg (91.2 KB)   
    aankomst Canada 010.jpg (66.2 KB)   

    15-08-2013 om 00:00 geschreven door RiKaJuCe  


    10-08-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Plannekes maken
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Zoals altijd voor vertrek, gaat er heel wat tijd in plannen maken.
    Maar deze keer houden we onze planning rustig en flexibel. Dit hoekje van Canada (tussen de Stille Oceaan, Alaska en de Amerikaanse staat Washington) is immers reusachtig en niet écht voorzien van interstates zoals de in de US. Dus pakken we alles zoals het komt, één dag met een keer ....
    We vliegen dit keer met British Airways van Brussel naar Heathrow en dan in een lange ruk naar Vancouver. Daarna pakken we de ferry naar Vancouver Island, om enkele dagen later terug het vasteland in te trekken ... maar dat is voor ietske verder in deze blog.

    Hopelijk reizen jullie met ons mee ...

    Groetjes,
    Kathleen, Rik, Justine en Céline.

    10-08-2013 om 20:32 geschreven door RiKaJuCe  



    Archief per week
  • 26/08-01/09 2013
  • 19/08-25/08 2013
  • 12/08-18/08 2013
  • 05/08-11/08 2013

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs