Reisverslag Noordkaap 2013
Inhoud blog
  • nummerkes
  • donderdag 27 juni
  • Woensdag 26 juni
  • Dinsdag 25 juni
  • Maandag 24 juni

    Zoeken in blog



    Rondreis Scandinavie juni 2013
    29-06-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.nummerkes

    Voor de liefhebbers van cijfer material

    Een overzicht van onze reis naar de noordkaap en terug in cijfers.

    - 21 dagen / 20 nachten
    - 18 verschillende slaapplaatsen
    - 8789,3km gereden
    - 9 ferry boten (tussen 20 minuten en 12uur varen) = 21u20min (de afgelegde afstand zit niet mee in gereden kilometers)
    - 1 toeristisch walvis safari boot
    - 7 landen: B - NL - D - DK - S - FIN - N - DK - D - NL - B
    - 2 personen (1 man + 1 vrouw)
    - 2 familie bezoeken
          Nicht DK (30 jaar geleden gezien)
          Nonkel + tante N (10 jaar geleden gezien)
          Nicht N (38 jaar geleden gezien)

    29-06-2013, 13:41 geschreven door Renee_Dirk  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.donderdag 27 juni
    wake-up call om 6u. Op't gemak een douchke pakken en naar de bar op de 7e verdieping voor een grote koffie met een broodje. En nog een paar koffies.

    Een beetje voor 8u moeten we4 verdiepen lager naar onze auto. Kwestie van geen vertraging te hebben bij lossen en laden van het schip.

    Gisteren avond hebben we wegens het slechte weer niks gezien van de Oslo fjord. Spijtig.
    Als het weer vandaag niet beter word stoppen we niet voor een extra overnachting in Denemarken en rijden we rechstreeks naar huis.

    En jawel, 't is van da. Wolken, af en toe wat druppels of een serieuze plensbui.
    Tegen 19.45u staan we in Zandhoven in't frituur. Da's ondertussen een traditie, als we naar huis komen van een reis Mogen de frietjes niet ontbreken  

    29-06-2013, 13:32 geschreven door Renee_Dirk  


    26-06-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Woensdag 26 juni

    Vandaag tot half 10 in ons bed blijven liggen en een uur later vertokken richting Oslo ferry-haven. Onderweg nog getankt om nog noorse kronen op te doen en een paar keer koffie gaan drinken. In Ringebu zijn we zelfs gestopt om een houten staaf-kerk te gaan bezichtigen! Wa ne mens allemaal ni moet doen om van zijn geld af te geraken...

    Om 16u. komem we aan in Oslo, het regent nog altijd -non-stop van deze morgen-, we parkeren, doen een wandelingske en zetten ons dan in de rij voor de grote boot. Daar staan we nu, braaf aan te schuiven, met de laptop op schoot, dit tekstje te typen
    We hebben van een lieve mevrouw al een boekske gekregen van de tax-free shop aan boord. Ik (Renee) heb al vanalles gekozen, 'k weet al wa doen het eerste uur aan boord. Of toch misschien maar eerst ons installeren in onze kajuit...?

     

    26-06-2013, 18:24 geschreven door Renee_Dirk  


    25-06-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dinsdag 25 juni
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Zoals gezegd op tijd uit onzen tram om met den otto naar den boot te rijden.
    Om 8.38u staan we op de eerste plaats om straks in de ferry van 9.30u te kunnen rijden. 't Is blijkbaar nog niet zo druk, we hadden gerust 5 minuten langer kunnen slapen.
    Uiteindelijk zijn we maar met 7 auto's en een paar losse toeristen (zonder auto).
     
    De boot-trip is serieus indrukwekkend. Vanop het land is alles hier al geweldig schoon maar als ge daar zo tussen vaart, valt het nog meer op hoe enorm alles hier is. Volledige 130 minuten genieten en ni weten waar eerst te kijken. Hier komen we zeer zeker nog terug !

    Aangekomen in Geiranger rijden we een eindje terug langs de fjord en parkeren ons om een beetje te eten voor we aan "de arends route" beginnen.
    Ook weer een schoon parcours met de nodige haarspeld bochten met van boven een schoon zicht over geiranger en de 7 zusters (troske watervallen van 250m hoog) die we daarstraks van op den boot van beneden uit hebben gezien.

    Dezelfde weg terug naar beneden en voorbij Geiranger gaat het terug 1000m omhoog met weer (sorry voor de herhaling) magnifieke uitzichten en een paar laag hangende wolken.
    Op 1030m hoogte stappen we uit bij een bergmeer met aan de rand nog pakken sneeuw en nog geen uur later zitten we in Lom een terraske te doen in de stralende zon bij 20 graden.

    We laten nog een goei 300 kilometers over om morgen af te leggen en vinden ons in Otta een echte Noorse hut met grasdak. Is da ni sjiek voor onze laatste nacht op het Noorse vasteland.
    Koken doen we voor een keer ni zelf en we gaan in't dorp op restaurant. (In't Noors 'Restaurang'  )

    Morgen om 19u schepen we in aan de Oslo-fjord voor een overzet tocht van 12 uur naar Denemarken (Frederikshavn). Om ons verdriet voor het nakende afscheid aan Noorwegen te verdrinken hebben we nog een paar halve liter blikken alcoholVRIJ bier  (Dat is hier goedkoper dan frisdrank) 

     

     













    25-06-2013, 21:07 geschreven door Renee_Dirk  


    24-06-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Maandag 24 juni
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Tegen half 10 zijn we weg op de camping. We gaan vandaag een keer ontbijten, in het shoppingcenter boven de parking waar we onze auto zetten in Alesund.
    Een lekker broodje en ne grote koffie en we kunnen er tegen om op stap te kunnen gaan in de 'Jugendstil' stad van Noorwegen.

    Her en der staan nog knappe panden, sommige tip-top in orde, of nog in de stellingen voor schilder werken. Andere kunnen wel wat werk gebruiken.
    De ploeg van't stad moet wel dringend in aktie schieten. De meeste straten liggen er maar verwaarloosd bij. Raar om in Noorwegen zoveel onkruid op straat te zien.
    Zelfs in het park staat het gras van de gazons lang, en als er nu 1 ding is dat elke noor minstens 3 keer per week doet is het wel de gazon afdoen :)
    De 418 trappen die vanuit het park naar het panoramisch paviljoen leiden houden we voor een andere keer. Als die trappen in dezelfde staat zijn als de trappen in de straten zou het levensgevaarlijk zijn om ze te beklimmen

    Tegen half 2 hebben we het hier wel gezien en trekken we richting Andalsnes.
    Vanaf hier start route 63 die via de 'Trollstigen' naar Valldal gaat. Da's weer ne sjieke weg maar het uitzicht vanaf de zwevende panoramische platforms boven de watervallen is nog spectaculairder.

    In Valldal vinden we een hut niet te ver van het vertrekpunt van de Ferry. 't Is belangrijk dat we morgen op tijd (9u) aan de ferry zijn want we willen mee voor een tocht van 2u15min via de Norddalsfjorden, Sunnylvsfjorden en de Geirangerfjorden naar Geiranger.
    Dat beloofd weer de moeite te worden. We zullen veel filmen zodat jullie mee kunnen genieten.


     











    24-06-2013, 00:00 geschreven door Renee_Dirk  


    Archief per week
  • 24/06-30/06 2013
  • 17/06-23/06 2013
  • 10/06-16/06 2013
  • 03/06-09/06 2013

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek
  • :-)
  • wauw
  • geweldige reis
  • ingrid
  • hoi

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs