14-11-05 Door de eeuwen heen hebben de Belgen talloze andere (oorlogzuchtige) volkeren over zich gekregen.Noormannen, Vikingers, Romeinen, Spanjaarden, Fransen,Hollanders, Duitsers,(2maal zelfs), en nog anderen hebben hier vreedzaam gevestigd. Ze hebben zich probleemloos geintegreerd en zijn eigenlijk ongemerkt opgegaan in onze bevolking.In een paar generaties zelfs. Maar wat voor hen kon, kan blijkbaar niet voor het gros van onze Marokkaanse medemens.Als ik het artikel, in het HLN van 14nov. blz.6 , goed begrijp beschouwen deze 4de of 5de generatie Belgen met Marokkaanse roots zichzelf nog steeds als volbloed Marokkanen . De kop van het artikel is eigenlijk niet mis te verstaan"Al 4 Marokkanen willen mijn voorbeeld volgen" en nog "Ik ben nog maar net wijkagent en nu al willen 4 Marokkaanse jongeren mijn voorbeeld volgen" Wat moet je daar eigenlijk van denken? Ik ben zeker geen racist en zolang je je hier wil vestigen met goede bedoelingen en om een menswaardig bestaan op te bouwen ben je van harte welkom.Het afwijzen van de nationaliteit van het gastland wekt echter geen vertrouwen op. Kunnen wij mensen, die nog leven volgens de cultuur van hun voorvaders, de orde laten bewaren en de mensen van dit land en de wetten van een onze cultuur doen naleven, kunnen wij ze vertrouwen ? Ik heb daar zo mijn bedenkingen bij. Tot nogeens. Criticus.
Vandaag ,beste Bloggers , wil ik het hebben over het rijgedrag van onze landgenoten.Nu wil ik er allereerst op wijzen dat iedereen aleens een rijfout maakt of een inbreuk op de wegcode, maar de grenzeloze onverschilligheid van vele chauffeurs doen mijn haren ten berge rijzen. Vandaag was ik mijn kleinzoon gaan afhalen van 't school toen ik voor mijn geparkeerde auto een jonge vrouw op een verboden plaats zag parkeren zelfs gedeeltelijk op het fietspad, vóór een grote poort waaraan 2 nummerplaten hingen plus een parkeerverbodsteken. Gelukkig bleef ze maar een paar minuten weg om plaats te maken voor een andere jonge vrouw die, iets beter geparkeerd, zich niks aantrok van die poort.ze was nog niet fijn weg of een grote camion moest zich eigenlijk in die poort begeven om te leveren. Die leveranciers lieten hun camion dan maar naast de slecht geparkeerde wagen staan om te kunnen leveren met het gevolg dat het achterop komende verkeer de grootste moeite had om de camion te ontwijken. Toen ik op de terugweg een grote truck, vóór mij,naar en op de pechstrook zag rijden dacht ik dat hij ging parkeren maar nee, na een 50tal meter zette hij zijn richtingsaanwijzer op en in die zelfde beweging naar links om terug de rijweg op te komen waarbij ik in de remmen moest om hem te vermijden. Waarna hij doodleuk, even verder, terug de pechstrook opreed om te stoppen aan een wegrestaurant. Toen ik, van de emotie aan't bekomen, aan een verkeerslicht diende te stoppen zag ik in de auto vóór mij een verliefd paar die mekaar zowat aan't opeten waren.Ik ben ook ooit jong en verliefd geweest, maar dit was er ver ver over. Gelukkig was mijn kleinzoon afgeleid door de paarden in de wei naast de weg. Toen ik dan, even verder, achter een héél voorzichtig chauffeur reed was ik toch even opgelucht maar toen ik hem dan opeens een oplichtend verkeersbord van 30km aan een school tegen 50á 60km in't uur zag voorbij rijden schrok ik toch even. Thuis gekomen heb ik mijn auto de garage ingezet, blij dat ik weeral veilig het mensdóm had getrotseerd. P.S. Ik heb 21jaar als proefrijder gewerkt bij een groot automerk, dus ik ben geen doetje in het verkeer. Tot nogeens. Criticus.
17-11-05 Gisteren de beloften(sic)ploeg van België bezig gezien? De verwachtingen waren hoog gespannen, deze lichting was de beste in jaren en zou ne keer iets laten zien sé! Aan de grote broers van het nationale elftal. Het zogenaamde A-team.Genoemd naar het legendarische, kluchtige TV feuilleton.Geen verdere uitleg nodig zeker!.Deze youngsters, zogenaamde vedetten, zijn overroepen en in het zelfde bedje ziek als hun oudere collega's, een juiste pas van meer dan 3meter is een onmogelijke opdracht, technisch hinken ze kilometers achterop vergeleken met de concurentie om van hun fysiek maar te zwijgen.Ze zijn meer bezig een lucratief contract te versieren dan zich te bekwamen in het beroep? dat zij menen te kunnen uitoefenen. Maar ze zijn nog jong en hebben nog even de tijd om zich in beide te bekwamen. Nog erger is dat daardoor de bobo's van de voetbalbond de gratis snoepreisjes naar het wereldkampioenschap voetbal door de neus geboord wordt! Of niet? Criticus
17-11-05 Spirit wil vast bedrag inplaats van indexering. Niks mis met dat voorstel, maar in dat artikeltje las ik het bedrag dat parlementariërs maandelijks ontvangen om niet aanwezig te zijn op hun werkplek. Maarliefst 7.000 plus 1500onkosten plus 1.500 onkosten op de onkosten, waarschijnlijk nog allerlei vergoedingkjes op alles en nog wat krijgen deze hooggeplaatsten om in het parlement, de luxueuze tempel, waarin ze zouden kunnen werken, te versmaden. Om zich bezig te te houden met meer triviale zaken zoals geld verdienen met hun vele raden van bestuur en zitpenningen te tellen. Maarwat graag zouden deze hooggeplaatsten, met onze 6regeringen op kop,met hun grijpgrage vingertjes in het spaargeld van de Belg woelen.Ik denk dat de tijd niet meer veraf is dat wij een 3dubbele aanvraag moeten indienen om iets van ons spaargeld te mogen gebruiken.Als ge dat al hebt uiteraard! Criticus.
19-11-05 Zaterdag. Marktdag vandaag.Vroeger ging ik af en toe eens mee, de laatste jaren meer op regelmatige basis maar de laatste maanden wissel ik al eens door naar de voetbal matchkes van mijn kleinzoon te kijken. Een jonge kerel vroeg ons, aangekomen op de Grote markt, om wat antwoorden te geven te geven op een enquete. Sommige van die vragen behandelden het huidige aanzicht van onze stad Mechelen met alle renovaties van de laatste jaren in gedachte. Ik heb dan heel eerlijk geantwoord dat deze stad erop vooruit gegaan is behalve de Grote markt waarvan de authenticiteit vergooid is ten bate van een parkinggigant, die het voor't zeggen heeft in deze stad. Zeg nu zelf, prachtige historische gebouwen en te midden daarvan een plein met moderne (gladde) kasseitjes, omringd door kniehoge talloze inoxsidable paaltjes, en een hoge glazen toren inhoudend de lift naar de parking. Een afschuwelijk zicht vanuit een historisch standpunt. De Veemarkt is nóg afschuwelijker Mooi, zonnig weer bracht er ons toe om s'middags met de fiets ergens naartoe te rijden ,wat voor mij maanden geleden was. Het fietsen, wel te verstaan. Tot mijn grote verbazing bleken de fietspaden authentieker dan de Grote markt . En antieker ook. Prachtig om te paard over te draven, authentiek en historischerwijze, om met de fiets al die verzakkingen, putten, ontbrekende stenen en omhoogstekende riooldeksels te ontwijken moet je Roger de Vlaeminck heten. Met belgerinkel naar de winkel en vandaar naar het ziekenhuis. Santé stadsbestuur. Criticus.