Vrijdag gingen we op bezoek in het papierenmuseum. We konden onze ogen niet geloven. Zo mooi was het. Hier zie je foto's van de kinderen waar ze tonen wat ze het mooist vonden...
Joepie de kunstweken zijn begonnen! Vandaag werken we rond fotografie. De mama van Zoë, een echte fotografe, legt ons uit dat er verschillende soorten fotografie zijn. (portretfotografie, landschapsfotografie, ...)
Nadien gingen we zelf aan de slag. Op zoek naar de juiste shoot. Eerst het licht meten en zorgen voor de juiste lichtinval. Daarna... poseren jongens en meisjes!!!
In het derde leerjaar krijgen de kinderen al 3 uur Frans per week. Vandaag staat het inoefenen van het tonee 'Panique au château' op het programma. Enkele sfeerbeelden:
Beste ouders nu leren we over dingen, mensen, planten, dieren, ... onder de grond. Er is iemand verdwenen en wij moeten hem vinden Hij viel in een kuil en nu zitten we onder de grond . We hebben al een aardmannetje gezien en we hebben ook uit een flesje gedronken we weten heel veel over de dieren onder de grond
In december leerden we over familie. Heel onze klas moest een kleine spreekvoordracht houden rond zijn/haar familie. Hier zie je enkele kinderen aan het werk:
4 december was onze geluksdag! Niet enkel Sint en Piet kwamen op bezoek, maar ook onze juf was jarig!!! Als verrassing bracht ze zelfgebakken pannenkoeken mee. Mmmmmmmmmmmmmm
Vrijdag 4 december was het zover. Sint en Piet brachten een bezoekje aan onze school. In de klas maakten we mooie knutselwerkjes over Sint en Piet:
Op de speelplaats maakten we met de hele school een haag om Sint en Piet te verwelkomen:
We schrokken ons een ongeluk, toen we die harde bonk op de deur hoorden. Het waren natuurlijk de Pieten! We zongen een liedje en Sint en Piet dansten mee.
Tijdens de voorleesweken kregen we heel wat mama's, papa's en oma's over de vloer.
De oma van Eloïse:
De mama van Zoë:
De mama van Charlotte:
Wie we ook zeker niet mogen vergeten is de OMA VAN BRITT en de MAMA VAN TOM. Ook zij kwamen voorlezen in onze klas maar de foto's hiervan zijn van ons fototoestel verdwenen
We vonden het SUPER leuk!
Als leuke afsluiter las juf Katleen aan de kinderen van het eerste, tweede en derde leerjaar voor uit het boek 'De Griezels':
We vonden het allemaal heel spijtig toen de voorleesweken voorbij waren.
In november leerden we in het Elzenhof hoe we lekker en vooral gezond kunnen koken. We gingen aan de slag met biologische groenten. Hier zie je enkele sfeerbeelden!
Eindelijk is het zover... vrijdag 30 november: HET GRIEZELFEEST! Wat waren de kinderen nerveus. Wie heeft zich in wat verkleed? Zal de soep lekker zijn? Mogen we dan spelletjes spelen? ... De kinderen konden niet wachten om te beginnen feesten. En na het middageten was het dan zover. In de klas zaten geen kinderen meer maar heksen, spoken, vampieren, ... De andere juffen keken maar raar en liepen schreeuwend weg! Waar is het derde leerjaar naartoe? Wij trokken het ons niet aan en gingen gezellig door met feesten. Er werd gedanst, gegoocheld, gespeeld, ... maar er werd vooral POMPOENsoep gesmuld. Enkele sfeerbeelden:
Op 29 oktober hebben we met onze ganse klas pompoensoep gemaakt! Vol enthousiasme gingen we aan het werk. Er moeten heel wat groenten gesneden worden!
Rida, Bessim en Adil hielden zich bezig met de wortels. Raspen en nadien in kleine schijfjes snijden heeft de juf ons verteld!
Courgetten! Vers uit de schooltuin. Lekker, maar wat zijn ze nog hard! Elisa, Zoë en Britt gebruiken al hun kracht om de courgetten te lijf te gaan.
En jullie zeggen dat de courgetten hard zijn? Probeer dan eens de pompoenen in stukjes te snijden. Zelfs juf Bieke heeft het moeilijk. Gelukkig geven Meriem, Rania, Blessing en Ibtissam het niet zo vlug op!
Cassy, Eloïse, Arno en Tom zorgen voor de uien. Wie heeft er geen traan gelaten?...
En weten jullie dat er ook echte spinnetjes in onze soep zitten. Geheim recept: balletjes met pasta erdoor.
En nu rest ons enkel nog het eenvoudige werk. Alles in de pot, water erbij en ... koken.
Wil je weten of het lekker soep is? Kijk dan ook naar onze foto's van het 'griezelfeest'!
Ons nieuw thema is griezelen De griezelmeester 'Meester Griezel Grouwel' leert ons griezelen. We hebben hem nog nooit gezien. De juf zegt dat het een verrassing is voor het einde van het thema . Vandaag hebben we geleerd over de spin. We waren in groepjes en Blessing heeft de pot laten vallen. Blessing, Elisa en Zoë waren zo bang dat ze het potje niet durfden recht te zetten. Nu is het hoekenwerk. Emile, Adil, Michelle en Blessing tekenen griezels. Cassy, Zoë, Bessim en Charlotte spelen een griezelspelletje. Arno, Tom, Milan en Rida werken in de griezelmap. Rania, Meriem en Ibtissam schrijven een griezelrecept voor ons griezelkookboek. En wij schrijven op het blog! Het waren superleuke hoeken vandaag!
Groetjes Elisa en Eloise! xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Hier zie je ons aan het werk:
Onze griezelkunstenaars:
Het griezelige griezelspel:
Werken in de griezelmap:
En onze heksen die aan het werk zijn om een griezelig recept te bedenken:
Ook Charlotte verjaarde in de maand oktober. Ze bracht heerlijke chocoladecake mee en lekkere drankjes. Jammer genoeg kon onze juf er niet bij zijn. Ze had de griep. Hierdoor ontbreken er foto's van de verjaardag. Dus hebben we maar een "nep"foto gemaakt. Gelukkige verjaardag Charlotte!