Voor onze eerste taak heb ik enkele vraagjes beantwoord over de grondstof water. We vinden het vanzelfsprekend dat als we de kraan opendraaien er zuiver water uit stroomt.
Toch is dit niet overal het geval en vaak denken we hier niet over na. Water is zeer kostbaar en levensnoodzakelijk, zonder is er geen leven. Water wordt dan ook wel eens het blauwe goud genoemd.
Veel mensen hebben geen water in handbereik. Voor sommige mensen is zelfs rein water een zeer grote luxe. Zo drinken veel arme mensen verontreinigd water en worden zij hier heel ziek van.
Ook maakt een te kort aan water heel veel sterfgevallen. Iets om zeker bij stil te staan bij de volgende keer dat wij een warme douche nemen, we gaan koken of ons wasmachine aanzetten.
De tweede taak gaat over de privatisering van water. Zo zal je water ontvangen van slechts één bedrijf dat zelf de prijs gaat bepalen. Je zal dus geen keuze hebben en je moet de geëiste rekening betalen.
Verder zal de overheid geen strenge controles meer uitvoeren. We kunnen dus stellen dat de prijs van het water zal stijgen, dit terwijl de kwaliteit verslechterd.
Ik ben dan ook tegen deze privatisering van water. Dit is volgens mij absoluut geen goede zaak, het veroorzaakt armoede en ziektes. Water is een mensenrecht en dat mag niet geschonden worden.
Voordelen van privatisering:
- géén
Nadelen van privatisering:
- geen strenge controles
- slechte waterkwaliteit
- veroorzaakt ziektes
- hoge waterrekening
- veroorzaakt armoede
- waterbedrijf heeft monopolie op water
Tenslotte heb ik nog een test ingevuld van WWF om mijn voetafdruk te berekenen.
Helaas kon ik mijn uitslag niet bekijken, maar door het beantwoorden van de vragen ben ik mij wel meer bewust over mijn verbruik. Zo vermoed ik dat mijn voetafdruk groter is dan gemiddeld.