Pix United doet weer helemaal mee Jens Prys is de winnaar van speeldag 4 in play-off I. Pix United won als enige de midweekspeeldag, en doet daarmee een uitstekende zaak. Het stijgt wel niet in het klassement, maar het zorgt er wel voor dat het verschil met de leider verkleind wordt tot 3 punten. Voordien waren dit er nog 5. De top drie speelden namelijk allemaal gelijk. Resultaat is ook dat er voor het eerst geen wijzigingen zijn in de stand.
FCB en Torpedo Dumon verdelen de punten Yannick Jacobs en Joeri Dumon vochten onderling de topper van speeldag 4 uit, al bleef deze wel wat onder de verwachtingen. Beide ploegen konden maar één pronopuntje pakken en moeten de buit dus delen. FCB blijft ondanks het puntenverlies eerste, en ook Torpedo Dumon blijft op de derde plaats staan. Dit weekend speelt Torpedo Dumon een cruciale wedstrijd tegen Pix United. Als Torpedo die verliest, zakt het sowieso een plaats in het klassement.
FC Baptizer moet vrede nemen met een punt tegen THOR Eleven Pieter Baptist heeft niet kunnen profiteren van het puntenverlies van FCB. FC Baptizer geraakte zelf ook niet voorbij zijn tegenstander. Tegen THOR Eleven werd het ook 1-1. De kaarten liggen dus nog steeds hetzelfde als voordien, al moet er dit weekend wel gewonnen worden van El Niño, wil FC Baptizer zijn gunstige positie op de ranglijst behouden. FC Baptizer krijgt dus een herkansing om dit weekend alleen leider te worden als FCB niet voorbij THOR Eleven geraakt.
FCB neemt de leiding over in play-off I We hebben een nieuwe leider na de derde speeldag in play-off I. FCB klopte Pix United met 3-1 en kon dankzij het verlies van Torpedo Dumon naar de leiding klimmen in het klassement. Het moet deze leiding wel delen met FC Baptizer. Voor Pix United ziet het er al een pak minder rooskleurig uit. Pix United pakte dit weekend pas zijn eerste pronopunt van de play-offs, en zakt door de 1-9 verder weg van de leiding. Het verschil met FCB en FC Baptizer is nu toch al opgelopen tot 5 punten. Volgende week de volle buit pakken tegen El Niño is dus een must.
FC Baptizer stuurt Torpedo Dumon naar plaats drie Pieter Baptist heeft zichzelf en FCB een dienst bewezen. FC Baptizer won de absolute topper tegen Torpedo Dumon met 1-2. Een nipte overwinning, al was het lot vrijdagavond wel al bezegeld. Pieter Baptist doet dus een uitstekende zaak, en is net als FCB nog steeds ongeslagen in play-off I. Torpedo Dumon zakt meteen twee plaatsen en staat een puntje achter de twee leiders. Volgende week speelt Torpedo Dumon tegen FCB en kan het proberen om zijn koppositie weer op te eisen.
THOR Eleven komt op gelijke hoogte van Pix United Tom Maris is nog niet uitgeteld in play-off I. Dankzij de overwinning tegen El Niño komt THOR Eleven nu op gelijke hoogte van Pix United. Er is dus wel een kloofje met de eerste drie, maar dat kloofje kan volgende week wel al weggewerkt worden als THOR Eleven de volle buit kan pakken tegen FC Baptizer.
Deelnemers evenwaardig in groep A. In groep A hebben nu ook GBL en Spaghetti Freaks hun eerste overwinning beet. GBL deed het met het kleinste verschil tegen FC Olé. Het werd 3-2. Spaghetti Freaks deed er eentje bij, en won met 2-4 tegen LN7. Alle deelnemers tellen nu 4 punten. FC Olé en LN7 hebben wel een licht voordeel, want ze scoorden reeds 11 keer. Volgende week treedt GBL opnieuw aan tegen LN7, FC Olé ontmoet Spaghetti Freaks nog een laatste keer. De wedstrijden van volgende week moeten dan maar zorgen voor wat hoogteverschillen in de stand.
Litsers blijft winnen in groep B. Maarten Cleenders lijkt niet te kloppen in groep B. Deze keer ging ook RSCA gemakkelijk voor de bijl. Het werd 2-7, en zo is het lot van RSCA ook meteen bezegeld. Play-off II winnen zit er niet meer in voor Yentel Jacobs. FC Muuns daarentegen, won wel van TK United. Wie zijn tafels van drie kent, ziet deze ook tevoorschijn komen in de stand. Litsers staat op kop met 9 punten, gevolg door FC Muuns met 6, TK United met 3 en RSCA met 0 punten.
FC Baptizer duwt Pix United uit de top drie Pieter Baptist heeft een uitstekende zaak gedaan op speeldag 2 van de play-offs. Tegen Pix United won FC Baptizer met het kleinste verschil (1-0). FC Baptizer springt zo over Pix United naar de derde plaats. FCB wordt tweede. Jens Prys, die vorige week nog zijn ongenoegen uitte op het play-offsysteem, valt uit de top drie en moet vrede nemen met een voorlopige vierde plaats. Volgende week wacht voor Pix United een belangrijk duel. FCB is namelijk de volgende tegenstander. Bij een nieuw verlies bedraagt het verschil tussen beide ploegen al vijf punten. Anderzijds krijgt Pix United wel een uitgelezen mogelijkheid om weer te stijgen in het klassement.
FCB ruikt de koppositie al Zoals hierboven vermeld is FC Baptizer niet de enige die profiteert van het puntenverlies van Pix United. FCB deed ook een uitstekende zaak. Het won eveneens met het kleinste verschil tegen El Niño. Zo sterk El Niño vorige week was, zo machteloos bleek de ploeg deze week te zijn. Scoren zat er niet in voor Menno Roelants, en dus was een nederlaag onvermijdelijk. De laatste hoop op een podiumplaats lijkt nu te zijn weggenomen voor El Niño. Het verschil met de nummer drie is namelijk al opgelopen tot 14 punten.
Torpedo Dumon blijft voorlopig nog op kop Joeri Dumon heeft een vrije val zoals Pix United vermeden en blijft dankzij een 2-1 overwinning tegen THOR Eleven op kop staan. Torpedo Dumon heeft dus gereageerd op de blamage van vorige week tegen El Niño en lijkt klaar om volgende week FC Baptizer te ontvangen. Pieter Baptist telt nog maar twee punten minder dan de leider, en dus kunnen we wel stellen dat Torpedo Dumon-FC Baptizer de topper wordt van speeldag 3.
Play-off 2 A: Ploegen houden elkaar in evenwicht GBL, Spaghetti Freaks, FC Olé en LN7 krijgen er alle vier een puntje bij. GBL en Spaghetti Freaks speelden 2-2 gelijk en ook FC Olé en LN7 konden niet winnen, ondanks dat ze 5 keer scoorden. Het verschil tussen de eerste en de laatste blijft zo 3 punten. Volgende week krijgen de twee ploegen onderaan de kans om op gelijke hoogte te komen met de twee ploegen bovenaan.
Play-off 2 B: Litsers gaat op elan voort Maarten Cleenders heeft voor de tweede keer op rij gewonnen in Play-off 2B. Tegen TK United scoorden Maarten Cleenders nog eens 5 keer, wat zijn totaal brengt op 12 stuks, veruit het meeste van alle deelnemers. Een sterke start van Litsers dus. Nog in poule B graaide FC Muuns zijn eerste overwinning mee tegen RSCA. FC Muuns telt nu net als TK United 3 punten. RSCA staat laatste in de poule en neemt het volgende week op tegen Litsers. Als die wedstrijd verloren gaat, kan RSCA al een streep trekken door play-off 2.
Enkel El Niño begint scherp aan play-offs Speeldag 1 van de play-offs werd alles behalve een hoogvlieger. De topteams waren duidelijk nog niet wakker. De enige ploeg die wel bij de pinken bleek, was El Niño Torpedo Dumon had net als de andere vier deelnemers een off-day. Een scenario waarvan tegenstander El Niño ten volle wist te profiteren. Menno Roelants smeerde Joeri Dumon een 0-6 om de oren. El Niño maakt van zijn 'we hebben niets te verliezen'-mentaliteit meteen gebruik om als enige van play-off 1 de volle buit mee te graaien. Veel woorden moeten we aan de duels Pix United-THOR Eleven en FCB-FC Baptizer niet vuil maken. Er gebeurde namelijk letterlijk niets. Desalniettemin lopen de vier concurrenten voor de titel een puntje in op leider Torpedo Dumon
Dan maar een blik werpen op vrijdag, de start van speeldag 2. Daarbij moet Torpedo Dumon het opnemen tegen THOR Eleven. Tom Maris kan bij winst tot op een punt van leider Torpedo Dumon komen. Een tweede affiche, en zeker zo interessant, is het duel tussen Pix United en FC Baptizer. De winnaar uit dat duel doet sowieso een goede zaak, en wordt/blijft minstens tweede, al is een eerste plaats bij winst ook niet uitgesloten. Tenslotte is er nog El Niño - FCB. Gaat El Niño voor een 6 op 6 of gooit FCB roet in het eten? FCB is namelijk ook een van de ploegen die kan profiteren van het verlies van de concurrentie.
POII A: LN7 en FC Olé nemen de leiding LN7 en FC Olé zijn POII gestart met een zege. LN7 won het broederlijke duel tegen GBL met 4-2. FC Olé deed hetzelfde tegen Spaghetti Freaks. LN7 en FC Olé staan hierdoor aan de leiding in PO II A met hetzelfde aantal doelpunten voor en tegen. GBL en Spaghetti Freaks kunnen al meteen achtervolgen.
POII B: Litsers toont FC Muuns hoe het moet Het scheelde maar een haar of Litsers had in tweede klasse gezeten. POII wordt dan ook een minicompetitie waarin Litsers niets te verliezen heeft, en dat zorgt blijkbaar voor heel wat minder druk. FC Muuns werd op speeldag 1 van POII namelijk zonder problemen opzij gezet: 7-2. In het andere duel won TK United met 4-2 van RSCA. Litsers staat samen met TK United logischer wijze aan de leiding.
Bekerfinale gaat tussen El Niño en LN7 Menno Roelants en Kristof Baerts zullen op 9 mei uitvechten wie de Beker van België mee naar huis neemt. Beide teams wonnen hun wedstrijd met 3-1. In het duel tussen El Niño en THOR Eleven moest een 1-1 uit de heenmatch voor spanning zorgen in de terugwedstrijd. Echt spannend werd het niet, want THOR Eleven kon niet tot scoren komen. El Niño deed dat wel, en won al bij al gemakkelijk met 3-1. LN7 kreeg ook weinig weerwerk te bieden van Torpedo Dumon. Na de heenwedstrijd leek LN7 al met anderhalf been in de bekerfinale te staan, en dat leverde alles behalve een spektakelrijke terugmatch op. Tussen LN7 en Torpedo Dumon bleef de brilscore op het bord.
El Nino en LN7 zijn dus de twee teams die de bekerfinale zullen spelen op 9 mei. De winnaar gaat naar huis met een beker en 30 achievement points.
Met enige vertraging werd de heenronde van de halve finale van de Beker van België geüpdatet.
LN7 op weg naar bekerfinale Kristof Baerts heeft de beste uitgangspositie verworven in functie van een mogelijke plaats in de bekerfinale. Tegen Torpedo Dumon trof LN7 drie keer raak, en gaat het met een 3-1 bonus de terugronde in. Torpedo Dumon heeft nog een kleine kans, maar dan heeft het wel al een flinke dosis geluk nodig. Cercle Brugge moet met 1-0 winnen, in alle andere gevallen is LN7 de eerste bekerfinalist.
El Niño en THOR Eleven houden elkaar in evenwicht Veel minder duidelijkheid is er in het duel tussen El Niño en THOR Eleven. De twee pakten een puntje, waardoor alles nog volledig open ligt voor de terugronde. In die terugronde heeft El Niño de beste start genomen. THOR Eleven moet nu hopen op een gelijkspel tussen Cercle en Kortrijk om nog kans te maken op een bekerfinale.
De laatste wedstrijd (Cercle Brugge - Kortrijk) wordt woensdag 27 maart afgewerkt.
Torpedo Dumon begint als leider aan de play-offs Jens Prys heeft de eerste plaats niet kunnen vasthouden tot op de 30ste speeldag. THOR Eleven kwam frisser voor de dag en kaapte de drie punten mee na 4-5 winst. Hierdoor kreeg Torpedo Dumon de ideale gelegenheid om opnieuw over Pix United te springen, en dat deed het ook. Tegen GBL was het bibberen tot het einde, maar uiteindelijk haalde Torpedo Dumon het met 3-4. Torpedo Dumon begint dus als leider aan de play-offs, Pix United wordt opnieuw tweede. THOR Eleven sluipt weer wat dichter bij de top van de rangschikking, en volgt nu op vijf punten van de leider.
FCB verslaat FC Baptizer en wordt derde Yannick Jacobs heeft nog eens een goede zaak kunnen doen bij de pronostieken. Rechtstreekse concurrent FC Baptizer werd verslagen met 4-7, en zo komt FCB nu op gelijke hoogte van FC Baptizer op plaats drie terecht. Het verschil in puntenaantal ten opzichte van de leider is ook niet meer dan drie punten. Voor FC Baptizer betekent het verlies ook een plaats achteruit in de rangschikking, maar in functie van het kampioenschap ligt ook voor Pieter Baptist alles nog open. In principe zijn er nog vijf teams die kans maken op het kampioenschap.
El Niño verslaat LN7 en wordt op de valreep 6de Menno Roelants heeft zich op de valreep geplaatst voor play-off I. Tegen LN7 won El Niño met 3-6. Hierdoor komt El Niño tot op gelijke hoogte van LN7, maar dankzij het hoge pronopuntenaantal wipt El Niño naar de 6de stek. Wel een zware pil voor LN7, dat nu toch al drie weken na elkaar op de 6de plaats stond. Voor El Niño is rechtvaardigheid geschied, want rekening houdend met het aantal pronopunten, verdient Menno Roelants wel een plaatsje bij de eerste zes.
Litsers verzekert het behoud, El Tornado zakt af Ook in de degradatiestrijd is het doek gevallen. El Tornado moest winnen van Litsers om het behoud alsnog te verzekeren, maar onderling speelden de twee teams 5-5 gelijk. Voldoende voor Litsers, onvoldoende voor EL Tornado. Yannik Mullens zakt dus naar tweede klasse, en dat is toch een kleine verrassing. Hopelijk kan El Tornado snel terugkeren naar de hoogste afdeling. Litsers komt in elk geval met de schrik vrij, want een overtuigend seizoen was het zeker niet voor Maarten Cleenders.
Team Khadafi en El Toro zoals verwacht naar eerste klasse Jeroen Achten en Tom Daniëls zullen volgend seizoen het mooie weer mogen maken in de hoogste afdeling. Smoutcity United kon de achterstand niet meer goedmaken en blijft dus ook volgend seizoen in tweede klasse. Het krijgt daarin gezelschap van Pottestampers en El Tornado.
FCB stoot Torpedo Dumon van de troon Yannick Jacobs heeft Torpedo Dumon terug naar de tweede plaats gestuurd. FCB versloeg Torpedo Dumon met 4-5 en komt tot op drie punten. Pix United neemt door het puntenverlies van Torpedo de leiding weer over. Alhoewel de Ijzeren Beker niet meer haalbaar is voor FCB, doet de ploeg wel een goede zaak in functie van de play-offs. Het verschil met de leider is gekrompen van 6 tot 4 punten. De laatste wedstrijd van de reguliere competitie is echter ook een hele belangrijke. Dan speelt FCB nog tegen FC Baptizer. Leider Pix United neemt het op tegen THOR Eleven. Speeldag 30 heeft dus nog twee toppers in petto.
LN7 brengt zichzelf in de problemen Kristof Baerts heeft geflaterd dit weekend. LN7 vond het niet nodig om de pronostieken door te geven met een nederlaag tot gevolg. De twee grootste concurrenten van LN7, El Niño en Spaghetti Freaks, moesten het onderling tegen elkaar opnemen, maar in die partij bleven de bordjes in evenwicht. Hierdoor krijgt het duel van speeldag 30 tussen LN7 en El Niño extra aandacht. Als LN7 wint of gelijkspeelt, is de 6de plaats binnen, maar bij verlies is play-off 2 een certitude. In dat geval is het Spaghetti Freaks of El Niño die alsnog play-off 1 speelt.
FC Olé en RSCA zijn gered, Litsers of El Tornado zakt Kirsten Dumon en Yentel Jacobs kunnen op beide oren slapen. De twee ploegen zijn gered en spelen ook volgend jaar in eerste klasse. FC Olé speelde sterk en klopte GBL met 7-10. Hierdoor komt FC Olé zelfs tot op een punt van GBL. Ook RSCA staat safe. Yentel Jacobs pakte een punt tegen Litsers (4-4), en staat nu drie punten voor El Tornado. Uitgerekend Litsers en El Tornado spelen op speeldag 30 echter nog tegen elkaar en maken dus onder elkaar uit wie zakt en wie blijft.
Smoutcity United geeft nog niet op De 8 punten die Smoutcity United dit weekend pakte op speeldag 29 zorgt ervoor dat Wesley Smout toch nog niet helemaal dood is. De tweede in de stand, El Toro, kon maar 2 puntjes pakken. Hierdoor komt Smoutcity tot op 6 punten van El Toro. Een groot gat om op 1 speeldag in te halen, maar uiteindelijk niet onmogelijk. Wat we wel met zekerheid kunnen zeggen, is dat Team Khadafi volgend seizoen in de hoogste afdeling zal meedoen. Wie de tweede promovendus wordt, ligt dus wel nog niet helemaal vast.
Pix United en Torpedo Dumon laten geen steek vallen De nummers 1 en 2 uit de competitie hebben gedaan wat van hen verwacht werd: drie punten pakken. Ze hielden het allebei wel zuinig. Pix United won 3-2 van GBL, Torpedo Dumon deed het met 4-2 tegen FC Olé. Het verschil met de concurrentie blijft stijgen, want het verschil met de nummer 6 is nu al opgelopen tot respectievelijk 13 en 11 punten. Samen met FC Baptizer strijden Pix United en Torpedo Dumon voor de ijzeren beker, die binnen twee weken wordt uitgereikt.
TK United verslaat FCB en is gered Jonas Schils heeft zich definitief kunnen ontdoen van het degradatiespook. TK United is gered dankzij een mooie en opmerkelijke zege tegen FCB. TK United won met 3-7 en stijgt naar plaats 9. Het ligt vrij kort bij elkaar, want door de overwinning komt United plots op vier punten van de zesde plaats. Waarschijnlijk is het wel te laat om nog echt een rol van betekenis te spelen in de strijd om een play-offticket. Voor FCB komt het puntenverlies hoogst ongelegen. Terwijl alle concurrenten bovenin wonnen, bleef FCB met lege handen achter. Hierdoor zakt de ploeg een stek, en lijkt de ijzeren beker verloren. Geplaatst voor de play-offs was FCB wel al sowieso.
El Tornado laat belangrijke punten liggen Yannik Mullens heeft het nagelaten om weer uit de degradatiezone te springen. Tegen hekkensluiter Pottestampers, dat al sowieso naar tweede klasse gaat, kwam het niet verder dan een draw. Duur puntenverlies, want mits een overwinning had El Tornado over Litsers kunnen springen. Dat gebeurt nu echter niet, en zo blijft het onderin enorm spannend. Bij Litsers beschouwen ze het punt tegen LN7 dan ook als een overwinning. Al is het nog veel te vroeg om te vieren.
Spelregels kwalificatieronde:
Aan de Beker van België bij de Pronosss doen zowel de eersteklassers als de tweedeklassers van de Pronosss mee. In totaal zijn dit 23 ploegen. Enkel de 16 ploegen die het meeste pronopunten scoren in de kwalificatieronde stoten door naar de volgende ronde.
Werkwijze: 1. Tijdens de kwalificatieronde wordt er gegokt op de wedstrijden van de 1/16de finales van de Beker van België. Enkel de uitslag na de reguliere speeltijd wordt in acht genomen! Gok je dus bv. 1-1 en na de reguliere speeltijd eindigt de match op 1-1, dan heb je de uitslag juist. Verlengingen en strafschoppen worden dus niet meegeteld voor pronopunten.
2. Naast het gokken op de wedstrijden van de 1/16de finales, moet je tijdens het ingeven van je pronostieken ook 3 vragen beantwoorden: Vraag 1: Hoe vaak worden er in deze 1/16de finales verleningen gespeeld? Vraag 2: Hoe vaak moet in deze 1/16de finales een strafschoppenserie de match beslissen? Vraag 3: Hoeveel eersteklassers sneuvelen er in deze 1/16de finales? Deze vragen worden samen met de wedstrijden doorgestuurd naar elke deelnemer en dienen ook ingevuld te worden met een cijfer (nul kan ook). Deze vragen worden gesteld om de volgende reden: enkel de 16 best scorende deelnemers stoten door. Moest er een gelijke stand zijn tussen de 16de en de 17de, dan moeten deze vragen uitsluitsel geven. Bij een gelijke stand wordt er eerst gekeken naar de antwoorden op vraag 1. Wie het kortste bij het juiste antwoord zit, stoot door naar de volgende ronde. Is er bij vraag 1 nog steeds een gelijke stand, dan wordt er gekeken naar vraag 2, en indien nodig nog naar vraag 3.
3. De deelnemers die de kwalificatieronde overleven, stoten door naar de kwartfinale. De 16 overgebleven teams worden in een pot gestopt en er wordt geloot welke teams het tegen elkaar moeten opnemen. Meer info over de kwartfinale, halve finale en finale volgt later nog.