FC Robinho maakt zich op voor Herkse familiederby FC Robinho krijgt dit weekend bezoek van GBL in de Jupiler Arena. Het moet proberen om na vier matchen zonder winst, nog eens de drie punten te pakken. De afstand tussen beide ploegen in de ranglijst is zoals een reis van Amerika naar Rusland die men te voet aflegt. Robinho heeft dan ook dringend punten nodig zodat ze zo snel mogelijk onderaan weg zijn. GBL kan zich, door de grote concurrentie, ook geen verlies veroorloven.
Pottestampers in een dip na mooie competitiestart De Pottestampers van Rudy Dumon zijn na een mooi competitiebegin helemaal weggezakt naar de 11de plaats. Nadat de ploeg het ganse seizoen bovenaan meedraaide, moet het nu stilaan naar beneden beginnen kijken. Een nieuw verlies tegen FC Tam moet dus absoluut vermeden worden. FC Tam kan daarentegen elk punt goed gebruiken in de strijd voor het behoud.
Topper van de speeldag: Litsers - El Tornado Eén klein, schamel puntje bedraagt het verschil tussen de nummer een en de nummer vier in de stand. Litsers en El Tornado strijden dus voor de eerste plaats dit weekend.
De Litsers hebben zich goed hersteld van de mindere periode die er dreigde aan te komen. Daardoor komen de Halenaars nog eens op de eerste plaats in het klassement. De ploeg heeft nu ook terug het beste doelsaldo van de competitie, maar scoort nog net iets te weinig om echt indruk te maken op de rest. Een mooi resultaat zou voor de ploeg zeker en vast een opsteker zijn.
Ongeveer hetzelfde verhaal bij El Tornado. Yannik Mullens was met zijn ploeg een paar speeldagen niet in de top zes te vinden. De ploeg doet nu echter terug mee voor de titel. Daar zit de winst tegen FC Kenis natuurlijk voor een groot deel tussen. Een nieuwe winst tegen een topploeg zou El Tornado natuurlijk weer helemaal in de race brengen.
Gokken op een gelijkspel is alleen aangewezen bij de heenwedstrijden van de kwartfinales en de heenwedstrijden van de halve finales. Alleen daar kan een gelijkspel de eindstand worden. Op 23 december worden de 8ste finales gespeeld en daar mag je dus niet gokken op een gelijkspel.
Kan je gokken op verlengingen of strafschoppen?
Ja dat kan. Dit is natuurlijk voor alle rondes buiten de heenwedstrijden van de kwartfinales en halve finales. Een paar voorbeelden:
8ste finales:
vb. AA Gent - Germinal Beerschot 3-0 = betekent dat de match na 90 minuten op 3-0 is geëindigd
vb. AA Gent - Germinal Beerschot 1-0 (na verlenging) = betekent dat het 0-0 is na 90 minuten, maar dat het 1-0 is geworden na verlengingen.
vb. AA Gent - Germinal Beerschot 1-1 (penalties 5-4) = betekent dat de match na verlengingen 1-1 is gebleven en dat AA Gent wint met strafschoppen.
Je mag altijd contact opnemen voor vragen. De info wordt, als het er echt op aan komt, nog eens doorgestuurd via mail.
De matchen van de beker staan al op de site. Er is wel nog altijd onduidelijkheid over het verloop van de beker. Die zullen we nu snel even wegvegen.
8ste finales Nu je jouw tegenstander kent voor de 8ste finales, is het wachten tot de bekermatchen die worden gespeeld in de Jupiler Pro League. Je moet op die matchen gokken en proberen meer punten te halen als je tegenstander, logisch niet? Als er een gelijkspel is tussen twee deelnemers, dan wordt er rekening gehouden met het aantal gemaakte doelpunten. Wie daar het kortste bij zit wint dan de wedstrijd.
Kwartfinale De kwartfinale bestaat uit heen- en terugwedstrijden. Iedere deelnemer speelt dus twee keer tegen elkaar in die kwartfinale, en iedere deelnemer moet dus ook twee keer gokken: zowel op de heen- als de terugwedstrijden. Een belangrijk punt om te weten is dat je op voorhand op zowel de heen als de terugwedstrijden moet gokken! Je krijgt na de heenwedstrijden dus geen tijd meer om de terugwedstrijden in te vullen. Je vult dus in totaal 8 uitslagen ineens in. Je moet daarbij ook gokken op de ploeg die naar de volgende ronde gaat, want daar krijg je 3 extra punten voor!
Halve finale Net hetzelfde systeem als kwartfinale maar met de helft aantal deelnemers en gegokte uitslagen.
Finale In de finale nemen de twee overgebleven deelnemers het tegen elkaar op. De inzet is 30 Achievement Points. De finale werkt niet met heen- en terugwedstrijden. Je moet dus maar op één match gokken. Aangezien de kans bestaat dat beide deelnemers hetzelfde gokken, moeten beide deelnemers een back-up uitslag geven. Als hun eerste uitslag allebei dezelfde is, dan wordt er rekening gehouden met de back-up uitslag. Als die ook hetzelfde is, dan wordt rekening gehouden welke ploeg het meeste punten heeft gehaald doorheen alle bekerrondes.
Nog vragen? Laat gerust iets weten! Maak je er hoedanook niet te veel zorgen over. Als het zover is komt het er enkel op neer om de pronostieken in te vullen die ik jullie geef.
In de Jupiler Pro League is geloot voor de 8ste finales van de beker van België, dus was het tijd dat wij dat ook maar eens deden. De loting is gebeurd via een onschuldige hand:
8STE FINALES (23 december) 1: FC Tam - Torpedo Dumon 2: Spaghetti Freaks - FC Olé 3: De Pottestampers - GBL 4: Litsers - FC Pix 5: El Tornado - FCB 6: FC Kenis - Rokajuniors '06 7: Smoutcity United - FC Rezzie 8: El Niño - FC Robinho
Pieter Baptist: "Van ons heeft iedereen elke week opnieuw schrik"
FC Kenis doet het dit seizoen alles behalve slecht. Het team presteert het ganse seizoen constant en staat 5de. We vroegen aan Pieter Baptist hoe dat kwam. Een interview.
Goedemiddag Pieter. Je bent dit seizoen de trainer van de club FC Kenis. Wat vind je van de prestaties van je team tot dusver? "Ondanks een paar uitschuivers ben ik zeer tevreden over mijn team. We zijn een ploeg waar iedereen, iedere week opnieuw, bang van heeft. We hebben al vaak in de top drie gestaan, en dat zint me wel."
Jullie hebben dit seizoen al een constante kunnen opbouwen. Waar denk je dat die constante prestaties aan te wijten zijn? "Het is een combinatie van durven en denken. Je moet gedurfde maar toch beredeneerde pronostieken invullen."
Heb je een bepaalde taktiek voor het invullen van je pronostieken? "Ja, die heb ik maar daar wil ik liever niets over kwijt. Iedereen moet zijn eigen taktiek uitstippelen en zich daar volop achter zetten. 'It's a part of the game' he"
Welke match is jouw het meeste bijgebleven tot nu toe. Met andere woorden, wat vind je de beste prestatie tot dusver? "Dat was zonder twijfel de wedstrijd tegen de Litsers. (lacht) De Litsers stonden toen eerste en hadden nog geen enkel punt verloren. Hun reeks van zes overwinningen op rij werd beëindigd met een 8-4 nederlaag tegen ons. Het leidde ook een mooie reeks van Fc Kenis in. We begonnen punten te pakken en stegen vrij snel tot bovenaan het klassement."
Bekijk je Litsers als je grootste rivaal? "Nee, zij hebben al vaak geluk gehad. Mijn grootste concurrenten zijn de ploegen die het meeste scoren. Volgens mij is dat dus Spaghetti Freaks."
Hoe graag zou je die titel van topscorer willen bemachtigen? "De titel van topscorer zegt in mijn ogen het meeste over je capaciteiten. De ploeg die het meeste scoort, maakt volgens mij eveneens een grote kans op de titel. De titel van topscorer is dus zeker een doel van Fc Kenis."
Wat is het hoofdoel van FC Kenis? De playoffs bereiken? Of wil je meer? "Vorige week stond ik eerste in het algemene klassement, en dat heeft mij de smaak naar meer doen krijgen. Al zou ik als debutant al zeer tevreden zijn met het bereiken van de playoffs. WAt er nog bij komt is mooi meegenomen."
Oké, laatste vraag. Wat verwacht je van de match tegen FC Olé dit weekend? "We willen altijd winnen. Maar door de familiederby zal FC Olé extra geprikkeld zijn. Niet te onderschatten dus!"
Koplopers verliezen allebei met 6-3 Zowel FC Pix als FC Kenis gingen dit weekend met 6-3 de boot in. FC Kenis zakt door het verlies vier plaatsen, FC Pix zelfs vijf. Tegen GBL was de match wel al heel snel gespeeld voor FC Pix. Zaterdagavond stonden Jens Prys en co al 2-5 achter. Doordat beide ploegen hetzelfde gegokt hadden op de overige twee matchen, was GBL al zeker van de overwinning. FC Pix komt daardoor weer buiten de playofflijst te staan op plaats zeven, met een doelsaldo van -5. Enkel de drie laatste doen het slechter. El Tornado kon daarentegen wel nog eens winnen. Na een twee op twaalf wint het wel de cruciale match tegen FC Kenis. El Tornado komt daardoor op een vierde plaats te staan op één punt van de leider. FC Kenis zakt weg naar plaats vijf.
FC Rezzie en Smoutcity United winnen voor vierde keer op rij Nog meer blij nieuws. Zowel FC Rezzie en Smoutcity United lijken zich volledig uit de gevarenzone te hebben gered. Beide ploegen bevestigde hun goede vorm met een twaalf op twaalf uit de laatste vier wedstrijden. Smoutcity United won dit weekend met duidelijke 8-3 cijfers tegen FC Robinho. Smoutcity kon tegen de topploegen altijd wel een goed resultaat neerzetten, maar tegen de lager geklasseerden liep het wel eens fout. Dit weekend was dat dus niet het geval. FC Rezzie won zijn match tegen de Pottestampers. In het Rezzly Stadium werd het 5-3. FC Rezzie staat daardoor negende, op vier punten van de leider. De Pottestampers halen 1 op 15.
Een oproep aan de deelnemers van de pronostieken...
Om de interviews en verslagen nog wat interessanter te maken, willen we vragen aan alle deelnemers om een naam te zoeken voor het stadion van hun team.
De naam kan zowel een bestaand als een totaal verzonnen stadion zijn. Gelieve de naam van je stadion door te sturen via mail, msn... zolang ik ze maar heb.
FC Pix is koppositie al kwijtgespeeld Jens Prys kan winst tegen GBL al vergeten. De ploeg staat 5-2 achter en heeft voor de overige matchen hetzelfde gegokt als Geert Baerts. Ook FC Kenis staat in het verlies met 5-2 en om het lijstje volledig te maken staat ook Smoutcity United voor tegen FC Robinho met, jawel 5-2.
In de overige matchen is alles nog mogelijk. FC Olé moet een 2-4 achterstand proberen om te buigen tegen El Niño. De spaghetti Freaks staan wel 5-3 voor tegen Rokajuniors en in een bijzonder saaie match staat FCB 1-2 voor tegen FC Tam.
Voor het overige zien we dat FC Rezzie er goed voorstaat tegen de Pottestampers: 4-1. Ten slotte is er nog één match waar echt nog alles mogelijk is. Tussen de Litsers en Torpedo Dumon staat het 4-4.
De koplopers van de competitie krijgen een grote boterham voorgeschoteld dit weekend. FC Pix speelt tegen GBL en FC Kenis trekt naar El Tornado. De twee eerste in de stand hebben dus alle reden om dit weekend te winnen. Bij winst verstevigen ze hun positie en laten ze twee rechtstreekse concurrenten verder achter zich. Als ze verliezen, zijn ze hun koppositie sowieso kwijt. Twee leuke wedstrijden dus, die de playofflijst na dit weekend weer helemaal om kunnen gooien.
Smoutcity gaat op zoek naar vierde overwinning op rij De lucht klaart op in Smoutcity. De hete adem van de degradatieplaatsen is terug wat verminderd na de negen op negen tegen de Pottestampers, FC Kenis en Litsers. Dit weekend wacht FC Robinho. Wat blijkt uit de matchen van Smoutcity is dat ze tegen de toppers altijd goede resultaten boeken, maar dat ze hun punten laten liggen tegen lagere ploegen. Ze kunnen dus toch maar beter oppassen voor FC Robinho.
Het is van moeten voor FC Tam FC Tam moet dringend punten gaan pakken, dat is zowat de samenvatting van het ganse seizoen. Dit weekend speelt de ploeg van Jeroen Smets tegen FCB. Als FC Tam de concurrentie nog wil bijblijven, kan het dus maar beter winnen tegen Yannick Jacobs en co. FCB wil natuurlijk ook wat laten zien na de matige 4 op 12. We zijn benieuwd.
zoals je weet komt er een bekercompetitie bij de pronostieken. Er zijn nu nog 16 ploegen over in de beker in de JPL. Dat is net evenveel als dat er ploegen zijn bij de pronostieken, dus dat komt goed uit.
De spelregels zijn als volgt:
1 zodra de ploegen geloot zijn die in de JPL tegen elkaar moeten spelen, zullen eveneens de ploegen van de pronostieken geloot worden.
2 als de bekermatchen worden gespeeld, zal elke deelnemer de pronostieken moeten invullen voor al de bekermatchen. Voor de rest is het simpel: wie meer punten haalt dan zijn tegenstander, gaat door naar de volgende ronde. De verliezer ligt direct uit de beker.
MAAR
sommige wijze deelnemers hebben mij al op een paar problemen gewezen. Als de finale bv gespeeld wordt, en beide deelnemers gokken hetzelfde: wie wint dan?
Dat is het probleem. Ik heb een paar mogelijke oplossingen waarvan deze mij de makkelijkste lijkt:
bij elke bekermatch gokken de deelnemers niet alleen de uitslag, maar ook de minuten waarin de goals vallen.
Een voorbeeld:
De finale van de beker gaat tussen Litsers en FC Kenis. De finale van de beker is de match Standard - AA Gent. Litsers gokt 2-1 met goals in de 12'/ 39'/ 85' minuut. FC Kenis gokt ook 2-1 met goals in de 28'/ 55'/ 67' minuut.
Als Gent de match wint hebben beide deelnemers nul punten. Als standard wint met 2-1 hebben beide deelnemers 3 punten. Als standard wint, maar niet met 2-1 dan hebben beide deelnemers 1 punt: maw beide deelnemers hebben sowieso evenveel punten.
Waar wordt dan in de tweede plaats naar gekeken?
1 uitslag (maar die is hetzelfde)
2 heeft iemand een exacte tijdstip van één van de doelpunten juist: dan wint hij
3 heeft niemand een exacte tijstip juist dan wordt gekeken wie er het kortste bij één van de doelpunten zat.
Zo dat is mijn voorstel. Voor vragen kan je mij altijd mailen. Ook als je een idee hebt waarvan je denkt dat het beter is, mail of contacteer mij. Als ik vóór vrijdag 6 november niets ontvang (dat mij kan overtuigen) dan wordt dit voorstel definitief vastgelegd.
FC Kenis en FC Pix doen gouden zaak Door het verlies van hun rechtstreekse concurrenten doen FC Kenis en FC Pix een hele goede zaak in het klassement. FC Kenis stijgt vier plaatsen, FC Pix vijf.
GBL verliest op de valreep Vóór de match van half negen tussen KV Mechelen en Anderlecht stond het nog steeds 5-5 gelijk. Als Anderlecht met 1-2 won, ging GBL met de drie punten lopen. Als Anderlecht met 0-2 won, kon FC Kenis juichen. Anderlecht won uiteindelijk met 0-2, en dat betekent dus dat FC Kenis een goede zaak doet. Ze steken GBL voorbij in de stand, en nemen de koppositie over van Litsers. GBL zakt naar plaats vier, maar staat op amper één punt van de leider.
FC Rezzie duwt Robinho verder de dieperik in FC Robinho heeft voor de derde keer op rij niet kunnen winnen. Ze werden met 3-5 cijfers veslagen door FC Rezzie. De match was een soort zespuntenmatch en dat maakt alles des te pijnlijker van FC Robinho. Door het verlies, en door de winst van FC Olé, komen ze op de degradatieplaatsen terecht. FC Rezzie lijkt voorlopig gered en kan terug rustiger adem halen, FC Robinho mag zich stilaan zorgen beginnen maken.
FC Olé geeft rode lantaarn door FC Olé is (tijdelijk) weg van de degradatieplaatsen. Na de nipte 4-5 winst tegen FCB en de 6 op 6 in de laatse twee wedstrijden, staat FC Olé 14de met 11 punten. FCB doet natuurlijk een minder goede zaak, en blijft steken in de grijze middenmoot. De ploeg van Yannick Jacobs wisselt goede en slechte resultaten te vaak af. De ploeg staat 12de. Volgende week speelt FCB alweer tegen een degradatieploeg, namelijk FC Tam. Kirsten Dumon treed aan tegen El Niño.
GBL en FC Kenis houden elkaar voorlopig in evenwicht Na de zaterdagavondmatchen staan GBL en FC Kenis 2-2 gelijk. Met nog twee matchen te spelen in de JPL, blijft het dus spannend tussen de twee ploegen. Opvallend is ook dat de twee laatsten in de stand, FC Olé en FC Tam, momenteel voor staan tegen respectievelijk FCB en FC Pix. Smoutcity staat daarentegen 4-5 voor bij de Litsers. De Pottestampers - El Tornado staat 2-2. Tenslotte zien we FC Rezzie 2-4 voorstaan tegen het felgeplaagde FC Robinho, en zien we dat Torpedo Dumon 3-2 achterstaat bij Rokajuniors. De enigste match waar nog een aantal punten vallen is El Niño tegen Spaghetti Freaks, daar staat het 5-3.
Voor degenen die zich afvroegen hoe de play-offs in zijn werk gaan, hieronder staat alles. We raden iedereen ten zeerste aan om de regels goed te lezen, want de play-offs van de pronostieken zijn niet volledig hetzelfde als de echte play-offs van de JPL.
- Ten eerste is er maar één play-off, en dat is die voor de plaatsen 1 tot 6. In de JPL heb je ook nog een play-off voor de plaatsen 7 tot 14, maar die heb je bij de pronostieken dus niet.
- Ten tweede zullen de punten niet door twee gedeeld worden aan het begin van de play-offs. Men speelt gewoon verder met de punten die men gehaald heeft na de 30 speeldagen.
De rest blijft hetzelfde. Hieronder een kort overzicht.
- De ploegen zullen twee keer tegen elkaar spelen. In totaal bevat de play-off dus 10 matchen.
- De prijzen voor de bijkomende statestieken worden na 30 speeldagen uitgedeeld. De play-offs hebben geen bijkomende statestieken meer.
- Wie na de 10 extra speeldagen het meeste punten heeft, wint de pronostieken van seizoen 2009-2010. De tweede en de derde krijgen ook een beker. Plaatsen vier, vijf en zes krijgen niets.
- Wie eerste wordt, krijgt de gouden beker en 100 Achievement Points. Wie tweede wordt krijgt de zilveren beker en 50 Achievement Points. Wie derde wordt krijgt de bronzen beker en 25 Achievement Points.
Twee ploegen in een dip ontmoeten elkaar Zowel de Pottestampers als El Tornado zitten in zak en as. Rudy Dumon behaalde een 0 op 9 met zijn team en is intussen al uit de play-offlijst gezakt. El Tornado doet het met 1 op 9 niet veel beter. De ploeg van Yannik Mullens wist amper zeven keer te scoren in drie matchen. Beide ploegen presteerden de voorbije weken dus ondermaats. Benieuwd wie van de twee dit weekend zijn ploeg nieuw leven in kan blazen.
Smoutcity op de goede weg Een heel ander verhaal in Spalbeek. Smoutcity kent een heropleving. Wesley Smout behaalde met zijn ploeg een zes op zes tegen de Pottestampers en FC Kenis, niet de minsten dus. Ook dit weekend krijgen ze een topploeg voorgeschoteld: de Litsers. Nu dat alle ploegen bewezen hebben dat ze wel eens punten laten liggen, is het voor Smoutcity een ideale manier om uit het diepe dal te komen waar ze eigenlijk al het ganse seizoen in zitten.
Topper van de speeldag: FC Kenis - GBL FC Kenis en GBL zijn de ploegen van respectievelijk Pieter Baptist en Geert Baerts. De twee ploegen staan op 2 punten van elkaar. Beide ploegen verloren vorige week en zoeken naar eerherstel in een onderling duel.
FC Kenis draait eigenlijk het hele seizoen al goed mee. Pieter Baptist is een 'talent' en een ware aanwinst voor de pronostieken gebleken. De ploeg staat ook altijd heel kort bij de titel van topscorer. Een paar uitschuivertjes tegen lagergeclasseerde teams zorgde er echter voor dat Pieter Baptist momenteel op een gedeelde vierde plaats staat.
GBL wist de voorbije weken heel wat schade in te halen. Geert Baerts en de zijne bengelde lang in de middenmoot maar staan nu eigenlijk waar ze thuishoren, en dat is bovenaan de ranglijst. Een klein negatief punt is dat de ploeg soms nog wat moeite heeft om te scoren, waardoor ook het doelsaldo vrij laag ligt.
De vraag rest dus nog wie gaat winnen. We zullen het zondagavond weten.
We namen deze week een interview af van Jens Prys. De twee vorige jaren was de pronotitel steeds voor Jens Prys, dit jaar heeft FC Pix het echter lastiger. Een interview.
Goedemiddag Jens Prys. Laten we het even hebben over FC Pix. Momenteel staat FC Pix 7de in de stand. Wat vind je van je prestaties tot nu toe? "Ik moet eerlijk toegeven dat ik niet geheel tevreden ben. Zevende is beneden het peil van FC Pix. Het doel is om kampioen te spelen. Vorige week hebben we dé kans laten liggen om zomaar eventjes eerste te worden, maar FC Rezzie bleek te sterk."
Van welke ploeg verwacht je dit seizoen nog het meeste? "Je kan beter vragen van wie ik geen tegenstand verwacht. (lacht) Elke wedstrijd is onvoorspelbaar en iedereen kan van iedereen winnen. Je moet een beetje geluk hebben dat de ploegen van de JPL doen wat je gokt. Om toch een antwoord te geven op je vraag, denk ik dat de ploegen die nu bij de eerste negen staan, een grote kans maken om in de pay-offs te komen."
Dat gezegdzijnde, is het niet een beetje zorgwekkend dat, een ploeg die kampioen wil spelen, een doelsaldo heeft van min drie? "Niet echt. Ik sta dan misschien wel zevende, toch is de eerste plaats maar twee punten verwijderd. Daarbij is GBL co-leider met een doelsaldo van amper één. Het doelsaldo is natuurlijk wel nadelig bij een gelijk aantal punten."
Voor dat de terugronde begint, moet FC Pix nog tegen FC Tam, GBL, El Niño en FC Olé. Wetende dat je nog tegen de twee laatste in de stand moet, waar zie je jezelf na de heenronde staan? "Hopelijk ergens in de top3. Vooral de match tegen GBL wordt natuurlijk heel belangrijk, aangezien ik de ploeg beschouw als mijn grootste concurrent voor de titel. Winst tegen GBL zou een opsteker zijn voor het moreel van mijn team, maar beslissend zal die match natuurlijk niet zijn."
Tot slot nog dit. Welke zes namen verwacht jij dat zullen strijden voor de titel dit seizoen? "Het zijn pronostieken, dus een gokje kan er wel vanaf." (lacht) 1 FC Pix 2 GBL 3 Litsers 4 FC Kenis 5 Torpedo Dumon 6 El Tornado
"Voor alle duidelijkheid heb ik mijzelf op kop gezet uit optimisme, niet uit dikkenekkerigheid." (lacht)
Ok dat was het. Bedankt voor het interview Jens Prys. "Graag gedaan Joeri."
Spelregels kwalificatieronde:
Aan de Beker van België bij de Pronosss doen zowel de eersteklassers als de tweedeklassers van de Pronosss mee. In totaal zijn dit 23 ploegen. Enkel de 16 ploegen die het meeste pronopunten scoren in de kwalificatieronde stoten door naar de volgende ronde.
Werkwijze: 1. Tijdens de kwalificatieronde wordt er gegokt op de wedstrijden van de 1/16de finales van de Beker van België. Enkel de uitslag na de reguliere speeltijd wordt in acht genomen! Gok je dus bv. 1-1 en na de reguliere speeltijd eindigt de match op 1-1, dan heb je de uitslag juist. Verlengingen en strafschoppen worden dus niet meegeteld voor pronopunten.
2. Naast het gokken op de wedstrijden van de 1/16de finales, moet je tijdens het ingeven van je pronostieken ook 3 vragen beantwoorden: Vraag 1: Hoe vaak worden er in deze 1/16de finales verleningen gespeeld? Vraag 2: Hoe vaak moet in deze 1/16de finales een strafschoppenserie de match beslissen? Vraag 3: Hoeveel eersteklassers sneuvelen er in deze 1/16de finales? Deze vragen worden samen met de wedstrijden doorgestuurd naar elke deelnemer en dienen ook ingevuld te worden met een cijfer (nul kan ook). Deze vragen worden gesteld om de volgende reden: enkel de 16 best scorende deelnemers stoten door. Moest er een gelijke stand zijn tussen de 16de en de 17de, dan moeten deze vragen uitsluitsel geven. Bij een gelijke stand wordt er eerst gekeken naar de antwoorden op vraag 1. Wie het kortste bij het juiste antwoord zit, stoot door naar de volgende ronde. Is er bij vraag 1 nog steeds een gelijke stand, dan wordt er gekeken naar vraag 2, en indien nodig nog naar vraag 3.
3. De deelnemers die de kwalificatieronde overleven, stoten door naar de kwartfinale. De 16 overgebleven teams worden in een pot gestopt en er wordt geloot welke teams het tegen elkaar moeten opnemen. Meer info over de kwartfinale, halve finale en finale volgt later nog.