Dat was het dan! Het project rond techniek is afgelopen. Ik hoor het jullie al denken: "Jammer!" Ik denk dat de kinderen van het vijfde leerjaar zich de afgelopen week enorm goed hebben geamuseerd! Technopolis dat langs kwam met spannende activiteiten, snollen in boeken en op het internet naar proefjes die ze daarna mochten uittesten, het tweede leerjaar op bezoek krijgen en tonen wat we konden, plezier maken, veel leren, ..., noem maar op! Vijfde leerjaar, bedankt voor deze spetterende week!
Vrijdag 26 februari: 2de leerjaar op bezoek in het laboratorium
Vandaag was het de bedoeling dat het tweede leerjaar naar het laboratorium van professor Verstrooid zou komen om proefjes te testen. Het tweede leerjaar was nog niet op de hoogte dus maakten we allemaal een uitnodiging. We zijn de uitnodigingen persoonlijk gaan afgeven. Het tweede leerjaar moest zeker langskomen want het zou de moeite zijn!
Hierna moesten we ons voorbereiden op het bezoek van het tweede leerjaar. We kozen per groep een proefje, we zochten een geschikte plaats in één van de labo's (groot labo, klein labo of mini labo) en we namen het materiaal dat we nodig hadden. Nog even uittesten en we waren klaar om het tweede leerjaar te ontvangen!
In de namiddag was het zover! Het tweede leerjaar stond in een lange rij aan te schuiven om het grote laboratorium binnen te komen. Na een korte verwelkoming door professor Verstrooid gingen de kinderen van het tweede leerjaar naar het juiste labo om daar proefjes uit te voeren met behulp van de fantastische hulpprofessors, de kinderen van het vijfde leerjaar! Professor Verstrooid zag dat het goed was! De kinderen van het tweede leerjaar kregen elk een medaille omdat ze de proefjes zo goed uitgevoerd hadden! En de kinderen van het vijfde leerjaar? Die kregen een diploma! DIPLOMA van HULPPROFESSOR! Zij mogen vanaf nu professor Verstrooid helpen in zijn laboratorium!
Deze 3 dagen waren al heel leuk. Vandaag komt het 2de leerjaar langs. We moeten ze begeleiden met de proefjes die wij deden. Ons proefje dat wij door het 2de leerjaar gaan laten doe is 'ei in de fles'. Hopelijk loopt het goed af!
Ik hoop dat we de proefjes en het alarm van Technopolis nog een keer mogen doen. Het was leuk met juf Anne / professor Verstrooid. Maar jammer konden we niet alle proefjes doen.
De dag begon als gewoon met naar de klas gaan en daarna gingen we proefjes uitvoeren.
We zaten in groepjes van 3 En er waren 3 ronden Er waren 2 ronden voor de middag en 1 na de middag. Tof hoor! : Er waren leuke proeven en ook genoeg. En het wordt vandaag ook nog heel leuk.
We haddeen veel proefjes van water,licht,magnetica, ... Dat was super tof !!!!!!!! Vandaag moeten we proefjes laten zien aan het 2de leerjaar. Ik ga de lavalamp laten zien. Dat wordt zeker super tof!
We vonden het heel leuk! We vonden bellenblazen het leukst. Tegen de lamp vonden we ook super. Voor het tweede gaan we ook proefjes uitleggen (ze moeten het zelf doen). Wij leggen bellenblazen uit.
Professor Verstrooid was er vandaag ook weer bij! Zij had een nieuw proefje bij waarmee ze de dag wou starten. Ook dit proefje mislukte... De professor kan er echt niets meer van!
De dag was opgesplitst in drie delen: 1) licht en water 2) magnetisme en constructies bouwen 3) Wat met een ei, rozijnen en een citroen?
Elke ronde verliep zo: De professor heeft een winkel naast zijn laboratorium waar je echt ALLES kan vinden om proefjes mee uit te voeren! We kozen allemaal een proefje uit de bundel en gingen in de winkel op zoek naar het materiaal dat we nodig hadden. We zetten onze proef op en daar gingen we! Vulkanen laten uitbarsten, rozijnen en rijst laten dansen, ballonnen laten wegschieten, een ei laten wegfloepen in een fles en nog veel meer! We hebben ons rot geamuseerd en de professor zag dat het goed was! Het ene proefje lukte al beter dan het andere maar daar dient experimenteren voor. Het vijfde leerjaar is helemaal klaar om vrijdag het tweede leerjaar te ontvangen in het laboratorium van professor Verstrooid!