Is less écht more?
Het is een veel gebruikt gezegde tegenwoordig. Op facebook, op twitter enz...
Less is more... blijkbaar dé stijl van vandaag. Ik zag het staan onder een foto van mijn zus, die 20 jaar oud is en waarop ze simpelweg mooi stond afgebeeld zonder make-up, puur natuur en waarbij ik dacht... hmmm... ja en nee.
Uiteraard is dit alweer een kwestie van smaak en mening want soms is less écht more. En dan denk ik aan momenten dat ik op de tram naar mijn werk zit. Ofwel ben ik aan het lezen en me nergens van bewust ofwel ben ik gewoon aan het rondkijken en mensen aan het bestuderen. En begrijp me niet verkeerd...iedereen heeft een eigen stijl en daar heb ik alle respect voor maar soms is het gewoon wel af en toe grappig. Als ik soms hele jonge meisje zie die zooooooooooooooooooo hard gemaquilleerd zijn dat ze volgens mij zonder make-up gewoon onherkenbaar zijn dan denk ik toch wel ... Yep! Less is more.
Maar soms ook helemaal niet. Want we zijn naar mijn gevoel een beetje in een tijdperk beland waarin de jongeren van deze tijd less is more gewoon gebruiken omdat het makkelijk is. Pas op! Ik bedoel dat niet verkeerd want makkelijk is goed. Maar soms heb ik toch ook een beetje heimwee naar de tijd dat als we uitgingen we ons nog mooi opmaakten. Make-up, haartjes mooi opgestoken, mooi kleedje aan, schoentje met een hakje... het had toch echt wel zijn charme. Als ik nu ergens heen ga in het weekend samen met mijn partner, dan zie ik vooral mensen die gewoon in jeans, trui en sneakers op zwier zijn en dan denk ik toch soms wel eens... MORE!! :-)
Qua inrichting ben ik wél meer het less is more type. Want ik wil geen overvolle woning met allemaal postuurkes en tafelkes en kastjes en weet ik veel wat nog allemaal. Ik hou van strak maar warm. Dus dan is less more voor mij.
Maar het is voor iedereen anders want ik vind het less is more-principe ook wel zijn charmes hebben. Als ik dan gewoon zonder make-up, met mijn haren in een dotje, in een jeans en trui op de tram zit...dan denk ik... ok... ik val niet uit de toon. Want dit is nu gewoon in. En dat is dan ook wel weer fijn.
Dus... is less écht more?
Jep...meestal wel, behalve in het weekend als het tijd is om ons op te tutten en te shinen :-)
|