Wielertoeristenclub PLACORA
Tofste clubtje van 't land
Inhoud blog
  • Vispaleis Bredene
  • Tot aan de schreve (en er niet over).
  • Met zes op het groot mes
  • Umbraco nr.10 en andere hindernissen
  • Zwoel Stuivekenskerke
    Zoeken in blog

    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    Laatste commentaren
  • High-Performance Industrial Machines for Precision Metalworking (ESSELL Engineering Solution Company)
        op -overlijden van de moeder van Chris Coppin
  • vibracion de motor (Donaldcoums)
        op -overlijden van de moeder van Chris Coppin
  • 24/7 Emergency Ambulance Services in Delhi – Yadav Ambulance (+91-9899519540) (yadavambulanceservices)
        op -overlijden van de moeder van Chris Coppin
  • Play to win Emirates Draw Online - Win Millions For A Better Tomorrow (emirates draw)
        op -overlijden van de moeder van Chris Coppin
  • Plastic Pallets Manufacturers in Delhi - Call Now 8860112202 (Plastic Pallets Manufacturers in Delhi )
        op -overlijden van de moeder van Chris Coppin
  • Gastenboek
  • Prettige zomerse zonnige dag
  • Brother printer tech support
  • Een fijne koude weekend toegewenst
  • Zaterdagritje
  • Heb een aangename tweede Pinksterdag

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    11-08-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Frisse woensdag
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Twaalf gegadigden bieden zich rond 18u00 aan voor de wekelijkse woensdagrit; in Leffinge worden we nog versterkt door Geert G. die ons aan de brug opwacht.

    Met de noordenwind in de rug wordt er flink tempo gemaakt. Peter en Henk zijn de locomotieven van dienst. Geen meldenswaardige incidenten, tenzij dat het aangenaam rijden is.

    Eens voorbij Stuivekenskerke beginnen we rond te draaien. De wind staat nu op de kop, wat ons niet belet om de snelheidsmeter rond de 33 te houden. In de aanloop naar de spurt op de brug probeert Geert G. ons te grazen te nemen door ons eerst tot voorzichtigheid aan te manen om dan zelf het hazenpad te kiezen. De rakker!

    We blijven het tempo aanhouden en zoals de traditie het wil, wordt er tussen Wilskerke en Leffinge nog eens flink doorgetrokken.

    Uw dienaar probeert nog mee te spelen in de eindspurt, plaatst zich in een goede positie maar misrekent zich op de meet en komt er te vroeg uit. Geert Pirelli heeft zijn zachte slicks op liggen en bolt als eerste over de meet.

    In het lokaal worden we verwelkomd door alweer een nieuwe dienster, die blijkbaar in het zwart werkt. Pizza en bier smaken als naar vanouds en de mosselrit van volgende zaterdag wordt voorbereid. Iedereen heeft de bakker afgezegd. We vertrekken om 10u00 en hopen rond 17u00 terug in het lokaal te zijn.


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (1 Stemmen)
    11-08-2016, 20:41 geschreven door Surre  
    Reacties (1)
    07-08-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.The day after - deel 2
    Hoewel mijn blauw-zwart hart bloedt neem ik het keyboard ter hand want Richards uitgestippelde rit - netjes door Remi in zijn gps opgeslagen voor het nageslacht - verdient hoe dan ook een sluitstuk. Nadat onze dienaar ergens rond Nieuwmunster de gelederen had verlaten leidde Rich ons langs het hinterland van de Uitkerkse polders via een labyrint aan prachtige weggetjes richting Lissewege. Eén ding was duidelijk, hier was veel prospectie aan te pas gekomen. Richs moto, zijn ander favoriete vehikel, is dan ook de verklaring voor zoveel terreinkennis. De slotkilometers naar Philippine inclusief een predegustatie in de Oude Haven staan trouwens ook al op zijn actief, al was het maar om onze doortocht in St.Laureins te optimaliseren... In de schaduw van de platte toren van de imposante kerk houden we halt in het witte dorp waar een gezellige drukte heerst. 45km op de teller en nog een 60 voor de boeg. Terwijl de beiaard ons bijna van ons bistrottafeltje klingelt dringt Renaud V. aan op een tweede portie gerstenat gezien het gevaar op deshydratatie op de terugweg. Via een kasseistrook dokkeren we Lissewege uit steeds flirtend met de 31-32/u Via een prachtig parcours bereiken we in Nieuwwege de vaart maar wie denkt daar rechtsaf te slaan is er aan voor de moeite. Via Varsenare station sluiten we aan op de oude Sarahroute naar Jabbeke. Het dient gezegd onze vriend Aeolus houdt zich koest en er wordt voorbeeldig tempo gereden. Aan de brug in Jabbeke wijken we weer af van de route en voor het stuk tot de aansluiting op de Zeeweg moet ik u verwijzen naar Remi's gps. Na een goeie 100km aan zo'n kleine 30km/u bereiken we Samirs optrekje. Onze PDF, nog zichtbaar nagenietend van KaVee's exploot en met een vers arsenaal aan Brugse moppen, komt er ook nog even bij. Kortom een prachige rit die gearchiveerd verdient te worden als een 'Placoraklassieker'... alleen nog een naam verzinnen!
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    07-08-2016, 12:28 geschreven door noel  
    Reacties (3)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.The day after
    Wat een weekend, beste lezer! Greg behaalt een gouden plak en ons aller (enfin, voor de meesten onder ons toch) KV'tje schittert in de Versluys Arena en lapt FCB een 1-0 zege aan de broek. Vooral dit laatste heeft zijn gevolgen voor uw dienaar. Informatieve bezoeken aan de New Chaf 31 en de Filou-bierstraat laten hun sporen na, met daarbij nog bij zijn nachtelijke thuiskomst de melding van vrouwlief dat er de volgende dag bezoek is en dat hij de BBQ mag verzorgen.

    Twijfels alom de volgende morgen: to ride or not to ride, that is the question. Het dilemma wordt opgelost met een Belgisch compromis: een ingekorte rit en op tijd thuis om het vuur aan te maken! En dus, beste lezer, krijgt u hier maar een beperkte impressie van de Placora-prestaties. Bij deze een oproep aan de overige deelnemers om dit verslag verder aan te vullen.

    We zijn met veertien vertrekkers. De hierboven reeds vermelde overwinning van onze lokale helden is vanzelfsprekend het onderwerp van gesprek. Gelukkig dragen de meesten onder ons een donkere zonnebril en zijn zo de wallen onder de ogen minder zichtbaar. Rich heeft een nieuwe rit uitgestippeld van zo'n 105 km. 

    Hij leidt ons via Zandvoorde naar Bredene, Klemskerke, Zuienkerke naar Wenduine en Blankenberge. Er wordt een pittig tempo aangehouden want de wind zit veelal in de rug. In Nieuwmunster neemt uw dienaar afscheid van zijn kompanen en zet hij alleen de terugweg in. Hij neemt het onzalige besluit om langs de Driftweg te rijden: het is er drukker dan op de Brusselse Ring!

    Ter afsluiting nog deze mededeling voor volgende week zaterdag: we rijden de mosselrit naar Phillipine. Vertrek om 10u00. Rich heeft al gereserveerd in De Oude Haven, dus we zijn zeker van ons plaatsje. Je hoeft dus niet je boterhammen mee te nemen (het staat bovendien niet echt netjes om in een restaurant je persoonlijk proviand te verorberen). Hopelijk kunnen we ook woensdag rijden zodat we goed voorbereid de marathonrit kunnen aanvatten.

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    07-08-2016, 10:30 geschreven door Surre  
    Reacties (0)
    06-08-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tussenstand juli
    Voor juli moesten zo maar even 15 Excelcelletjes worden ingevoegd wat resulteerde in een kilometertotaal van 10085. Voor een vakantiemaand lang niet slecht gezien hoewel 18 Placora's het maximum was voor een zaterdagrit en de soms wispelturige buienradar de woensdagrijders parten speelde. Renaud Viaene zet zijn rush verder en werd ook maandwinnaar met bijna 700km voor Hank en Renaud VdW. Dit keer is er ook een bijlage met het aantal ritten t.e.m. juli; onze dienaar merkte terecht op dat dit nog steeds de eerste norm is bij het opmaken van de eindklassering zodat het aantal km een vertekend beeld geeft.

    Bijlagen:
    Placora aantal ritten.docx (15.8 KB)   
    Placora tussenstand 2016xlsx.xlsx (41.8 KB)   


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    06-08-2016, 00:00 geschreven door noel  
    Reacties (1)
    04-08-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Na de zondvloed
    "Na regen komt regen", voorspelt Hank  op WhatsApp. Al een geluk dat onze olijke aircoman niet voor den brode het weer hoeft te voorspellen, want hij zit er deerlijk naast. Na twee dagen van onophoudelijke regenval worden op woensdagmiddag rond 16u00 de hemelsluizen dichtgedraaid en komt rond 17u30 zelfs een profijtig zonnetje van achter de wolken piepen.

    Aolus is als vanouds van de partij, net als elf Placora's waaronder enkele nieuwe oude gezichten die terug uit vakantie zijn. In Leffinge wordt ons elftal nog versterkt met twaalfde man Geert G. De forse zuidwester dwingt ons tot gedisciplineerd ronddraaien. Het filmpje dat Rich enkele weken geleden postte toont zijn waarde. Op die manier kunnen we een stevig tempo aanhouden zonder dat er iemand in de problemen komt.

    Eens aan het Spaarbekken gekomen is het grootste leed geleden. Er wordt nog een tandje bijgestoken en we stuiven richting Stuivekenskerke. Op het gedeelte tussen dit landelijke gehucht en de rijksweg naar Schore worden we bijna van de baan gereden door een aanstormende meute Douchy's. Deze oproep: "Beste collega's, toon enig respect voor de mede-weggebruiker en laat hen ook de ruimte om op hun manier hun hobby te beoefenen. Alvast hartelijk dank!"

    Richting St. Pieterskapelle wordt het gaspedaal volledig ingedrukt. De snelheidsmeter aan de kerk in Schore dankt ons met de glimlach omdat we ons aan de maximumsnelheid van 50 per uur houden. Iedereen kan netjes volgen. Even voor Wilskerke is er dan een korte woordenwisseling tussen Johan D. en uw dienaar over de manier dat er wordt overgenomen. Schrijver dezes krijgt een fors wederwoord en houdt het dan maar even voor bekeken. Geen ooggetuigenverslag over de spurt dus ...

    In het lokaal gekomen worden we binnen de drie seconden bediend door een attente Samir. Toch een kleine smet op de organisatie wanneer blijkt dat er onvoldoende 33 cl-glazen voorhanden zijn. Noël en Rich komen er ook bij en we genieten van de ondergaande zon. Rich weet ons ondertussen te melden dat hij voor zaterdag een mooie route van ca. 90 km heeft uitgestippeld. We zijn benieuwd!

    Na de ondergang van de zon bekijken we de paarswitte ondergang, wat Hank opnieuw naar de WhatsApp doet grijpen met de post "Je suis éliminé'. 


    Nog dit: op vraag van Samir wordt het mosselsouper verplaatst naar het weekend van 15 oktober!
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    04-08-2016, 08:18 geschreven door Surre  
    Reacties (0)
    01-08-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tijdrit
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Onze Cyber John Beton heeft het meer dan voortreffelijk gedaan op Oostendse Kampioenschap Tijdrijden. Hij behaalde een bijzonder verdienstelijke tiende plaats. Volgend jaar toch nog meer Placora's aan de start? Proficiat John!
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    01-08-2016, 08:43 geschreven door Surre  
    Reacties (1)
    31-07-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'t Hof van Commerce
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Het is er dan uiteindelijk toch van gekomen! Dankzij Remi's alertheid hebben we 't Hof van Commerce, wijd en zijd beroemde afspanning, een bezoek kunnen brengen. Het begint nochtans weinig veelbelovend: een tegenstrijdige buienradar maakt de parcourskeuze er niet makkelijker op. Maar we zijn van geen kleintje vervaard en het voorstel van uw dienaar om de Utfanc te rijden (en zo binnen een veilige actieradius te blijven) wordt met meerderheid van stemmen verworpen. We richten onze steven richting Bachten de Kuupe.

    Al even voorbij Leffinge voelen we de eerste druppels en nog voor St. Pieters Kapelle moet er worden haltgehouden om enkele ploeggenoten de kans te geven een regenjasje aan te trekken. Het betreft evenwel een malse zomerregen, dus zo erg is het nu ook weer niet. Na deze korte stop rijden we naar de IJzer, wiens oever we volgen tot aan de Fintele. 

    Met maar één kleine aarzeling vinden we Stavele, geboorteplaats onzer burgervader maar nog veel bekender omwille van de al eerder vermelde afspanning en zijn waardin. En toch... niet alle Placora's kijken naar Vlaanderen Vakantieland en zij zijn niet vertrouwd met deze lokale B.V., die in feite een G.B. is oftewel Grote Boezem. Henk en co. willen na de korte kennismaking onmiddellijk boezemvrienden worden!

    We hebben een plaatsje gevonden op het zonneterras, dat op dat moment echter door een kleine zondvloed overspoeld wordt. Gelukkig zitten we onder een parasol / paraplu en houden we het droog. Renaud V. stelt ons bovendien gerust met de melding dat het over vier minuten zal ophouden met regenen, wat het dan ook prompt doet. Foto's van dit gebeuren vindt u terug op onze alom gekende  FB-pagina https://www.facebook.com/WTC-Placora-478362632222340/?ref=bookmarks.

    Nu het opgehouden is met regenen besluiten we de terugweg aan te vatten. Pluvius is ons niet zo gunstig gezind, want al na enkele kilometer gaan de hemelsluizen opnieuw open, en dat zal zo blijven tot voorbij Veurne. We rijden via Pollinckhove en Alveringem, met Leo aan het commando. 

    Het dient gezegd dat het tempo gedurende de ganse rit strak, maar voor iedereen haalbaar, wordt aangehouden. En zo komt het dat we na 100 km een mooi gemiddelde op onze snelheidsmeter staan hebben. Vooraleer we het lokaal bereiken moet er nog maar eens gestopt worden om het overdadige vocht te lozen. Urologen kunnen ongetwijfeld een mooi ereloon opstrijken mochten ze ons ploegje eens onder handen nemen. Het levert ook een alleszeggende foto op die u op de hierboven al vermelde FB-pagina kunt bewonderen.

    Het loopt dicht tegen zessen aan wanneer het 17-koppige peloton (de grootste opkomst sinds enige tijd!) het lokaal bereikt. Moe maar voldaan kan de rehydratie worden aangevat. Zoveel is duidelijk: we zijn klaar voor de grote mosselrit gepland op 13 augustus!






    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    31-07-2016, 10:08 geschreven door Surre  
    Reacties (0)
    28-07-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Door de wind
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Het wisselvallige weer zorgt voor heel wat geWhatsApp: to ride, or not to ride, that is the question. Enkele malse zomerbuitjes tussen twee en vier doen de onzekerheid nog toenemen. Acht Placora's doen zoals de Prince of Denmark: zij nemen het besluit om actie te nemen en staan om 18u00 op de afspraak.

    Cyber John Beton is in volle training voor de tijdrit die hij komende zondag zal betwisten (starttijd 14u05 aan de Sport Nautique) en verklaart dat hij de hele rit kop zal trekken. Het voorstel wordt door het gezelschap in dank afgenomen, waarna we ons geijkte traject aanvatten. 

    Er staat een stevige zuidwester, wat ons niet belet er een stevig tempo op na te houden. Omwille van het feit dat er een vaste koptrekker is, kan de theorie van het waaieren niet in de praktijk worden omgezet. Het zorgt zelfs voor enig ongemak voor wie in laatste positie rijdt, want die ongelukkige rijdt al te vaak vol in de wind. Daarom wordt besloten om toch een tweede waaier te vormen.

    Eens het Spaarbekken bereikt krijgen we iets meer windvoordeel, wat den John een tandje doet bijsteken. We bereiken Stuivekenskerke in no time en zetten onze weg voort naar Schore. Aan de kerk worden we met een smiley bedankt voor onze aangepaste snelheid. 

    De brug over de snelweg is er eventjes te veel aan voor Danny G., die te kampen heeft met de naweeën van nachtwerk. Tussen Wilskerke en Leffinge gooit iedereen hem op de elf en voor we het weten staan we aan het lokaal. 

    We weten een plaatsje op het terras te bemachtigen en stellen vast dat het volle bak is bij Samir. We missen Butler Ronny om de bestelling vlot te laten verlopen, maar geraken uiteindelijk toch aan drank en, wat Renaud en John betreft, spijs. Het is blijkbaar trendy om bij aankomst spaghetti te eten. En wie kan hen ongelijk geven, aan € 5 de portie? De Cécémel laat Renaud evenwel aan zich voorbij gaan.

    De rit van volgende zaterdag wordt besproken. We geraken er niet helemaal uit en zullen wel zien. De Utfanc-route is een klassieker die we nog niet gereden hebben. Met z'n 90 km is dit een optie. Wie de route niet kent, klik naar http://www.routeyou.com/nl-be/route/view/20132/fietsroute/utfancroute.


    Uw dienaar sluit samen met Remi en Danny G. de debatten aan de toog, waar ook Noël zijn opwachting heeft gemaakt. We bewonderen de zes billen die voor de bediening zorgen en zagen dat het goed was. Tot zaterdag!
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    28-07-2016, 08:06 geschreven door Surre  
    Reacties (0)
    26-07-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mosselsouper
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Noteer nu al in je agenda: op zaterdag 15 oktober vindt het jaarlijkse benefiet mosselsouper in Het Vliegpleintje plaats. Nodig zeker familie, vrienden en kennissen uit. Hoe meer volk, hoe meer in kas!

    !!! Kaarten aan 15 euro p/p enkel en alleen te verkrijgen in 't Vliegplein bij Samir
    In samenspraak met Samir werd beslist dat jullie ook via onze rekening de mosselsouper kunnen betalen. Remi zal dan een lijst bijhouden met de aanwezigen en doorgeven aan Samir. Er zijn tot op heden weinig inschrijvingen en rekenen dan ook op jullie steun.

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    26-07-2016, 00:00 geschreven door Surre  
    Reacties (0)
    24-07-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Waaieren
    Zes Placora's willen genieten van een prachtige zondagochtend. Lichte bries uit het zuidwesten, lekker zonnetje, niet te warm: wat kan een mens zich meer toewensen. Toch had het maar een haar gescheeld, of uw dienaar had verstek moeten laten gaan. Een platte achterband noopte hem tot een extra snelle bandenwissel. Gelukkig biedt WhatsApp soelaas en wordt er eventjes gewacht.

    Tot de orde van de dag dan. Gezien de windrichting dreigt eentonigheid door alweer dezelfde route te moeten volgen. Rich weet echter een variatie op het thema te bedenken en loodst ons via de Zwarte Weg naar de Lange Lis. We draaien netjes rond (zie verder) tot even voorbij de IJzer Leo met bandbreuk heeft a
    f te rekenen. Terwijl hij vaststelt dat zijn noodpomp van bedenkelijke kwaliteit is, neemt Rich de gelegenheid te baat om Noël nog eens met handen en voeten de mechaniek van een waaier uit te leggen. We verwijzen u, beste lezer, hiervoor naar onze FB-pagina waar u een live-verslag van dit college kunt bekijken. Voor de volledige uitleg bekijkt u http://m.nieuwsblad.be/cnt/dmf20160722_02394623

    Eens de band opgepompt zetten we onze weg verder; even is er verwarring over de terugweg. We kiezen uiteindelijk voor de route via Wulpen. Van een super hoog tempo kan er geen sprake zijn vanwege de ware volkstoeloop op de fietspaden. Zowat half Vlaanderen heeft blijkbaar besloten om op deze zondagmorgen de fiets van stal te halen.

    Langs de vaart bijna nog bijna een valpartij wanneer Noël het achterwiel van een 'gastrijder' aantikt. We halen uiteindelijk zonder brokken de thuishaven; Krist zit ons al op te wachten achter een frisse pint. Even later vervoegen Geert Pirelli en onze PDF ook onze rangen. We kijken verbaasd op wanneer de PDF FCB feliciteert met het geleverde spel gisterenavond; hij weet ook te melden dat FCB nu al zijn eerste doelstelling van het jaar heeft bereikt, namelijk het winnen van de Supercup. Het is volgens hem nu uitkijken of het tweede doel, het spelen van de finale van play off 2, bewaarheid zal worden! Surprised

    Er worden ook nog enkele afspraken gemaakt: op zaterdag 13 augustus rijden we de mosselrit naar Philippine. Uur van vertrek is 10u00. Het spreekt vanzelf dat we onze boterhammen thuislaten, want we zullen de Goudbrand proeven in afspanning De Oude Haven. Rich maakt de nodige reservaties.

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    24-07-2016, 18:25 geschreven door Surre  
    Reacties (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.hooglede
    Tien placoras stonden tegen half twee klaar enkel nog wachtend op Toine toen we onze reisgids in de verte te voet zagen afkomen
    met een platte tube nog voor we effectief vertrokken waren !
    Een vlugge inspectie door postman Dan bracht een gescheurde buitenband aan het licht.
    Niet getreurd want Toine toverde onmiddellijk een inlegkruisje tevoorschijn waarmee het euvel tijdelijk werd verholpen.
    Onze gedachten gingen quasi onmiddellijk naar Georgie die steeds een 20 euro biljet bij had om zichzelf te depanneren 
    in dergelijk geval . Renaud VDW vroeg zich ondertussen af waarom 20 euro, terwijl dat met een biljet van 5 toch ook moet lukken ? Laughing
    Hooglede was onze target en onze gids loodste ons omzeggens feilloos langs westvlaanderens mooiste wegels tot aan een afspanning,
    in de schaduw van de kerk.
    De waardin wist van aanpakken en de 33s werden gezwind op het terras besteld.
    Ronny , die deze week 69 ! kaarsjes had mogen uitblazen liet zich niet pramen en nam de beide Laughing rondjes voor zijn rekening .
    Opgetogen door zoveel gulheid vatten we met volle moed de terugweg aan , die dixit Toine,  "nog schooner zou zijn " .
    Even opschudding bij een mogelijke splitsing toen baankapitein Rich even vreesde voor een niet vooraf goedgekeurde extra lus maar
    Toine kon de gemoederen bedaren en rekende vlug tot op de kilometer uit hoelang de rit uiteindelijk zou zijn.
    Iedereen tevree en  aan een strak tempo bereikten we het lokaal.
    Weeral kon de pret niet op want nu was het de beurt aan Remi (dubbele tourné !) en onze gids om te trakteren.
    Er was er eentje bij wie de pret niet opkonRazz
    Weerom een gezellige boel dus en vooral de nieuwe benaming " Zoetemelk" voor onze Wim kon op heel wat bijval rekenen 
    vooral dan bij zijn beste vriend Hank die in deze gezorgd had voor de inspiratie. Idea

    tot woensdag 

    ciao





    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    24-07-2016, 12:59 geschreven door renaud  
    Reacties (0)
    20-07-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Richard op het matje
    8 deelnemers voor waarschijnlijk de warmste woensdagrit van het jaar
    een meer dan stevige bries in combinatie met de loden hitte maakte het de placoras allesbehalve gemakkelijk
    Toine, die daags voordien een verkenningsrit naar cassel had gemaakt , had wat lood in de benen maar gelukkig 
    kreeg hij met Geert Pirelli een engelbewaarder mee die hem niet in de steek liet.
    Net voorbij Stuivekenskerke kregen we het gezelschap van Richard op de moto die op zijn terugweg van de GP Cerami
    de lumineuze ingeving kreeg zijn ploeggenoten vlekkeloos zonder stoppen door de meeste knooppunten te piloteren.
    Gëinterpelleerd door een passerende politie-combi bij het afzetten van de kruising aan de Rattevalle liet hij zich
    echter niet pramen en stelde hij prompt een wedervraag aan de pakkemannen :  " hebben jullie genoegd ingelegd in het potje" ?
    Totaal verbauwereerd bleven de ordehandhavers achter en scheurde onze Evel Knievel alweer naar het volgende af te zetten
    kruispunt waar menig verbaasde automobilist zich in de inmiddels gevormde file afvroeg waarom zij hier in godsnaam halt
    moest houden voor een achttal overjaarse coureurs die zich smachtend met horten en stoten naar een clublokaal haastten
    waar menig centiliters bier hen na verloop van tijd in de waan zou brengen dat zij toch enigszins ook een serieuze inspanning
    hadden geleverd .
    De ontvangst van Samir mocht er wederom wezen : pizza à volonté en een vlotte bediening van de drank.
    Onze begeleider had er waarlijk honger van gekregen en bestelde er nog een spaghetti bovenop .
    Degenen  die het zien zitten om te rijden op onze nationale feestdag worden uitgenodigd om 9u30 aan het lokaal.
    Voor de rest is het tot zaterdag : Toine heeft iets moois in gedachten ....

    ciao


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    20-07-2016, 22:03 geschreven door renaud  
    Reacties (0)
    17-07-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Leisele en andere oorden
    Op deze zaterdag dienen de Placora's zich aan in verspreide slagorde: een achttal vertrekt om 10u 's morgens naar het Franse Wissant, een tiental dient zich op het traditionele uur aan voor de al even traditionele rit naar Leisele. Voor het wedervaren van de liefhebbers van de fruits de mer verwijzen wij naar de commentaren van de verslaggever ter plaatse. Het volstaat hier al te melden dat, volgens wat wij hebben mogen vernemen, de afwezigen ongelijk hadden.

    Wat er van zij, uw dienaar moet noodgedwongen verstek laten voor de buitenlandse trip en rijdt dus met negen gezellen naar het pittoreske Leisele en het de al even pittoreske Vette Os. Er staat opnieuw een stevige bries en met al de afwezige locomotieven moet iedereen een duit in het zakje doen. Er wordt met vijven rondgedraaid en alles verloopt vlot tot Danny G. even voor St. Pieters Kapelle vooraan plat rijdt. Postman Dan is gelukkig bij de hand om de bandbreuk in de kortste keren te herstellen.

    Tussen Oostkapelle en Alveringem is er 'course barée': een tractor rijdt voor ons en we zijn genoodzaakt om in zijn zog te blijven. We kunnen vaststellen hoe de chauffeur gedurende de ganse tijd aan het gsm'en is (zijn hand leek wel vergroeid met zijn linker oor), wijl we genieten van de zuivere polderlucht vermengd met dieseldampen.

    Uiteindelijk bereiken we onze bestemming, waar de nieuwe uitbaatster ons hartelijk verwelkomt. Niemand durft te vragen waar de Vette Os gebleven is en of zij de Dikke Koe is... Wink  Na het nuttigen van twee consumpties (Picon à €3) vatten we de terugweg aan. Met de wind in het voordeel gaat het nu een stuk vlotter, wat uw dienaar niet belet om in een put te rijden met een platte achterband tot gevolg. Opnieuw toont Postman Dan zijn kunnen, maar hij heeft af te rekenen met reservemateriaal, door uw dienaar geleverd, van povere kwaliteit. Een korte soepappe is in deze zeker een afrader. Het gevolg is dat er vijfhonderd meter verder opnieuw moet worden haltgehouden om de herstelling te herhalen.

    Wanneer deze klus geklaard is, gaat het full speed richting het lokaal. Daar wacht de PDF ons op; hij heeft er zelf ook een ritje naar Leke op zitten, waar een nieuwelingentreffen plaatsvond. Rich en Remi besluiten om het deze keer niet zo lang te trekken als vorige woensdag, en ook uw dienaar moet het gezelschap vlug verlaten omwille van andere verplichtingen. Ondertussen zijn via WhatsApp de eerste beelden van onze buitenlandse delegatie toegekomen en kunnen we vaststellen dat het door ook goed is. We verwijzen lezer dezes graag naar onze FB-pagina wanneer hij of zij het beeldmateriaal wil bekijken.

    Via hetzelfde medium vernemen we dat Steve Stamper met gezondheidsproblemen te worstelen heeft, wat zijn langdurige afwezigheid natuurlijk verklaart. We wensen hem een spoedig herstel toe en hopen hem vlug opnieuw op de fiets te zien.

    Volgende week zijn er opnieuw festiviteiten in het verschiet, want dan is Butler Ronny jarig. We kijken er nu al naar uit!

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (1 Stemmen)
    17-07-2016, 09:13 geschreven door Surre  
    Reacties (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Strandjeannetten op avontuur
    8 Placora's + gastrijders CB en BT vatten de tocht aan naar Audresselles waar we ook tegen zessen het avondmaal zouden nuttigen.
    Onheilsvoorspellingen over lange files aan de grensovergang bleken geen verzinsels maar gelukkig kunnen we op dergelijke precaire momenten rekenen op het cartografisch intellect van Paul die nogmaals het ongelooflijk onnozel begrip " grenscontroles " een neus zette door via de nochtans door iedere wielertoerist gekende baantjes vlotjes Frankrijk binnen te rijden! 
    Iedereen zou nu toch moeten weten dat enkel de meest idiote potentiële terrorist netjes in de file de officiële grensovergangen gaat passeren, enfin dit volledig terzijde natuurlijk.
    De wagens konden we netjes kwijt op het marktje van Audresselles , van parkeerautomaten hier geen enkel spoor.
    Gps van dienst Paul nam samen met Peter resoluut het heft in handen en stuurde ons van meetaf aan onmiddellijk over de 700 m lange Rue Eugene Varlin met max stijgingspercentage van 23  percent . De helft van ons nochtans select groepje moest al van de fiets en dit bleek inderdaad de voorbode van een prachtige maar zeer pittige rit van zo'n 115 km . Iedereen zette echter het klassieke tandje bij enzelfs Wim met die vervelende "42" gaf nooit af. Eerste tussenstop  was gepland in het gehuchtje Samer . Na een klein oponthoud was de groep echter uiteengevallen in 3 ! componenten zodat telefonisch overleg noodzakelijk bleek. Voor de gezellen van GPS Paul uiteraard geen probleem , de andere groepen hadden echter verkeerdelijk  " Samir" in hun gps geladen en waren op weg naar een klein gehucht , gelegen ergens in centraal Spanje.
    Uiteindelijk konden we toch allemaal samen lekkere taart en boterkoeken nuttigen op het marktpleintje van Samer.
    De volgende tussenstop was een beach bar in Wissant waar de lokale "witte van wissant" iedereen kon bekoren.
    De weinig sportieve commentaar van onze voorzitter op de nu al iconische foto van de dappere collega's op de dijk van Wissant was bij de meeste Placora's in het verkeerde keelgat geschoten en er werd druk overlegd over hoe we hem via de whats app gevat van antwoord zouden kunnen dienen.
    Ondergetekende vond dat het toch enigszins beschaafd moest blijven en stuurde uiteindelijk een kleine selectie van de meest gevatte woordspelingen door ...
    Onze schitterende dag werd gepast beëindigd op het zonnig terras van " le loup de mer " voor de klassieke fruits de mer , rijkelijk overgoten met een goede chardonnay
    Voor de foto's moeten wij verwijzen naar de whats app.
    Een eye catcher was alleszins de dessert van Hank die hij zonder verpinken volledig soldaat maakte.
    Tegen dat we de terugtocht aanvatten was het fileprobleem richting Belgie opgelost voor enkelen was halfelf nog wat aan de vroege kant om huiswaarts te keren en drong een rondje bij de echte Samir zich op.

    voorwaar een waardig einde van een mooie dag 

    ciao


     



































     












    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    17-07-2016, 00:00 geschreven door renaud  
    Reacties (2)
    14-07-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.wissant

    voila, afwezigen zullen ongelijk hebben: hieronder gegevens van resto waar we tegen 18u door de knappe waardin persoonlijk zullen ontvangen worden

    http://www.leloupdemer.eu/nl/


    voor hank heeft ze iets speciaals in petto






    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    14-07-2016, 16:00 geschreven door renaud  
    Reacties (1)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tussenstand juni
    De maand juni was duidelijk niet alleen een rampmaand voor ijsventers en strandstoelverhuurders, ook de Placora's presteerden sterk ondermaats. Met 7765 afgehaspelde kilometers komen we amper boven de helft van de maand mei uit! Sedert ons Catalaans-Fries intermezzo was het kloteweer van de zomer die trouwens nog altijd moet beginnen de grote boosdoener. Niet zo voor maandwinnaar en tot nader order nog altijd regerend (sic) kampioen Hank, die met 605km aan een serieus inhaalmanoeuvre bezig is. Samen met leider Renaud V. is hij trouwens de enige die de kaap van de 2000km voorbij is.

    Bijlagen:
    Placora tussenstand 2016xlsx.xlsx (42 KB)   


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    14-07-2016, 14:39 geschreven door noel  
    Reacties (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Beperkte opkomst
    Magere opkomst op deze woensdag van slechts acht Placora's. Om op het strand te zonnen is het weer misschien niet optimaal, maar om te fietsen kan het er best mee door. De afwezigen hebben steeds .... Aolus blaast matig van uit het noord-westen, wat betekent dat we op de heenweg veelal wind in het voordeel hebben.

    Bij aanvang al onmiddellijk een uitval van Henk: hij gaat in de achtervolging van een nogal luidruchtige bromfietser om er dan ostentatief voor te gaan rijden. Na dit exploot zullen we hem vooraan niet meer zien. Henk rijdt namelijk bijzonder wetenschappelijk en houdt zich strikt aan het trainingsschema dat zijn fitnessmeter hem oplegt. Vandaag blijkt dit zone 1 te zijn, wat zoveel betekent als geen kop trekken.

    Cyber John Beton is van de partij met zijn tijdritfiets. John is in volle voorbereiding van de KRNSO-tijdrit. Wanneer we de vaart bereiken neemt hij resoluut de kop. Niemand kan hem volgen en weg is den John. Even voorbij Leffinge rijdt Postman Pascal plat. John is dan al aan de einder verdwenen en hoort of merkt niet dat zijn ploegmaat door pech aan de kant van de weg staat.

    Renaud V leidt vakkundig de herstelling en na luttele minuten kan het pelotonnetje zijn weg verder zetten. We rijden aan een mooi, gelijkmatig tempo zonder dat er iemand in de problemen komt. De regenwolken worden wel steeds dreigender, en wanneer aan de Rattevalle Johan D. met een leegloper heeft af te rekenen vrezen we met z'n allen dat we het niet droog zullen houden. Fotomateriaal van de herstelwerken vindt u op de facebookpagina https://www.facebook.com/WTC-Placora-478362632222340/

    Een ongegronde vrees, zal blijken, maar die zet er ons wel toe aan om het tempo enigszins op te drijven. Vanaf Wilskerke is het full speed ahead tot aan het lokaal. John zit er ons op te wachten, verscholen achter zijn bord spaghetti en glas Cécémel (zie opnieuw de hier hoger vermelde fb-pagina). Hij weet ons te vertellen dat hij het parcours heeft afgelegd aan een snelheid tussen de 36 en 42 per uur. De recuperatie kan nu ook voor ons beginnen met 33 cl bier of een witten, geflankeerd door een spie pizza.

    De plannen voor zaterdag worden besproken: kandidaten voor de dagtrip naar Wissant worden vriendelijk verzocht zich te melden op de post die zich hieronder bevindt. De thuisblijvers vertrekken zoals vanouds om 13u30. Leisele en In de Vette Os lijken ons een verleidelijk doel.

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    14-07-2016, 08:21 geschreven door Surre  
    Reacties (0)
    13-07-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zaterdag Wissant
    We vertrekken om 10u aan het lokaal voor een recuperatieritje van zo'n 100 km vanuit Wissant.
    Een tussenstopje en een fruits de mer na aankomst mogen uiteraard niet ontbreken.
    Thuiskomst zal zich ergens rond 21u situeren.
    Deelnemers dienen zich via reactie te melden, kwestie van het vervoer te kunnen regelen.





    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    13-07-2016, 23:09 geschreven door renaud  
    Reacties (7)
    10-07-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lo-brug
    Met zeventien op de afspraak, grote opkomst dus. We verwelkomen opnieuw Noël en terug van weggeweest Zorro. De Portugese finaleplaats zal hier ongetwijfeld een rol spelen... Na enig overleg - Hondschote, Hooglede,  Leisele, Lo  - wordt uiteindelijk voor de laatste gekozen.

    Spitsbroeders Henk en Wim nemen het kopwerk voor hun rekening en sturen ons peloton door de steeds winderige polders. Even over St. Pieters Kapelle neemt kersverse (enfin, voor de vierde keer al!) opa Danny G. de kop en kiest voor een verrassende alternatieve route. Hij stuurt ons in tegengestelde richting over het oude woensdagparkoers richting Schore. Het wegdek ligt er nog altijd even erbarmelijk bij, de gevolgen laten zich dus raden. Remi plat en even oponthoud.

    Na een vlotte bandenwissel zetten we onze weg verder en bereiken we zonder verdere problemen de afspanning aan Lo-brug. Petrus Blond is zodanig populair dat de patron bij de tweede ronde enkel keldergekoelde pinten kan serveren. Enkele Placora's morren, zij worden gesust met een portie chips.

    Er wordt afgesproken om het ook op de terugweg kalm aan te doen en de snelheidsmeter niet boven de 32 te laten stijgen. De wind zit echter in de rug, waardoor we bijna gedwongen worden om 35 + te rijden. Aan Steenkerke slaan we rechtsaf en worden er nog maar eens met wegenwerken geconfronteerd. Tone loodst ons evenwel feilloos via een alternatief naar de vertrouwde route. 

    Nog eenmaal wordt er haltgehouden, ditmaal voor een pisstop. We bevinden ons dan al voor Slijpe. De paarden ruiken de stal en op het stuk tussen Leffinge en de Kromme Elleboog wordt er nog eens fors doorgetrokken. Iedereen kan zich handhaven, dus geen probleem.

    We kunnen opnieuw plaatsnemen op het terras van ons zomerlokaal, ondanks de dakwerken. Opa Danny trakteert voor nieuwgeborene Martha en de definitieve planning voor het komende weekend wordt vastgelegd. Wie kiest voor een dagje Wissant, gevolgd door een plateau fruits de mer spreekt af met Renaud V. Vertrek om 10u aan het lokaal. De thuisblijvers vertrekken zoals gewoonlijk om 13u30 voor een nog nader te bepalen rit.

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    10-07-2016, 09:26 geschreven door Surre  
    Reacties (0)
    07-07-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kabinetstukje
    Vergeet de topprestatie die Greg Van Avermaet neerzette. Alle bewondering voor het kabinetstukje dat Cyber John Beton ten beste gaf tijdens onze wekelijkse woensdagrit.

    Voor een keer ideaal weer en dus een goede opkomst. We vertrekken met lichte tegenwind; vanaf meter één zet John Beton zich op kop, in eerste instantie bijgestaan door JP Bakker. Iedereen heeft er zin in, en met flukse tred gaat het richting Leffinge waar Geert G. de rangen versterkt.

    We hebben blijkbaar heel wat bekijks: terwijl we langs de vaart rijden worden we vanuit een meerijdende Volvo gefotografeerd en / of gefilmd. In feite vanzelfsprekend, gezien onze strak gespierde body's.

    John blijft maar doorgaan, de kilometerteller geeft constant 35 per uur aan. Nu eens uw dienaar, dan weer Henk dienen zich aan om over te nemen, maar onze Cyberman wil van geen wijken weten.

    Geen meldenswaardigheden meer, tenzij het egale strakke tempo dat de Betonmolen blijft draaien. Hij zal dit volhouden tot 300 m voor de aankomst. Respect!


    Gezien Het Vliegplein nog altijd gerestaureerd wordt, moeten ook vanavond uitwijken naar Den As. Daar worden we opgewacht door de PDF, die er ook een ritje heeft opzitten, en Noël en Tone die aan een rustig tempo de woensdagrit hebben afgewerkt.

    Rich noteert het seizoensrecord op een bierkaartje, terwijl Dreten handen te kort komt om de dorstigen te laven.

    Er zijn plannen om op zaterdag 16 juli een dagrit naar Wissant te organiseren. Details over uur van vertrek volgen nog. Zaterdag een gewone rit, afhankelijk van de windrichting.

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    07-07-2016, 08:12 geschreven door Surre  
    Reacties (0)
    Archief per maand
  • 07-2021
  • 06-2021
  • 05-2021
  • 04-2021
  • 03-2021
  • 02-2021
  • 12-2020
  • 11-2020
  • 10-2020
  • 09-2020
  • 08-2020
  • 07-2020
  • 06-2020
  • 05-2020
  • 04-2020
  • 03-2020
  • 02-2020
  • 01-2020
  • 12-2019
  • 11-2019
  • 10-2019
  • 09-2019
  • 08-2019
  • 07-2019
  • 06-2019
  • 05-2019
  • 04-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 01-2019
  • 12-2018
  • 11-2018
  • 10-2018
  • 09-2018
  • 08-2018
  • 07-2018
  • 06-2018
  • 05-2018
  • 04-2018
  • 03-2018
  • 02-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 09-2017
  • 08-2017
  • 07-2017
  • 06-2017
  • 05-2017
  • 04-2017
  • 03-2017
  • 02-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 11-2016
  • 10-2016
  • 09-2016
  • 08-2016
  • 07-2016
  • 06-2016
  • 05-2016
  • 04-2016
  • 03-2016
  • 02-2016
  • 01-2016
  • 11-2015
  • 10-2015
  • 09-2015
  • 08-2015
  • 07-2015
  • 06-2015
  • 05-2015
  • 04-2015
  • 03-2015
  • 02-2015
  • 01-2015
  • 12-2014
  • 11-2014
  • 10-2014
  • 09-2014
  • 08-2014
  • 07-2014
  • 06-2014
  • 05-2014
  • 04-2014
  • 03-2014
  • 02-2014
  • 01-2014
  • 12-2013
  • 11-2013
  • 10-2013
  • 09-2013
  • 08-2013
  • 07-2013
  • 06-2013
  • 05-2013
  • 04-2013
  • 03-2013
  • 02-2013
  • 01-2013
  • 12-2012
  • 11-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Blog als favoriet !
    Mijn favorieten
  • bloggen.be
  • Cycling News
  • Mountainbikekalender 2008
  • Willekeurig Bloggen.be Blogs
    whisperer
    www.bloggen.be/whisper
    Blog als favoriet !

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs