Zalig Kerstfeest Zalig Kerstfeest!!! Hier bijna alles achter de rug, nog aan het wachten op telefoontje van mijn familietje.. Veel gekookt vandaag, lekker gegeten (veel te veel) en morgenmiddag begint het allemaal opnieuw bij familie van Paul hier vlakbij. Mooie 'handtas' van Noah gekregen (zelf gekozen bij gebrek aan inspiratie bij hem), oorbelletjes en leren armbandje van Nathalie en een uur een half quad ride van Paul en Katja bij KI Adventures de 4e januari. Yihaa!!!! Geniet ervan in het koude Belgie (mis het wel een beetje) en gedraag jullie een beetje:) Dikke dikke dikke zoenen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXx
Het weer begint hier eindelijk beter te worden, gisteren echt heel warm geweest. Heb nu al 4 verschillende bruin (en lichtjes roos) tinten op m'n rug door verschillende kledingstukken die ik draag.
Is zo vreemd dat het hier morgenavond kerstavond is, als Paul Merry Christmas tegen de toeristen zegt gaap ik hem altijd aan. Niet alleen dan hoor:)
Heb echt heel veel geluk gehad om hier terecht te komen, Paul en Katja zijn echt ongelooflijk fijne mensen en hier in ons huisje met Nathalie en Noah (nu officieel een koppel) loopt het ook erg goed.
Theis (dit is dus de juiste schrijfwijze) is eergisteren vertrokken richting Sydney. Hij gaat daar Deens Kerstmis vieren in een Deense Kerk met traditioneel eten etc. Mis hem al beetje want is echt fijne jongen en het evenwicht in de groep was perfect. Iedereen kwam (nog steeds hoor:) goed overeen. Misschien zien we elkaar wel terug in West Australia in februari ergens.
Maar dan nu eerst mijn fantastisch goed nieuws!! Tromgeroffel tromgeroffel!!! Zijn jullie al nieuwsgierig? HihiWel dan: in plaats van geen job, heb ik er nu 2 !!!!!!!!!! Ik viel ook achterover... Maar laat me eerst vertellen wat de jobs zijn misschien. Eerst en vooral ga ik dus betaald worden voor mijn wwoof werk! Dit gebeurd zeeer zelden en is dus niet volgens de regels van wwoofing, maar aangezien ik zo goed ben, wordt ik dus betaald. Dit klinkt erg dikkenek, maar het waren Paul's exacte woorden. Enkele dagen geleden (zondag denk ik) hadden we eigelijk gedaan met werken, maar aangezien ik maar bleef vragen of er nog iets te doen was, zei Paul dat ik mee met hem moest komen naar de schapen shed om te zien hoe de schapen gevoederd worden die daar binnen zitten. Daar aangekomen vroeg hij plots of ik nog steeds een job wou na 15 januari (normaal mijn laatste dag bij hen). Toen ik natuurlijk volmondig ja zei, vertelde hij me dat ze dus voor de echt goede wwoofers een budget hebben om deze te betalen (zijn er maar enkele per jaar). Hij en Katja hadden over mij zitten praten en besloten dat ik dus in deze categorie thuishoor. Enthousiast, leergierig, actief,... waren enkele van de woorden die vernoemd werden. Ze verdelen hun wwoofers steeds in 3 categorieën: top middle bottom. En ik zit in de top top zoals hij zei:) Oh i feel good!Het zou dus om 200 dollar per week gaan in januari, wat een 800 dollar zou opleveren tegen dat ik vertrek. Op zich niet heel veel, maar ik heb natuurlijk wel onderdak en geen kosten buiten tabak:)
De enige voorwaarde is dat ik blijf tot eind januari, wat ik er zeker voor over heb. Na Nieuwjaar wordt het erg druk (toeristen groepen van rond de 100 man, gisteren hadden we er 75 en dat was al erg veel) en aangezien Nathalie de 7e vertrekt en Noah de 10e, hebben ze iemand nodig die alles weet (en baas mag spelen over de nieuwe backpackers:)) gedurende de 2e helft van januari en het einde van de schoolvakantie.
Noah wordt ook betaald (hij was de 1e dit jaar en ik dus de 2e), maar bij hem was het pas na 4 weken en bij mij dus al na 2 weken een half! Noah zei dat dit heel erg snel was:) Denk dat ze me wel heel erg leuk vinden... Katja wil me ook een man op het eiland zoeken, zodat ik hier trouw en blijf wonen. Zal dan toch een heel erg goede moeten zijn:)
Ben nu dus ook verlost van de huishoudelijke taken at Paul's Place, en mag constant buiten werken. Heb gisteren voor het eerst met een kettingzaag mogen werken (ja fisje, van anderen mag ik dus wel:)) het was niet echt heel goed, maar binnekort gaat hij me bomen leren zagen om m'n techniek te verbeteren. Hij wil me echt zoveel leren, echt heel fijn. Eén dezer dagen gaan we ook schieten, waar ik erg goed in ben (echt), niet op diertjes ofzo maar hoe het precies in z'n werk zal gaan weet ik nog niet. Binnekort mag ik ook helpen met fencing (zou echt niet weten of er een nederlands woord voor bestaat, maar is dus hekken maken rond de paddocks en/of bestaande hekken verbeteren). Dit zijn dus normaal jobs voor de jongens, maar aangezien ik zo'n goed 'farm' meisje ben, mag ik dus ook buiten werken.
Nog iets wat Noah nog niet mocht doen is met de pick up rijden terwijl Paul ernaast zit. Is zeer oude pick up, zeer koppig en moeilijk om mee te rijden maar het is gelukt (was na 2 maand alleen vergeten wat die 3 petalen betekenen:) Klinkt raar, maar zulke kleine dingen geven je gewoon vertrouwen dat hij je vertrouwt.
Ik geniet er gewoon zo van, buiten zijn, hard werken, 's avonds thuis komen helemaal afgepeierd en dan genieten van een fris pint en een douche nadien. Het enige 'nadeel' is wel dat m'n lijfje echt bont en blauw ziet met een 100 kleine en grote schrammen. Heb zelfs al enkele mooie littekens..:)
Dit is echt wat ik ooit wil doen, hoe deze mensen leven is echt.. zo zita:) kan het niet goed omschrijven, maar alles is zo chaotisch en zoveel dingen tegelijkertijd (cottages, farmwork en de toeristentours) en toch loopt alles wel ok. Misschien leer ik hier wel genoeg om ooit m'n eigen boerderijtje in Portugal te beginnen met vanalles en nog wat... What dreams may come.
En dan op naar de 2e job...... datgene dat ik mezelf half en half beloofd had dat ik niet zou doen: restaurant work!! Was echt wel vreemd want het was dezelfde dag dat Paul me vertelde dat ik betaald zou worden. Waren 's ochtends niet klaargeraakt met de huizen te kuisen en waren dit dus s avonds aan het doen tot Katja belde.. om te zeggen dat ik een sollicitatie had om 18u in het restaurant hier 500m verder. Natuurlijk stress alom bij dit dropje, maar eens ik daar was was deze helemaal verdwenen. Is echt prachtige locatie, met stunning view over de bay en ongelooflijk fijne mensen. Stokes Bar and Grill heet het. Heb die avond dus al een tafel bediend en de meeste uitleg gekregen. Blijkbaar hadden Katja en Paul gezegd dat ik één van de beste 'backpackers' ben van de laatste Jaren:) en had ik de job dus al voor ik goed en wel binnenstapte. Na een uurtje uitleg over alles zijn we dus op het terras gaan zitten met paar flessen wijn en zaten we praten over vanalles en nog wat. De 1e januari begin ik dus om 18u aan 20 dollar per uur... Normaal zou het voor 7 dagen per week zijn, maar daar is Paul niet mee akkoord omdat ik dan na een week dood zou zijn. Begrijp wel wat hij bedoeld, je moet echt alert zijn met de toeristen en als ik 8u voor hem werk overdag en dan s avonds van 18u tot (ongeveer 3u).
De plek lijkt echt wat op het hh, betere locatie natuurlijk, maar qua werk mentaliteit etc is het echt wel vrij gelijkaardig. Alles is wel vrij basic, geen kassa bijvoorbeeld maar good old papers to write your order down. Zou ook in de keuken mogen staan. Het basis idee is dat de bazin meer avonden vrij heeft (3 kinderen en farm thuis) en dat ik dan 'het commando' over de zaal zou krijgen. Voelde echt ook goed als ik daar was, verhaaltjes over klanten uitwisselen, weten waarover je spreekt. Laat ons hopen dat alles goed gaat en ik niet teveel breek natuurlijk, hoewel dat nog zelden gebeurd. Ik hou jullie op de hoogte.
Maandagnacht ben ik dan op Marron (rivierkreeften) en yabbies (kleine rivierkreeftjes) hunting geweest met Noah. Ongeveer 10km verder is er een kreek waar je ze in overvloed vindt. Maar, om er te geraken moet je bijna een vertikale heuvel afglijden (in het donker, en als ik donker zeg bedoel ik dus geen hand voor ogen zien, wel mooie sterrenhemel) en dan tot aan je middel het water in en met de pillamp schijnen maar. Als een grote marron je te pakken krijgt kan je een vinger verliezen, daarom heeft dit slim meisje Noah het catch work laten doen en heb ik de zak gedragen. Heb wel enkele yabbies gevangen. Maar dan de terugweg... Noah was op z'n slippers (ik niet hoor, dikke jeans aan en bottinnen) en is deze natuurlijk kwijt gespeeld onderweg (zeer moeilijk begaanbare kreek, erg veel rotsen onder water en dan ook maar 1 pillamp left die ook bijna plat was) en bij het zoeken naar zijn slippers ben ik dan ook m' n bril (die namelijk kapot is, beentje afgebroken en de plakband waarmee ik het terug aaneen geplakt had was niet waterbestendig). Stel je het moeilijkst begaanbare bos voor waar je ooit in hebt gewandeld en vermenigvuldig dat maal 100 en dan ben je er bijna. Waren rond middernacht thuis, doorweekt, helemaal geschaafd overal en met maar 1 bruikbare Marron voor Paul.... De rest hebben we die avond gekookt (jaja, ik heb de genadeslag gegeven voor het koken, very nice (feel like i can handle everything now:))), maar een dezer dagen moeten we dus terug. Alles ok zolang we genoeg batterijen mee hebben en Noah deftige schoenen draagt.
Lieve vriendjes, moet ervandoor, skypen met Koraalvisje en dan bedwaarts!!!! want morgen is het dus Kerstavond en wordt lange dag (veel te bereiden).
Wss schrijf ik niets meer voor Kerst (en miss Nieuwjaar) dus hierbij wens ik iedereen een Gelukkig Kerstfeest en een zeer Gelukkig Nieuwjaar. Ik ben helemaal niet in de Kerstsfeer maar miss (warm weer??) verandert dat morgen wel rond de kerstboom met de kadootjes:)
Wens jullie allemaal het beste en meer van die clichédingen:) Kus Zita Balita (zo noemt Katja me, iedereen moet hier een bijnaam hebben, haar papa noemt me ook wel Cheeta...)