Zoeken in blog

Over mijzelf
Ik ben Philip, en gebruik soms ook wel de schuilnaam philip de brandweerman.
Ik ben een man en woon in Diksmuide (Belgie) en mijn beroep is Technieker in het Go onderwijs.
Ik ben geboren op 25/12/1967 en ben nu dus 54 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Brandweer en Wandelen.
Vrijwilliger bij de Brandweerman sinds 1986 en Korporaal sinds 1997
E-mail mij

Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen. of philipdebrandweerman@gmail.com

Blog als favoriet !
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Inhoud blog
  • brand Watou
  • pensioen na 27 jaar
  • brand Ieper
  • Milieuvervuiling Zonnebeke
  • vko Vleteren
  • nieuw voertuig voor de zone Westhoek
  • vko Diksmuide
  • nieuw voertuig voor de zone Westhoek
  • opendeurdag brandweer post Houthulst.
  • opendeurdag brandweer post Houthulst..
  • opendeurdag brandweer post Houthulst...
  • opendeurdag brandweer post Houthulst....
  • vko Houthulst
  • brand Langemark-Poelkapelle
  • ongeval Diksmuide
  • chemische afval in de IJzer
  • dier in nood Diksmuide
  • vko Ieper
  • De brandweer van de hemel (deel 7)
  • De brandweer van de hemel (deel 6)
  • De brandweer van de hemel (deel 5)
  • De brandweer van de hemel (deel 2)
  • De brandweer van de hemel (deel 4)
  • De brandweer van de hemel (deel 3)
  • De brandweer van de hemel (deel 1)
    Philip de Brandweerman
    Philip de Brandweerman
    22-12-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.rookmelders

    Rookmelders verplicht in woningen, huurwoningen en kamers

    op 1 januari 2020 moeten alle woningen in Vlaanderen over de nodige rookmelders of een branddetectiesysteem beschikken. De verplichting geldt zowel voor huurwoningen als voor woningen die de eigenaar zelf bewoont.

    Meer info via deze link

                  ROOKMELDERS REDT LEVENS
    Afbeeldingsresultaat voor rookmelders


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.brand Ieper
    Bewoner geraakt niet tijdig uit brandende woning
    Vrijdagavond om 22u30 werd brandweer Westhoek opgeroepen voor een woningbrand in Ieper. Bij aankomst troffen de interventieploegen een keukenbrand met hevige rookontwikkeling in de volledige woning. Een man werd bewusteloos er naar buiten gebracht. De aanwezige ploegen zijn meteen begonnen met reanimatie in afwachting van de medische diensten. De man haalde het echter niet en overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. De brand was snel onder controle. De woning is echter volledig vernield. Ook de ondergelegen woning van de buren heeft te kampen met waterschade. Tijdens de bluswerkzaamheden raakte 1 brandweerman gewond. Hij werd afgevoerd onder MUG begeleiding naar het Jan Ypermanziekenhuis. De woning is in beslag genomen door het parket  een deskundige kwam ter plaatse.

    Thijs Pattyn   Journalist het Nieuwsblad






    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.rouwbericht

    Rouwbericht

    1ste Sgt Jan Bouttry  

    Brandweer Westhoek post Veurne

    Geboren te Veurne op 7 November 1966 en overleden te Veurne op 19 december 2019

    Jan kwam in dienst bij brandweer Veurne op 1 december 1984.  

    De plechtige uitvaartdienst, waartoe een delegatie van uw post met vaandeldrager vriendelijk wordt uitgenodigd, heeft plaats op zaterdag 28 december 2019 om 10u00 in de aula van uitvaartcentrum Cornelis te Veurne.  

    We verzamelen in uitgangsuniform (zonder regenmantel) om 9u15 op de parking van de spinnerij van Veurne Sint-Idesbaldusstraat 37, Om van daar uit  samen naar het uitvaartcentrum te gaan.

    Mogen we om praktische redenen vragen om per post tegen 26 december te laten weten met hoeveel jullie ongeveer aanwezig zullen zijn? Dit via volgende link: https://forms.gle/t6uu4CjrUfxHui3m8

      Afbeeldingsresultaat voor jan bouttry

    Jan werd drie jaar geleden getroffen door ziekte ALS:







    20-12-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vko Diksmuide
    Personenwagen botst met lijnbus te Esen
    Vrijdag rond 16 u 15 botste in de Esenweg in Diksmuide een personenwagen met een lijnbus . De Mercedes die uit de richting Esen dorp kwam verloor tijdens de botsing het linker voorwiel de wagen kwam aan de overkant van de weg terecht. Bij het ongeval vielen geen gewonden brandweer Westhoek post Diksmuide kwam de rijbaan schoonspuiten.




    19-12-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.brand Waregem

    Waregem: achtergelaten wagen brandt volledig uit

    Langs de Harelbekestraat is woensdagavond een achtergelaten voertuig volledig uitgebrand. Omstreeks kwart voor negen werd de buurt opgeschikt door een luide knal. Toen omwonenden buitenkwamen om polshoogte te nemen, stond de Nissan reeds volledig in lichterlaaie in het midden van de landelijke weg. Brandweerlui uit de post Belgiek snelden ter plaatse, maar konden niet verhinderen dat de Nissan met Poolse nummerplaat volledig uitbrandde. Mogelijks gaat het om brandstichting, getuigen zagen net na de knal een bestelwagen wegvluchten. (NDZ)






    17-12-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.gaslek Diksmuide
    Lettenburgstraat in Diksmuide afgesloten door gaslek
     
    Dinsdagnamiddag werd de Lettenburgstraat tussen Oostkerke en de wijk ‘Lettenburg’ in Diksmuide afgesloten voor alle verkeer door een middendruk-gaslek. Er zijn werken aan de gang in de berm van de baan in opdracht van Fluvius en er werd met een kraan een middendruk leiding geraakt. De brandweer van Veurne en Diksmuide kwam ter plaatse om metingen te doen en enkele bewoners te verwittigen van het lek.
    De gasmaatschappij Fluvius sloot enkele toevoerleidingen af vooraleer het lek kon hersteld worden.
    De politie sloot de baan in Oostkerke en in Diksmuide af richting Lettenburgstraat.
     
    José Tyteca-Veurne




    15-12-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.stormweer
    Strandlaan in Koksijde korte tijd afgesloten door vallende takken
     
    Zaterdagnamiddag waren er hevige rukwinden tijdens het doortrekken van enkele buienlijnen.
    In Koksijde werd de Strandlaan een tijdlang afgesloten omdat grote takken dreigden op de rijbaan te vallen. De brandweer zaagden met behulp van de ladderwagen preventief nog enkele andere grote takken uit de kruin van de boom.
    Ook in Middelkerke waren er een aantal oproepen voor stormschade. Het tramverkeer liep vertraging op door ophopingen van zand. Een tram raakte er uit de sporen.  
    José Tyteca





    13-12-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.brand Gullegem
    Gullegem: tuinhuis zwaarbeschadigd na brand
    Dinsdagavond in Gullegem een tuinhuis achteraan de woning in een toegangsweg naar het voetbalplein zwaar beschadigd geraakt door een brand.  Een alerte buur wiens tuin paalt aan die van de eigenaars van het getroffen tuinhuis merkte omstreeks halfzeven de vlammen op en alarmeerde meteen zijn buren en de hulpdiensten. De zoon van het gezin twijfelde geen moment en ging het vuur te lijf met een tuinslang, waardoor hij de vlammen in bedwang kon houden tot de brandweer arriveerde. Overslag naar de woning zelf kon op die manier vermeden worden. De brandweer kon zich beperken tot wat nablussen en controleren van de brand. Hoe het vuur precies ontstond is niet duidelijk.  Niemand raakte gewond.   (NDZ)





    12-12-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vko Diksmuide

    Pick-up maakt zware crash in Pervijze, bestuurder lichtgewond

    In de Rousdammestraat in Pervijze is donderdagmorgen rond 9 uur een zware crash gebeurd. Een pick-up begon te slippen in een flauwe bocht door het gladde wegdek, ging over de kop en belandde in de gracht. Getuigen belden de hulpdiensten. De bestuurder, die uit de richting van Avekapelle kwam, was intussen op eigen houtje uit het wrak gekropen. De ziekenwagen bracht de 49-jarige man uit De Panne met lichte verwondingen over naar het ziekenhuis AZ West in Veurne. Zijn Toyota Hilux is total loss en werd getakeld. Volgens de politie Polder legde de man een negatieve ademtest af. 


    10-12-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.oefening Diksmuide
    Oefening Adembescherming in de brandweerpost Diksmuide

























    foto's Geert D.

    08-12-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.brand Diksmuide

    Brand in leegstaand huis te Diksmuide

    Zondagnamiddag rond 16 uur brak brand uit in een leegstaand huis vlakbij de IJzertoren in Diksmuide. Een raam op de zolder begaf er kwam veel rook naar buiten de brandweer van Diksmuide , Leke waren snel ter plaatse en konden het vuur bedwingen. Op de zolder werden drie brandhaarden ontdekt en op de benedenverdieping werden twee stapels papier aan gestoken op de tweede verdieping lag een brandende matras die zorgde voor een hevige rookontwikkeling. De politie gaat uit van twee opties brandstichting en denkt aan een kraker die even in het gebouw verbleven heeft. Een tweede mogelijkheid is dat er spelende kinderen.














    07-12-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.brand Diksmuide / Keiem
    Woning onder rook in Keiem bij Diksmuide 
    Vrijdagochtend werden de hulpdiensten rond 6:30 u uit gestuurd voor een woning brand in Keiem. Bij aankomst was de situatie vrij snel onder controle een palletkachel had iets te veel gerookt de ladderwagen werd opgesteld om de nazicht van de schouw te doen. De woning werd geventileerd door de brandweer.





    05-12-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Barbara
    H. Barbara feestdag van de brandweer

                                                                       

    Op 4 december vieren de brandweerlieden en hulpverleners feest. Het is de feestdag van de heilige Barbara. Ze was een christelijke heilige en martelares en één van de 14 noodhelpers. Er is vrij weinig geweten over haar. Zelfs het jaar van haar dood is onzeker. . Volgens de Historia sive legenda beatissime virginis Barbare ac martiris, geschreven door Johan van Wackerzeele (ca. 1350-ca. 1400), stierf zij de marteldood onder keizer Maximinus I Thrax, die regeerde van 235-238, maar volgens de Gulden legende stierf zij onder keizer Maximianus, die regeerde van 286-305.

    Wie was Barbara?

    Barbara zou gewoond hebben in Nicomedië in Klein-Azië.[2] Haar heidense vader, Dioscurus, sloot haar op in een toren om haar te vrijwaren van de vele jongemannen die naar haar hand dongen. Ook liet hij een badhuis voor haar bouwen, zodat ze geen gebruik hoefde te maken van de openbare baden. Dit badhuis bevatte oorspronkelijk twee ramen, maar op verzoek van Barbara werden het er drie (zij had zich in het geheim tot het christendom bekeerd en wilde op deze manier de Heilige Drievuldigheid eren). Toen haar vader haar bekering bemerkte, liet hij haar folteren, maar ’s nachts genazen haar wonden op miraculeuze wijze. Uiteindelijk onthoofdde hij haar eigenhandig, maar werd daarop zelf door de bliksem dodelijk getroffen.

    Sommige varianten van de Barbara-legende verhalen dat zij werd opgesloten in een kelder om haar te bewegen haar geloof op te geven. In sommige streken wordt dit verbeeld door het gebruik op 4 december forsythia-takken te knippen en in een vaas te plaatsen, die in de daarop volgende weken tot bloei komen.

    Beschermheilige en verering

    Zij wordt gerekend tot de veertien helpsters in nood. Op grond van haar levensverhaal geldt de H. Barbara als beschermster tegen brand en bliksem en tegen een plotselinge dood. Ook kan haar hulp ingeroepen worden als storm het land verwoest. De H. Barbara is ook de beschermheilige van verschillende gevaarlijke beroepen, in het bijzonder van de artilleristen, tunnelbouwers en mijnwerkers, maar ook van de infanteristen, telegrafisten, genisten, ingenieurs, brandweerlieden, architecten, boeren, dakdekkers, metselaars, bouwvakkers, klokkengieters, metaalgieters, smeden, steenhouwers, beiaardiers, koks, hoedenmakers, slagers, gevangenen, meisjes, stervenden, torens, vestingen, geologen en explosievenruimers en van de inwoners van Culemborg en Vreeswijk.

    Ze wordt op 4 december herdacht, maar werd bij de hervorming van de heiligenkalender in 1969 niet meer opgenomen in de Calendarium Romanum.

    (Bron: Wikipedia)


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.zoekactie Koekelare

    Brandweerduikers van brandweer Westhoek halen vermist persoon uit water

    Vandaag wordt in Koekelare – Bovekerke opnieuw een grootscheepse zoekactie uitgevoerd naar de vermiste Verplancke Gilbert. 40 politiemensen (PZ Polder en een klas aspirant hoofdinspecteurs van de WPS) , bijgestaan door 10 mensen van de civiele bescherming doorzoeken vandaag een gebied in een straal van 1500 meter rond de woning van betrokkene. De leiding en de coördinatie is in handen van de lokale recherche van de PZ Polder. Zij worden ook bijgestaan door een droneteam van PZ Westkust, de heli en de cel vermiste personen van de federale politie. Gilbert verdween 3 weken geleden.







    foto Jelle Houwen

    04-12-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.brand Poperinge

    Loods van voormalige kippenkwekerij goot in vlammen op

    Om 0:30 werd brandweer Westhoek opgeroepen voor een loodsbrand in Krombeke. Over een lengte van 60 meter staat een voormalige kippenkwekerij loods in brand. In het gebouw staan houten kisten met zoete aardappelen. De brandweer riep de versterking van tankwagen uit Houthulst, Lo-Reninge, en Zuid IJzer. Eén van de 4 loodsen brandde volledig uit de ander 3 konden gevrijwaard worden. Het na blussen duurde tot vroeg in de ochtend.

    foto's José Tyteca




    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.demo ladderwagen
    Demo Rosenbauer ladderwagen in Diksmuide
    Een tijdje geleden kwam de firma Rosenbauer één van hun nieuwe ladderwagen demonstreren in de brandweer Diksmuide. 










    03-12-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.brand Anzegem

    Anzegem: brandstichting na inbraak in woning die te koop staat

    Tijdens de nacht van zaterdag op zondag werden de brandweerposten van Kluisbergen (hulpverleningszone Vlaamse Ardennen) en Belgiek uitgestuurd naar een rijwoning in Anzegem. Buurtbewoners merkten omstreeks kwart voor één dat er rookontwikkeling opsteeg uit een woning die momenteel te koop staat en de brandweer verwittigden. Die had het vuur snel onder controle en kon de schade beperken tot de slaapkamer zelf, al is er elders in de woning ook rookschade. Het vuur ontstond vermoedelijk door brandstichting kort nadat ingebroken werd in de fraaie rijwoning. Op het ogenblik van de brand was niemand in de woning aanwezig. Eens het vuur geblust was, haalden de brandweerlui de slaapkamer leeg en werd de woning geventileerd. Politie en Parket zijn een onderzoek gestart naar de precieze omstandigheden van de brand.    

    Deze interventie was de tweede interventie in nog geen 12u tijd voor de brandweerlui van de posten Kluisbergen en Belgiek, die sinds zaterdagmiddag gefusioneerd zijn en hun intrek namen in een gloednieuwe kazerne op den Belgiek. (NDZ)




    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vko Wervik

    Auto belandt op zijkant: bestuurder gewond na stevige klap op kruispunt

    Een automobilist is maandag gewond geraakt bij een ongeval op het kruispunt van de N58 met de Calvariestraat in Wervik. Een werknemer van het bedrijf Francovera uit Wervik kwam rond 12.30 uur uit de richting van Komen en sloeg links de Calvariestraat in om naar zijn woning te rijden. De man merkte echter niet dat uit de andere richting een Volvo CX60 kwam gereden. Die bestuurder kon een botsing niet meer vermijden. De Volvo greep de Opel Astra in de rechterflank. Door de klap kwam de zes maanden oude Astra op zijn zijkant terecht. De brandweer moest de bestuurder, die de hele tijd bij bewustzijn bleef, bevrijden. Daarvoor moesten de brandweerlui het dak van de wagen openknippen. De automobilist werd naar het ziekenhuis overgebracht. De bestuurder van de Volvo XC60 bleef ongedeerd. Door het ongeval was er een tijdje alleen maar beurtelings verkeer mogelijk op de N58. Het was niet de eerste keer dat er op het kruispunt een ongeval gebeurde.

     Hans Verbeke  freelance journalist






    01-12-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vko Wervik
    Bestuurder heeft goede engelbewaarder nadat hij onder vrachtwagen terechtkomt

    Een bestuurder van een Ford Mondeo kwam vrijdag kort voor middernacht op de A19 richting Ieper, juist voor de afrit Wervik, met zijn wagen onder een Litouwse vrachtwagen met oplegger terecht. De neus van de wagen zat volledig onder de vrachtwagen. Als bij wonder was de bestuurder nog bij bewustzijn en zat hij niet gekneld in zijn voertuig. De wagen werd nog een 10-tal meter meegetrokken voordat de vrachtwagen tot stilstand kwam. Brandweer Fluvia post Menen kwam met signalisatiewagen en ruimde het wegdek op          Foto's Filip Vanloo







    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.brandgeur Wervik
    Brandweer rukt uit voor geurkaarsen

    Donderdagmorgen omstreeks 6.30 u werd de brandweer van Wervik en Geluwe opgeroepen voor controle brand gebouw in Wervik. Een buurman dacht dat hij vuur had gezien in de woning van de buren en verwittigde de brandweer. Bij aankomst van de brandweer kon niet meteen een brandhaard worden gevonden. Daar er niemand thuis was werd nog gewacht met het openbreken van de deur. Uiteindelijk werd de bewoonster door de brandweer op haar werk in Wervik afgehaald. Na controle bleek dat er inderdaad geen brand was, enkel geurkaarsjes die stonden te branden.   foto's Filip Vanloo








    >

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Bloggen.be, eenvoudig, gratis en snel jouw eigen blog!