Momenteel zitten we in Cusco, waarover later meer.
De voorbije 3 dagen hebben we doorgebracht op en rond het Titicacameer. Vrijdagavond aangekomen in Puno na een vrij korte (5u), maar zware busreis. De wegen zijn hier allesbehalve en de bus was niet zo comfortabel als die van Lima naar Arequipa. Het was nochtans dezelfde maatschappij.
Puno was een gezellig stadje, maar veel tijd om ervan te genieten was er niet. We hebben ons wel een muts gekocht tegen de koude van de avonden en nachten. Zaterdag moesten we vroeg op en vertrokken we met een bootje naar de drijvende eilanden van de Uros (30min varen). Zij bouwen al eeuwen eilanden van riet op het meer. Op het eerste eiland toonden ze ons hoe ze dat deden. Het voelde vreemd om erover te lopen en het was vochtig want stond in direct contact met het water. Ze woonden dan ook in rieten hutten, maar hadden wel (een beetje) elektriciteit dmv zonnepaneeltjes. Ze konden dus ook tv kijken.
Op het 2e eiland (Taquile, 1u varen) maakten we een wandeling naar de top en hadden we lunch. Het zag er lekker uit, maar door de hoogte heb ik niets kunnen eten. Annemie had last van hoofdpijn en draaiingen, ook door de hoogte. We zaten ook wel op 3800m hoogte.
Na 2,5u varen naar het eiland van de Amantani maakten we kennis met ons gastgezin waar we zouden overnachten en eten. Het was een verrassing dat er toch vrij veel comfort was: elektriciteit via zonnepaneeltjes (overal gebruiken ze wel spaarlampen!), bedden met lakens, dekens en kussen (de matras was wel van riet). De mensen waren heel erg vriendelijk (eigenlijk net zoals in heel Peru) en het eten speciaal maar lekker. Heel basic want vlees diende enkel voor feestdagen, en dat was niet het geval :). 's avonds was het feest met een kampvuur en iedereen (incl wij) in plaatselijke klederdracht. We werden meegesleurd in een heel actieve dans.
Zondagmiddag vertrokken we terug naar Puno met de boot (3,5u) waar we rond 16u aankwamen. Het was zonnig en vrij weinig wind zodat we konden genieten op het dek.
Na een korte wandeling door de stad was het vroeg bedtijd. 's anderendaags werden we al om 7u opgepikt voor de busreis naar Cusco. Hierover later meer.
¡Saludos!
PS: foto´s toevoegen gaat jammer genoeg nog altijd niet, in Lima hebben we blijkbaar geluk gehad met de infrastructuur :).