Nu Pepijn wat ouder is, kunnen hij en Fiona al heel wat beter spelen. Fiona was vandaag op bezoek - na de rotnacht van Annelies en Samuel . Er was nog heel wat werk in hun huis, dat af zou moeten zijn voor het kleintje geboren wordt. Dus oma ging Fiona halen en kwam ermee naar hier. Onze kleine prins was in de wolken. En ook Fiona kon niet zwijgen over 'papijn'.
Deze week hadden we geen batterijen meer voor de camera - maar dat euvel is vandaag opgelost. Vandaar deze fotosessie van onze punker!
30-01-2010 om 19:59
geschreven door Vivache
Categorie:Onze kleine prinsen
In de buik
De buikgriep die de ronde deed op het werk heeft mij ook te pakken. Het is nu zo pfff dat ik niet weet of ik me op de pot dan wel voor de pot moet zetten (om over te geven). Veel liever verkouden hoor - ik ben echt mottig. Hopelijk vangt Pepijn het niet.
30-01-2010 om 18:39
geschreven door Vivache
Categorie:Klaaghoekje
28-01-2010
Gedichtendag - wat ouder werk
De zon blikte door de wolken
In een versneden verhaal
Leek ze me te vertellen hoe het zat
En ik voelde wat er ging gebeuren
Wat die wolken me vertelden
En ik vatte alles in kleuren
Maar ook deze trokken weg
En ik wou dat ik kon zeggen
Dat het me niks deed
En ik wou dat ik kon hopen
Op iets beter, iets verder weg
Maar daar zag ik wat ik vreesde:
Daar had je me al tot punt gezet.
Copyright VDemolder
Stil schreeuwde je
Het leek een beeld als uit de film
donkere wolken aan de horizon
de regen maakte me helemaal nat
geen auto in de buurt om me te troosten
jij die mijn naam vergat
toch even kwam er iets van
herkenning in je ogen
stil schreeuwde je vaarwel
Copyright VDemolder
28-01-2010 om 21:10
geschreven door Vivache
Categorie:Woordseltjes
Grappig en toch niet
Dit verhaal komt uit de tweede hand, ik was er zelf niet bij - maar wat was ik er graag bij geweest. Vandaag in Mini Muis. Pepijn zit naast Arne, een jongetje dat een paar maanden ouder is. Alletwee in een schoolbank-achtig tafeltje. Pepijn trekt aan Arne's haar. Arne heeft pijn en huilt. Griet gaat naar Pepijn, zegt nee, en legt zijn handje op de tafel voor hem. Pepijns reactie... Niet een hoop gehuil, maar gewoon, zijn hoofdje op tafel gelegd, achter zijn armpje verstopt. Een hele tijd. En daarna, een pruillip. Een hele tijd.
Hij snapt al veel meer dan we soms denken. Veel meer.
28-01-2010 om 20:59
geschreven door Vivache
Categorie:Onze kleine prinsen
Geen 2 keer
Zo'n goede maand geleden had papa me goed beet. Hij had naar het stadhuis gebeld, om te vragen hoe het met de bouwvergunning zat. Hij had antwoord gekregen, en belde daarvoor naar mij. Ik nam op. Papa: 'Ik heb nieuws ivm de bouwvergunning.' Ik; 'Ah? En?' Papa: 'Pff niet goed hé.' Ik: 'Waarom?' Papa: 'Die boom hé'. (voor diegenen die niet mee zijn, op onze grond stond een grote boom waarvoor een kapvergunning vereist was, die hebben we aangevraagd samen met de bouwvergunning) Ik: 'Wat met die boom.' (een koud gevoel nestelde zich in mijn borstkas) Papa: 'We moeten helemaal opnieuw beginnen met onze plannen, die boom moet blijven staan, we moeten ons huis errond bouwen.' Ik: 'Maar dat kan niet...' (en nog een hele rij) Tot ik plots zei: 'Je bent aan het zeveren.' Ja dus. Grmbl. Papa vond dit het uitgelezen moment om mij eens 'te doen gaan'. Ik dus niet. Maar we hebben wel eens goed gelachen.
Vandaag. Er is een grondsondering uitgevoerd op onze grond. Om te kijken wat de kwaliteit ervan was zodat we weten of onze fundering voldoende zal zijn. Papa: 'Ze hebben me gemaild ivm die grondsondering.' Ik: 'Ja, en?' Papa: 'Pfff niet goed hé.' Ik: 'Waarom?' Papa: 'De stabiliteit van de grond is niet goed genoeg. We gaan moeten werken met een volledige onderkeldering.' (nota: betekent een kost van 25000 euro zonder BTW) Ik: 'Niet met mij hoor, je bent weer aan het zeveren.'
Wel, papa, chapeau dat je je zo serieus kunt houden terwijl je zo'n praat uitslaat. Ik zou het niet kunnen.
28-01-2010 om 20:31
geschreven door Vivache
Categorie:Mannen
Gelukkige verjaardag!
Mammie verjaart vandaag! Een dikke kus van ons allemaal en veel beterschap!
28-01-2010 om 20:07
geschreven door Vivache
Categorie:Familie
27-01-2010
(Woorden)Schat
Papah: u-weet-wel-wie Mmm(a)mmmma: zaaaaalig om te horen. Be, Bwe, Beee, Béééé: Beer, meestal vergezeld van een aantal kreetjes van geluk en wat schoppen met zijn beentjes Atj: Aaitje, gecombineerd met het handgebaar, meestal aan zijn Beer, of aan een foto van een poes Peh, Pwoe, Epe: Poes, zonder voorkeur voor rost of zwart Da, bwa: daar wil ik heen, vergezeld van een uitgestoken arm en/of vinger Ja: Mét geknik erbij - maar dit is enkel na-apen. Bij nee schudt hij zijn hoofdje.
Dat is het momenteel.
27-01-2010 om 21:51
geschreven door Vivache
Categorie:Onze kleine prinsen
Groene briefjes
Het is me wat dit jaar. Gisteren hebben we 3 enveloppes met groene briefjes voor de ziekenkas ingediend. Met in elke enveloppe een brief of 3. Voor Pepijn, voor papa, voor mij. Daarnet zaten we ons gedrieën bij de dokter, jochei! Het mag nu wel gedaan zijn, voor dit jaar...
Op de trein is het ook erg. Je hoort jezelf amper denken doorheen het rochelen, hoesten, kuchen, snotteren. In Mini Muis zijn er ook veel kindjes ziek. En de dokter zei dat er erg veel zieken zijn. Vanalles wat: keelontstekingen, de longen, buikgriep. Bij deze verklaar ik het snotterseizoen voor beëindigd! Dat alle kiemen vannacht maar goed doodvriezen!
27-01-2010 om 19:25
geschreven door Vivache
Categorie:Klaaghoekje
26-01-2010
Ik buig
Ik buig. Ik val.
Ik breek.
Af.
En toe - val.
Tergend traag tel ik.
Het is een koude dag.
Misschien dat ik mezelf ingraaf.
Deze winter.
Ik denk dat ik maar inslaap.
Copyright VDemolder
26-01-2010 om 20:44
geschreven door Vivache
Categorie:Woordseltjes
25-01-2010
Een pronostiekje
Dezer dagen is het in om een pronostiek te maken. Zo heb ik er héél recent nog een gemaakt voor het 'verse' kindje, van mijn zus. Ik zal er trouwens nog wat werk in mogen steken - ik word meter! Dat was het superleuke nieuws dat ik eind vorige week had gekregen. Ik ben natuurlijk heel blij en zal die taak/verantwoordelijkheid/ dat geschenk met veel plezier vervullen... Maar pronostiekjes dus. Het verleden heeft me geleerd dat ik niet goed ben in het voorspellen van andermans kindjes. Ik slaag er zonder uitzondering in van telkens het verkeerde geslacht te raden. Vandaar dat er een groot staat achter mijn pronostiek dat het deze keer een jongetje wordt. Ik zal wel weer verkeerd gokken, zeker? Verder denk ik dat het op 11 februari geboren zal worden, het 3,666kg zal wegen en het 51 cm groot zal zijn.
Sommigen, zoals de winnaar ervan, denken misschien dat ik onze pronostiek uit het oog ben verloren. Dat is echter niet zo. Een lange zoektocht naar iets voor de fiets/ een T-shirt dat nergens nog te koop was / iets, wat dan ook, heeft me eindelijk bij iets aanbeland waar ik van denk dat de winnaar mee tevreden zal zijn. Nu nog eens eraan denken dat ik (1) erom moet en (2) het mee moet hebben als we mijn schoonbroer S zien. Misschien iets om bij de geboorte van nummerke 2 te geven? Het zal bijna een jaar later zijn maar kom, de tijd vliegt hé.
Indertijd, een jaar geleden, polste ik bij familie en wat vrienden wat wanneer en hoe het met ons kleintje zat. Dit kwam er dan uit: 7/12 dachten dat het een meisje was. Samuel zat er klets op met zijn 22/02/09. 2 mensen dachten dat Pepijn op 12/03/09 ging ter wereld komen. Zijn gewicht werd geschat van 3,1 kg naar 4,15kg. (omg!) Zijn lengte van 47,5cm naar 52cm. Annelies gokte zelfs 1 van de namen die op ons lijstje stonden!
25-01-2010 om 22:28
geschreven door Vivache
Categorie:Onze kleine prinsen
Huisarts
Ik ging daarnet naar de huisarts, op controle voor mijn keelonsteking. Kwestie dat ze volledig weg is - want ze was een beetje te erg. Een uur - een vol uur heb ik moeten wachten in de wachtkamer! Mét Pepijn bij me. En ik versta het ventje wel, dat is best saai. Het was dan ook meer dan tijd daarna dat hij in bad en in bed zat. Met mij alles in orde, trouwens. Moe wel, na dat wachtkameravontuur.
25-01-2010 om 20:44
geschreven door Vivache
Categorie:De wereld
Bongo
...hebben jullie dat ook? Zo'n Bongo bon, dat is allemaal wel leuk om te krijgen, héél leuk zelfs. Want je kunt kiezen wat je wil, waar je wil, wanneer je wil. En je doet nog eens iets dat je anders niet zou doen, zoals gaan eten (heel weinig sinds onze prins er is). Maar... Wachten jullie ook tot de bon bijna vervalt om nog snel iets te boeken? Dat blijft hier maanden liggen en we zeggen altijd, we hebben nog een bongo hé. Maar het komt er nooit van om te boeken. We weten vaak wel al waar we willen gaan eten. Maar het komt er gewoon niet van. Nog één, moeten we opgebruiken voor 28 februari.
25-01-2010 om 06:13
geschreven door Vivache
Categorie:Dinges
24-01-2010
Het weekend
Hoe het ons vrijdag vergaan was, dat hebt u hiervoor al kunnen lezen. Zaterdagmorgen begon al vroeg omdat Pepijn nog steeds zijn weekritme volgt . Dus we stonden op, papa vertrok naar de grond om takken op te kuisen en naar het containerpark te brengen met de hulp van een goeie vriend. De grondwerker ging ook langskomen, en iemand om de laatste wortel nog uit te 'frezen'. Ondertussen ruimde ik wat op en deed ik wat was en zo. Het huishouden, met andere woorden. En ik ruimde mijn auto op en ben nog eens tot het kuisen ervan gekomen. Ik heb dan Pepijn naar oma en opa gebracht terwijl papa zijn auto opruimde. Pepijn zag Fiona en het was koekenbak. Als 2 partners in crime stonden ze samen aan het park te schudden. Fiona was duidelijk in haar nopjes met een speelkameraadje dat eindelijk meer deed dan daar gewoon maar zitten. Ik bracht Pepijn naar oma en opa omdat we gisteravond moesten gaan eten naar een vriend van papa. Nu Pepijn meer en meer last heeft van een 'vreemde' omgeving om te slapen, lukt dat niet meer echt om hem mee te doen. Het is bovendien laat geworden, en Pepijn was goed en content bij oma en opa, dus het was het beste zo. Deze voormiddag geslapen tot 8u30, nu we er eens niet uitmoesten om 5u30 wegens een wakkere prins. En daarna vertrokken naar Grand Hotel Damier in Kortrijk om onze volgende bongo bon op te gebruiken (ontbijt met bubbels, die papa kreeg voor zijn verjaardag van tante Joke). We hadden daar al eens een vorige bon ingeruild, en dat was zo goed meegevallen dat we besloten daar weer te gaan. Het was weer overheerlijk en veel te veel. Daarna vertrokken we om Pepijn op te halen, en we gingen dan naar mammie en pappie om mammies verjaardag te vieren die eraan komt deze week. Omdat ze donderdag geopereerd moet worden, hebben we nu al wat vooraf gevierd. Pepijn is bijna heel de tijd superblij geweest. En een super lieve jongen.
Kwijlemans voor de trapeze.
Kwijlemans en fruitpapspugemans.
Mama doet de was, ik zorg wel voor de wasspelden!
Wassspeld voor wasspeld legde hij voorzichtig in die mand, bovenop de was die ik er net had ingelegd. En dan nam hij speld voor speld er ook weer uit.
24-01-2010 om 20:33
geschreven door Vivache
Categorie:Onze kleine prinsen
23-01-2010
Oef, terecht!
Thor is terecht! Zou hij een soort van midlifecrisis doormaken, want na 2 dagen zoek geweest te zijn, kwam hij daarnet dan toch af. Wat nat maar hij zag er niet buitengewoon hongerig uit. Net nu ik alle dierenartsen in de buurt al heb opgebeld en net terwijl ik in de tuin nog eens aan het zoeken was of ik hem niet dood zag liggen. Gelukkig. Ze zijn nu misschien wat op de 2e plaats gekomen sinds Pepijn er is, maar onze katers zijn toch nog deel van het gezin.
23-01-2010 om 16:14
geschreven door Vivache
Categorie:Allemaal beestjes...
Vermist
Sinds donderdagavond is onze kater Thor verdwenen. We hebben er niet echt een goed voorgevoel bij, want Thor verdwijnt nooit. Onze roste kater Loki heeft dat al af en toe gedaan, om te bewijzen dat hij nog steeds een kater is, ook al is hij gecastreerd. Maar Thor niet. Thor is bang van vreemde dingen, en blijft daarom nooit verder van ons dan 5 minuten stappen. Donderdagavond stak ik ze uit medelijden nog eens buiten, want het was weer zo laat eer ik thuis was, en zo konden ze zichzelf nog eens verluchten. Ik heb hem naar buiten zien gaan, en daarna niet meer. We hebben hier al heel de tuin en de garage doorzocht, maar we vinden hem niet. En langs de straat zien we hem ook niet liggen. We kunnen maar hopen dat hij ergens binnen opgesloten zit of zo - al lijkt me dat onwaarschijnlijk want hij is te bang om ergens binnen te gaan. Zolang we hem niet vinden, kunnen we niks doen.
23-01-2010 om 08:17
geschreven door Vivache
Categorie:Allemaal beestjes...
22-01-2010
11 maanden
Pepijn werd vandaag 11 maanden oud. Daarmee komt dé datum, zijn eerste verjaardag, altijd maar dichter. Het gaat toch zo snel. Op zijn 11 maanden heeft Pepijn
5 doorgebroken tandjes, eentje dat nog zit te duwen en waarvan het niet lang meer zal duren.
een dikke buik gekregen. Niet echt vet, eerder een harde bol. Het ziet er niet echt uit, maar het zal wel weggaan zeker eens hij loopt?
de wil om alles te bekijken, vooral dingen die op de kast staan en aan de muur hangen. Dan zegt hij 'da' of bij meer dringende gevallen 'bwwwa', en dan wijst hij ernaar. Dan moeten we zeggen wat het is.
een duidelijke voorkeur om te stappen aan de hand, hoewel hij steeds beter kruipt nu. Maar tijdens het stappen kraait en lacht hij steeds, bij het kruipen komt er soms een pruillip aan te pas.
Wij spendeerden deze dag zoals gezegd deze namiddag op een vergadering. Pepijn was in de crèche, omdat een vergadering van een uur of 3 niet bevorderlijk is met een klein manneke bij ons. In de voormiddag deden we wat boodschappen, én verzilverden we een bongobon die ik vorig jaar voor mijn verjaardag van mijn zus kreeg. Het was 'brasserie' en we gingen eten in Gare Bizarre in Wevelgem. Het was erg lekker, we aten een salade van scampi als voorgerecht en een kabeljauw op Oostendse wijze als hoofdgerecht.
22-01-2010 om 20:42
geschreven door Vivache
Categorie:Onze kleine prinsen
Uitvoerende bepaling
Dit is ook weer achter de rug. De uitvoerende bepaling, de allerlaatste stap voor de start van onze bouw. Deze namiddag hadden we een vergadering met de bouwcoördinator, de werfleider, de architect. Daarin hebben we alles nog eens overlopen dat de werfleider moet doorgeven aan alle aannemers. Dat hield vanalles in: waar moest de dampkap, wat voorzien, hoe de afwerking van de ramen, zo'n dingen. Ook hebben we een voorlopige planning gekregen. Zoals het er nu naar uitziet en zonder vertragingen om van alle soorten redenen, is onze bouw op 20 augustus af. Uiteraard pinnen we ons nog niet op die datum vast. Rond mei, wanneer de ruwbouw is afgewerkt, zullen we al veel meer weten. Volgende week beginnen ze dus. En staan er 2 weken grondwerken gepland wegens de aard van de grond (sterk aflopend) en het soort grondwerken (met kelder).
22-01-2010 om 19:34
geschreven door Vivache
Categorie:Huisje,tuintje
21-01-2010
Super week!
De blije pieken blijven hier op elkaar volgen deze week! Na een rottig begin op het werk maandag (don't ask) - eerst de leuke reacties op mijn blogwedstrijd. Dan werd ik plots moderator op het forum waar ik vaak vertoef. (een hele eer en ik ben dan ook trots dat ik gevraagd werd ). En dan net nog weer leuk nieuws - waarvan ik niet weet of ik het al publiek mag maken dus ik wacht nog wat.
21-01-2010 om 21:50
geschreven door Vivache
Categorie:Dinges
Gewoontes
Pepijn en ik lagen daarnet samen te dollen op de mat (waarvan fotografisch, gelukt, bewijs onderaan dit bericht); toen me opviel hoeveel hij in zijn imiteren is. Ik was mijn dag aan het vertellen, over papa, en hij zei papa en keek naar de deur zoals hij altijd doet. En ik vertelde wat ik deed, en zei af en toe "Ja, Pepijn?" - terwijl ik knikte. Hij deed me na, zei ja en knikte (met heel zijn lijfje). Tata zwaaien doet hij nu ook (als hij zin heeft), en als we zitten te eten zit hij vol overtuiging mee te smekken. (tafelmanieren ver te zoeken). Zo heeft Pepijn wel nog van die gewoontes. Als hij in bad zit, vraag ik altijd "Wil je eruit, Pepijn?". Dan heft hij zijn armpjes een beetje op, neem ik hem onder de oksels en zeg ik "1,2... drrrrrriiiiieeeee" en haal hem met een grote zwaai eruit. Dat vindt hij heerlijk. Hij staat dan altijd een minuutje te springen van blijdschap op het kussen. Daarna krijg ik, elke avond opnieuw, 2 héél dikke knuffels van hem, waarbij hij rechtstaat tegen mij en hij zijn hoofdje tegen mijn schouder begraaft. Ook 's morgens moet mama een knuffel krijgen, erzonder wordt hij boos. Dat vind ik uiteraard helemaal niet erg en zelfs erg leuk. Als ik met hem thuiskom is het altijd 'da' en dan moet ik eerst de toer van het huis doen, in de volgorde waarnaar hij wijst. Als hij dichtbij papa's bloot hoofd komt, moet hij er altijd eens op slaan en aan likken. En zo zijn er wel nog dingen waar ik momenteel niet opkom. Dit vind ik zo leuk hé, die kleine dingetjes waar je kindje zo aan vasthoudt. Het is toch zo schattig.
21-01-2010 om 19:35
geschreven door Vivache
Categorie:Onze kleine prinsen
E-mail mij
Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.
Pepijn Simon Lucas geboren op 22/02/2009 om 0u50 in Kortrijk 50cm (48cm) - 35cm hoofdomtrek - 3,635kg