20 en 21 juni 2015: Opendeurdagen dienstencentrum 't Dorp
Beste
PC-gebruikers,
Ook dit jaar doen we mee aan het opendeurweekend van het
dienstencentrum 't Dorp'.
De bedoeling is om mensen te laten kennismaken met het dienstencentrum en alle
groepen, verenigingen en diensten die er iets doen.
Met onze aanwezigheid maken we ons als PcClub en onze werking ervan meer bekend.
Op zaterdag 20 juni en zondag 21 juni 2015 staan wij ter beschikking van alle
bezoekers.
Mijn vraag is dan ook, heb je 1 of meerdere uurtjes vrij, kom dan ook langs en
breng natuurlijk uw laptop mee.
Ik vermoed dat er zo'n 12 tot 15-tal plaatsen zijn.
Wij zullen daar aanwezig zijn, zowel zaterdag als zondag, vanaf 13:30 uur tot 17:00 uur.
Onze club is gestart op 5 februari 2010. Vandaag starten we dus het zesde jaar. We hebben dus even tijd gemaakt om kort achterom te kijken en met een kleine versnapering ons vijfjarig bestaan te vieren. Voor dit laatste danken wij speciaal Ilse die ons het natje en het droogje bezorgde.
Ik dank eigenlijk iedereen. Vooreerst de medewerkers, zij die iedereen met hun eigen kennis en kapaciteit getracht hebben om te helpen. Maar ook de aanwezigen zijn bedankt. Samen zijn we een toffe ploeg en dit is dan ook de reden dat wij op de vijf jaar uitgeteld een gemiddelde aanwezigheid hadden van 25 personen per vrijdag.
Wij hopen op dezelfde golflengte te kunnen voortdoen.
Ik dank ook Ilse en het OCMW omdat wij de zaal mogen gebruiken met haar infrastructuur. Ook een speciale dank aan de onderhoudsploeg die elke vrijdag de tafels en de stoelen voor ons klaar zetten.
De techniek staat niet stil en het zijn dus niet alleen Pc's en laptops, maar ook tablets en smartphones waardoor ook wij verplicht zijn om ons verder te 'scholen'. Maar al doende leert men.
Wij hopen dat wij nog vele vragen kunnen beantwoorden en problemen oplossen en zien nu al uit naar een productief zesde werkjaar.
Op vrijdag 7 februari 2014 beginnen we ons vijfde 'werkjaar'. Een succes, als je weet dat er gemiddeld tussen de 25 en 30 aanwezigen zijn. Geregeld zelfs meer dan 30.
Ik wens u dan ook allen te bedanken voor het vertrouwen dat u hebt in al onze vrijwilligers die u gratis willen helpen.
Zeker ook een "dank u wel" aan alle vrijwilligers voor hun inzet.
Wij danken ook het OCMW voor het gebruik van de zaal, verlichting, verwarming en internet. Zeker Ilse die enorm goed voor ons zorgt en waar we steeds terecht kunnen met onze vragen en suggesties.
Onze PcClub bewijst eens te meer dat werken(!) met een computer niet perse een individuele sport is. Onze medewerker Hilaire vierde donderdag zijn tachtigste verjaardag. Ook in onze club is dit niet ongezien voorbijgegaan. Meerdere leden hadden vooraf (natuurlijk) reeds voorbereidingen getroffen om Hilaire eens in de bloemekes te zetten. Of moet ik zeggen (nog) eens in de koekjes te zetten. Het werd alleszins een vrolijk moment waarop Hilaire zei dat hij het licht had gezien en eindelijk volwassen geworden was. Hij vervolgde dat hij zoiets van de anderen (nog) niet kon zeggen ! Bij de geschenken was er een fantastich mooie verjaardagskaart gemaakt die Hilaire vol bewondering bekeek en waarvoor hij toch, zij het heel kort, even zonder woorden viel.
Hilaire, nogmaals gefeliciteerd en wij hopen u nog lang onder ons te mogen begroeten.
Ook een dank aan de initiatiefnemers en allen die op een of andere manier hebben meegeholpen.
Wij mochten dit jaar tijdens het "opendeurweekend" van 't Dorp heel wat leden verwelkomen die een laptop hadden meegebracht. Dit gaf ons de gelegenheid om te laten zien dat we niet zo maar een 'clubke van niks' zijn, maar het serieus menen. Het was een prettige ervaring en een mooie voorstelling van onze PcClub, zowel zaterdag als zondag.
Aan iedereen die ons daarbij hielp een welgemeende dankuwel en proficiat.
Infosessie : BEVEILIGING VAN UW COMPUTER.
Is uw computer wel zo veilig als u zou willen? En indien niet, wat kan je ertegen doen?
In deze sessie worden de verschillende beveiligingsproblemen voorgesteld.
We bespreken ook de veiligheidsinstellingen en enkele programmas voor het verwijderen van virussen en malware.
Maar we hebben ook aandacht voor de gebruiker die zelf ook veilig moet werken.
De moeite waard om te komen luisteren zodat je, hopelijk, minder problemen hebt met de computer.
Plaats: in het dienstencentrum - Jozef Van Craenstraat 1 - Schoten.
De sessie wordt tweemaal gegeven. Een keer in de namiddag en een keer 's avonds.
De juiste data en uren worden later nog medegedeeld.
Ons volgende infomoment gaat door op vrijdag 22 februari 2013.
Het onderwerp is : Verzenden van grote (of veel) bestanden.
Het verzenden van grote of veel bestanden, bvb. foto's geven al wel eens problemen. Hoe kunnen we dat oplossen? Samen zullen we zien dat er hier verschillende oplossingen voor zijn.
We starten om half elf (10:30 uur). Dit is tijdens de uren van de ComputerHulp in het dienstencentrum - Jozef Van Craenstraat 1 - Schoten.
Zoals iedereen weet was er lang geen internet in de Lariksdreef. Er moest 'opnieuw' een nieuwe aansluiting aangevraagd worden. De nieuwe provider is Belgacom, de vorige provider Base wilde geen internet meer leveren.
Vanaf vandaag, 8 januari 2013, is er eindelijk terug internet. We moeten ons dus niet verplaatsen naar het dienstencentrum maar kunnen in de Lariksdreef blijven.
Het eerste infomoment, zie bericht 'Uitkijken naar de infomomenten', gaat door op vrijdag 26 oktober 2012. Het onderwerp is : werken met mappen en bestanden.
We starten om half elf (10:30 uur). in het dienstencentrum - Jozef Van Craenstraat 3 - Schoten.
Vanaf september 2012 zullen er, op bepaalde dagen, INFOMOMENTEN worden voorzien.
Wat is nu zo'n infomoment en wat kan je er van verwachten?
Vanaf 10:30 uur zal er gedurende een kwartuur tot maximum een half uur een demo worden gegeven over een bepaald onderwerp.
De onderwerpen worden minimum 2 weken vooraf gemeld zowel op deze blog als via een aankondigingsblad in het Dienstencentrum zelf.
Daar de tijd beperkt is kan het zijn dat een bepaald onderwerp wordt opgedeeld in twee
delen en dus op twee vrijdagen wordt gegeven.
Volgende onderwerpen zijn reeds voorzien: Mappen bewerken Bestanden verplaatsen Ordenen computer Voorstelling Picasa Onderhoud computer Verzenden foto's en bestanden Tekst vergroten en verkleinen E-mail categorieën Gmail mappen aanmaken
Heb je zelf nog een idee, laat het ons dan weten.
Wij vragen u wel enig geduld, daar elke demo moet worden voorbereid...
Bij het nieuwe schooljaar stellen wij u onze nieuwe medewerkster voor, nl. Dujardin Betty
Wij kunnen met al onze vragen i.v.m. foto's, fotobeheer en fotoverwerking bij Betty terecht. Maar ook algemene vragen over PC en het gebruik ervan zal ze trachten te beantwoorden.
Wij wensen Betty welkom in onze medewerkersgroep en danken haar voor haar bijdrage.