Vandaag was de eerste dag van ons stadsproject in Sint-Gillis.
De bedoeling is dat we leuke en minder leuke plaatsen in Sint-Gillis fotograferen met coole smartphones en dan op zoek gaan naar wat er beter kan gemaakt worden.
We bedenken coole spelletjes of speeltuigen die we misschien ergens op een openbare plaats zouden kunnen zetten.
Uiteindelijk gaat we er dan één uitkiezen en dat uitwerken met de mensen van het project.
Onze foto's zullen morgen al verschijnen op de site van het project:
www.lomap.be en klik dan bij PROJECTEN op Quartier Ludiek!
Hieronder vind je ook nog enkele foto's die de juf nam.
Donderdag maakten we een mooie wandeling door een deel van Sint-Gillis.
We maakten kennis met enkele oude gebouwen, nieuwe stadprojecten en culturele centra.
Daarnaast leerden we ook bij over de geschiedenis van Sint-Gillis, zoals het transport met paard en kar, de stadspoort en hoe onze school vroeger diende als een verblijfplaats voor soldaten.
We moesten ook zelf met een plan van de stad leren werken: de weg zoeken, plekken aanduiden,...... best moeilijk hoor!
Hieronder vind je enkele foto's van onze stadswandeling:
Gisteren was het 14 februari .... en dat betekende : VALENTIJN.
Deze dag ging niet onopgemerkt voorbij in onze klas. We leerden over de afkomst van deze speciale dag en knutselden een Valentijnskaart voor één van onze geliefden.
Hieronder nog enkele foto's. Hopelijk herkennen jullie de vorm die we probeerden maken?
Vandaag was het gedichtendag in de bibliotheek! Poëzie overal!
Daarom werden er enkele gedichtjes voorgelezen en mochten zelfs Dounia en Oliwia er eentje voorlezen!!
Ozo heppie - Joke Van Leeuwen
Ik voel me ozo heppie,
zo heppie deze dag
en als je vraagt: wat heppie
als ik eens vragen mag,
dan zeg ik: hoe wat heppie,
wat heppik aan die vraag,
heppie nooit dat heppieje
dat ik hep vandaag?
Vorige week maakten we onze eigen mandala's. Dat is niet zo gemakkelijk als het lijkt! Je moet de cirkel in 4 delen verdelen en dan zorgen dat die hetzelfde zijn. We gebruikten onze fantasie en maakten elk een eigen mandala met een eigen ontwerp!
Kan je niet genoeg krijgen van de mandala's kleuren, vind je er hier nog enkele: http://www.mandalakleurplaten.nl/
De laatste schooldag voor de vakantie hielden we een gezellig kerstfeestje met z'n allen! Iedereen bracht lekker eten mee en we konden samen genieten van een groot kerstmaal! Hieronder vinden jullie de foto's :
Gisteren kwam er een goochelaar op bezoek bij ons op school! Hij gaf een leuke show en toonde ons zijn coolste trucjes....
Vol verbazing keken we naar het spektakel met balletjes, hoeden, toverstokken, doekjes,...., maar het leukst van al vonden we natuurlijk de goocheltrucs met vuur of die waar plots vogels getoverd werden.