Op weg
Inhoud blog
  • Santiago¡¡¡
  • Nog 65 km
  • Leve de bergen
  • De wonderen zijn de wereld nog niet uit¡
  • voorbij Leon
    Zoeken in blog

    13-09-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Leve de bergen

    Wat hebben we de voorbije dagen prachtige tochten achter de rug: de bergen, zalig en zo mooi¡
    Eergisteren zijn we van Ponferrada naar Pereje gestapt, in de voormiddag met constant regen dus dat betekende dat we er volle vaart in gezet hebben.  Rond Villafranca hebben we waarschijnlijk een alternatieve route genomen met heel wat kilometers om, maar het was de moeite waard.  In Pereje zijn we heel vriendelijk ontvangen in de parochiale herberg.  Gisteren dan naar O Cebreiro: het was alsof we in de zoo aan het wandelen waren,  Aan het eerste hotel stonden de bussen al klaar met "pelgrims" met frisgestreken hemden, heel de weg babbel, babbel en t strafste moest nog komen, ze begonnen onderweg prompt foto's van ons te nemen, alsof we een of andere bezienswaardigheid waren.  De kunst is dan om te blijven glimlachen en dat hebben Karolien en ik ook gedaan, tot we in O Cebreiro toekwamen.  Een attente britse dame komt naar ons toe op het moment dat we de kerk aan het bezoeken zijn en zegt dat we ons moesten haasten want de herberg ligt bijna vol.  Hup, wij ernaartoe en de dame aan de balie schrijft onderaan een blad onze namen op.  Karolien zegt om te lachen nog "zie, wij gaan de laatsten zijn", haar woorden waren nog niet koud,  Voor Nele die onderweg was wilden wij alvast een plaatsje reserveren.  Niets van dat.  "Completos¡", "ja maar, er zijn nog zoveel pelgrims op komst"  "Dan moeten die maar buiten slapen of nog 5 km verder stappen".  Na een tocht voor de meesten van 30 km en de kou die zelfs overdag niet aangenaam was viel onze mond open van verbazing.  Heel O Cebreiro leek commercie en toerisme,zo jammer.  Maar ons Nele was op komst en dat was het belangrijkste.  Nadat we mekaar in de armen gevlogen waren hebben we met de hulp van onze spaanse vriendin Montserrat (die de hospitaliero aan de babbel hield) Nele binnengesmokkeld, de kussens uit de zetels gehaald en zo toch een goed bed geinstalleerd.  Geen gediscussieer, geen geklaag, goed geslapen en vandaag fris op stap.  Vanmorgen Karolien uitgewuifd (hopelijk ben je goed thuisgeraakt en geniet je met je beentjes omhoog van een dagje vakantie) en Nele is met haar frisse benen de camino vanmorgen overgevlogen.  Nu zijn we in Triacastela (de toeristen zijn ineens verdwenen, wat een geluk¡) en al genoten van een lekkere paella en creme glace.  Nele zit te bakken in de zon.  Morgen zijn we terug op stap.  De kilometers slinken ineens snel, Santiago komt in zicht.

    Veel zonnige groeten en tot een van de dagen¡



    13-09-2008, 17:12 geschreven door Annick  
    10-09-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De wonderen zijn de wereld nog niet uit¡
    Eerst en vooral: An en Wim een dikke proficiat met jullie prachtzoon Gilles¡¡¡

    Wat is er ondertussen weeral veel gebeurd¡
    De lieve brugse Frida van de refugio in Hospital de Orbigo had omwille van mijn vlooien toch liever dat we in het "cachot" sliepen in de refugio: dat betekende dus een kamer van twee op het einde van de gang¡  En da's hier geen straf, dat is van t beste dat ze je kunnen geven.  Wij zijn al lachend in t slaap gevallen zonder snurkers en zonder oorstoppen¡  Nu ja die vlooien, heel wat pelgrims lopen ermee rond en doen het af als muggebeten ach ja.  Het is raar en buiten enkele plekjes op mijn rug en onderarmen heb ik er geen last van.  Ze lijken te komen en gaan, ik zie wel, er zijn veel ergere dingen dan dat.  Van ons lieve Frida hebben we dan afscheid moeten nemen en eergisteren zijn we dan over Astorga naar Murios de Rechivaldo gestapt.  En wat heb ik meegemaakt: ongelooflijk¡  In Astorga liepen we als bezeten pelgrims door de asbestversperring (er stond geen andere weg aangeduid) en kwamen zo op het hoofdplein en er was daar een gezellige pizzeria die ons in het oog sprong.  Karolien en ik hadden gauw beslist en bestelden een overheerlijke pizza.  Ik draai me om en wie zie ik enkele meters van mij:  Micheline¡  Mijn lieve gekke stapvriendin die ik weken geleden jammer genoeg was kwijtgespeeld.  Heel het plein heeft het geweten¡ Wat waren wij content mekaar terug te zien¡  En de dame met wie ze nu op stap was had onlangs nog met Bernard gestapt.  Ongelooflijk toch¡  Astorga is prachtig maar wij zijn verder gegaan tot in Murias de Rechivaldo.  We waren daar helemaal alleen in de herberg¡  De sleutel bij een lieve dame gaan ophalen en heel de refugio voor ons alleen.  En dan gisteren op stap naar Manjarin,  over het Cruz de Ferro¡  Ik leg mijn steen daar neer en wat verschijnt er voor 5 seconden aan de hemel.  een regenboog¡  Allez, hup nog enkele kilometers naar het geplande Manjarin.  Blijkbaar weet heel de camino dat en wij wisten het niet, maar die herberg is van het heel heel heel sobere soort.  Enkele mannen die menen te leven volgens de Tempeliers runnen de zaak. Kan jullie verzekerenn dat het even geen lachertje was daar te arriveren na een dag zwaar stappen en verwacht een goed douchke te kunnen nemen.  Niets van dat: geen water geen electriciteit, alleen enkele "tempeliers" waarvan er een zei als we toekwamen dat hij op zoek was naar een vrouw.  Tja, mocht er een heks of druide langskomen,... Wij voelden er in elk geval niet veel voor om de rest van onze dagen daar door te brengen.  Vannacht bij het naar het toilet gaan wel van een prachtige sterrenhemel genoten en vanmorgen van een prachtige zonsopgang en nu zijn we aangekomen in Ponferrada.  Het was een zware tocht (zeker als we dachten dat we er bijna waren en een vriendelijke Spanjaard ons zei dat het zeker nog 6 km was) maar de ontvangst was hier koninklijk en dat maakt heel veel goed.  Hier zijn ook de drie Italiaanse levensgenieters (die ons prompt aanboden om mee te eten), de Claudio van in Saint Jean, de Amerikaanse Sara en dus een heel fijn weerzien.
    De zon schijnt hier volop, buiten en in ons hart en we sturen ze van harte naar jullie door¡  Veel caminogroeten¡
    Ly Mieng en Herbert, een heel dikke kus aan Anna-Sophia en Elina (het is hier precies Zwitserland in Ponferrada) en Nele en Arnout ook een heel dikke kus aan Hadewich en Goedele¡¡¡
    Zuster Brigida, wil je Zuster Theresia een heel gelukkige verjaardag van me wensen
    Rita, ook een heel gelukkige verjaardag voor Anny¡
    Van Karolien: voor Kaat en Dirk en Emiel een heel goede reis en ook een heel gelukkige verjaardag voor Emiel
    Paul, k heb je mail ontvangen, bedankt¡


    10-09-2008, 20:59 geschreven door Annick  
    Archief per week
  • 15/09-21/09 2008
  • 08/09-14/09 2008
  • 01/09-07/09 2008
  • 25/08-31/08 2008
  • 18/08-24/08 2008
  • 11/08-17/08 2008
  • 26/09-02/10 2005
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Blog als favoriet !
    Foto

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs