Escher gebruikte een techniek waarbij je met een zwart vlak begint en dan zwart weghaald .Hij gebruikte houtsnede, houtgravure, lithografie en mezzotint. hij maakte ook enkele lino's tijdens zijn opleiding.
Escher erfde van Jessurun de Mesquita een voorliefde voor houtsnede op langshout,later gebruikte Escher ook houtgravure omdat hij hiermee gedetailleerder kon werken.
In 1929 maakte Escher zijn eerste lithografie. Je kan ook grijstinten gebruiken met lithografie, maar het contrast is beperkt. In 19 maakt Escher een mezzotint, ook wel 'zwarte kunst'
genoemd. Mezzotint nam te veel tijd in beslag.Escher zou in totaal maar zeven mezzotinten gemaakt hebben.
Escher bezat een grote technische vaardigheid. Draaikolken is hiervan een voorbeeld
waarin afbeeldingen van rode en groene vissen het vlak vullen. Beide
kleuren werden afgedrukt met hetzelfde blok hout, maar bij het afdrukken
van de ene kleur was het blok 180 graden gedraaid ten opzichte van de
afdruk van de andere kleur.
In het begin was techniek belangrijk voor Escher maar op een gegeven ogenblik was technische vaardigheid niet
meer het hoofddoel.