Foto
Inhoud blog
  • Mededeling
  • Mededeling
  • Dorpsrestaurant
  • Even tusssen uit?
  • fiets en wandeltocht Borgloon
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    We zijn de 33de week van 2025

    Overlijdens van onze leden

    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    +++ 14.10.14
    Foto
    +++ 11/05/2014
    Foto
    +++ 25.03.14
    Foto
    +++ 06/03/14
    Foto
    +++ 28/02/2014
    Foto
    +++ 22-12-2013
    Foto
    +++ 02/09/13
    Foto
    +++  22/06/2013
    Foto

    +++ 02/04/2013

    Foto
    +++ 09/01/2013
    Foto

    Overleden in 2012

    +++ 29/01/2012
    Foto
    +++ 18/02/2012
    Foto
    +++ 01-09-12
    Foto
    +++ 11/11/2012
    Foto
    Overleden leden in  2011
    +++ 09/01/11
    Foto
    +++ 13/01/11
    Foto
    +++ 29/01/11
    Foto
    +++ 10/04/11
    Foto
    +++ 30/04/11
    Foto
    +++ 03/06/11
    Foto
    +++ 27/06/11
    Foto
    +++ 11/07/11
    Foto
    +++ 15/07/11
    Foto
    +++ 16/08/11
    Foto
    +++ 31/12/2011
    Foto
             ++++++++++++
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    +++ 1-09-12
    Foto
    Foto
    OKRA-trefpunt KESSENICH
    trefpunt 55+ KESSENICH
    Open Kristelijk Respectvol Actief
    16-12-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuws
    Nieuws overzicht
    OKRA vraagt een breder debat rond pensioenen - 16/12/2011
    “Een grondige en snelle hervorming van de pensioenen is nodig om de toekomst van onze sociale zekerheid veilig te stellen”, verdedigt kersvers minister van Pensioenen Vincent Van Quickenborne vandaag. Terecht, zegt OKRA. De betaalbaarheid van het stelsel mag het debat echter niet gaan monopoliseren. Het is evenzeer van prioritair belang dat de uitkeringen een menswaardig inkomen garanderen.

    Het regeerakkoord schept het kader waarbinnen de pensioenhervorming zich moet voltrekken. OKRA geeft haar bedenkingen:

    • De index en de wettelijke pensioenleeftijd zijn gevrijwaard gebleven. Twee zaken van fundamenteel belang en een lichtpunt in dit akkoord.
    • De leeftijds- en loopbaanvoorwaarden voor vervroegd pensioen en brugpensioen verhogen op zeer korte termijn. De werkgevers gaan echter vrijuit. Er moeten dus wettelijke garanties komen opdat ook zij drastische inspanningen leveren en oudere werknemers in dienst nemen en houden. Anders vrezen we dat velen in werkloosheid of langdurige ziekte zullen komen.
    • OKRA betreurt dat de verlenging van de loopbaan samengaat met een verzwakking van het tijdskrediet. Voortaan geen onbeperkte gelijkstelling meer in de pensioenberekening voor 50-plussers en ook een pak strengere voorwaarden om in te stappen. Nochtans zijn het net deze regelingen die een langere loopbaan mogelijk maken. Oudere werknemers moeten de kans krijgen om de werkdruk te verlichten aan het einde van hun loopbaan.
    • Terwijl in de basisnota van Di Rupo nog enkele concrete maatregelen stonden om de laagste pensioenen op te krikken, is dat in het uiteindelijke regeerakkoord niet het geval. Een aanpassing aan de koopkracht en een verhoging van de zelfstandige minimumpensioenen bleven overeind. Maar ook hier blijken procenten of bedragen spoorloos. Dat het geen vetpot zal zijn, is dus al duidelijk. Zeker als je weet dat de enveloppe voor de welvaartsvastheid van de uitkeringen voor 2013 en 2014 met veertig procent zal verminderen. Er is meer nodig dan deze ingeperkte enveloppe om de al opgelopen welvaartsachterstand goed te maken. Waakzaamheid is geboden opdat België niet op een laag basispensioen afstevent.
    • Uit het regeerakkoord valt af te leiden dat de nieuwe regering de tweede pijler nog verder wil uitbouwen. Garanties dat iedereen deze voordelen zal kunnen genieten, zijn er echter niet. Voor OKRA blijft de eerste pijler (het wettelijk pensioen) het fundament van ons pensioenstelsel. In plaats van dit te verzwakken, is een grondige versterking noodzakelijk.

    Voorlopig is de impact van sommige maatregelen nog niet correct in te schatten. Het regeerakkoord blijft vrij vaag. OKRA zal de geplande ingrepen met argusogen bekijken en proberen bij te sturen waar nodig.

    In september nog legde OKRA haar eisenbundel op tafel en op basis hiervan gaan we de komende regeerperiode verder aan de slag. Constructieve samenwerking met de beleidsmakers is hiervoor aangewezen, want ook ouderen moeten een stem krijgen in het sociaal overleg. Een pensioenhervorming waarbij àlle facetten aan bod komen is ons streefdoel. Niet alleen de toekomst voor jongeren staat op het spel, ook die van de huidige gepensioneerden



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)


    Foto



    Foto

    Archief per jaar
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 2008

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!

    {TITEL_VRIJE_ZONE}

    Mijn favorieten
  • Rust-Roest Kinrooi


  • Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs