Onze eerste dag is zeer vlot verlopen.
Iedereen hield zich stipt aan de afspraak, zodat enkele minuten na 7 u de groep voltallig was in Zaventem. Even was het spannend, want een studente was vergeten de ESTA registratie te doen. Gelukkig zijn er PCs op de luchthaven zodat dit vlug kon geregeld worden.
De incheck ging merkwaardig vlot, zodat iedereen tegen 8 u al ingecheckt was. Nog even wat tijd om iets te eten en drinken, of een beetje taxfree shoppen, en dan door de security en naar de gate.
De vlucht verliep nagenoeg rimpelloos, en we landden op het voorziene tijdstip, om 12. 40 u plaatselijke tijd, 18.40 u in België. Na Immigration en het oppikken van de bagage stond de bus ons op te wachten om ons naar het hotel te brengen, waar rond 14. 30 u iedereen op zijn kamer was. We lieten iedereen de tijd om even zich te installeren en de broodnodige inkopen te doen (drank , voornamelijk water, want het is hier wel erg warm (rond de 80 ° Fahrenheit, wat overeenstemt met een 27 ° C)).
Om 16 u vertrokken we voor onze eerste verkenning van de drukke avenues en streets. We namen enkele metrolijnen, en deden aan windowshoppen aan de prachtige designerwinkels op 5th Avenue.
Om 18 u kwam het avondeten, in een deli vlakbij Times Square. Iedereen was redelijk moe, en dus werd het officiële gedeelte van de dag afgerond nog voor 19 u. Einde van het officiële gedeelte betekent dat ieder zijn eigen zin doet. Voor een aantal betekende dit samen met de docenten richting hotel wandelen (langs het prachtige gras van Bryant Park), voor de anderen (voornamelijk het mannelijk gezelschap ) nog een stapje in de wereld zetten. We hebben getracht ervoor te zorgen dat iedereen voldoende georiënteerd was om de juiste richting naar huis te vinden. Hoe goed dit gelukt is zullen we morgenochtend weten.
Jullie mogen elke ochtend in België een berichtje verwachten. Vanaf morgen ook een aantal fotos. De weersverwachting is in ieder geval zeer veelbelovend: 28°C en zon. We verwachten dus ook de nodige roodverbrande gezichten.
Tot morgen!
|