Nuus De Panne
De Panne vroeger en nu.
 

De foto's openklikken om te vergroten naar 1.400 pixels breedte

De tijd van toen!
Foto
Zoeken in blog

Categorieën
  • Adinkerke (5)
  • Albert Dumontlaan (6)
  • Ankerweg (0)
  • Barkenlaan (4)
  • Bortierlaan (3)
  • Brouwerstraat (1)
  • Doktersweg (2)
  • Duinkerkelaan (21)
  • Halmenlaan (1)
  • Hoge Duinenlaan (3)
  • J.Demolderlaan (2)
  • Kasteelstraat (0)
  • Kerkstraat (4)
  • Koning Albertplein (3)
  • Koninginnelaan (11)
  • Koninklijke baan (4)
  • Markt (10)
  • Meeuwenlaan (6)
  • Nieuwpoortlaan (21)
  • Ollevierlaan (3)
  • Sloepenlaan (5)
  • Varia (35)
  • Veurnestraat (2)
  • Video (3)
  • Visserslaan (0)
  • Vuurtorenplein (1)
  • Walkierstraat (2)
  • Westhoeklaan (0)
  • Witte Berglaan (3)
  • Zeedijk (30)
  • Zeelaan Bad (36)
  • Zeelaan Dorp (10)
  • De oude foto's geschonken door:
    Gisèle Depoorter,Guido Feys,Cécile Velghe,Marcel Mahieu,Bérénice Vereenooghe,Jeanine Casteleyn,Guido Mahieu, Jacqueline Vandenhende, Michel Vermeesch,Piet Vertsraete.
    Waarvoor onze oprechte dank!
    Klik op logo's voor websites!
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    12-07-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.HOEK ZEELAAN-KASTEELSTRAAT
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Splitsing Zeelaan-Kasteelstraat

    Categorie:Zeelaan Dorp
    12-07-2011, 00:00 geschreven door Freddy Penel  
    04-05-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.KRUISPUNT ZEELAAN-VEURNESTRAAT-KONINKLIJKE BAAN
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Kruispunt Kerkstraat-Zeelaan-Veurnestraat-Koninklijke baan.
    Dit was het 1ste commerciëel centrum van De Panne.
    Ooit was op iedere hoek een hotel.Het tramspoor kwam samen vanuit de Kerkstraat en de Veurnestraat.

    Categorie:Zeelaan Dorp
    04-05-2011, 00:00 geschreven door Freddy Penel  
    14-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ZEELAAN-ZUID
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Op de hoek rechts de "post". Ernaast rechts was een jeugdherberg waar vroeger hotel MONICO uitgebaat werd door de familie Unzel. De dochter Janne Unzel woont nu op de markt in de nieuwbouw waar vroeger de burelen van Gaselwest waren. Aan de andere zijde op de hoek de winkel van "Jantje van Loos" waar we met carnaval een "muule" gingen kopen en in de rest van het jaar allerlei "farcen" (zoals "stinkbommen" of "koud en warm") Merkwaardig is de vroeger gevel terug te vinden van de huidige beenhouwerij "Geert en Anja". Blijkbaar was de vroegere "Boucherie Rabaey" smaller en was er links een huis "Villa Gilberte" ? genoemd. Je kan de baksteenversieringen terugvinden.

    Categorie:Zeelaan Dorp
    14-04-2011, 00:00 geschreven door jose  
    07-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.HOTEL D'ANVERS * ZEELAAN
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    “Den Anvers” is één van de oudste etablissementen van De Panne. In 1906 reeds stond kastelein Mong Viaene hier in "de Buskeete" zijn stamgasten en de eerste toeristen te bedienen. 
    Zijn opvolger was Vandesande die later fortuin ging zoeken in Amerika. Pier Raes, beter gekend als Pier Vuulvel was gelijk haarkapper en cafébaas. 
    Toen duidelijk werd dat de geplande zeehaven in de Panne er niet zou komen, veranderde hij uit wrok de naam van zijn café in 'Panne-Schuilhaven'. 
    Veel later, met name in 1975 werd die naam tussen twee vloten van vissersboten in de voorgevel verankerd door cafébaas- advocaat Pittellion, een notoir tegenstander van de Westhoekverkaveling. 
    Even terug naar de jaren 50. Toen werd het estaminet tot hotel omgebouwd door Camiel Cogghe die de naam 'Hotel d'Anvers' bedacht, gewoonweg omdat er in De Panne al een 'Hotel d'Ypres' en 'Hotel de Dixmude' etcetera bestond. Na ene Vossaert nam Geert Devos het pension over, gaf de gevel op het gelijkvloers een modem uitzicht en baatte de zaak uit als hotel-restaurant. 
    In 1998 hebben Joriska Devallejo en Jean Marie Verslype het café heringericht en hebben het opgewerkt tot één van de meest bekende toogcafés van De Panne. 
    Sinds 1 april 2010 heet Evelyne Leleu u nu welkom in 'den Anvers' en al werd die haven in De Panne nooit gerealiseerd, toch kunt u hier komen schuilen. 


    Categorie:Zeelaan Dorp
    07-04-2011, 00:00 geschreven door jose  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ZEELAAN TUSSEN PARK EN GEMEENTEHUIS
    Klik op de afbeelding om de link te volgen  Voor de ligging zie oude foto Kijk>>>>
    (gezien vanaf het kruispunt Kasteelstraat -Veurnestraat)

    Categorie:Zeelaan Dorp
    07-04-2011, 00:00 geschreven door jose  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ANVERS * ZEELAAN
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Links naast het bekend café Anvers was een coiffeur en later een groentewinkel. Op de gevel van het café staat de de oude naam "Schuilhaven". Rond het begin van de 20ste eeuw telde De Panne een 100 tal vissersboten. Men wilde hiervoor een vissershaven te bouwen. Dit project noemde "PANNE-SCHUILHAVEN".  Oostende en Duinkerke zagen dat niet graag om commerciële redenen.  Toen door de oppositie van Oostende de subsidies voor het project PANNE-SCHUILHAVEN - ook "'t Potje" genoemd- definitief afgekeurd werden in de Kamer in 1909, zijn veel boten van het strand van De Panne verhuisd naar vooral Oostende. (nu bestaat in De Panne alleen nog de "Schuilhavenlaan" aan de Westhoek en het café d'Anvers, vroeger "De Schuilhaven" genoemd. Het estaminet "De Nieuwe Zeehaven" in de Veurnstraat is intussen ook verdwenen).De liberaal Adolf Buyl samen met pastoor Dequidt en reder Ernest d'Arippe (onze latere eerste burgemeester) hebben het niet kunnen halen tegen graaf de Smet de Naeyer (katholiek). Zelfs prins Albert heeft het projet nog zwaar verdedigd in de senaat in 1908. 

    Categorie:Zeelaan Dorp
    07-04-2011, 00:00 geschreven door jose  
    22-03-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. ZEELAAN-KONINKLIJKE BAAN
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Volgens mij één der mooiste vakwerkhuizen van De Panne.Ik bedoel wel de oude foto!

    Categorie:Zeelaan Dorp
    22-03-2011, 00:00 geschreven door jose  
    10-03-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. KASTEELTJE * ZEELAAN-DOKTERSWEG
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Op de oude foto zie je het "Kasteeltje".Villa met torentje,vroeger eigendom van de Veurnse familie Denecker. In de eerste wereldoorlog was dit het hoofdkwartier van generaal Andringa, militair gouverneur van het vrije België. Na den oorlog werd 't Kasteeltje betrokken door gepensioneerde brouwer Ernest Rabaey. Hij werd opgevolgd door M. Doria die er de "Manège français" opende (paardrijden in de Zeelaan). Later heeft "Fikken" Herregat  dat ingericht als een familie pension, door met een gezellig mini-recreatiepark onder de bomen. In 1936 werd het verkocht aan de gemeente. Het werd gebruikt door de gemeente bijvoorbeeld voor werkloosheid controle.  In de tuinen werd het nieuwe gemeentehuis gebouwd.

    Categorie:Zeelaan Dorp
    10-03-2011, 00:00 geschreven door jose  
    08-03-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ZEELAAN DORP
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Zeelaan tussen Markt en gemeenthuis,oostkant. Deze Zeelaan was een lommerrijke en rustige quasi verkeersvrije steenweg. Ze werd aangelegd in 1892 door de Franse aannemer Arthur Bonzel. De Zeelaan loopt niet loodrecht naar zee maar maakt een sierlijke bocht rond de Kykhill-duinen. Lees meer>>>

    Categorie:Zeelaan Dorp
    08-03-2011, 00:00 geschreven door jose  
    02-03-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.KRUISPUNT ZEELAAN-VEURNESTRAAT-KONINKLIJKE BAAN
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Daar waar die luifel over de stoep hangt was er vroeger een frietkot.

    Categorie:Zeelaan Dorp
    02-03-2011, 00:00 geschreven door jose  
    Foto
    José Decoussemaeker,°1943 rasechte Pannenoare.!3 jaar gids geweest in De Panne.
    Zorgt vooral voor de tekst en geschiedkundig onderzoek.
    jose.decoussemaeker@gmail.com
    Sites van Jose
  • De Bliedemaker
  • Archtectuur De Panne
  • Dumontwijk
  • Postkaarten De Panne
  • Geschiedenis De Panne
  • Foto
    Freddy Penel,°1947 rasecht Coxydenoare met veel connecties in De Panne.
    Zorgt vooral voor de fotografie en de technische kant van de zake. freddy@penel.be
    Freddy's sites
  • De Coxydschegazette
  • Mien Coxyde
  • Oyenkerke
  • Duo Foto's De Panne
  • Archief per maand
  • 11-2017
  • 01-2015
  • 12-2014
  • 11-2014
  • 10-2014
  • 09-2014
  • 05-2014
  • 04-2014
  • 02-2014
  • 12-2013
  • 09-2013
  • 05-2013
  • 04-2013
  • 03-2013
  • 09-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs